CHP lideri: Tarih yazacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin 36'ın Olağan Kurultayı'nda konuştu.

CHP lideri: Tarih yazacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin 36'ın Olağan Kurultayı'nda konuştu.

03 Şubat 2018 Cumartesi 11:46
CHP lideri: Tarih yazacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında iktidara talip olduklarını söyledi. Tek tek atacakları adımları anlattı. Türkiye'nin problemlerini açıklayan CHP lideri bunların reçetelerini de verdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında sık sık Mustafa Kemal Atatürk'ten örnekler verdi. Lozan tartışması başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap veren Kılıçdaroğlu, 'Sevri mi? istiyorsun' diye sordu. Türkiye'nin parti devletinden, hanedan devletine geçtiğini söyledi. Kılıçdaroğlu vatandaşların ekonomik bunalıma girerek kendilerini yaktıklarını belrterek CHP iktidarında yoksulluğu toprağa gömeceklerini söyledi. CHP lideri; İstanbul2u Ankara'yı, Bursa'yı, Balıkesir'i, Manisa'yı, Adana'yı, Mersin'i alarak tarih yazacaklarını söyledi.

İşte CHP liderinin Kurultay konuşmasında satır başları:

Türkiye tarihinin en zor koşulları içinde ve bir beka sorunu ile karşı karşıya olduğu ifade ediliyor. Cumhuriyet tarihimizin en zor süreçlerinden birini yaşıyoruz. Bu kurultay Türkiye'yi yaşanan sorunlardan çekip çıkarma kurultayıdır. Bu kurultay, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırma kurultayıdır. Bu kurultay Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Dolmabahçe'den bakıp 'Geldikleri gibi gidecekler' dedikleri kurultaydır. Bu kurultay huzur isteyenlerin kurultayıdır. Sivas Kongresi'nin ruhunu taşıyanların kurultayıdır. Adalet için cesaretle yola çıkanları kurultayıdır. Bu kurultay Kuvayı Milliyecilerin kurultayıdır. Firavun karşısında Musa olnaların kurultayıdır. Zulmün karşsıında dilsiz şeytan olmayanların kurultayıdır...Bu kurultay tanımında terör örgütü tarafından aldatılanlar yoktur. 

Bu kurultay salonunda terör örgütleri ile pazarlık kuranlar yoktur.Bu kurultay salıonunda terör örgütleri ile aynı menzile yürüyenler yoktur.Devletin haremini yani namusunu terör örgütüne teslim edenler yoktur.Bu kurultay salonunda terör örgütlerine "Ne istediniz de vermedik" diyenler yoktur.Vatan toprağını terör örgütlerine teslim edip Süleyman Şah Türbesi'ni kaçıranlar yoktur.Kendi vatanında vergi ödedememek için Man Adaları'nda şirket kuranlar yoktur...

Bu kurultay salonunda namussuzlar kadar cesur olmaya ant içmiş namuslular vardır.

Bu nedenle kurultayın adı 'Adalet ve cesaret'tir. Adaleti ve cesareti bir arada götüreceğiz.

Ülkemizin genel durumu şöyle. Bugün beş temel sorunla karşı karşıyayız. Karamsar bir tablo var. Bu tablo kaygıları derinleştiriyor. Oysa 2002'de iktidar olduklarında Türkiye'nin bir temel sorunu vardı. Bu bazen Kürt sorunu, bazen toplumsal barış, bazen Güneydoğu sorunu olarak dillendirildi. Demokrasi, ekonomi, eğitim ve dış politika sorunları eklendi. Sorunlar giderek derinleşmeketedir. Biz CHP solarak sadece sorunları dile getiren değil her sorunun üzerine kararlılıkla yürüyen bir partiyiz...

Ordu Mustafa Kemal'in ordusudur senin ordun değildir. 

Mücadele Türkiye içindir senin içindir.

