CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı'nda, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sözlerine sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Sevgili Erdoğan, gözünü sevdiğim Erdoğan, benden niye korkuyorsun? Sen daha uzun boylusun. Üstelik sen kendini dünya lideri olarak anlatıyorsun. Gel karşıma çık. Bana söyleyeceğini adam gibi yüzüme söyle" dedi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı'nda, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sözlerine sert cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Sevgili Erdoğan, gözünü sevdiğim Erdoğan, benden niye korkuyorsun? Sen daha uzun boylusun. Üstelik sen kendini dünya lideri olarak anlatıyorsun. Gel karşıma çık. Bana söyleyeceğini adam gibi yüzüme söyle" dedi

16 Ocak 2018 Salı 13:42
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis'te, AKP Grup Toplantısı'ndaki sözlerine çok sert cevap verdi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Herkes şunu çok iyi bilmeli ki, yeri gelir CHP eleştirilir, övülür, her şey söylenir ama herkesin İyi ki varsın CHP diye rahatlıkla söylemesi gerekir. CHP demek Cumhuriyet, demokrasi, mazlumun yanında zalimin karşısında olmak demektir. CHP, kadın erkek eşitliği demektir. CHP, gençlere siyasette yer açmak demektir. CHP, Türkiye demektir.
Bugün daha önce konuşan Genel Başkan bizim İstanbul İl Başkanımızla ilgili bir sürü laf etti. Korksun veya korkmasın, İl Başkanımız bugün cevabını verecek. 
Sevgili Erdoğan, gözünü sevdiğim Erdoğan, benden niye korkuyorsun? Sen daha uzun boylusun. Üstelik sen kendini dünya lideri olarak anlatıyorsun. Gel karşıma çık. Bana söyleyeceğini adam gibi yüzüme söyle.
Türkiye'nin gereksiz polemiklere ihtiyacı yok. Bütün tv kanalları senin emrinde, gazeteciler emrinde, çık karşıma, niye arkamdan dedikodu yapıyorsun. Dünyadan korkmam diyor, Bay Kemal dediğinden korkuyor. Korkma. Gelirken doktorlarını, uzmanlarını, politikacılarını yanına al. Vallahi tek başıma çıkacağım karşına. Sana yarım saat versinler, bana 10 dakika yeter. Kim haklı, kim haksız hesaplaşalım. Arkadan dedikodu yapmayacaksın. Dedikoduyla memleket yönetilir mi?
Ne derlerse desinler, bu millet şunu söyleyecek; İyi ki varsın CHP; sen olmasan gerçekleri öğrenemezdik.
Türkiye dünyanın en güzel coğrafyasında yer alıyor. Petrol boru hatları, ulaşım buradan geçer, turistler buraya gelir, dünyanın en köklü ve kadim kültürü bizdedir. Ortadoğu'da kan var, gözyaşı var, ölüm var. Ve biz Türkiye olarak bu gelişmelerden rahatsızız. İstiyoruz ki, hiçbir komşumuzun burnu kanamasın. Çarşıda, üretimde, fabrikada, parkta herkes huzur içinde olsun. Bu coğrafyayı bir barış denizine dönüştürmek istiyoruz. O yüzden özel bir önem veriyoruz bölgeye.

Bugün Türkiye'nin geldiği nokta üzülerek söylüyorum ki çıkmaz sokaktır. Bu nedenle hükümete, Ankara'daki beylere önce petrolün tarihini, bölgenin tarihini oturup bir okuyun diyorum. Bölge bir devletin tek başına yapılandırdığı bölge olmaktan çıktı. Irak'a saldırı sonrası ne büyük acılar çektiğimizi hepimiz biliyoruz. Suriye'de benzer bir olay yaşanıyor. 3.5 milyon Suriyeli sadece Türkiye'de. Bugün Ortadoğu aktörlerin yönlendirdiği bir Ortadoğu. Bir ucunda Amerika, bir ucunda Rusya, İran ve Türkiye var. Bu dört temel aktörün bir araya gelip Ortadoğu'daki acıyı, kanı ve gözyaşını sonlandırması gerek. Ortadoğu'da barışı egemen kılmak gerek.

