Cumhurbaşkanı adayı İnce: AA, YSK, TRT yöneticilerini yargıya göndereceğim

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Büyük Ankara Mitingi nedeniyle başkente geldi. Milyonlara hitap eden İnce miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada, '' Bakın 3 tane kurum var; Biri Anadolu Ajansı, diğeri TRT, öteki YSK hiçbir intikam duygum yok rövanş duygum da yok ama bu üç kurumun yöneticilerini yargıya göndereceğim'' dedi

Cumhurbaşkanı adayı İnce: AA, YSK, TRT yöneticilerini yargıya göndereceğim

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Büyük Ankara Mitingi nedeniyle başkente geldi. Milyonlara hitap eden İnce miting programı çerçevesinde yaptığı konuşmada, '' Bakın 3 tane kurum var; Biri Anadolu Ajansı, diğeri TRT, öteki YSK hiçbir intikam duygum yok rövanş duygum da yok ama bu üç kurumun yöneticilerini yargıya göndereceğim'' dedi

22 Haziran 2018 Cuma 17:30
Cumhurbaşkanı adayı İnce: AA, YSK, TRT yöneticilerini yargıya göndereceğim

İşte Ankara mitinginden izlenimler...

CHP Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat torunu Mahir Çayan Özbolat ile birlikte İnce'nin mitingini takip etti.

Ankara Tandoğan Meydanı'nda gerçekleşecek Ankara Mitingi'nde yüz binler yurttaş İnce'yi karşıladı. Coşkulu kalabalığın elinde bayrak, dilinde marş var.

Metro çok kalabalık. Kızılay'dan sonrası Tandoğan kapalı. Gençler döviz ve pankartlarını hazırlamışlar. Maltepe köprüsünün üzerinde inanılmaz bir trafik var.

İnce'nin konuşmasından satır başları:

Küllerimizden yeniden doğduğumuz şehir Ankara, Seğmenli'nin şehri Ankara, yiğit insanların memleketi Ankara. Bu 106. mitingimiz. Bu miting gördüğüm en iç içe miting. Bundan daha sıkışık bir miting görmedim ben. Şimdi Allah'ın izni milletin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde neler yapacağımı anlatacağım. Ama önce şunu söyleyeyim. Pazar günü ben yok sen yok o yok biz varız, biz. 

50 günde evimde ya 2 gece yattım ya 3 gec. Yarın akşamdan itibaren sıra sizde. Cumartesi günü geç kalmayın okulların bahçesinde yatın. Pazar günü acıkmayın hasta olmayın. Pazar günü sabah Yalova'da oyumu kullanıp doğru Ankara'ya geleceğim. Bakın 3 tane kurum, Biri Anadolu Ajansı, biri TRT, diğeri YSK hiçbir intikam duygum yok rövanş duygum yok ama bu üç kurumun yöneticilerini yargıya göndereceğim. AA YSK TRT yöneticilerini yargıya göndereceğim.

Ankara'da bugün birşey yapmışlar CHP logosu basmışlar. Türbanı yasaklayacağz demişler. Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum bunu yazan namussuza sesleniyorum. Bunlar bırak müslüman olmayı insan bile değiller. Bu broşürlerin ne bizle ne de CHP'yle alakası vardır. Benim cumhurbaşkanlığımda ister kamuda ister özel alanda başörtüsü tak böyle bir derdimiz yok bizim.  

Bir kaç gün önce Erdoğan devletin yönetim şemasını açıkladı. Ortada bir güneş var etrafında da farklı yörügeler var. Ortada Erdoğan var etrafında da yalakaları var. Dünyada böyle bir devlet yönetimi yok, böyle bir şirket yönetimi yok, dünyada böyle bir organizasyon şeması yok. Bu paralel bir yapıdır, bu tek akılla Türkiye'yi yöneteceğim demektir. Emin olun ne yaptığını bilmiyor. Kampüs demiyor külliye diyor. Neden batı sözcükleri kullanıyorsunuz diyor, burayada yazmış finans ofisi. Yanındakilerini değiştirdi olmadı bakanları değiştirdi olmadı, Çankaya Köşkü'nü değiştirdi olmadı, devletin yapısını değiştirmeye çalışıyor olmayacak, Erdoğan bu zahmete gerek yok sen değişince herşey değişecek.

