banner87
Flaş Haber
Kapat

Cumhurbaşkanı adayı İnce: İkinci turda yüzde 52 ile alıyorum

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, elinde anketler olduğunu belirterek, ''İlk turda Erdoğan’la oylarımızın yakın olacağını düşünüyorum. İkinci turda yüzde 52 ile ben alıyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı adayı İnce: İkinci turda yüzde 52 ile alıyorum

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, elinde anketler olduğunu belirterek, ''İlk turda Erdoğan’la oylarımızın yakın olacağını düşünüyorum. İkinci turda yüzde 52 ile ben alıyorum'' dedi.

30 Mayıs 2018 Çarşamba 19:49
Cumhurbaşkanı adayı İnce: İkinci turda yüzde 52 ile alıyorum

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bir grup gzeteciyle Kırıkkale Kırşehir kara yolunda bir araya geldi.

İnce gazetecilerin sorularını yanıtladı:

-Erdoğan sizin için diyor ki, ''Emekçiye, öğrenciye, çiftçiye vereceğim'' diyor ama nereden verecek

Suriyelilere nereden verdiyse oradan vereceğim diyorum. Saraya nereden bulduysa oradan vereceğim, 300 araçla gezerken, 3 bin korumayla gezerken nereden bulduysa oradan vereceğim diyorum. Gelirle gider arasında fark varsa gider fazlaysa bunun üç tane yolu var. Ya para basacaksın ya borç alacaksın ya gideri kısacaksın. Ben de diyorum ki vatandaştan kısmayacağım, devletten kısacağım. Yani Tayyip Erdoğan’ın bir uçağı 410 milyon, Kırşehir Şeker Fabrikası 330 milyonsa ben o 410 milyonu uçağı satacağım, kullanmayacağım. Savurganlıkta ve akılsızlıkta yani demokrasi olmadan ekonominin düzelmesi mümkün değil. Önce demokrasi sonra ekonomi. Polisiye tedbirle ekonomi düzelir mi? Ekonomi özgürlüklerle düzelir, demokrasiyle düzelir. Çin’in de ekonomisi güçlü ama dünyada saygınlığı yok, niye? Çünkü demokrasi yok.

-Cumhurbaşkanının uçağının olması yanlış mı?

Beş tane olmasın canım... Olsun bir tane uçak.

'Muhalefetle polemiğe girmem'

-İYİ’nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “İnce ikinci tura kalırsa Erdoğan karşısında kaybeder, ben kalırsam kazanırım” diyor. Akşener’in bu yorumuna ne diyeceksiniz?

Hiçbir şekilde muhalefetteki hiçbir adayla polemiğe girmem, hiçbir şekilde cevap vermem çünkü ben cumhurbaşkanı olmak istiyorum onun için muhalefetteki arkadaşlarıma başarılar diliyorum, yorum yok başka.

-Ne kadarlık bir geçiş süreci öngörüyorsunuz?

2 yıl. İki yılda hiçbir öğrenci tarikat yurtlarına muhtaç olmayacak. İki yılda ne adalet bakanı ne müsteşar Hakimler Savcılar Kurulunda olmayacak. Mahkemeler bağımsız olacak. Hiçbir yargıç cumhurbaşkanının önünde düğme aramayacak cüppesinde. Kamu görevlileri, herkes rahat olsun. Sakın tedirgin olmasınlar. Ben bir eski devlet memuru olarak hiç kimsenin tedirgin olmasını istemiyorum. Rahat olsunlar. İş adamları… Kuralları olan bir Türkiye olacak. AK Parti ile iş yapmışlar. Yapabilirler. Bizimle de yaparlar, sorun değil ama bürokrasiden rüşvet talebinde bulunulmayacak. Kurallar üç ayda bir değiştirilmeyecek. Kamu İhale Kanunu kişilere göre ayarlanmayacak. Hak ediyorlarsa alacaklar. Kamuda da alınmayacak, bürokratlar da rüşvet almayacak.

-Seçimin iptal edileceğine dair söylentiler var. Yorumunuz ne olacak?

Duyuyorum. Tedirgin olduklarını, korktuklarını, dizlerinin bağının çözüldüğünü biliyorum. Bundan kaçış yok. Mindere gelecek, er ya da geç. Umarım böyle şeylere tevessül etmezler.