'EĞER İNSAN KANI İÇMEKTEN HOŞLANIYORSANIZ BUYURUB SİLAH GÖNDERİN

Bugün geldiğimiz noktada kaybedenlerden biri Türkiye. Defalarca terör örgütlerine silah gönderilmemesi gerektiğini söyledik, gönderdiler. Aynısını şimdi ABD yapıyor. Buradan uyarmak bizim namus borcumuzdur. Eğer insan kanı içmekten hoşlanıyorsanız buyrun silah gönderin. Ne PKK'ya, ne onun uzantılarına, ne IŞİD'e, ne EL Nusra'ya ve uzantılarına silah göndermeyin. Biz Rusya'yı da, ABD'yi de uyarmak zorundayız. Bizim bölgemiz, bunlar bizim komşularımız. Kader, kültür ortaklığımız var. PKK'nın Türkiye'de neler yaptığını bütün dünya biliyor. Türkiye'nin 30 yılı aşkın süredir verdiği mücadeleyi bilmeyen mi var? Terörden kurtulmak için, arınmak için her türlü çabayı vermek bizim de, Rusya'nın da, ABD'nin de görevi.

Ortadoğu'da barış, huzur istiyoruz. Diplomaside hamasetin geçerliliği yoktur. Diplomatik kanalların sonuna kadar zorlanması gerek. Elbab'daki şehit sayımız 70'i aştı. Düne kadar ne söylüyordun, bugün neler yapıyorsun? Eğer 3 hamle ötesini görmezseniz dış politikayı yönetemezsiniz. Sadece oyuncak olursunuz. Bugün Türkiye'nin geldiği nokta bu.
Elbetteki Türkiye büyük bir devlet, o bölgede tampon kurmak, oluşturmak zorunda. Ama bu noktaya gelinceye kadar izlenen politikalar Türkiye'yi bataklıkla karşı karşıya bıraktı. Defalarca uyardık; yapmayın yanlış yapıyorsunuz dedik. Hayır, biz biliyoruz dediler. Geldiğimiz noktaya bakın. Kendi topraklarımızdan Süleyman Şah türbesini kaçırmak zorunda kaldık.
Ege adalarını soruyoruz. Keçi adası kime ait? Soruyorum Yunanistan'a, başka biri cevap veriyor. Konuşursam sen konuşamazsın diyor. Zaten ağzını aç diye sana soru soruyorum, beni tehdit et diye değil. Çık adam gibi cevap ver.
İlkokul mezunu bir kişinin anlayacağı bir dille soruyorum; Keçi adası bize mi, Yunanistan'a mı ait? Ben teslim etmedim diyor. Ben senin neler teslim ettiğini biliyorum. Ben mavradan atmam, hamaset yapmam. Türkiye'nin taşına, toprağı, çakılına biz sahip çıkacağız. Biz CHP'yiz. Bir karışı teslim etmek istemiyorum.

2019'DA GELECEĞİZ TÜRK BAYRAĞINI ORAYA DİKECEĞİZ

İstanbul kongresinde söyledim. 2019'da geleceğiz, Süleyman Şah türbesini kendi topraklarımıza alacağı ve Türk bayrağını da oraya dikeceğiz.
Ne söyledik? Dış politikayla ilgili konuşacaksan, bölge dengelerini, dünya dengelerini iyi bilerek konuşacaksın. Asarak, keserek olmaz. Gazze'ye senelerdir gidecektin, buyur git, niye gidemiyorsun? Rakka'ya niye gidemiyorsun? Bu işler akılla, bilgiyle olur. Diplomasiyle olur.

