banner87

AKP'li başkanın skandal görüntüleri ortaya çıktı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde birisi Fırat Kalkanı gazisi iki uzman çavuş, trafik tartışması sonrası bir grubun saldırısına uğradı ve dövüldü. İhbar üzerine askerlere yardıma giden polisler de saldırıya uğradı. Polislerin gözaltına almak istediği şahıs AKP ilçe başkanının yakını çıkınca olayların seyri değişti. Polisleri FETÖ'cülükle suçlayan ve "Hepinizi s...m. S...z bu memleketin anasını avradını...." diye küfürler savuran başkan ve Esnaf Odası Başkanı yeğeni, daha sonra mağdur asker ve polislerin götürüldüğü polis merkezine gelerek şikayetçi olmamaları için ilçe emniyet müdürüyle birlikte tehditler savurdu. 

AKP'li başkanın skandal görüntüleri ortaya çıktı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde birisi Fırat Kalkanı gazisi iki uzman çavuş, trafik tartışması sonrası bir grubun saldırısına uğradı ve dövüldü. İhbar üzerine askerlere yardıma giden polisler de saldırıya uğradı. Polislerin gözaltına almak istediği şahıs AKP ilçe başkanının yakını çıkınca olayların seyri değişti. Polisleri FETÖ'cülükle suçlayan ve "Hepinizi s...m. S...z bu memleketin anasını avradını...." diye küfürler savuran başkan ve Esnaf Odası Başkanı yeğeni, daha sonra mağdur asker ve polislerin götürüldüğü polis merkezine gelerek şikayetçi olmamaları için ilçe emniyet müdürüyle birlikte tehditler savurdu. 

25 Mayıs 2018 Cuma 14:34
AKP'li başkanın skandal görüntüleri ortaya çıktı

Sözcü'den Deniz Ayas'ın haberine göre; Olay, 16 Mayıs günü Nusaybin ilçe merkezinde yaşandı. Nusaybin İkinci Hudut Tabur Komutanlığında görevli uzman çavuşlar Y.Ş. ve R.E. saat 17:00 sıralarında, sivil araçla, kamu kurumlarına iftar yemeği dağıtmak ve tabur gazinosunun ihtiyaçları için alış-veriş yapmak üzere çarşıya çıktılar.

YOLU KAPATAN ARACI UYARINCA…

Sakarya Caddesi’ne gelen uzmanlar yoldaki bir araç yüzünden ilerleyemeyince kornaya basıp aracın sahibinden yol vermesini istediler. Bunun üzerine uzmanların aracına yönelen 30 yaşlarında bir şahıs askerlere hitaben “Polis misiniz siz? Polisseniz polisliğinizi bilin, bekleyin…” dedi.

İKİ UZMAN ÇAVUŞA LİNÇ GİRİŞİMİ!

Mağdur askerlerin ifadelerine göre; bu sözlerden sonra sözlü olarak başlayan tartışma uzman çavuşlara yönelik saldırıya dönüştü. Askerlerin aracının etrafı bir anda bir grup tarafından sarıldı ve askerler dövülmeye başlandı. Can havliyle 155’i arayan askerler de durumu polise intikal ettirdi.

POLİS YETİŞİP ASKERLERİ LİNÇTEN KURTARDI

Olay yerine gelen polis ekipleri önce askerleri kalabalığın elinden aldı ardından da onlara saldıranları gözaltına almaya başladı. Askerlere yönelik saldırının başaktörü olan kamyon sürücüsü de kalabalığa karışırak gözaltına alınmaktan kurtuldu.

AKP İLÇE BAŞKANI OLAY YERİNE GELİNCE İŞİN SEYRİ DEĞİŞTİ

Polisler olay yerinde müdahalede bulunduğu esnada ise olay yerine AKP Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ile akrabası Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel geldi. Olaya ait görüntülerin, mağdur askerlerin, polislerin ve görgü tanığı Nusaybinli bir gencin ifadesine göre ise AKP İlçe Başkanı Latif Özel ile NESO Başkanı Ömer Özel gözaltına alınan şahısları polisin elinden kurtarmaya çalıştı.

“BU MEMLEKETİN ANASINI, AVRADINI….”

Ağza alınmayacak sözlerle polislerin üzerine yürüyen ikili ve beraberindekiler “Hepinizi s…m. S…z bu memleketin anasını avradını….” gibi ağza alınmayacak küfürler eşliğinde polislerin üzeride yürüdüler.
Görüntülerde AKP’li başkanın, polislere yönelik ağza alınmayacak küfürler savurduğu, Nusaybin Esnaf Odaları Başkanı olan yeğeninin de  polis aracına vurup polislere ve ‘memlekete’ küfrettiği, ve polisin üzerine yürüyerek tehditler savurduğu görüldü.