-Mustafa Şentop CHP’nin AYM’ye iptali için başvurduğu o maddelerin seçimin iptaline neden olmayacağını söylemiş...

Sevinirim. Ben toplumda bir değişim talebinin olduğunu görüyorum. Gerçekleşecek bu. Biraz sabır. Biraz fazla çalışacağız. İnce eleyip sık dokuyacağız. Devlet yönetimi zaten incelik ister.

'Erdoğan'ı kim asmak istiyor'

-Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde kendisinin de Menderes gibi asılmak istendiğini söylüyor. Neye dayandırıyor bunu?

Bir, idam kalktı. İki, korkmasına gerek yok, ben varım. Yanında dururuz. Türkiye var, millet var. Bu duygu sömürüsünden başka bir şey değil. Menderes’le kendini özdeşleştiremez o. Menderes oğluna tavsiyede bulunuyor, ''benim itibarımı satarsın, ticaret yapma'' diyor. Bence Menderes’in örnek alınacak yeri budur. İdamından oydevşirmeye çalışacağına, tavsiyelerini kendine esas alsın. Ayrıca böyle bir durum yok Türkiye’de. Erdoğan’ı kim asmak istiyor, onu bir söylesin. Ben değilim bu kişi. Onun yerine geçmeye en yakın kişi benim. Benim böyle bir talebim yok. Erdoğan için de yok başkaları için de yok. Kimin böyle bir talebi var. Karşı dururuz. Yanında dururuz. Ucuz numaralar bunlar.

-Bahçeli iması mı yapıyorsunuz?

İdamın kalktığını en iyi Bahçeli bilir. Bahçeli’ye sorsun.

-Ama Bahçeli idamın da isteyen bir siyasetçi…

Bahçeli ile de polemiğe girmek gereksiz.

-Kavga etmek istemediğinizi söylemiştiniz ama ortam epey gerildi…

Kavga etmek istemiyorum. Ben gelecek anlatmak istiyorum ama bazı şeylere de kayıtsız kalamam. Onlara da cevap vermem lazım. İşte bugün Fethullah Gülen ile görüştüğünü arkadaşının kitabından okudum. Daha başkaları da var. Onları da zamanı gelince söyleyeceğim. Beni arayan, beraber görüştük diyen kişi yanındaki bir numaralı kişi. O döneme bakın, yanında kim varsa o kişi. Ben gazeteci olsam çözerdim.

O kişi Abdullah Gül mü?

Bilemem.

-Bu seçim biraz ekonomi ağırlıklı gidecek. Her sorunu cumhurbaşkanının tek başına çözemeyeceğini yaşayarak da görüyoruz. Bu çerçevede bu sorunları tek başınıza çözemeyeceğinize, bir kadro ihtiyacı olduğuna göre kürsülere bu insanları da çıkarmayı düşünüyor musunuz ve kim bunlar?

Akşama bir televizyon programına gideceğim. Buradan Kırıkkale mitingimizi yapıp İstanbul’a gideceğim. Benim ekonomi ekibimden üç kişi, İstanbul’da buluşacağım. Bu arkadaşlarımla sürekli çalışıyorum. Mesela Konya’ya gidiyorum. Konya mitinginden sonra orada kalacaksam Konya’ya geliyorlar, orada çalışıyoruz. Bu akşam İstanbul’a gelecekler mesela. Perde arkasında duruyorlar. Parti bünyesinden arkadaşlar değil bunlar, onu da söyleyeyim. Bazıları devlet memuru. Bazıları şu anda görevde, onlara zarar vermek istemiyorum ama onların birimlerinden yararlanacağız. Hatta bir üst göreve, daha üst göreve gelecekler. Ekonomi alanında en yetkin isimlerle çalışıyorum. Açıklayıp açıklamamaya önümüzdeki günlerde bakacağım.

-Erdoğan’ın FETÖ lideri Fethullah Gülen’le görüştüğüne dair başka belgelerin de olduğunu söylediniz az önce. Onları da açıklayacağım dediniz. Başka isimler mi var, yazılı kaynakları mı kastettiniz?

Görüştüğünü doğrulayan başka belgeler, kaynaklar, kişiler…Görüştüğü kesin. Kendisi de biliyor zaten.

