Denizli ağzıyla: N’etcez gari?

Şimdi sıra hangi etkinliklerde?

Hangi projelerde?

Yoksa delege hesapları daha mı önemli?

Ne işe yarayacaksa?

Önümüzdeki seçimlerde 16 Nisan mühürsüz anayasal rejim değişikliklerini geri çevirecek sonuç ortaya çıkmaz ise, CHP ‘de kimin delege, yönetici, belediye başkanı, milletvekili hatta Genel Başkan olacağının bir gram bile önemi olacak mı sanıyorsunuz?

Adaletin soluduğumuz hava kadar önemli olduğunu ne kadar çok haykırsak yeridir.

Ancak esas önemli olan 16 Nisan’da mühürsüz referandum ile başlayan anayasal değişiklikleri aynen eski hale getirecek bir yapının önümüze konacak sandıklarda egemen olmasını sağlamak değil mi?

Öyle bir Cumhurbaşkanı ve parlamento çoğunluğu seçilmeli ki, tekrar Parlamenter Demokratik rejime dönebilelim.

Öyle bir Cumhurbaşkanı seçilsin ki, elde ettiği yetkileri Parlamentoya iade etsin, yasama, yürütme ve yargı şeklindeki kuvvetler ayrılığı düzeni kurulabilsin.

Anayasal bir devlette hukukun üstünlüğü, yargının makamlar önünde eğilmediği ve emrinde bulunmadığı bir hukuk devleti rejiminde adalet içinde yaşayabilelim.

Pekâlâ, bunun için Referandum esnasında elde edilen HAYIR oyları yeterli mi?

YSK’nın meşruiyet tartışmalarını doğuran seçim hediyesi MÜHÜRSÜZ OYLAR olmasaydı ve adil bir seçim koşulları yaşasaydık belki…

HAYIR cephesini bir arada tutacak çalışmaların aralıksız sürdürülmesi gerek.

Bunun en önemli koşulu, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun içe dönük enerji ve zaman kaybına uğramamasıdır.

Halbuki CHP şu anda OHAL koşulları altında olağan kurultay çalışmaları, daha doğrusu DELEGE SAVAŞLARI ile ülke için çok değerli gücünü ve adalet arayışının sinerji etkisini boşa harcıyor.

SİYASİ FİKİR VE PROJELERİN YARIŞTIĞI bir delege seçimleri yaşansa başım üstüne…

Meşruiyeti bizzat CHP tarafından tartışılan anayasal rejim değişikliklerinin hızlanarak fiilen uygulandığı bir dönemde SİYASİ İÇERİĞİ OLMAYAN delege kavgaları ancak tek adam rejimine yarar.

Maalesef senin delegen, benim adamım şeklinde kavga ve küskünlük yaratan bir süreç yaşanıyor.

CHP’nin, ama daha önemlisi ülkenin buna bugün hiç mi hiç ihtiyacı yok.

Bu duruma bir an önce son verilmeli ve Olağanüstü Kurultay ile HAYIR cephesinin ve ADALET ARAYIŞI’nın doğal lideri haline gelmiş Kemal KILIÇDAROĞLU’na 1-2 yıl (seçimlere kadar) ile sınırlı tam yetki verilerek tüm gücün REJİM SORUNU’na konsantre olması sağlanmalıdır.

Zira önümüzdeki Kurultayda Kemal KILIÇDAROĞLU’ndan başka ciddi bir Genel Başkan adayı olmayacak.

Sonuçta onun belirleyici olduğu PM ve YDK anahtar listesi seçilecek. Şu anda gereksiz yere parti tabanında yalan dolan sahte üyelik delege ağalığı kavgaları ile enerji içe dönük harcanıyor.

Daha önce de yazmıştım:

Asıl OHAL şimdi CHP’ye gerek.

İlk seçimlere kadar!

Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Meftun Gürdallar 2017-09-11 13:22:50

Sayın yazara katılmıyorum. Adalet arayışı adaletsizlikle olmaz. Olağanüstü hale karşı çıkmak ohal'den yararlanılarak yapılamaz. İçinde demokrasi işlemeyen parti, ülkeye demokrasi getiremez. Her yerde, her xsman acil demokrasi

Avatar
Halil Uçar 2017-09-10 16:11:25

Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşü ve adalet kurultayı ile Parti içi muhalefeti sindirerek, gelecek için delege hesabı içerisindedir. Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlık sultasına son vereceğim derken, tabanda İl ve İlçe başkanları sultasını görmemezlikten gelmektedir. CHP içerisinde İl-ilçe başkanları Sultansını yok etmediği müddetçe CHP asla ayaklarını yeri (Mahalleye) bastırılamaz. Dolayısiyle de asla iktidar olamaz.!!!

Avatar
Durali Karapınar 2017-09-11 10:35:34

Delege seçimleri partiye hareketlilik getirir. Ufak tefek nonoş olaylar da olabilir. Olsun korkmayalım.Onemli olan Cumhurbaşkanı adayını seçerken %51 ı nasıl bulurum diye iyi hesap yapmak.

Avatar
ZAFER İLHAN 2017-09-12 16:52:31

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ideolojik defolarını bir kenara koyarak, sadece geçirmiş olduğu seçimleri, matematik bilimine uygun olarak değerlendirebilirsek, onunla devam etmenin Atatürkçüler adına intihar olduğunu görebiliriz.

Avatar
zafer 2017-09-13 13:09:08

Yazara katılmam mümkün değil!! Kılıçdaroğlu partiyi getirebileceği en son noktaya getirdi, tıkadı !.. Dahası yok! Bunun yerine insanlar enerjilerini, önümzdeki seçim için harcamalı o da, 'tek adam' seçimidir, tüm muhalefetler bu konuda kesinlikle uzlaşmalı, yoksa, siyasal islam aldatmacasına yine herkes kanar, ona göre...