"Bu ülke insanı daha önce de kuyruklara girdi… Ülke ambargo yemişti. Sahi şimdiki sebep neydi?"

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü "Sebze kuyruğunda sen bekle, meyveye çocuğu yolla!" başlıklı yazısında, ülkenin geldiği ekonomik durumu yazdı. 

"Bu ülke insanı daha önce de kuyruklara girdi… Ülke ambargo yemişti. Sahi şimdiki sebep neydi?"

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü "Sebze kuyruğunda sen bekle, meyveye çocuğu yolla!" başlıklı yazısında, ülkenin geldiği ekonomik durumu yazdı. 

12 Şubat 2019 Salı 12:01
"Bu ülke insanı daha önce de kuyruklara girdi… Ülke ambargo yemişti. Sahi şimdiki sebep neydi?"

Muratoğlu, "Bu ülke insanı daha önce de kuyruklara girdi. Biri İkinci Dünya Savaşı, diğe­ri Kıbrıs Barış Harekatı… Ülke ambargo yemişti. Sahi şimdiki sebep neydi?" diye sordu.

İŞTE MURAOTOĞLU'NUN YAZISI:

Devlet nasıl terö­ristlerin Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te mağaralarda işini bitirdiyse, sebze halinde terör estirenlerin işini bitiririz” dedi… PKK ile kabzımalı eşitledi. “Terö­rist” kavramını bayağı bir basite indirgedi.
Seçim öncesi yurtdışından mihrak bulamayınca iç kay­naklara yöneldi. Yerli ve milli kabzımalları terörist ilan etti.

Çok yakında ana haber bültenlerinin “son dakika­sı”! Sebze halinde bir grup teröristle sıcak temas sağlan­dı… “Dur!” ihtarına uyma­yan kabzımallar çok sayıda kasayı bıraktı kaçtı.

★★★

Marketçi terörist, kabzımal terörist, pazarcı terörist… Herkes vatan haini… Yazık değil mi? Fırsatçı diye suçla, kazıkçı olduğunu söyle, vur­guncu damgasını yapıştır. Ne bileyim spekülatör deyiver… Terörist biraz ağır olmadı mı?

Oysa devletin görevi serbest piyasada ticaretin güvenliğini, işleyişini, düzgün yürütülmesini düzenlemektir. Piyasayı, yasalarla regüle etmesi gerekir. Yapamıyorsa bırakır, yapan gelir.

★★★

Zira iktidar ne yaptı? Gitti, devlet manavları açtı. Savaş yok, kıtlık yok; millet sebze, meyve sırasında… Sebzeyi sen bekle, meyveye çocuğu yolla… Darısı doğal­gaz ve elektriğin başına… “Kriz yok” dersiniz soran olursa… Bu yaşananlar Tür­kiye Cumhuriyeti tarihinin en acıklı manzaraların­dan biridir. Ülkeyi 17 yıldır yönetirken bu hale getiren acaba kimdir?

★★★

Bu ülke insanı daha önce de kuyruklara girdi. Biri İkinci Dünya Savaşı, diğe­ri Kıbrıs Barış Harekatı… Ülke ambargo yemişti. Sahi şimdiki sebep neydi?

Kim diyordu; “Eskiden kuyruklar vardı, çok şü­kür artık yoklar.” Tanzim satıştan alışveriş yapanlar acaba hiç düşünüyorlar mı kimdir onları bu kuyruğa sokanlar? Bu hale nasıl düştüler? Neden sıradalar? Hem de kota ile satıyorlar. Kişi başı en fazla 3 kilo sınırı var!

★★★

Sahi ne yapacak manav ve pazarcılar? Bu iş piyasadaki rekabeti yok edip, devletin bu piyasada tekelleşmesini ve zararına satış yapma­sını sağlar. Esnaf zamanla topu atar, iflaslara yol açar.

Diğer açıdan devlet vergi kazandığı işten, üzerine para verir duruma gelir. Nitekim Venezuela ekono­misi buna örnektir. Sonuçta yanlış politikalar yüzünden en temel gıdalara ulaşmak bile güçleşir.

★★★

Milletin fabrikalarını satıp, sonra da çadır açıp sebze satmak nedir yahu? Orduya tankı Katarlılar üretsin, biberi, patlıcanı kamu satsın. Bizim millet de Türkiye'yi dünya devi sansın!

Her seçim öncesi yerli araba, yerli uçak yapı­yorlardı. Bu seçimde kamu yönetimi gitti manav açtı. Kesmedi… “Gıda ile sınırlı kalmayacak. Temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz” dedi…

Tam olarak çıkartamadım şimdi… AKP mi? Süper­market işletmecisi mi? Cep telefonu aksesuarı ve çiğ köfte işine de girerse kesin tutturur bütçeyi!