HAVAYA ATEŞ AÇTILAR

AKP’li başkanın çıkışıyla galeyana gelen vatandaşlar da polislerin üzerine yürüdü. Askerleri kurtarmak için adrese gelen polisler bu kez kendi can güvenliklerini sağlamak için havaya ateş açmak zorunda kaldılar.

AKP’Lİ BAŞKAN POLİS MERKEZİNE GELDİ

Daha sonra Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden iki uzman çavuş ve polisler yaşanan saldırıyı tutanak altına alıp savcılığa suç duyurusunda bulundular. Bir kısmı görüntülere de yansıyan saldırının detayları ise savcıya veriler ifadelerde ayrıntıları ile yer aldı.  Sözcü’den Deniz Ayas’ın ulaştığı savcılık tutanağında korkunç iddialara yer verildi.

SALDIRIYA UĞRAYAN UZMAN R.E. “GAZİYİM DEDİM ‘GEÇ LAN BUNLARI’ DEDİ”

Olayların fitilini ateşleyen ilk saldırının mağdurlarından Uzman Çavuş R.E. savcılıktaki ifadesinde yaşadığı saldırıyı ve sonrasında yaşadıklarını detaylarıyla anlattı.

21 Aralık 2016 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanarak Nusaybin’e döndüğünü belirten R.E. olay gününü şu sözlerle anlattı

“Saat 17:00 sıralarında Uzman Çavuş Y.Ş.’ye ait araçla Nusaybin merkezine geldik. Sakarya Caddesi üzerinde bir araç park halinde duruyordu. Ben de otomobilden inip aracını çekip çekmeyeceğini sordum. Bu esnada arkamızda trafik oluştu. Bir süre sonra aracın sahibi olduğunu sandığım 20-25 yaşlarında birisi gelip camımızı tıklattı ve “Polisseniz polisliğini bilin…” diye çıkıştı. Biz de ona sadece yolumuza devam etmek istediğimiz söyledik. Bu şahıs ısrarla sesini yükseltmeye başladı. Daha sonra kalabalık bir grup oluştu. Kalabalık içerisinden 47 NL … plakalı bir kamyonetten bir şahıs indi. Kamyonetten sopasını çıkarmak istedi ancak kapısı açılmadığı için başaramadı. Sonra üzerime yürüyüp beni darp etmeye başladı. Biz de hemen 155’i arayıp yardım istedik. Polisler geldi. Bize saldıran kamyonetteki şahsı gözaltına almaya çalıştılar. Kalabalık polise engel oldu ve şahıs kaçtı.  Olay yatışır gibi oldu ancak daha sonra olay yerine gelen ve sonradan AKP İlçe Başkanı olduğunu öğrendiğim Mehmet Latif Özel ve Ömer Özel isimli şahıs geldi. Emniyete ait zırhlı araca eliyle vurarak “S…m bu memleketin anasını avradını…” diye küfretmeye başladı…”

“Emniyet Müdürlüğünde bulunduğumuz sırada Mehmet Latif Özel yanımıza geldi ve lanlı konuşarak neler yaşandığını sordu. Ben de kendisine Fırat Kalkanı gazisi olduğumu söyleyip yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Bana gaziliğimi kastederek ‘Geç lan bunları… Şikayetinizden vaz geçeçeksiniz” diye çıkıştı.”

UZMAN Y.Ş.’NİN İFADESİ: BURASI NUSAYBİN, BURADAN ÇIKAMAZSINIZ…

Saldırıya uğrayan diğer Uzman Çavuş Y.Ş. de silah arkadaşının sözlerini tekrar etti. Y.Ş.kamyondan inen saldırganın kendilerine “Burası Nusaybin, burası cehennem, ister asker ister polis ol. Buradan çıkamazsınız. Sizin nerede yaşadığınızı biliyorum. Sürekli esnaftan alış-veriş yapıyorsunuz. Ayrıca plakanızı not ettim.” diyerek elindeki metal çubukla kendilerine saldırdığını ve akabinde polisin olay yerine geldiğini anlattı.

AKP’Lİ BAŞKAN KARAKOLU BASIYOR!

