banner87

CHP'li Tezcan: Devletin Bakanını mektup taşıyıcısı yapmışlar!

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan: Selahattin Demirtaş diyor ki '2015 seçimlerinde İmralı üzerinden seçimlere girmeyin diye talimat geldi bize'. Şimdi ben merak ediyorum bu işe sayın Bahçeli ne diyecek?

CHP'li Tezcan: Devletin Bakanını mektup taşıyıcısı yapmışlar!

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan: Selahattin Demirtaş diyor ki '2015 seçimlerinde İmralı üzerinden seçimlere girmeyin diye talimat geldi bize'. Şimdi ben merak ediyorum bu işe sayın Bahçeli ne diyecek?

21 Şubat 2018 Çarşamba 14:10
CHP'li Tezcan: Devletin Bakanını mektup taşıyıcısı yapmışlar!

Mehmet YURTSEVEN / YURT ANKARA

Türkiye'nin miras yedi bir hükümetle karşı karşıya olduğunu değerlendiren Tezcan, 14 şeker fabrikasının özelleştirme adı altında "yandaşlara" satılacağını belirtti. KİT'lerin ve birçok kuruluşun yandaşlara peşkeş çekildiğini aktaran Tezcan, 6 milyon işsiz, 16 milyon yoksulun olduğu bir ülkede fabrika kapatan bir hükümeti anlamanın mümkün olmadığını söyledi. "Eğer ihanet arıyorsunuz en büyük ihanet bu." diyen Tezcan, milletin bu varlıkları dişinden tırnağından artırarak yaptığını belirtti. Tezcan, "Bu saltanatlarının finansmanıdır. Bunların sarayların bir dakikalık maliyeti bir asgari ücrete bedel. 16 senede sattılar sattılar doymadılar. Milletimize sesleniyoruz: CHP  iktidarında bu satışların hesabını soracağız. Milletimizin satılan mallarını millete kavuşturmak boynumuzun borcu" ifadesini kullandı.

HANİ KOALİSYONLAR DÖNEMİ BİTECEKTİ?

İlginç bir tablo ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Tezcan, 16 Nisan referandumuna giderken "evet" diyenlerin "koalisyon dönemi bitecek" propagandası yaptılar. "Şimdi bu yaptığınız ne? Hani koalisyonlar dönemi bitecekti? Milleti kandırmaya doymadınız. Bu bir tek adam rejimi ittifakıdır, bu bir tek adam koalisyonudur. Ortada bir tek adam koalisyonu vardır. Erdoğan'ın tek bir hesabı var, 'ne olursa olsun ben cumhurbaşkanı olayım, başka hiçbir şeyin önemi yok' diyor. Bütün sistemi bunun üstüne kurgulamışlar. Onun için milleti kutuplaştırmaktan çekinmiyor, toplumda çatışma dilini yerleştirmekten çekinmiyor."

BU KOALİSYONUN SÖZCÜSÜNÜN İSE MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ

Bu koalisyonun sözcüsünün ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu savunan Tezcan, Erdoğan'ın bugün Cumhurbaşkanı olmanın bu ittifakla değil de, başka bir yolla mümkün olduğunu görse, orayla da ittifak yapmaktan çekinmeyeceğini söyledi.
Bu söylediklerine çok sayıda delil bulunduğunu bildiren Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmiş dönemlerde HDP'yle ilgili "siz PKK'dan talimat alıyorsunuz" dediğini hatırlattı.

POSTACI BAKAN KİM ?

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mahkemede 3 önemli haber açıklayarak, "Bu hükümet, Erdoğan'ın bakanları, Erdoğan'ın siyasetçileri bana üç sefer HDP'ye mesaj getirdi" diyor. Hdp’ye mektup getiren bu bakan kim ?

BU İŞE TEK ADAM KOALİSYONUNUN SÖZCÜSÜ SAYIN BAHÇELİ NE DİYECEK?"

"Birinci mesaj, 2010 referandumunda. 2010 referandumunda hükümetin bir bakanı Abdullah Öcalan'ın el yazılı mektubunu getirmiş referandumda 'evet' deyin demiş. Bunu Sayın Demirtaş duruşmada, ifadesinde söyledi. Muhatapların bir şeyi açıklama mecburiyeti var. Öcalan'ın mektubunu hangi bakan getirdi? Hangi bakan, İmralı ile HDP arasında aracılık yaptı? Erdoğan bunu açıklasın? Milletin bunu bilmeye hakkı var. Ağzınızı açtığınız zaman, 'HDP'den PKK'dan, Kandil'den talimat alanlar' diye herkesi töhmet altında bırakıp, suçlarken talimatın aracısı siz olmuşsunuz. Devletin bakanını postacı yapmışsınız. İkinci haber, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi. Yine Sayın Demirtaş, 'İmralı üzerinden adaylığımı çekme baskısı yapıldı.' diyor. 2015 Haziran seçimlerinde ise 'İmralı üzerinden, parti olarak seçimlere girmeyin diye talimat geldi' bize diyor. Eğer Öcalan'ın talimatıyla hareket eden birilerinden bahsediyorsanız, talimatın aracısı sizsiziniz...
O zamanın dili 'çözüm diliydi' kendi tabirleriyle, bugünün dili 'çatışma dili.'  Bunun hesabını millete vermeyecek misiniz? İşte tek adam koalisyonunun hedefi. Yarın yeniden Cumhurbaşkanlığına gitmenin yolunun buradan geçtiğini görsün, hiç tereddüt yok, döner sırtını, 'Bahçeli de beni aldatmış' diyebilir. Şimdi ben merak ediyorum, bu işe tek adam koalisyonunun sözcüsü Sayın Bahçeli ne diyecek?"

