CHP'li Belediyeler durulmuyor...   Yap-boz tahtasına döndü...    Beşiktaş, Maltepe ve şimdi de Bakırköy… Milyon dolarlık yatırımlar, izinler ve neler neler?   YURT yazınca da 'niye?' diye sızlanmalar. Tabii ki yazacak. Taraf olmadan yazacak. Husumet gütmeden  taraflara sorarak yazacak. Görevimiz bu. Yandaş ve candaş medyadan farkımız kalır mı yoksa?    Neyse konumuza gelelim.    Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bulgaristan'a ve Yunanistan'a gitmediği günlerde birçok sorunla boğuşuyor.  Özellikle 'rant' paylaşımı kavgası gerçekten yoruyor. Rant kavgasında olanlar Kerimoğlu'nu 'dört bir yandan çekiştiriyor' İşi gerçekten zor. Çok bunalıyor. Ama Kerimoğlu'nun memleketi Hanak'ta bir söz vardır, 'harmana giren porsuk, demir dirgenle dayak yemeyi göze almalı'   Burası Bakırköy…  Kendisinin de 'sızlandığı' gibi bir gecede belediyeye ait arsayı sattırırlar. Sonra o kıymetli arsayı üniversite arazisine çevirirler.  100-150 milyon dolarlık kıymetli bir arazi olur.  Sonra da 'acemiliğime geldi' diye sızlan dur.    Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş oysa… Ecmel  Sarıalioğlu ve meşhur 62. ada meselesi. Yalçın Bayer ustamız da yazmıştı.    Bakırköy Atatürk Yaşam Köyü'nün arazisini önce Galatasaray istedi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu haklı olarak 'olmaz' dedi. Çünkü o değerli araziyi alacak olan Galatasaray yönetimi tarihi Florya tesislerini oraya taşıyacak, kıymetli araziyi de milyar dolarlık bir ranta çevirerek TOKİ ya da başka bir toplu konut projesine dönüştürecekti.    Beşiktaş ise o araziye 10 yıllığına talip oldu.    Konu Bülent Kerimoğlu tarafından CHP'nin Meclis Grubu’na getirildi.     CHP Bakırköy İlçe Başkanı Celal Sevinç, projeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduklarını, 'sağlam bir proje' olması koşuluyla 'evet' dediğini belirtti. Oylama yapıldı. Ali Rıza Akyüz, Ziya Çıkık (Yaşam köyde sosyal sorumluluk projesi diye büfe işletiyor) Kenan Şahin, Şükrü Aydın, Tansel Gülmezoğlu ve Mustafa Harputoğlu, Fikret Orman'ın AKP sempatizanı olduğu gerekçeyle 'özelleştirme' diye tabir ettikleri 10 trilyon yatırımı öngören ön protokole karşı çıktı. Hatice Selli, İlçe Başkanı Celal Sevinç'e, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Edirne seyahati öncesi WOW Otelde kendilerine 'olur' verdiğini söylemesine karşılık 'Sizin ilçe olarak fikriniz ne?' diye sordu. O da 'Ben böyle bir kiralama yapılmasından yanayım' cevabını verdi.      Ön protokol tartışmaya açılarak, protokol yapma yetkisi Belediye Bülent Kerimoğlu'na verildi.    Ve ardından tartışmalar, kavgaya varan suçlamalar başladı.   Bomba, kirvem CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ın kucağına bırakılmak istendi. Tecrübeli… İsminin speküle edilmesine izin vermedi, topa girmedi. İl Başkan Yardımcısı Selçuk Biber'in başkanlığında sorunu çözmek için bir heyet oluşturdu. Bakırköy Belediye Meclisi CHP grubu toplantısında 'Ben buraya il başkanımız Cemal Canpolat'ın yetkisi ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisiyle geldim. Aldığınız kiralama kararı şaibelidir' diye kestirip attı.
 CHP’nin Erol Taş’ı konuştu      Taner Kozanoğlu ‘Bakırköy sakini olmadığı’ gerekçesiyle tartışmaların dışında kalan tek meclis üyesi oldu diyebiliriz.    Tartışma bitmedi. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun devreye girdi. İlhan Cihaner de… Kiralamaya karşı çıktılar.   Toplantılar sürdü. CHP Bakırköy İlçe Başkanı Celal Sevinç'e muhalif bazı üyeler de her ne kadar kullanmasalar da ceplerinde protesto yumurtaları olduğu halde geldi.    Bu arada Beşiktaş eski yöneticisi Erdoğan Toprak’ın da Fikret Orman’ı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştürdüğü kulaktan kulağa yayıldı. Biz de CHP’nin Erol Taş’ı Erdoğan Toprak’ı arayarak sorduk. Görüşmeyi yalanlamadı ama kendisinin aracılık ettiğini kabul etmediği gibi, stadı Hikmet Çetin ile birlikte Yücel Seçkiner döneminde kendisinin 49 yıllığına BJK’ya kiralandığını, buna karşılık Kemal Kılıçdaroğlu’nu davet etmeyen Fikret Orman’a, Tayyip Erdoğan’a 38 defa teşekkür etmesini eleştirerek veryansın etti.    Sonunda Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Kerimoğlu’nu arayarak kiralama işleminin ‘soğutmaya alınmasını’ istedi. O da oldu. Ama Bakırköy Belediyesi ve CHP ilçe örgütü çoktan karpuz gibi ikiye yarılma ile karşı karşıya.   Her zamanki gibi cevap hakkı kullandırtmaya hazırız.   Bakırköy Belediyesi ise radarımızda. Ön yargınız yok.     Son not, Çarşamba günkü toplantıya Marmara Form kavgası ile ikinci raunt geliyor!
Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.