Ben seçildiğimde şuan ki mevcut yönetime ilaveler olacak. Örneğin girişimciliği ilave edeceğim. Sanayi ve girişimcilik bakanlığı kuracağım. Esnafı ilave edeceğim. Esnaf ve Ticaret Bakanlığı kuracağım. 

Erdoğan'la aramızda köprü polemiği var biliyorsunuz; Birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü Özal, üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 TL. Erdoğan’ın yaptığı köprü giderken 114 TL, gelirken 114 TL, toplamda 228 TL. Bayramda İstanbul’a giderseniz Demirel’in yaptığı köprü bedava, Erdoğan’ın yaptığı köprü parayla.

Erdoğan'la aramızda köprü polemiği var biliyorsunuz. Erdoğan ben milletvekiliyim o köprüden geçerim ama kamyoncu nasıl geçecek? Benim derdim kamyoncu, o nasıl geçecek? Yani diyor ki parası olan geçsin köprüden, yakında şunu derse şaşırmayın. Parası olan hastalansın hatta parası olan yaşasın derse şaşırmayın. 

Cumhuriyet tarihinde ilk kez toprak kaybettik. Erdoğan Süleyman Şah Türbesi'nin toprağını kaybetti. Erdoğan Türkiye'yi Washington'dan Brüksel'den yönetiyor ben Ankara'dan yöneteceğim. Bu seçimi herkes kazanacak, 81 milyon kazanacak.  Annelere sesleniyorum; çocuklarınıza iyi eğitim vereceğiz. Onları yurt dışına gönderip tecrübelerini arttıracağız. Olimpiyatlarda madalya kazanan sporcularımız olacak. Fabrikalarımızın bacaları tütecek. Tarımda dışa bağımlı olmaktan kurtulacağız. İşsizliği düşüreceğiz. Bunları yorgun adam değil, taze kan yapacak. 

2002'de ilk milletvekili olduğumda Erdoğan Genel Başkandı. Erdoğan kürsüde aynen şöyle konuştu 16 sene önce; Artık yeni bir dönem başlıyor artık milletvekilleri lojmanlarda değil halkın arasında oturacak. Bütün millet alkışladı.kendisi Keçiören'de bir apartmanda oturmaya başladı. Ardından Çankaya Köşkü'nü beğenmedi bin 150 odallı saray yaptırdı. O da yetmedi İstanbul'da 5 saray o da yetmedi Marmaris'te 300 odalı yazlık saray yaptırıyor. Erdoğan sarayperest. Cumhurbaşkanı seçildiğimde o yazlık sarayı engellilere vereceğim. 

O artık kibirli bir adam, hakın adamı değil. Kardeşim dediklerinden yanında kimse kalmadı. Bizim gibi siyah çay içmiyor kilosu 4 bin 500 lira olan beyaz çay içiyor. İnsanlara tepeden bakan herşeyi bilen bir Erdoğan o . 

Uydurdukları bir yalan var. Bazı yardımları kaldıracakmışım. 1 Doğum yargımı gebelik yardımı dul maaşı muhtaç asker yardımı şartlı eğitim yardımı kaymakamlık bursu yoksullara kira yardımı engelli bakımı yardımı, fakir muhtaç yardımı, sizin huzurunda söz veriyorum. Yardımlara dokunulmayacak, kesmeyeceğiz cumhurbaşkanı olduğumda Temmuz'un sonunda hepsine 100'er lira zam yapacağız. 

Ben diyorum ki Erdoğan son günlerde niye saçmalıyor, bu kalabalığı görünce kim saçmalamaz?   