Bugün 16 Ocak. Basının onur günü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmit'te yaptığı basın toplantısı nedeniyle gazeteciler onur günü kabul eder. Medya özgürlüğü ve medyanın gücü bütün demokrasilerde çok önemlidir. Medya dördüncü güç kabul edilir. Medya halk adına otoriteyi denetler. Yolsuzluk, haksızlık, kayırmacılık yapılıyor mu diye denetler, böyle bir özelliği var. O nedenle otoriter yönetimler eleştiriden hoşlanmazlar. Gazeteciler üzerine baskı yaparlar. Mali baskılar yaparlar. Yola getirmek, kendi istediklerini yazacak bir medya yaratmak isterler. Bugün Türkiye medya özgürlüğü açısından sınıfta kalmıştır. Dünyanın bütün gelişmiş demokrasilerinde Türkiye'de medya özgürlüğü olmadığı açık açık kabul edildi.
Parayla oluşturulan havuz medyasının özelliği bir merkezden aldığı haberleri manşetine taşımak. Onların görevi hükümeti alkışlamak ve CHP'yi eleştirmek. Sanıyorlar ki geri adım atacağız. İstediğiniz kadar eleştirin. Ama 2019'daki yeni dönemde sizin özgürlüğünüzü de biz sağlayacağız. Fakat müteahhitten para almayacaksınız, devletin bankasını soymayacaksınız.  Gazeteler aynı zamanda toplumun derdini dile getirir. Ben merak ediyorum; zarar etmiş çiftçiyi gazeteler niye yazmazlar? Çiftçinin zararından vergi almak da neyin nesi? Haber yapılıyor mu bu? Hayır yapılmıyor. 

'ZARARDAN VERGİ ALMA HANGİ DEMOKRASİDE VAR'

Bir çiftçi düşünün zarar etmiş. Zarardan vergi alınıyor. Zarardan vergi alma hangi demokraside var? Sanayici zarar ederse, vergi vermez. Tüccar zarar ederse vergi vermez. Ama çiftçi ciro üzerinden yüzde 4 vergi kesilir. Haber yapılıyor mu bu? Yapılmıyor. E benzin alıyorsunuz, zam geldi. Gelecek tabi, memleketi böyle yönetirseniz zam da gelecek tabi. Depoyu doldurduğunuzda ödediğiniz bedelin yüzde 58’i vergi. Niye medya bunu yazmıyor? Havuz medyası niye yazmıyor? Otomobil alan adama mı güveniyorsun sen devleti yönetmek için? Bizler bunların tamamını düzelteceğiz. Hakkı hukuku ve adaleti vergide de getireceğiz, medyada da getireceğiz. Herkes özgürce yazacak ama devletten beslenmeyecek. Besleme basın olmayacak.

15 Temmuz’da bir darbe girişimi oldu. Hep beraber karşı çıktık. Parlamentoda bombalar altında görev yaptık. İki tane 15 Temmuz var. Bir halkın 15 Temmuz’u, iki Sarayın 15 Temmuz’u. Sarayın 15 Temmuz’u da 20 Temmuzda darbe yapmasıdır. 20 Temmuz darbesinden sonra 1 milyon aile mağdur edilmiştir. Hak ve Adalet platformu 2173 kişiyle görüşme yapılıyor. Mağdur ailelerin sorunları belirlenmiş durumda.

Bir, OHAL mağdurları arasında işsizlik oranı yüzde 65. Kimse iş vermiyor. İnsaf ya, bunlar bizim vatandaşlarımız. Çektiği sıkıntıların en büyüğü yüzde 92 ile ekonomik, yüzde 85 sosyal dışlanma. İşlerinden atılanların yüzde 99’u, 15 Temmuz öncesi herhangi bir cezai soruşturmaya uğramamış. Mahkeme ve savcıyla hiçbir işi olmamış. OHAL mağdurlarının yüzde 50’si bulundukları mahallelerden ve şehirlerden ayrılmak zorunda kalıyor, mahalle baskısı nedeniyle. Gözaltına alınanların yüzde 70-75’i iki veya daha fazla gün gözaltında bulunmuş ve tutuklananların büyük kısmı kötü muamele görmüş.

(Kılıçdaroğlu kendisine gelen mesajları okudu) “Ameliyat sonrası gözaltına alınıyor. Sehven olduğu anlaşıldı. Yaklaşık 10 ay ailemden 550 km uzakta bir şehirde tutuklu kaldım", “SGK bilgilerime KHK ile görevine son verildi yazılması sebebiyle. Özel sektörde bile iş verilmedi. Sosyal güvencem yok. Ya kendiliğimden iyileşeceğim, ya öleceğim. Bu sıkıntılar iyi ki ölüm var dedirtti bana.” “Eğitim-Sen üyesi olduğum için cezalandırıldım. Ne için tutuklandım, ne için yattım, ne için serbest bırakıldığımı bilmiyorum...”