"SURİYE VE IRAK HÜKÜMETLERİYLE TEMASA GEÇİNİZ"

Afrin milli bir duruşu öngörüyor. Biz de milli duruşumuzu açık ve net dile getirdik. Ama birileri Afrin'i partisinin bir kararı gibi topluma sunuyor. Ordu Mustafa Kemal'in ordusudur. Mücadele Türkiye içindir. Türkiye'de, 2002'de rahmetli Ecevit döneminde terörün beli kırılırken 2018'de terör nasıl bu kadar geniş bir coğrafyaya kimlerin desteği ve yanlış politikalarla yayıldı bunu düşünmek zorundayız. Türkiye'yi bu noktaya kimler taşıdı hep beraber düşüneceğiz. Açık ve net bir çağırıyı yapmak istiyorum. Suriye hükümeti ile temasa geçiniz. Suriye'de toprak bütünlüğü sağlanacaksa, akan kan duracaksa Suriye devleti ile hükümeti ile derhal ilişki kurmak gerekiyor. Benzer ilişkiyi Irak merkez hükümeti ile kurmak gerekiyor.

LOZAN ÇIKIŞI: SEN SEVRİ'İ Mİ ÖZLEDİN?

Dış politika milli olmak üzeredir. Lozan bu ülkenin tapu senedir. Lozan'ın tartışmaya açanlara açık ve net şu soruyu soruyurum: Sen Sevr'i mi özledin?

"EĞİTİM SİYASAL PARTİYE MİLİTAN YETİŞTİRMEK İÇİN YAPILMAZ"

3. sorun bir ülkenin geleceğini belirleyen eğitimdir. Eğitim de milli olmak zorundadır. Eğitim bir siyasal partiye militan yetiştirmek için yapılmaz. Eğitim, Türkiye'nin geleceği için verilir. Her bakana göre değişen bir eğitim politikası karşımıza çıktı. Bu ülkenin eğitim politikası yok. Kendi çocuklarını milli eğitimde denek olarak kullanan tek ülke Türkiye'dir. Bugün eğitim sisteminden aileler ve öğretmenler memnun değildir.Öğretmen kardeşlerime sesleniyorum... Bütün öğretmenleri toplumun en saygın kişileri haline getireceğiz. Devlet memurları kanunudan ayrı, meslek kanunu çıkaracağız. Öğretmenler gelecek kaygısı taşımayacak. En düşük öğretmen aylığı açlık sınırının üzerinde olacak. Her öğretmene 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde birer maaş ikramiye vereceğiz.Bütün organize sanayi bölgelerinde meslek lisesi olacak. İşsizler ordusu değil, çalışaınlar ve üreten ordusu kuracağız. Bizim kuşağımızda CHP iktidarında ailesinin görüşü ne olursa olsun geleceğimiz mimarı olacaktır. Üreten Türkiye'nin askerleri olacaktır.

EKONOMİ

Temel sorunlarımızdan birisi ekonomidir. Çiftçi, kamyon, tır ve taksi şoföre kardeşime sesleniyorum. Bunlar seni unuttu. Senin sorununu TBMM'de dile getiren CHP'dir. 15 yıldır hükümet rant ekonomisi uygularak rantiyeye hizmet ediyor. Bu iktidar faiz lobilerine iktidardır. CHP entellerin partisi diyorlar. Senin dünyadan haberin yokken taşeron sorununu bu ülkenin gündemine hangi parti getirdi?

ORMAN KÖYLÜSÜ

Bu Ankara'da beyler orman köylüsünün sorunlarını biliyorlar mı? Orman köylüleri Türkiye'nin en yoksul köylüsüdür. Orman köylüsünün sorununa sahip çıkan yine biziz. 

Kamyon şoförünün çiftçinin, infaz koruma memurlarının dile getiren biziz. Kimin derdi varsa bize gelecek. Yanında duracağız. Derdi ile dertleşeceğiz.Yerelden başlayarak gücümüzü iktidara taşıyacağız.

Bursa, Balıkesir, Manisa, Adana, Mersin, Antalya, Ankara'yı ve İstanbul'u alacağız. Göreceksiniz Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıyacağız. 

Askeri ücretliden vergi almayacağız, çiftçinin yüzde 1 kanuni hakkını vereceğiz.

DEMOKRASİ

5. temel sorunumuz demokrasi sorudur. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bu ülkü gencecik fidan gibi çocukları, başbakanları darağaçlarına gönderdi. Bu ülkede medya özgürlüğü sağlansın, yargı bağımsız olsun diye...