Kendilerine saldıranlardan birisinin polis tarafından gözaltına alındığı esnada “Paralı köpekler siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?” diye hakaret ettiğini anlatan Uzman Çavuş  Y.Ş. AKP’li başkanın olaya dahil olduktan sonra polislere ve kendilerine yönelik “Hepiniz FETÖ’cüsünüz. FETÖ’nün köpeğisiniz. Müdürünüz de FETÖ’cü zaten fırsat arıyorsunuz” diye hakaret ettiğini anlattı. Ömer Özel’in de hakaretler savurduğunu belirten Uzman Çavuş, götürüldükleri Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğünün içinde de kendilerine yönelik hakaret ve ‘şikayetçi olmayın’ baskısının sürdüğünü savundu.

“NERDE BU ŞİKAYETÇİLER BEN ONLARIN BİR İFADESİNİ ALAYIM”

AKP İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel’in polis merkezine ilçe emniyet müdürü ile birlikte geldikten sonra hakaretlere devam ettiğini anlatan Y.Ş. Mehmet Latif Özel “Nerede bu olaya karışanlar lan. Boş oda yok mu? Bir de ben alayım şunların ifadelerini” diye bağırdığını söyledi.

Bu esnada olay sonrası kendilerinin acil çağrısı üzerine Tabur’dan polis merkezine gelen Uzman Çavuş K.A.’nın  ilçe başkanını uyardığını ve “Sakin olun başkan. Sayın Cumhurbaşkanı’nın partisini temsil ediyorsunuz. Karşınızda gazi var” uyarısında bulunduğunu anlatan mağdur asker, bu sözlere de AKP’li başkanın “Ben Cumhurbaşkanının partisini temsil etmiyorum. Burası Nusaybin kendinize dikkat edin. Şikayetinizden vaz geçeceksiniz. Haddinizi yerinizi bilin” diye tehditler savurduğunu anlattı.

Uzman Çavuş Y.Ş. polis merkezinde kendisini “Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanlığında görevli” diye tanıtan Adnan M. isimli şahsın da belindeki silahını göstererek “Mesleğinizden olursunuz. Şikayetinizi geri alın” dediğini savundu.

AKP’Lİ BAŞKAN: BU ŞAHSI GÖZALTINA ALAMAZSINIZ

Olaya askerlerin 155’ye yaptığı “Saldırıya uğradık” ihbarı sonrası telsizine düşen “Olay yerine intikal edin” emrinden sonra dahil olduğunu anlatan polis memuru M.K. isimli polis memuru da yaşadıklarını dakika dakika en ince ayrıntısına kadar savcıya anlattı.

Polis memuru M.K. ifadesinde “Telsizden iki askerin Sakarya Caddesi üzerinde linç edildiği ihbarı geldi. Biz de bölgede bulunuyorduk ve koşarak olarak olay yerine gittik.Askerin güvenliğini sağladık. Askerlere ‘ne olduğunu’ sordum. Onlar da bize mavi tişörtlü bir şahıs ve 47 NL … plakalı araç şoförü tarafında darp edildiklerini anlattılar. Bize gösterdikleri mavi tişörtlü şahısı gözaltına aldık. Bu sırada “Siz polis değilsiniz. Polisseniz polisliğinizi yapın” diye halkı galeyana getiren bir kişiyi daha yakaladık. Bu şahsı emniyet müdürlüğüne götürmeye çalıştığımız sırada sonradan AK Parti İlçe Başkanı olduğunu öğrendiğimiz Mehmet Latif Özel göğsümün üzerine sert bir şekilde vurarak ‘Ben Ak Parti İlçe Başkanıyım. Bu şahsa işlem yapamazsınız. Müdürünüzü getirin oğlum…’ diyerek halkın galeyana gelmesine yol açtı. Devam eden olaylarda Ömer Özel isimli şahıs bana ve görevli arkadaşlarımı kastederek kalabalığa hitaben “Bir dakika bir şey söyleyeceğim. Uzun saçlı polis FETÖ’cüdür. Onu tanıyorum. Vatan hainidir. Onunla görüşeceğim. Hepiniz vatan hainisiniz şerefsizler’ diyerek beni FETÖ üyesi olarak göstermiştir. Ben bu iddiayı asla kabul etmiyorum.” dedi.

Kendisine yönelik FETÖ’cü suçlamasına isyan eden polis memuru M.K.’nın savcıya verdiği ifadesinde kendisiyle ilgili yürek burkan detaylara da yer verdiği gözlendi.

M.K. ifadesinde “Ben bu vatan için canını seve seve ortaya koyan biriyim. Ben vatanım ve milletim için yaşar bu uğurda ölürüm. Yeter ki vatanımız baki kalsın. Mehmet Latif Özel ve Ömer Özel’in yaptıkları bu söylem ve tutumlar benim şeref ve saygınlığımı rencide etmiş ve salıdıra bulunmuşlardır.Ben vatanım, devletim, bayrağım için kızım yüzde 94 engelli olmasına rağmen üçüncü kez gönüllü olarak şarka geldim. Ben Nusaybin’de milletime ve devletime hizmet etmeye devam ediyorum. 18 yıllık meslek hayatım boyunca hiçbir zümreden cemaatten medet ummadım. Vatan sevdalısıyım.” sözlerine yer verdi.