Bugün Ali Furkan’ın cenazesi defnediliyor. Babası hapse atıldı, 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Son sınıf öğrencisi, tam burslu, Kırşehir’in en değerli gençlerinden birisiydi. Bugün cenazesi kaldırıldı. Ben 20 temmuz darbesi dediğim zaman korkuyorlar, hakkımda soruşturma açılır mı diye. Yaz kardeşim, 20 Temmuz’da bir sivil darbe yapıldı.

'FİİLİ ANAYASA İHLALİ VAR'

Fiili bir anayasa ihlali var. Yok anayasa. Niçin uygulanmıyor. Yine anayasadan örnek vereyim. Madde 121 diyor ki, OHAL süresince CHP’nin başkanlığında toplanan bakanlar kurulu KHK çıkarabilir. Bitti, hangi konularda? OHAL’in gerekli kıldığı konularda diyor. Aksi çıkarsa anayasaya aykırı. Taşeron işçinin OHAL kararnamesiyle ne ilgisi var? Meclis’e gelse tam çıkacaktı. KİT’lere kadroyu vereceğiz. Eğitimin sağlığın sosyal güvenliğin arabanın kış lastiğinin OHAL ile ne ilgisi var? Bu ne demek aynı zamanda parlamentoyu devre dışı bıraktın demek.

Enis Berberoğlu’na selamlarımızı sevgilerimizi ve muhabbetlerimizi gönderiyorum. Ankara’daki beylerin arzusu üzerine orada esir olarak tutulduğunu da gayet iyi biliyoruz. Bir mahkeme karar verdi, ama iktidarın hoşuna gitmediği için iki hakim değiştirildi. 11 bin Bylock kullandı diye ya hapse atıldı ya görevden alındı. 11 bin kişiyi aldılar, bugün geldiğimiz noktada “pardon yanlış yapmışız” dediler. Ergenekon Balyoz davalarında yaşanan dram bugün de yaşanmaktadır. İtibarlarının iade edilmesi lazım.

SİVİL ÖLÜME TERK EDİLDİLER...

Bakın bir hakim şunu söylüyor. Diyor ki “Bylock’un delil olarak dikkate alınması için ayrıntılı araştırma yapılması gerekir” Vay sen misin bunu diyen hakimleri sürdüler. Yine her darbe döneminde karşılaştığımız bir şey var. İktidara muhalefet olanlar herkes hapiste. İktidara muhalifler. 12 Eylül’de de böyleydi, şimdi de böyle. Ve her darbe döneminde, savunma hakları kısıtlanır. Her darbe döneminde kişilere yeni suçlar ihdas edilir. Bu darbede de KHK ile ihdas edildi. Babaya ceza verirken, eşine ve çocuklarına da ceza verildi. Pasaportların tamamı iptal edildi ve sivil ölüme terk edildiler. Her darbe döneminde yargıya kaos yaşanır, bu darbe döneminde de yargı çalışmıyor.

Mehmet Altan ve Şahin Alpay kararları… AYM dedi ki, bir karar verdim. Alt mahkeme diyor ki ben senin kararına uymam arkadaş diyor. Ben gücümü siyasi otoriteden alıyorum diyor. Efendim hukuktan… Memlekette hukuk mu kaldı sen oradan güç alıyorsun. Adın AYM imiş, Yargıtaymış geçiniz bunları diyor. Saray talimat verdi aynen uyacağım diyor. Bu kararı veren hakimlere sesleniyorum, çocuklarınız sizden utanacak. Adaleti katlettiğiniz için, peşkeş çektiğiniz için. Diyeceksiniz ki, anayasada hüküm var. Evet var, madde 153. AYM’nin kararları kesindir. Tereddüt var mı? Devam ediyor. AYM kararları yasama, yani TBMM, yürütme, yani hükümet ve yargı oranlarını idari makamları bağlar. O hakim bunu bilmiyor mu? Ama anayasa uygulamada diyorsa istediğini yazıyor. Uygulamayacağım diyor.

Belki bazıları diyebilir ki, AYM’nin kuruluş kanununda da hüküm var. Evet orada da hüküm var. Madde 66. Mahkeme kararları kesindir, devletin yasama yürütme ve yargıyı bağlar. Ama kimi bağlamıyor? Alt mahkemede olup saray’dan talimat alanları bağlamıyor.