Kimseye ayrıcalık tanınmasın diye. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi ise demokrasiye toprağın her alanına götürmek zorundayız.Hepimiz 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak mücadele ettik.Darbe gecesi hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.  

15 Temmuz'dan söz etmemin nedeni halkın direnme hakkını kullanmasıdır. Halkın direnme hakkı vardır. Ve direnme hakkı kutsal bir haktır. Direnme hakkının kaynağını Mustafa Kemal'in Bursa Nutku'dur.

FETÖ ile mücadele adı altında iktidara ne kadar muhalif kişi varsa üzerine baskı ile gidildi.

Bu düzeni yıkmak Kuvayi Milliyecilerin namus borcudur. Suçun şahsiliği çiğnendi aile boyu suçlama getirildi. Önce parti devletine sonra hanedan devletine dönüştü.

FETÖ'nün siyasi ayağını ortaya çıkarın dedik. Her türlü numarayı çektiler. Aynı yolda paralel yürüyorlardı. Şimdi FETÖ ile ilgisi olmayanları suçluyorlardı.

Tutuklu gazetecilerin, milletvekillerin ve Nuriye ile Semih'in haklarını savunmak bizim namus borcumuzdur.

Referandumu biz kazandık, YSK'nın içine yerleştirilen çete mühürsüz oyları geçerli kıldı. O çeteden de hesap soracağız.'Yürüyemezsin' dediler biz Köroğlu'yuz Köroğlu... Sen kim oluyorsun? Bizden korkuyarlar. Korkmakta da haklılar, Çünkü açıkça onlara meydana okuyoruz

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 03.02.2018 13:15
Anahtar Kelimeler:
CHP LideriCHPKurultay
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bekleyin görün. 2018-02-03 12:12:37

Dinlemeye gerek yok sali günleri yeteri kadar konusup duruyor. chp nin iktidar olmasini cani gönülden istiyorum ama bu ekip ile asla iktidar olamiyacaklar. Radikal bir degisim gerekli!

Misafir Avatar
kilicdaroglu bey dogrulari konusmus 2018-02-03 16:48:29 @Bekleyin görün.

ne dediyse dogru

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
aydin her poki yiyin sonra sucu chp ye atin dimi 2018-02-03 16:11:56 @Bekleyin görün.

habur oslo diyarbakir megri megri dolmabahce gorusmesi pesmergenin ulkemizden suriyeye giderken ulkemizde lahmacun yemesi sanki biz bunlari unuttuk ha hadi ordan

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Kilictaroglu ne yapmisti? 2018-02-03 14:47:32 @Bekleyin görün.

Bütün sorumlulugu üzerine alip yobaz ekmelettini cumhur baskani adayi yaparak. tayyipin tekrar secilmesine sebep olan sahis

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
hak hukuk adalet icin 2018-02-03 14:42:14 @Bekleyin görün.

Türk Milleti CHP diyor

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Tıpış tıpış koşa koşa 2018-02-03 14:12:05 @Bekleyin görün.

sandiga gidip CHPye oylarimizi verecez kilicdaroglu çok yaşa

Beğenmedim! (2)
Avatar
Yabancı 2018-02-03 12:41:51

CHP'nin 36. Kurultayı oluyor ama devletin TV'si TRT bu kurultayı vermiyor ve yayınlamıyor. TRT açıkça suç işliyor. Demokrasi ülkelerinde ülkelerin savcıları ve hukuk adamları harekete geçer. Devletin tv kanalları bağımsız olması gerekir.
Ben buradan TRT hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. TRT bir devlet tv'sidir, iktidarın değil.
Yabancı gözü ile.

Misafir Avatar
chp nin secmeni 2018-02-03 15:20:26 @Yabancı

cok bilincli aydin kisiler

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
Yayinllansa ne olacak ? 2018-02-03 14:43:18 @Yabancı

Bu ülkede bilincli vatandasmi var . takim tutar gibi parti tutuyorlar. Bir de chp nin simdiye kadar konustuklarini ezberliyemedinmi. Konustuklari hep ayni !

