AKP'li belediyeden Ensar Vakfı'na kıyak Meclis gündeminde

"Bu tahsisin yapıldığı vakfın Karaman’da yaşanan ve toplumda infial oluşturan olay noktasındaki kötü sicili dikkate alındığında bu tahsis iptal edilecek midir?"

AKP'li belediyeden Ensar Vakfı'na kıyak Meclis gündeminde

"Bu tahsisin yapıldığı vakfın Karaman’da yaşanan ve toplumda infial oluşturan olay noktasındaki kötü sicili dikkate alındığında bu tahsis iptal edilecek midir?"

13 Ocak 2019 Pazar 21:53
AKP'li belediyeden Ensar Vakfı'na kıyak Meclis gündeminde

Aliseydi Karagöz / Antalya

AKP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi, hazineden belediyenin kullanımına tahsis edilen İsmet İnönü Kent Meydanı’ndaki 5 iş yerini Ensar Vakfı’nın kullanımına verdi. İş yerlerini, bedelsiz olarak 10 yıllığına vakfa vermesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Tahsise tepki gösteren CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, "belediyeye ait taşınmaz ve gayrimenkuller peşkeş çekiliyor" dedi.

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Karaman’da çocuklara cinsel istismar skandalı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’na AKP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yer tahsisini soru önergesi ile gündeme taşıdı.

HEMEN İPTAL EDİLMELİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Ensar Vakfı'na tahsis ettiği yerlerin bir an önce iptal edilmesi gerektiğinin altını çizen Rafet Zeybek TBMM' ne verdiği soru önergesinde;

07.01.2019 tarihli Antalya Büyükşehir Belediye meclis toplantısında 7’nci gündem maddesinde yer alan; “Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Ensar Vakfı Antalya Şubesi arasında ilimiz, Muratpaşa İlçesi, Yüksekalan Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 13168 ada, 2 parsel no’lu ve 4.213,22 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerine Kalekapısı Kentsel Dönüşüm Projesine esas Onay’lı Uygulama Projesinde belirtilen tesisler yapılmak amacıyla Belediye lehine 49 yıl süreyle (25/10/2017 – 25/10/2056 tarihleri arası) tesis edilen irtifak hakkına konu alan üzerine Belediyece yapılan/yaptırılan işyerlerinin ( No: 17/1, 2, 3, 4 ve 5); ticari amaçla kullanılmaması, üçüncü kişilere ticari ya da gayri ticari amaçla kullandırılmaması / devredilmemesi, tahsisli idarenin ilgili mevzuatları ile belirlenen ve alınması zorunlu olan gelirler dışında her ne ad altında olursa olsun herhangi bir ücret alınmaması şartıyla Vakfın kuruluş amacına uygun olacak şekilde eğitim, gençlik ve kültürel amaçlar doğrultusunda kullanılması kaydı ile 10 (on) yıl süreyle Ensar Vakfı Antalya Şubesine bırakılması” kararına yer verdi.

CHP’li Zeybek önergede “Antalya Büyükşehir Belediyesi hangi gerekçe ve hangi şartlarla Ensar Vakfı’na yer tahsisi yapmıştır” diye sordu. Önergesinde “Bu tahsisin yapıldığı vakfın Karaman’da yaşanan ve toplumda infial oluşturan olay noktasındaki kötü sicili dikkate alındığında bu tahsis iptal edilecek midir” sorusunu yönelten CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, geçmişte TÜRGEV ve İlim Yayma Cemiyetine de yer tahsis eden AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2014 yılından günümüze kadar hangi vakıf ve derneklere hangi şartlarla Antalya Büyükşehir Belediyesine ait taşınmazlar veya gayrimenkulleri tahsis ettiğini de sordu.

Önerilen Haberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
roja velad 2019-01-14 10:29:10

ensar vakfınıda kirlenmiş temizleyeceğiz onu kuranlarda bitlenmiş gaz yağı ile yıkayacağız inşAllahu teala