ADALETE İHANET ETMEYİN

HSYK’ya seslenmek isterim. Az önce Bylock dolayısıyla iki hakim karar vermişti, dedikleri için sürüldüler. Enis Berberoğlu davasında, burada casusluk diye bir şey yoktur dediği için hakimler sürüldüler. Şimdi ben HSYK’ya seslenmek istiyorum. Anayasa’yı dinlemeyen, AYM’yi dinlemeyen hakimlere siz ne yapacaksınız? Niye toplanmıyorsunuz? Karar vermiyorsunuz? Bir yerden talimat mı bekliyorsunuz? Adalet dağıtmayacaksanız, adalete ihanet etmeyin. En büyük kötülüğü o koltukta oturarak yapacaksınız. Ya oturun adam gibi karar verin ya da o koltuklardan ayrılın.

Şiddet kullanan sivillere sorumsuzluk getirdiler. Yani devlet gücünü sivillere, devlet dışı militanlara devrediyor. Hiçbir darbe döneminde bunlar olmamıştı. İlk kez bu darbe döneminde yaşıyoruz. Bunları anlattım diye kimse moralini bozmasın. Gerçekleri anlatmak zorundayım. Çıkış yolumuz var, umudumuz var. Türkiye’yi yeniden dünyanın en saygın ülkelerinden birisi haline getireceğiz.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 16.01.2018 14:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kanal faresi Aydın 2018-01-16 14:05:59

""""aydın sen soysuz adi bir Kacak Saray Pislikle beslenen Faresin

Misafir Avatar
vatan icin 2018-01-24 18:48:47 @Kanal faresi Aydın

yunanlilarin isgal ettigi ege adalarimiz icin yerli ve milli chp zamani israil in tohumuna hayir diyenler chp ye oy verir

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Meral Hanimdan alinti 2018-01-23 01:28:47 @Kanal faresi Aydın

BOPUN EŞBAŞKANI İLE NELER KONUŞTUN? Sn. Erdoğan 2003 yılında BOP eş başkanı olduğunu ilan etti. Bu dönemde, Ortadoğu'da 22 ülkenin sınırının ve içinin değişeceğini ilan eden ABD ile BOP'un eş başkanı olurken neler konuştun? Nelerin altına imza attın? Bu millet ne sözler verdiğini bilmek istiyor? 2003 yılında ABDnin Ortadoğu projesi BOP eş başkanı olurken, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olacağını kabul ettin mi? ERDOĞAN BU GÖREVİ BAHÇELİ VE PERİNÇEKE VERMİŞ”

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gitsek de gitmesek de oduycez 2018-01-23 01:25:24 @Kanal faresi Aydın

YAP, İŞLET, DEVRET OLARAK YAPILAN ŞEHİR HASTANELERİNDE DURUM NE.?
https://www.youtube.com/watch?v=nxjlQwh1o4Y

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ZAM zam 2018-01-23 01:23:40 @Kanal faresi Aydın

Hizmet dedikleri, geçsen de geçmesen de Müteahhid firmaya ödüyorsun.
https://www.youtube.com/watch?v=ad30cyiqUy0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
KÖPRÜ KAZIĞI 2018-01-23 01:22:48 @Kanal faresi Aydın

https://www.youtube.com/watch?v=FTbvd-yIX4s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Ekonomik duruma vatandaşlar tepkili 2018-01-23 01:21:53 @Kanal faresi Aydın

https://www.youtube.com/watch?v=Iv_styWhldY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sabah atv nasil el degistirdi 2018-01-23 01:19:53 @Kanal faresi Aydın

https://odatv.com/man-adasina-kadar-gitmeye-gerek-yok-sabah-atv-nasil-el-degistirdi-0112171200.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ege adalarimiz icin vatan topraklarimiz icin 2018-01-23 01:18:59 @Kanal faresi Aydın

CHP zamani

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
işte kemal kılıçdaroğli 2018-01-21 22:21:12 @Kanal faresi Aydın

