Varlık Fonu yönetimi değişti: Birlikte yürütecekler!

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimlerin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başkanvekilliği görevine, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak getirildi.

Varlık Fonu yönetimi değişti: Birlikte yürütecekler!

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimlerin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başkanvekilliği görevine, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak getirildi.

12 Eylül 2018 Çarşamba 08:30
Varlık Fonu yönetimi değişti: Birlikte yürütecekler!

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Müdürü’nün atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başkan Vekilliğine Berat Albayrak getirilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Selim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez atandı. Genel Müdürlüğe ise Zafer Sönmez atandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan konuyla ilgili 2 kararname şöyle:

 Karar sayısı 2018/162

 Ekli " Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'ın yürürlüğe konulmasına, 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 3'üncü madderi gerğince karar verilmiştir.

  Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin yapısına ve işleyişine ilişkin usul ve esaslar hakkında kararda değişiklik yapılmasına dair karar

 MADDE 1- 17/10/2016 tarihli ve 2016/9429 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yapısına ve İşleyişine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararın 13'üncü maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"2) Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanıdır. Yönetim Kurulu üyelerinden birisi Cumhurbaşkanınca başkan vekili olarak görevlendirilir. Yönetim Kurulu üyeleri ve genel müdür ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde aranan şartları taşır. "

MADDE 2- Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

 Karar Sayısı: 2018/163

  Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim şirketi Yönetim Kurulunun ekli listede belirtilen başkan vekili ve üyelerinden oluşmasına ve Genel Müdürlüğe Zafer Sönmez'in atanmasına 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 2'nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddereli gereğince karar verilmiştir.

 1- Başkan Vekili Berat Albayrak

2- Üye Salim Arda Ermut

3- Üye Hüseyin Aydın

4- Üye M. Rifat Hisarcıklıoğlu

5- Üye Prof. Dr. Erişah Arıcan

6- Üye Fuat Tosyalı

7- Üye Zafer Sönmez

Varlık Fonu'na devredilen Şirketlerin Listesi

 Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası AŞ, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Türkiye Petrolleri AO (TPAO), Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT), Borsa İstanbul AŞ, Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ'nin (TÜRKSAT) sermayelerinde bulunan Hazineye ait hisselerin tamamı, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin yüzde 6,68 oranındaki Hazineye ait hissesi ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (Çaykur), THY'nin yüzde 49,12, Halkbank'ın yüzde 51,11 hissesinin Varlık Fonu'na devrine karar verdi.

 Eski yönetimi

 Kuruluşunun ardından Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerine Yiğit Bulut, Kerem Alkin, Himmet Karadağ ve Oral Erdoğan atanmıştı. Himmet Karadağ ise fonun başkanlığını yönetiyordu.

Son Güncelleme: 12.09.2018 08:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-09-12 08:44:31

GÖUÜMÜZ AYDIN BU GÜNE KADAR HER SEYi YÜRÜTTÜLER BiR BU KALMISTI

Avatar
Antalyalı Attalos 2018-09-12 11:28:03

Ulan bu kadar pervasızca soyulan bir ülke varmı dünyada bilmem.Valla Afrikada bir ülkede bile bu kadar soygun yaptırmazlar adama.Bizim AKP li ebleh seçmenin gözüne sokuyorlar adamlar soygunu.Yine anlamıyorlar.Başka bir yerlerinemi sokmaları lazım anlayamadım valla.

Avatar
Gani 2018-09-12 08:53:56

Daha nasil tasak gecsinler yuce turk milleti ile? :D :D :D
oyun yuvasina cevirdiler devletinizi. herkes hakettigi gibi yonetilir sayin turk halki, siz degil miydiniz bunlara 16 senedir goz yuman, siz degil miydiniz suriye ve irak yanarken umursamayan? siz degil miydiniz amerika ve israil'e karsi bilinclenmeyen ve mucadele etmeyene? film yeni basliyor, turk toplumu en buyuk belalari hakediyor, istanbul depremi var sirada, demedi demeyin...

Avatar
kul hakkı...yaman bir derttir.. 2018-09-12 08:49:12

cb.7 milyar örtülü ödenekten para harcamış..gazeteler..
hiç bir partiye hesap vermiyor..danıştaya sayıştaya hesap vermiyor..kimin parası.? Tüyü bitmemiş yetimin gözü yaşlı şehid evlatlarının aksakallı iki büklüm olmuş emeklinin parası ahhh ile gün sayan dam altı fukarasının parası..akşama kadar ter kan içinde kalan asg.ücrt.linin ve inşaatlarda 20.katta çalışan amelelerin parası.vesair..
ALLAH,a hesap verecekler..
Akp ve mhp.vekillerinin isteği ile kontrol edilmiyor bu paralar..Meclis başkanınında harcaması sınırsız..mazlum milletin parası nerelere gidiyor KİMSE BİLMİYOR..sayıştay bilmiyor..partiler bilmiyor..harcayan kendi cebinden mi harcıyor? hayır..MİLLETİN PARASI..

Avatar
Zx 2018-09-12 12:00:34

Bunlar süzme ... Evladı... Soydunuz ulan memleketi bu ne hırsızlığa doymazlıkmış damat berat enerji bakanligini soydu maliye ve hazine bakanligina getirildi yine yetmedi ulan yamyam oglu yamyam apaciler VARLIK FONU MİLLETİNDİR KALPAZAN ŞEREFSİZLER...

Avatar
bozo 2018-09-12 14:05:51

bu millete mustahak.Allah milletlerin basina layik olduklari yöneticileri verirmis.Muhalefetten cit yok sendikalardan cit yok Türk genclik birliginden cit yok digerleri zaten hepten satilmis.sonumuz cok kötü görünüyor

Avatar
zaten birlikte değilmiydiler? 2018-09-12 08:38:33

birlikte yürütecekmişler..........................düüüüdtttt..

Avatar
T.C. ATATÜRKÇÜ ATEİST TÜRKÜM ,TÜRK . 2018-09-12 14:53:07

İşte neden anlamak istemediniz .Üşütük tayyip bundan dolayı tek adam ,padişah olmak istedi.Dolayısı ile bunlar daha iyi günleriniz yakında ÇOOOK YAKINDA namusumuzu, şerefimizi bile satacaklar . Her 100 senede bir HİTLER çıkarmış ..Oda bizim ülkemizden çıktı bu defa hepimizi KATLEDECEK bu şerefsiz .UYUYAN MİLLETLER UYANDIĞINDA YA ESİR,KÖLE OLUR,YADA ÖLÜR .