banner87

İzmirli 10 yaşındaki Muhammed'in IQ'su Einstein'a denk

İzmir'de 10 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş'in IQ'su yani zeka seviyesi 160 çıktı. Albert Einstein'a denk IQ'ya sahip Muhammed, 2 yaşında okuma yazma öğrendi, şu anda kendisinden büyük öğrencilerle birlikte eğitim görüyor ve sınıf atlama imkanı verilirse 14 yaşında üniversiteye başlayabilecek.

İzmirli 10 yaşındaki Muhammed'in IQ'su Einstein'a denk

İzmir'de 10 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş'in IQ'su yani zeka seviyesi 160 çıktı. Albert Einstein'a denk IQ'ya sahip Muhammed, 2 yaşında okuma yazma öğrendi, şu anda kendisinden büyük öğrencilerle birlikte eğitim görüyor ve sınıf atlama imkanı verilirse 14 yaşında üniversiteye başlayabilecek.

30 Ekim 2017 Pazartesi 12:15
İzmirli 10 yaşındaki Muhammed'in IQ'su Einstein'a denk

İzmir’de yaşayan 10 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş, başarısıyla herkesi şaşırttı. 2 yaşında okuma yazma öğrenen Muhammed, öğrencisi olduğu Güzelyalı Ortaokulunda yüksek zeka seviyesi nedeniyle kendisinden 2-3 yaş büyük öğrencilerle eğitim görüyor.

Akademik zekası ile öğretmenlerini şaşırtan Muhammed Hakan Nayiş’in IQ seviyesi (zeka seviyesi) de 160 çıktı. Sadece 4 yaşındayken anaokuluna başladığını ve bakanlığın tanıdığı hak ile birinci sınıfı atladığını belirten minik Muhammed, kendi durumundaki öğrenciler için ikinci kez sınıf atlama yönetmeliğinin çıkarılması için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslendi.

'14 yaşında üniversiteye giderek, ülkeme daha yararlı olabilirim'

Milli Eğitim Bakanlığının üstün yetenekli çocuklar için yönetmelik çıkarmasını isteyen Muhammed Hakan Nayiş, “Bu dersler, 6. sınıf bana kolay geliyor, bu nedenle 7’inci sınıfa atlamak istiyorum. Milli Eğitim Bakanımız bu konuyla ilgili bir yönetmelik çıkarırsa, ben ve benim gibi kişilerin daha başarılı olacağını düşünüyorum. Bu şekilde ülkeme daha yararlı ve katkılı olacağımı düşünüyorum. Ben 8 yaşında ilkokulu bitirdim. Eğer 7’inci sınıfa atlarsam 14 yaşında üniversiteye gidebileceğim ve bu sayede de ülkeme daha fazla katkı sağlayabilirim” dedi.

Sınıf arkadaşları kendisinden 2-3 yaş büyük

Kendisinden 2 ve 3 yaş büyük kişilerle eğitim gördüğüne dikkat çeken Muhammed Hakan Nayiş, “Şu anda kendimden 2-3 yaş büyük kişilerle eğitim görüyorum ve çok da iyi uyum sağlayabiliyorum. Ben zaten dersleri biliyorum, derslerde işlenen konuları biliyorum. Bu nedenle dersler bana basit geliyor. Eğer 7’inci sınıfa atlarsam ben ve benim gibi çocuklara yararlı olacağımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

'NASA’ya katılmak istiyorum, uzayla ilgili çalışmalarım var'

Büyüdüğünde mühendislik, mimari, bilim, astronomi, tıp gibi alanlarda etkili olmak istediğini anlatan Muhammed, “Ben büyüyünce birkaç dal okumak istiyorum. NASA’ya katılmak istiyorum. Uzayla ilgili çok merakım var. Bununla ilgili çalışmalar yapmak istiyorum ve yapıyorum da. Okulumda uzayla ilgili bir tane uzay kitabı adında bir proje yaptım. İçinde uzaya dair oyun kartları ve bulmacalar oluşturdum. Bu kitabı da okula sundum” diye konuştu.

Öğretmenlerini şaşırtıyor

Muhammed’in çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten Okul Müdürü Özcan Bakır, “Muhammed çok başarılı bir öğrenci. Özellikle sayısal derslerde aldığı tam notlarla dikkat çekiyor. Muhammed Hakan’ın en önemli özelliği akranlarından 2 yaş daha erken okula başlayıp, onlarla birlikte mücadele etmesidir. Arkadaşları Muhammed’den iki yaş daha büyük ve Muhammed özel bir raporla bir sene sınıf atlatılarak bu sınıfa geldi. Arkadaşlarından 2 yaş küçük olmasına rağmen tüm akademik derslerde, tüm sosyal ilişkilerde gayet güzel bir şekilde eksiğini kapatıyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslendi