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Dogru Söyler 2019-02-12 13:10:50

Simdiki sebepler: 1. Saray israfi, 2. AKP+FETÖ+PKK+ABD+BOP ortakligi, 3. Kalitesiz ve bilgisiz yönetim, 4. Yandascilik, rantcilik, Arap seviciligi, Türk olmayan devsirmelerin (Ermeni, Arap, Yunan, ..) yönetimde olmasi, 5. Eti yenmeyen koyunlarin cogunlukta olmasi ve 6. En büyük hirsizin, en büyük vatan haininin ve diplomasiz bir Gürcünün Devletin basinda olmasidir

Misafir Avatar
AKP ADAM OLSA 2019-02-12 18:17:48 @Dogru Söyler

mazot kuyruğuyla yağ kuyruğuyla dalga geçenler.demekki kuyruk oluyormuş demekki bugün size ne yapıldıysa geçmiştede aynısı yapıldı yalancı yobazlar gülme komşuna gelir başına olur olanlar koyunlara.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Söcü silahşörü satılmış kalemi bak 2019-02-12 13:36:09 @Dogru Söyler

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, bugünkü "Sebze kuyruğunda sen bekle, meyveye çocuğu yolla!" başlıklı yazısında, ülkenin geldiği ekonomik durumu yazdı. ******************************o eski kuyruklar sizin beceriksiz yöneicilerinindi bu kuyrukda yine sizin faşist saldırgan vata haini çıkarcı çevrecilerinizdn halkın korunma kuyruğudur.

Beğenmedim! (11)
Avatar
osman 2019-02-12 14:42:00

Çok yakında ana haber bültenlerinin son dakika­sı”! Sebze halinde bir grup teröristle sıcak temas sağlan­dı Dur!” ihtarına uyma­yan kabzımallar çok sayıda kasayı bıraktı kaçtı. DİCEKLER HAHAHAHAHHA AĞLANACAK HALİMİZE GÜLÜYORUZ

Avatar
Muhalif 2019-02-12 15:01:23

Bunlar ortadoğu sürüsünün iyi günleri. Kuranda açıkça yazıyor. Akılsızlığı tercih edenlerin başlarına pislik yağarmış. Niye ülkede üretim düştü diye düşüneceklerine, artık cennette yetmişbin hurinin değil bol bol yiyecekleri domates, biber, soğan ve patatesin hayalini kurarlar. Zırcahil olduklarından bundan bile ders çıkaramazlar.

Avatar
abc 2019-02-12 18:02:57

Bok torbası satılık orospu çocuğu ak-troller gene gelip kusmuş buraya pislik, iftira, yalan, deli saçması ve yobazca yorumlarını. Topunun AMK !!!

Avatar
Gereksiz 2019-02-12 18:45:02

Memleketin 95 yıllık sanayi birikimini satan cumhur iktidarı, şimdi enflasyonla mücadeleyi tanzim satış açmakta gidereceklerini zannediyorlar. Yakında gıda da enflasyonla mücadele için market işine girerlerse şaşmayın.

Avatar
Güneş 2019-02-12 18:45:39

Vatandaşın gündemi : Ekonomik kriz, yükselen eflasyon ve işsizlik rakamları Cumhur ittifakının gündemi : Beka sorunu yaratmak, vatandaşlar arası ayrışma oluşturmak, gerilim startejisi ile beslenmek, muhaliflere hareket etmek ve ceza yağdırmak, gölgesi ile savaşmak, vatandaşın yaşadığı ve gideremedikleri her sorunu bir veya birkaç mihraka yıkmak,kendini aklamaya çalışmak. Akkoyunları uyutmak

Avatar
Takkeci 2019-02-12 18:46:10

Anlayın artık, bırakın masalları, pembe tabloları , algı operasyonlarını bırakın artık. Asgari ücret eridi, maaşlar eridi, bizi açlıkla imtihan etmeyin. Yazıktır günahtır Şunu da bilin ki her iki cihanda da hesabı sorulacak. Elbette bu ekonomik kriz, yükselen eflasyon ve işsizlik rakamları sandığa yansıyacak. Her ne kadar masallar, pembe tablolar ve algı operasyonları bir yere kadar. İNSAF YAHU

Avatar
ORHAN BAHADIR 2019-02-12 12:26:57

ŞİMDİKİ SEBEP SİZİN GİBİ VATAN HAİNLERİ OROSPU ÇOCUKLARININ YÜZÜNDEN BU VATANA KAHPELİK EDİP PKK FETÖ DH KAHPECE TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ALTINA YATTIĞINIZ ABD DEN UMUTLA TÜRKİYEMİZİ KARIŞTIRMAK İÇİN UMUTLA BEKLEMİNİZDENDİR KAHPE ERMENİ PİÇLERİ KEMALİST EŞKİYALAR....

Misafir Avatar
halkımız cahil ne yapalım 2019-02-12 20:31:04 @ORHAN BAHADIR

Durumdan sende memnun değilsin anlaşılan,ülke iyi idare edilseydi bu duruma düşmezdik,öyle yalan yere sallama.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Gerzek 2019-02-12 13:14:12 @ORHAN BAHADIR

kardes, bu ne idügü belizsiz ibneneler 1 Kilo makarnaya, 1 torba kömüre namuslarini satan vatan hainleridir

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Gerzek Orhan 2019-02-12 13:09:41 @ORHAN BAHADIR

Saydığı terör örgütlerinin adını yaz. Ve yanına Tayyip Erdoğan yaz. Ve Google da resimli olarak arat bakalım. Karşına kimlerin resimleri çıkacak. Üstelik senin ismini söylemediğin PYD-YPG- örgütlerinin başkanı Salih Müslüm ve Tayyip Erdoğan yaz bakalım kimler terör örgütleriyle kolkolaymış. Hatta Amerikanın İran'ı, Irak'ı, Suriye'yi ve Türkiye'yi bölüp Kürdistan kurma Projesi olan BOP Projesinin Eş başkanı kimmiş kim bu ülkeleri bölme projesinin eş başkanı olduğunu öğüne öğüne söylüyormuş bir bak ama sende nerde o beyin yok çünkü

Beğenmedim! (0)