"YÜCEL'İN TUTUKLAMASI YANLIŞTI, TAHLİYESİ DOĞRU, TAHLİYE ŞEKLİ REZALETTİR."

Bülent Tezcan, tahliyesine karar verilen gazeteci Deniz Yücel'in haksız yere tutuklandığını belirtti.
"Yücel'in tutuklaması yanlıştı, tahliyesi doğru, tahliye şekli rezalettir." diyen Tezcan, bu tahliye şeklinin Türk yargısı ve hukuk için utanç tablosu olduğunu iddia etti.

ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARINI UYGULAMAYAN MERKEL'İN TALİMATINI TALİMATINI UYGULAYAN BİR YARGI VAR.

Tezcan, şunları söyledi:

"Deniz Yücel, talimatla tutuklanmıştır. Devletin en tepesindekiler iftiranın ve talimatın sözcüsü olmuştur. Daha iddianame bile düzenlenmeden 'casus' diye suçlanmıştır. Şimdi arkasında Merkel'in gücüyle, hükümetle yapılan pazarlıkla serbest bırakılmıştır. Kendiside rahatsız. Hukukla serbest bırakılmadığı için pazarlıkla serbest bırakıldığı için kendisi de rahatsızdır. Anayasa Mahkemesi kararını dinlemeyen bir yargı var. Anayasa Mahkemesi diyor ki 'bu gazetecilerin tutuklanması hukuka aykırıdır.' Yargıda diyor ki 'ben senin kararını uygulamıyorum.' Ama Anayasa Mahkemesinin kararını uygulamayan Merkel'in talimatıyla, sarayın talimatını uygulayan bir yargı var. Türkiye bundan daha büyük utancın içine sokulabilir mi? Böyle bir ülkede vatandaşın güvenliği olabilir mi? Bu memlekete giydirilen bu deli gömleğini izah etmek mümkün değil. Şimdi herkesin arkasında bir Merkel mi olması gerek, tahliye için?"

MAHKEME “CASUSLUK YOK” DEDİ O LAFI NASIL YUTACAKSIN ?

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na da "casus" denildiğini hatırlatan Tezcan, Berberoğlu'nun Yargıtay'da beraat edeceğine inandıklarını söyledi.
"Erdoğan'ın 'aldatıldık' demesine, aldatılmasına alıştık. Çocuğunuz bu kadar aldatılsa, çocuğunuzun cebine harçlık koymazsınız ama devleti emanet etmişler." "Siyasetin emri ve talimatı altındaki hakimleri ve savcıları uyarıyorum, dikkat edin Erdoğan'ın talimatıyla iş yapıyorsunuz, Erdoğan alışıktır yarın döner, 'Bu hakimler beni aldattı, yanılmışım' der, kabak sizin başınıza patlar. Onun için hukuktan ayrılmayın, kabak yarın sizin başınıza patlamasın."

SURİYE’DE SİYASİ ÇÖZÜME ODAKLANILMALI

Zeytin Dalı Harekatının başarıya ulaşması temennilerini yineleyen Tezcan, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve egemenliğini içeren siyasi çözüme odaklanılması gerektiğinin altını çizdi.
Türkiye, İran, Suriye ve Irak'ın bir araya gelerek, bölgedeki sorunları çözecek bir birliktelik oluşturması gerektiğine işaret eden Tezcan, husumetle meselelerin çözülemeyeceğini, Suriye hükümetiyle derhal temasa geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