OHAL'i 48 saat içerisinde kaldıracağız. MB 100 gün içerisinde bağımsız olacak. PKK FETÖ IŞİD gibi terör örgütleriyle mücadele amansız bir şekilde sürdürülecek. Passolig'i hemen kaldıracağız.100 gün içerisinde Suriye'ye büyükelçi atayacağız, bölgede barış politikası uygulayıp Suriyelileri memleketlerine göndereceğiz. Tarafsız bağımsız etkin bir yargı için en hızlı düzenlemeleri yapacağız. Telefonlarınız dinlenmeyecek.  Askeri okullarda FETÖ'cü var diye askeri okulları kapattı. Türkiye'deki hakimlerin üçte biri FETÖ'cü. Hukuk fakültelerini de mi kapatalım? Askeri okulları tekrardan açacağız. Polislere hemşirelere din adamlarına 3 bin 600 ek gösterge vereceğiz. Cem evlerine ibadethane statüsü vereceğiz. Bölünen üniversiteleri yeniden birleştireceğiz. Okullar için zorunlu bağış alınamayacak.  Hiçbir sınav ücreti alınmayacak. Mülakatları hemen kaldıracağız. Bazı mesleklerde zorunlu mülakat oluyorsa onu da video kaydına alacağız. Asgari ücret 2 bin 200 lira, en düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak. Emeklilere verdikleri 1000 lira doğru değil, bizim dönemimizde ramazan ve kurban bayramında 1 asgari ücret vereceğiz. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını yüz gün içerisinde çözeceğiz. Çocuk bezindeki KDV'yi indireceğim söz veriyorum.  

Erdoğan gelirse kindar nesiller yetişririr, faiz artar dolar artar. İnce gelirse Suriyeliler evine gelir, beyin göçü durur. Mutfak nefes alır. Dolar düşer faiz düşer. Bak Erdoğan yarın akşam son akşam, yüreğin, cesaretin, bilgin varsa çık karşıma. Erdoğan sana teklifim şu istersen senin için mitingimi bile iptal ederim, gel karşıma çık gel televizyonda karşıma çık.  Erdoğan karşıma çıkarsan mitingimi bile iptal ederim . Çakma usta doları 1 liradan aldın 4 lira yaptın. Allah'tan ustasın.  TRT Erdoğan'ı 181 saat göstermiş, beni 15 saat göstermiş. Akşener'i 3 saat, Karamollaoğlu'nu 1 saat göstermiş, Demirtaş'ı 32 dakika göstermiş Perinçek'i 38 dakika göstermiş. TRT seni yargılamayacağız da kimi yargılayacağız? İkinci turda seçimi kazanırım diyordum ama ilk turda kazanacağım. Pazar günü bu işi halledecceğiz buna inanıyorum.  Pazartesi günü terziye uğramam lazım çünkü 7 kilo verdim. 

Yeni dönemde en fazla duyacağınız sözcüklerden birisi kalite olacak. Yol yapıyor yol çöküyor hastane yapıyor hastanede hemşire yok. 1-Barışacağız hemen barışacağız 2 Büyüyeceğiz ekonomik anlamda büyüyeceğiz 3 - Bölüşeceğiz adil şekilde büyüyeceğiz.  

Mitinglerime engelli kardeşlerim geldi hasta geldi çocuklar geldi ama gelin ve damat ilk kez geldi. Allah mesut etsin sizi. Beni çok mutlu ettiniz. Cumhurbaşkanı olduğumda evinizde kahve içmeye geleceğim söz veriyorum. 

Gençler öğrencilerim evlatlarım size sesleniyorum; Çağa ayak uydurun. Kuantum diyorum aydan marstan maden toplanacak diyorum. Önümüzdeki yıllarda 16 yılda yeni meslek çıkacak diyorum, Erdoğan meydanlarda kek vereceğim diyor. Gündüz keki yedin diyelim akşam evde ne yiyeceksin? O kıraathane açacağım diyor, ben fabrika açacağım. O size kemer sıktırıyor. Ben devlete kemer sıktıracağım. 

Faiz artıyorsa arsanın evinin arabanın değeri düşüyor demektir. Benim cumhurbaşkanlığımda kimseyi ayırmayacağız kayırmayacağız, devletin parasını savurmayacağız. Yeni dönemde korkmayan bir Türkiye olacak; Öğrenciler şirketler akademisyenler kadınlar çocuklar kuşlar dereler korkmayacak.  

Okulda bilim camide ibadet kışlada görevde liyakat olacak. Kışlaya camiye siyaset girmeyecek.