Muhammed’in annesi Seda Nayiş ise her ne kadar bu yetenekteki çocuklar için zenginleştirilmiş eğitim programları olsa da bunların çocuklar için yetersiz kalabildiğini savundu. Muhammed’in anlama ve algılama kapasitesinin çok yüksek olduğunu belirten anne Nayiş, IQ derecesinin 160 olarak dahinin üzerinde çıktığına işaret edip, şunları söyledi:
“Muhammed’in sadece bir dalda değil tüm dallarda üstün yeteneği var. Sözel, sayısal, müzik, resim gibi yetenek dallarında da üstün yeteneği var. IQ derecesi dahinin üzerinde çıkmış durumda. En azından bu şekilde olan çocuklar için özel bir program istiyoruz. Normal okullarda da okusunlar ama aynı sınıfta sürekli aynı dersleri görmek çocuklar için sıkıcı ve çözümsüz bir eğitim oluyor. Üstün yetenekli çocuklar için bakanlığımız, birden fazla sınıf atlama yönetmeliğini yürürlüğüne koyarsa çocuklar için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bence çözüm yolu da şimdilik bu gibi görünüyor. Çünkü bu çocuklar için şu anda tanınan eğitim öğretim programı yok gibi. ZEP (zenginleştirilmiş eğitim) programları var ama çocuklar yerinde sayabiliyor. Birden fazla sınıf atlama çözüm olabilir diye düşünüyorum. En azından hem ülkemiz hem de bu çocuklar için kayıp olmaz. Buradan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’dan özellikle bu konuya duyarlı olmasını istiyoruz. Ve bu konu hakkında çözüm önerisini istiyoruz.”

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 30.10.2017 12:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aiaimööööö 2017-10-30 14:31:58

İyide bu önemli değilki ! benimki Einstein'den çok daha yüksekti bi bok olamadım !
Mason olması lâzım ve seçilmiş olması lâzım ! Einstein bir projedir ! Ve tamamen yutturmacadır, toplumlara Siyonistler tarafından empoze edilmiş ! Araştırsan gerizekâlı Einstein'den 10 kat zeki Türkiye'de 10 Milyon kişi bulursun ! Japonya'da 20 Milyon kişi bulursun ! Yahudi'ler çok yakın akraba evliliklerinden dolayı %95'i Moron bir millettir ama dünyayı yönetirler ! burda ana faktör ''KÖTÜ NİYETLERİ , GİZLİLİKLERİ , SİNSİLİKLERİ ve BİRLİKTE HAREKET ETME KABİLİYETLERİDİR'' bunuda binlerce yılda elde ettiler... En iyi eğitimi görürler ve bilimi en kötü niyetlerine bile alet ederler. Onların okuduğu okulun 1/10 kalitesinde okulda oku milyonlarca deha çıkarırsın ! Görün Çin'liler ve Hint'liler yakında neler yapacak !

Avatar
TC ANTİ-SİYONİST WOODSTOCK 1968 2017-10-30 22:52:19

HİROŞİMA VE NAGAZAKİ'YE ATOM BOMBASI ATTIRAN İBNE SİYONİST EİNSTEİN'İN REKLAMINI YAPIP DURMAYIN SAFTİRİKLER ! YETER ARTIK BİTSİN BU İBNE-YAHUDİ OYUNU ! JAPON'LARIN DÜNYA BİLİMİNE KATTIKLARI AMBİTİ-ABD'NİN 1000 KATI ULAN HIRTLAR ! SİYONİST GDO'CULARIN KANSERİ HORTLATMASI İLE TÜM DÜNYA İNSANLIĞININ MADDİ BİRİKİMLERİNİ SOYUP-SOĞANA ÇEVİRİYORLAR ! SÖZDE SAĞLIK SİGORTALARI İLE ANAMIZI BELLİYORLAR ! YAŞASIN DEVLETÇİLİK VE AYDINLANMIŞ ATATÜRK TÜRKİYESİ !

Avatar
özgür 2017-10-30 15:24:51

Einstein gelmis gecmis en büyük bilim adamidir .altdaki yorumda bir hastalikli irkci kafanin siyonizm üzerine ahkam kesmesi Einstein in dehaligini gölgelemez .yahudi olmasi bir bilim adamini neden kötü yapsin .veyada kürt arap kürt olmasi gibi .irkcilk öyle illet bir hastalikdirki bulasdigi toplumlari felc etmistir .türkiyede irkcilik tehlikeli boyutlara cikmistir .

Misafir Avatar
ÖZGÜR İSRAİL'E TAŞINSANDA BİZİ SENDEN KURTARSAN ! 2017-10-30 23:33:54 @özgür

TÜRKİYE'NİN ''A'' SINA SİZLER KODUNUZ ! GİZLİ-GİZLİ , SİNSİ-SİNSİ !
BOP'ÇU ALÇAKLAR , GİZLİ SİYONCULAR , ARZ-I MEV'UD ÇULAR SİZİ !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ÖZGÜR YAHUDİ ''ÖZGÜR'' 2017-10-30 23:19:03 @özgür

BU ÖZGÜR DALLAMASI ! 5 SAAT IRAK'TA , SURİYE'DE OLANLARDAN BAHSEDEN !
AMA BİR KERECİK SİYONİZM - İSRAİL - YAHUDİ - SİYON DEMEYENLERDEN ! ::)))))

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AHH TÜRKİYEM VAHH TÜRKİYEM 2017-10-30 23:05:24 @özgür

SİYONİZMİ ELEŞTİRMEK HASTALIKLI-IRKÇI KAFA İMİŞ ! hehehe AQ...

Beğenmedim! (0)
Avatar
yılmaz 2017-10-30 15:35:26

Üstün zeka diye bir şey yok..Amerikalıların çıkardığı bireyciliğin bir oyunu..TOPLUMUN içinden çıkan birey büyük oranda "yeteneklerini" de toplum içinde kazanır..Maddi olanakların varlığı ailenin çocukla yakından ilgilenmesi çocuğu éSÜPER ZEKA" gibi gösterse de ileride bu çocuğa yara değil zarar getiriyor.Bakınız "zeki insanlar" kategorisine..Einstein kendisi böyle birşeyin olmadığını söyler.

Avatar
Deko Brusk 2017-10-30 22:21:13

beyin zekasini nin ölcme ve ölcusunu derecendirme diye bir ölcu yoktur