Bir firmadan alacağını alamayan adam kendini yakıyor ve KILIÇDAROĞLU o kendini yakan adama diyorki yahu gidip kendini sarayın önünde yaksana, PESSS işte kılıçdaroğlunun insana verdiği değer. kılıçdaroğlu peşinden gidenleri canlı bomba bile yapmak ister korkuyorum. bu söyleminden sonra.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
kılıçdaroğluna alışmıştık da 2018-01-21 22:19:00 @Kanal faresi Aydın

Kılıçdaroğlunun yalanlarına hakaretlerine, kavgacı, isyankar, ajanlık hepsine alışmıştık ama bardağı taşıran son damla. bir adama diyorki KENDİNİ SARAY IN ÖNNDE YAK. bu hangi akla sığar? chp lil olarak nefret ettim kendisinden.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
UYUMAAA 2018-01-21 22:15:41 @Kanal faresi Aydın

ABD dünyada sömürdüğü ve işgal ettiği tüm ülkelere DEMOKRASİ GETİRECEĞİM, ÖZGÜRLÜK GETİRECEĞİM deyip yaktı yıktı sömürmeye devam ediyor. CHP KILIÇDAROĞLUDA aynı taktiği ABD li abilerinden almışlar. numaradn ADALET YÜRÜYÜŞÜ, DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK deyip halkı kandırmaya çalışıyor. ama görüyoruzki chp de ne adalet, ne demokrasi, nede insan hakları var. içlerinde bile kavga halindeler. bu chp ye lütfen inanmayın. ABD taktiği bunlarınki.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
kemal vicdanı bu & bay kemal 2018-01-20 02:26:12 @Kanal faresi Aydın

ikisi bi arada diger nikine cevap vermistim bay kemal nikinle yazsaydin yeterliydi bay kemal nikine yazdigimi oku lutfen
best regards
troll sobeler

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bay kemal nikli 2018-01-20 02:22:15 @Kanal faresi Aydın

cidden sana pess olaylari nasil saptiriyorsun sen artistlik dersimi aldin yoksa show man dersimi aldin ???

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bay kemal 2018-01-19 08:50:24 @Kanal faresi Aydın

adama kendini yakmasını öğütlüyor! ama kemal sen yakma kendini, belli olmaz senin patronların senin yanmanıda isterler senden . sakın haaa.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
kemal vicdanı bu 2018-01-19 08:49:30 @Kanal faresi Aydın

Bir firmadan alacağını alamayan adam kendini yakıyor ve KILIÇDAROĞLU o kendini yakan adama diyorki yahu gidip kendini sarayın önünde yaksana, PESSS işte kılıçdaroğlunun insana verdiği değer. kılıçdaroğlu peşinden gidenleri canlı bomba bile yapmak ister korkuyorum. bu söyleminden sonra

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
. 2018-01-19 01:26:52 @Kanal faresi Aydın

✿*゚‘゚・✿.。.. Chp ✿*゚‘゚・✿.。..✿*゚‘゚・✿.。.. Chp ✿*゚‘゚・✿.。..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-01-19 01:20:17 @Kanal faresi Aydın

☾☆ chp

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Rıza Sarraf davası 2018-01-18 20:35:00 @Kanal faresi Aydın

Rıza Sarraf davasının akıllara getirdiği sorular | Metin Feyzioğlu'dan yeni değerlendirmeler
https://www.youtube.com/watch?v=i2ZEmg6GJ74

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kilicdaroglu donemi sgk borclari 2018-01-18 05:09:38 @Kanal faresi Aydın

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/calisma_yasami/826413/Erdogan_in__Kilicdaroglu_batirdi__dedigi_SGK__AKP_doneminde_10_kat_fazla_acik_verdi.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
elfida 2018-01-18 04:21:47 @Kanal faresi Aydın

oyumuz chp icin

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
2018-01-17 22:16:00 @Kanal faresi Aydın

Öyle ağlarım ki kendime Ata'm benden gitti gideli
Hayallerim yarıda kaldı yarıda kalan Hayallerimin devami icin Chp Chp

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
2018-01-17 22:09:44 @Kanal faresi Aydın

Öyle ağlarım ki kendime Ata'm benden gitti gideli
Hayallerim yarıda kaldı

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-17 21:53:55 @Kanal faresi Aydın

Erdoğan in icraatlarini fazlasiyla gorduk artik Kılıçdaroğlunun icraatlarini gorme vakti geldi millet aç aç

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-17 21:50:44 @Kanal faresi Aydın

◕‿◕

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kim ve kim? 2018-01-17 08:24:50 @Kanal faresi Aydın

Erdoğan kiiiiim Kılıçdaroğlu kiiiiim? Allahını seven doğruyu söylesin. kemal kuru sıkı atıyor. yahu yalanlarına güveiyorsun başka bir gücün, bilgin, icraatınmı var? yalancı herif.