Buradan İstanbul'a geçeceğim. Halk TV'ye katılacağım, yarın büyük İstanbul buluşması var. Bu sıcakta bu kalabalıkta buraya geldiniz, hakkınızı helal edin (Helal olsun sesleri)

Ben de size pazar günü zafer vaat ediyorum hiç merak etmeyin. Sizden istediğim şu; Hiçbir taşkınlık slogan olmasın.  

O yandaş kanallar Anadolu Ajansı yanlış bilgi verebilir, sakın moralinizi bozmayın sandıkları terk etmeyin. 


 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 22.06.2018 20:34
Anahtar Kelimeler:
AnkaraMuharrem İnceCHP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Özgür 2018-06-22 17:55:38

Türkiyenin prestijine layık bir cumhur başkanı yalansız, ağızından pislik akmayan, onu sevmeyeni terörist ilan etmeyen adam gibi adam Sn. Muharrem İNCE. Koyun olmayın, göt kılı olmayın, insan olun insan. Olun ki ekonomi, eğitim sistemi, yargı sistemi, insan hakları, milli iradeye saygı herşey düzelsin Türkiye kazansın. Sadece Tayyip değil Türkiye kazansın.

Misafir Avatar
SANDIKLARA SAHIP CIKACALIM 2018-06-22 21:02:13 @Özgür

herkes oy kullansin

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-22 21:00:48 @Özgür

akp elveda

Beğenmedim! (0)
Avatar
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺ 2018-06-22 18:21:09

Ankara'nın taşına bak
Gözlerimin yaşına bak
Uyan uyan Gazi Kemal
Şu feleğin işine bak!


Kılıcını vurdum taşa
Taş yarıldı baştan başa
Uyan da bak Gazi Kemal
Başımıza gelen işe.

Ankara'nın dardır yolu
Düşman aldı sağı, solu.
Sen gösterdin Paşam bize
Böyle günde doğru yolu

Avatar
Heycan 2018-06-22 18:08:50

Cumhurbaşkanı olMayı hak eden adam..

Avatar
Gümüşhane 29 2018-06-22 18:58:37

ANKARA YA GÜNEŞ doğmuş.
Ankara bir Yiğit görmüş.Muharrem ince

Avatar
kondulardan gelmişik lo açlık yoksulluk çekmişik her sabahın seherinde güven park'ta birikmişik açlığın dini olmaz yoksulluğun vatanı körolasın kahpe devran güven park'ta bir anıt var yamru yumru kara taştan yazıyor ku o anıtta öğün çalış güven 2018-06-22 18:17:36

kondulardan gelmişik lo
açlık yoksulluk çekmişik
her sabahın seherinde
güven park'ta birikmişik

açlığın dini olmaz
yoksulluğun vatanı
körolasın kahpe devran

güven park'ta bir anıt var
yamru yumru kara taştan
yazıyor ku o anıtta
öğün çalış güven ey türk

cam silerik parıl parıl
ağartırık kap kacağı
yeter ki gelsin de ekmek
biz her bir işi görürük

ayşe'lerik fatma'larık
güllü'lerik hatçe'lerik
güven park'ta o anıta
çok saygı selam ederik

övünsek de güvensek de
çalışsak da olmuyor ki
'türk'ük deyin övünüyok
açlık 'türk'ü bilmiyor ki

Avatar
Hayırlısı 2018-06-22 21:13:34

Türkiye'nin güvencesi.

Avatar
aydın 2018-06-23 00:32:41

kürt halkı terörden bıkmış,bunu herkes biliyor bunu bildigi halde chp neden hdp yi uyarmıyorda teşfik ediyor

Misafir Avatar
aydın 2018-06-23 00:41:21 @aydın

kürt halkı terörden bıkmış,bu bilindigi halde hdp e teröre desdek oluyor halka ragmen medya ise hiç eleştirmiyor kürt halkını hdp ye mecbur bırakıyor,bu yuzden akp yi desdekleyen var

Beğenmedim! (0)
Avatar
DUMANCI DAYI 2018-06-23 00:40:26

AAA YANLIS.INCE, TARLAYA GONDER,BOL,BOL,SOGAN,PATADES,SAMAN,BUNLAR,LA UGRASSINLAR.