AKP İKTİDARI DÖNEMİ İSTİSMARI YARATAN KÜLTÜRÜN TEKRAR TEKRAR ÜRETİLDİ

Türkiye'de çocuk istismarının çok önemli bir problem olduğuna dikkati çeken Tezcan, şunları ifade etti:
"Çocuk istismarıyla ilgili bir yasal çalışma yaptığını hükümet kamuoyuna açıkladı. Şunun net olarak bilinmesi gerekir, çocuk istismarına karşı etkili bütün yasal düzenlemelerin gecikmeksizin yerine getirilmesi gerekir. Etkili bütün yasal düzenlemelerin yapılmasına 'evet' diyoruz ancak bu yetmez. Mesele sadece cezai düzenlemelerle çözülebilecek bir mesele olmanın çok ötesindedir. İstismarı yaratan kültürü üretmemek gerekir. Ne yazık ki AK Parti iktidarı dönemi istismarı yaratan kültürün tekrar tekrar üretildiği bir ortam yarattı. Bu çok ciddi bir sıkıntıdır. Dolayısıyla istismar bataklığını kurutmamız gerekir."
Çocuk istismarı sayısının, 10 yılda yüzde 700 arttığını belirten Tezcan, kaçak yurtlar ve merdiven altı eğitim kurumlarında ortaya çıkan çocuk istismarlarına dikkati çekti.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 21.02.2018 15:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sn.Tezcan hakli olarak 2018-02-21 15:38:19

Bahçeli ne diyecek diye soruyorsun amma unuttugun sey var o da Bahceli sozde milliyetci ozde deyil ki.

Misafir Avatar
ucuzluk chp de 2018-02-22 09:03:53 @Sn.Tezcan hakli olarak

CHP ucuz insanlarla dolu birde büyük ajanlarla dolu. chp Türkiyemize zarar veriyor. baraj altında kalmalı.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
doğruya doğru 2018-02-22 09:02:54 @Sn.Tezcan hakli olarak

Tezcan CHP de etkisiz ve yetkisiz biridir ama yalakalılığından dolayı bir masabaşı kapmış. yoksa beş para etmez bu adamda.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tezcan a 2018-02-22 09:01:26 @Sn.Tezcan hakli olarak

sizin postacınız kim abd ye sahte evrak taşıyan postacınız.. rusyaya istihbarat taşıyan postacınız kim?
Almanyaya bilgi ve sahte belge götüren postacınız kim? ah tezcan ah görüntüde adam görünüyorsunuz ama içiniz asla adm gibi değil. içiniz başka dışınız başka. yalancı iftircı ve ihanetçiler sizi.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-02-22 02:14:34 @Sn.Tezcan hakli olarak

AKP MHP ERIR

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gunde 600 bin dolar mis akp ye oy yok 2018-02-22 02:13:31 @Sn.Tezcan hakli olarak

Metin Feyzioğlu Osmangazi Köprüsü'nün Maliyetini Bilal'e Anlatır Gibi Anlattı
https://www.youtube.com/watch?v=L7lfpdlrD8w

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
chp konuşmasın 2018-02-21 17:52:01 @Sn.Tezcan hakli olarak

herkes konuşsun chp konuşmasın. asla devletçi değiller.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
ankara 2018-02-21 17:51:21 @Sn.Tezcan hakli olarak

Tezcan bey eskiden KİT ler vardı varyeiyen devlet fabrikaları. satmak istiyordu devlet alanda yoktu yalanmı? yahu siz ülkemize ayak bağı olmayamı geldiniz? yahu işinizmi yok? yahu bu ihanetinizin sebebi ne?

Beğenmedim! (6)
Avatar
tezcan bey ne derse 2018-02-22 00:04:20

dogrudur

Avatar
bahceli eyalet sistemine gecis surecinede 2018-02-22 00:03:30

destekmi verecek ??
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 TE EYALET SİSTEMİNE GEÇEBİLİRİZ DEDİ
https://www.youtube.com/watch?v=wzhURlrFLKA

Avatar
Türknevzat 2018-02-22 08:20:56

AKP MHP iyice eriyecek kıvama geldi.CHP iyi yolda.Atatürkçüler kazanacak.haydi gayret az kaldı.

Avatar
aydın 2018-02-21 14:21:06

bu insanlara yukardan bakıyor.boyle sosyal demokrat olmaz

Misafir Avatar
aydın 2018-02-22 02:39:59 @aydın

biraz akkılı ol.yok imranlıda bakanı postacı yapmışlar. hdp e ile kol kola sensin adalet yuruyuşunde birlikte yurudun fetoylada.adamlar ben takiye yaptım o zaman der kurtulur sen ne diyecen.

Beğenmedim! (1)
Avatar
zengin adam 2018-02-21 19:33:50

beyler sizlere bomba gibi zengin olma firsati veriyorum abd disisleri bakani ile anlasma saglanmis turkuyede siyasilere dokunulmayacak halkbanka komik bir ceza kesilecek bunun karsiliginda ne verdigimizi bos verin bu bomba bir haber su andan itibaren xip yapan HALHBANK ve bu olaylara karisan hisse fiyatlari dusmus bankalarin HISSE SENETLERONI ALIN en az tuzde 70 garanti ederim en gec mayis ortasi kazanirsiniz bu firsat bidaha ele gecmez kesinlikle ekonomide kriz olmayacak aksine cok cok iyi gelismeler var sakin dolar almayin olanida bozdurun zengin olun halkbank hissesi alin by.by