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
troller fetoyuda gecti 2018-01-17 02:55:02 @Kanal faresi Aydın

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/906322/Canan_Kaftancioglu_boyle_hedef_haline_getirildi__2014_yilinda_168_karakterli_tweet_.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
GENÇLİĞE HİTABE 2018-01-16 22:42:05 @Kanal faresi Aydın

https://www.youtube.com/watch?v=4egrePLXWAw

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kılıçdaroğluna alışmıştık da.nikli 2018-01-16 19:57:57 @Kanal faresi Aydın

kilicdaroglu bey in sozlerini saptirip agizda gevelemeye gerek yok cok ayip

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
sabah atv nasil el degistirdi 2018-01-16 19:55:38 @Kanal faresi Aydın

https://odatv.com/man-adasina-kadar-gitmeye-gerek-yok-sabah-atv-nasil-el-degistirdi-0112171200.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
evet ya 2018-01-16 19:52:07 @Kanal faresi Aydın

KILIÇDAROĞLU donemi ssk 2 milyar acik akp donemi 341 milyon acik kilicdaroglu donemi emeklilik yasi 40 idi
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/calisma_yasami/826413/Erdogan_in__Kilicdaroglu_batirdi__dedigi_SGK__AKP_doneminde_10_kat_fazla_acik_verdi.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ege adalarimiz icin vatan topraklarimiz icin 2018-01-16 15:25:09 @Kanal faresi Aydın

CHP zamani

Beğenmedim! (0)
Avatar
aydın iti 2018-01-16 14:08:23

Senin hayran olduğun Erdoğan 16 senede Devlet yönetmeyi öğrenemeyen beceriksiz bilgisizin tekidir

Misafir Avatar
vatan partililer hi Erdoğan ve Kılıçdaroğlu nikli 2018-01-17 02:43:37 @aydın iti

diger niklerini yazmiyayim ulusal a aydinlik a gidin sayfaniz bom bos orda yazisin hihihi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
unuttukmu ?? 2018-01-16 19:32:45 @aydın iti

Diyarbakır Megri Megri
https://www.youtube.com/watch?v=fM0BnbkHffM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
unuttukmu ??? 2018-01-16 19:30:54 @aydın iti

PKK Habur'dan girdiğinde başbakan şunları söylemişti: "İyi, güzel şeyler oluyor"
https://www.youtube.com/watch?v=CH09oVl9qZI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
"İKİZ YASALAR" veya SEVR - Banu AVAR 2018-01-16 19:29:25 @aydın iti

https://www.youtube.com/watch?v=B4E0esY4So0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-16 19:28:10 @aydın iti

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ERDOĞAN ERDOĞANA KARŞI 2018-01-16 19:26:39 @aydın iti

https://www.youtube.com/watch?v=cVXsjLEa9g0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kılıçdaroğluna alışmıştık da. 2018-01-16 17:58:38 @aydın iti

Kılıçdaroğlunun yalanlarına hakaretlerine, kavgacı, isyankar, ajanlık hepsine alışmıştık ama bardağı taşıran son damla. bir adama diyorki KENDİNİ SARAY IN ÖNNDE YAK. bu hangi akla sığar? chp lil olarak nefret ettim kendisinden.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
İşte KILIÇDAROĞLU 2018-01-16 17:56:26 @aydın iti

Bir firmadan alacağını alamayan adam kendini yakıyor ve KILIÇDAROĞLU o kendini yakan adama diyorki yahu gidip kendini sarayın önünde yaksana, PESSS işte kılıçdaroğlunun insana verdiği değer. kılıçdaroğlu peşinden gidenleri canlı bomba bile yapmak ister korkuyorum. bu söyleminden sonra.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu 2018-01-16 17:53:48 @aydın iti