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
evet vergi paralarimizla 2018-02-03 14:10:10 @Yabancı

objektif yayin yapilmiyor akp reklami dinliyoruz izliyoruz . trt ye yaziklar olsun

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
dogru diyorsun dusun medya iktidara 2018-02-03 14:08:57 @Yabancı

calistigi halde CHP nin oylari yuksek dusun birde objektif medyada CHP nin oylari tavan yapar

Beğenmedim! (1)
Avatar
Yabancı 2018-02-03 12:46:14

Aydın denen Tirole cevap: Bak Tirol, her haberin altına aynı şeyleri tekrarlayıp yazıyorsun. Sen elma ile armutları karıştırıyorsun. Önce güzel Türkçe yazmasını öğren, açıkça Türkçe öğren.

Misafir Avatar
Tıpış tıpış koşa koşa 2018-02-03 14:15:45 @Yabancı

sandiga gidip CHPye oylarimizi verecez kilicdaroglu çok yaşa

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
CHP KAZANACAK 2018-02-03 14:14:41 @Yabancı

kilicdaroglunu karanlik guclere baronlara yedirtmeyiz

Beğenmedim! (2)
Avatar
Tıpış tıpış git 2018-02-03 12:43:41

Muharrem ince gelsin

Avatar
edep yahu 2018-02-03 13:08:22

sen yazsan yazsan 9. yenilginin tarihini yazarsin. ince ile göstermelik show yapmayin.. defolun gidin. Türk Milleti sizi istemiyor.

Misafir Avatar
Türk Milleti CHP diyor 2018-02-03 14:13:14 @edep yahu

kilicdaroglu cok yasa

Beğenmedim! (2)
Avatar
göksel 2018-02-03 13:12:33

senden korkan senin gibi olsun pinokyo kemal sen pkk ile hdp ile pyd ile adalet yürüyüşüne devam

Misafir Avatar
pess yahu pess 2018-02-03 14:14:00 @göksel

kac nikle ayni palavralari tekrarlamisin

Beğenmedim! (0)
Avatar
KUVAYYİ MİLLİYE RUHU BUDUR 2018-02-03 15:08:10

CHP nin tabanı Kuvayyi Milliye ruhuna sahip olduğu şüphesiz ama CHP üst kademesi tam aksine çarpık ekonomik düzenin(Muz Cumhuriyetinin)idamesi adına anamuhalefette kalma görevi verilen bunun yanı sıra çalışana,emekliye,işsize,işçiye,yoksula,köylüye umut dağıtan ama bu dağıttığı umutları iktidara gelmesinin mümkün olduğu için bol kesen savuran bir umut tüccarı parti konumundadır.Atatürk nere bunlar nere.Bunların yüzünden değilmiki muz cumhuriyeti saltanatı sürdürülmekte.Şimdilerde ise o saltanat rejimi TEK ADAM ile birlikte resmileştirilmek istenmektedir.

Avatar
aydın 2018-02-03 12:38:03

bakın bir TANNE HDP YE ELEŞTİRİ VARMI .HDP E PKK TEROR OGUTU DEGİLDİR DİYOR .VARA YOGA BAGIRIYON.NİYE HDP YE TEK KELİME ETMİYON DELEGENİN COGUNLUGU HDP SEVİCİMİ.KORKUYONNSEÇİLEMEZMİSİN.BU NASIL DEMOKRASİ ADALET ANLAYIŞI TEROR OLACAK SEHİT GELECEK BUNU YAPAN PKK A OLACAK PKK PİYONU HDP E PKK A TEROR ORGUTU DEGİL DİYECEK SENDE SIRTINI SIVAZLAYACAN,GEBEL BAŞKAN YARDIMCIN SELAHATİN DEMİRTAŞIN SELAMINI PAYLAŞACAK. ZİYARETLER EDECEN GİZLİ TOPLANTILAR YAPACAN .CEVAP VER HDPYİ NİYE ELEŞTİRMİYON

Misafir Avatar
aydin kimligini kaybetmis 2018-02-03 14:07:33 @aydın

kimliginde kilosu yaziyordu 135 kilo cok fazla degilmi ?? e tum gun 7 / 24 trolculuk isi pc basinda poponun ustune otur otur insani balina yapar

Beğenmedim! (0)