EMNİYET MÜDÜRÜ POLİSİ NEZARETHANEYE ATTIRMAK İSTİYOR!

A.T. isimli polis memuru da meslektaşları gibi olayı detaylarıyla savcıya anlattı. Polis merkezine geldiklerinde ise Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahim Zengin’in de AKP İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, NESO Başkanı Ömer Özel ve Adnan M. isimli şahısların da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişilik bir grupla geldiğini anlatan A.T., AKP’li başkanın Uzman Çavuşlara herkesin gözü önünde şikayetlerini geri çekmeleri için baskı yaptığını anlattı. Bu esnada Emniyet Müdürü Abdurrahim Zengin’in, silah arkadaşı M.K.’nın belindeki silahını aldırmaya çalışıp onu nezarethaneye attırmaya çalıştığını belirten A.T. kendilerine saldıran ve hakaret edenlerden şikayetçi olduğunu söyledi.

19 yaşındaki Nusaybinli genç İ.K. da savcılığa giderek Sakarya Caddesi’nde yaşananlarla ilgili polisler ve askerler lehine tanıklık yaptı. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma sürüyor.

Önerilen Haberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-05-25 18:19:21

BU GÜLERi DE GÖRECEKTiK 70 LERDE BUNLAR GiBi DOMUZLARI YASATMIYORLARDI BiR AV KAZASINA KURBAN EDiLiYORDU NE YAZIK Ki BU DOMUZLAR BU GÜN ÜLKEYi YÖNETiYOR 24 HAZiRADA BU ZÜLUM BiTECEKTiR

Avatar
hadi ordannnnnnn 2018-05-25 15:47:18

bu memleketin anasına avradına kufur edenın anasına avradına bu memleket soksun bu kadarda olmaz yahu kımsınız sız lan yeter artık gidin bu ülkeden

Misafir Avatar
akp ye oy yok 2018-05-29 14:15:53 @hadi ordannnnnnn

yeter be askerimize polisimize vatanimiza dil uzatan yargilansin

Beğenmedim! (0)
Avatar
ülkücü 2018-05-25 15:28:05

ulan vatan evlatlarını bu nankör köpeklere ezdiriyorsunuz ya ta amınıza koyayım ulannnn

Misafir Avatar
Vatndas 2018-05-25 19:46:50 @ülkücü

E Ulkucu kardes nasil koyacaksin anasina arvadina Onlar da o gucu fato ortagi tayo dan Tayonunda ortagigi soyssuz Bahceli . Yani sonucta bu isin basinda bahxcelida var önce nanköre koyacaksinki lafin yerine gitsin Nakkör5lerden biris burada soysuz Bahceli

Beğenmedim! (0)
Avatar
ülke ne halde 2018-05-25 15:53:44

AKPLİ BAŞKAN KARAKOLU BASIYOR! NERDE BU ŞİKAYETÇİLER BEN ONLARIN BİR İFADESİNİ ALAYIM”EMNİYET MÜDÜRÜ POLİSİ NEZARETHANEYE ATTIRMAK İSTİYOR! SALDIRIYA UĞRAYAN UZMAN R.E. GAZİYİM DEDİM ‘GEÇ LAN BUNLARI DEDİ” ülkeye ne hale geldi gazileri polisleri nasıl azarlıyorlar .....yeter artık buülkenin başından gidin

Avatar
ülke ne halde 2018-05-25 15:49:03

AKP’Lİ BAŞKAN KARAKOLU BASIYOR!

Avatar
ali 2018-05-25 16:37:34

ulan akepe piçi ananu zikeyim şerefsizorrosbu çocuğu

Avatar
D 2018-05-25 16:41:28

Vay vay vay yahu siz Ali kıran baş kesenmi oldunuz . siz ormandanmı çıktınız bu ne şiddet bu ne kin yahu siz nesiniz orman kanunu uyguluyorsunuz kimsiniz ulan kim kim eceli gelmişin nereye işedigini biliyorsunuz deyilmi işte geliyor o Zaman .

Avatar
D 2018-05-25 16:43:10

Bunlar görünenler ya sonrasında ortaya çıkacak olanları bilmek bile istemeyiz ne olduğunuz bir bir çıkacak görecek bu millet .