Kılıçdaroğlu Erdoğan senden sadece uzun boylu değil, karekter olarakda senden çok üstündür, kişilik, yapı, vicdan dürüstlük, doğruluk yönündende, çalışkanlık yönündende senden çok üstündür. haa dünya lideri olduğunu Erdoğan ın kendisi söylemiyor bunu dünya söylüyor kılıçdaroğlu dünya söylüyor. sen kendini kandırma. canan adlı il başkanınında sözle değil resimlerle, eylemleriyle isbat ettiler kim olduğunu. sen hala batmaya uğraşıyorsun. e ne diyelim batacak olanla batacak tabi.. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu . biri dünya lideri, kaliteli, biri etkisiz yetkisiz ve kalitesizliğini her söyleminde ortaya koyan .

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-16 15:50:03 @aydın iti

ben ☚ oyumu ☛ kime vericem ??? tabikide CHPye ☪ ☪ ☪

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Açım ben açım protestosu 2018-01-16 15:43:52 @aydın iti

Bir işçi İŞKUR'un önünde soyundu: Açım ben açım
https://www.youtube.com/watch?v=XLuZ9Rkuakc

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
KILICTAROGLU'NUN 2018-01-16 15:42:57 @aydın iti

KARSISINA CIKAMAZ CUNKI, Kilictaroglu ona once diplomasini sorar ondan sonra da onun algi yaratmak icin meydanlarda sahte diye bagirdigi belgeleri milletin onunde gosterir, daha neler neler.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bence 2018-01-16 15:33:47 @aydın iti

karsilikli tv de konussunlar hillary clinton trump da konusmustu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yatçıya, katçıya farklı mazot fiyati 2018-01-16 15:29:08 @aydın iti

2002 senesinde Dana kıyma 3,95 tl 2002 senesinde Çay 2 tl 2002 senesinde Sucuk 7 tl 2002 senesinde Beyaz peynir 3,5 tl 2002 senesinde Kaşar Peynir 2.250 tl 2002 senesinde tup aygaz 15 tl 2002 yılı çeyrek altın 24 TL 2002 yılında 1lt benzin 1,64TL

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-16 15:26:12 @aydın iti

☪ ☪ ☪ CHP ☪ ☪ ☪ KILICDAROGLU ☪ ☪ ☪ CHP
☪ ☪ ☪ CHP ☪ ☪ ☪ KILICDAROGLU ☪ ☪ ☪ CHP

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-16 15:24:04 @aydın iti

akp erir millet aç aç mhp baraj alti eti samani ithal eder olduk milli yerli politikalar lazim

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
♕♕♕♕♕ Chp ♕♕♕♕♕ 2018-01-16 14:48:30 @aydın iti

♕♕♕♕♕ Chp ♕♕♕♕♕
♕♕♕♕♕ Chp ♕♕♕♕♕

Beğenmedim! (0)
Avatar
ben ☚ oyumu ☛ kime vericem ??? 5 saat önce @CHP KA 2018-01-16 14:49:08

tabikide CHPye

Avatar
Selim 2018-01-16 14:38:05

Adaletli, laik ,Atatürkçü ve aklı başında olsun yeter....

Avatar
♡♡♡♡ Chp ♡♡♡♡ 2018-01-16 14:50:12

♡♡♡♡ Chp ♡♡♡♡

Avatar
Okur 2018-01-16 15:23:25

Bir sefer soylemeyle olmaz her gittigin yerde ,gunde en az 100 defa erdogan benden korkuyor diyeceksin ekonomi diyecekler,erdogan benden korkuyor diyeceksin,dis iliskiler diyecekler cevap erdogan benden korkuyor diyeceksin yok demezsen cehape camileri ahir yaptiyla kalirsin

Avatar
Okur 2018-01-16 15:43:01

Erdogan Karsisina cikarsa ,muslumanim diyorsun kuran ayetleriyle partin bakara makara yapti niye gıkıniz cikmadi diyecek.

Misafir Avatar
zarrab in rusvet verdigi bakani sormayi unutmasin 2018-01-16 21:00:53 @Okur

birde zarrab hayali ihracat yaptim diyor devletimizin kasasindan vergi iadesi almismi kilicdaroglu bi incelesin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Okur 2018-01-16 15:27:59

Erdogan kilicdaroglu ndan korkuyor