-Cemaatle AK Partinin bağına dair birçok belge var. Böyle bir konuyu neden gündeme getirdiniz?

İki de bir de CHP ile FETÖ’yü yan yana getiriyor ya, yapıyor bunu. Yapacak da. Yine yapacağını bildiğim için icazet aldığını söyledim yani başlarken onunla başladı. Sen kimsin de bana bunu söylüyorsun.

'Ya özlediği yalan ya da 3 kez görüştüğü'

-İcazet almasını önemsiyorsunuz öyle mi?

Önemli olan o. Ben hiç görmedim mesela. Nasıl, nedir bilimyorum. Sadece gazetelerden gördüm. Bir de ilginç bir durum var. Belediye başkanı iken iki üç kez görüştüm diyor. İlginç olan şu. Hayatınızda iki üç kez görüştüğünüz birisini özler misiniz? “Bitsin bu sıla hasreti...” Ben hayatımda üç kere gördüğüm birini özlemem. Özlemişsem daha çok kere görmem lazım. Orada bir çelişki var, mantık hatası var. Ya özlediği yalan ya üç kere görüştüğü.

'Ne güzel öksürüyorsun diyen var'

-Cumhurbaşkanının 16 yıllık tecrübesi var, ustalığının nesine itiraz ediyorsunuz?

Bir ilk başlarkenki noktada değil. Halktan uzak, tüketim meraklısı. Geleceği okuyamıyor. Mesela kendisini ziyaret ettiğimde sohbetimizden çok hoşlandığını düşünüyorum çünkü normal insanlarla sohbet etmeyi, ona hayır diyen insanlarla sohbet etmeyi unutmuş. Yanında, ‘Efendim, ne güzel de öksürüyorsunuz’ diyen insanlar var.

-Ne görüyorsunuz meydanlarla. Özellikle CHP’nin önceki mitingleriyle karşılaştırırsanız nasıl görüyorsunuz meydanları?

Herhalde bir Fransız basınıydı, en güzel yorum onunkiydi. Muhafazakâr ailenin ezber bozan solcu çocuğu diyor. Ezberi bozduğumu düşünüyorum.

-Bir hanımefendi az önce kendisinin HDP’li olduğunu ama CHP’ye, size oyvereceğini söyledi. Sizde de böyle bir tespit var mı?

Bana önce Bozkurt işareti yapıyor sonra oyum senin, beraberiz diyor. Bana zafer işyareti yapıyor, oyum senin diyor. HDP’linin, ülkücünün, cumhurbaşkanlığı seçiminde sana oy vereceğim dediğini görüyorum ben.

-CHP’nin de AYM’ye götürdüğü özellikle sandıkların taşınması meselesi özellikle seçmenin sandığa güvenini sarstı. Nasıl taşınacak bu seçmen deniyor?

Valiler ben güvenliği sağlayamam diyor. Bunlar doğru değil. Devlete bakın yani. Bir taraftan Sivas’ın ötesine geçemezsiniz siz diye suçluyordun. Şimdi sen devlet olarak Sivas’ın ötesinde bunu sağlayamıyorsun.

-Seçmende benim oyuma kim, nasıl sahip çıkacak korkusu var. Nasıl verilecek bu güvence seçmene?

Seçmende bu korku ne yazık ki son yıllarda yerleşti, buna katılıyorum ama bunu kırmamız lazım. Seçmen daha ziyade oy kullanılan yerlere değil de YSK’ya da güvenmiyor. YSK kısmını çözeceğiz. Avukatlar hazır. Avukatlar cüppesiyle fotoğraf çektirip Whatsapp’tan bana gönderiyorlar. Sahip çıkacağız.

-Seçim sonuçlarına dair öngörünüz nedir?HDP’nin baraj altında kalabileceği konuşuluyor. Sizin böyle bir kaygınız var mı?

HDP barajı geçiyor. Ben ilk turda Erdoğan’la oylarımızın yakın olacağını düşünüyorum.

-AK Parti çevrelerinde son günlerde ısrarla ilk turda Erdoğan’ın yüzde 52 ile seçimi alacağı iddiasını neye dayandırıyorlar?

İlk turda öyle bir şey yok, mümkün değil. Benim de elimde anketler var. İkinci turdayüzde 52 ile ben alıyorum.

-Videolarınıza Erdoğan’dan nasıl tepki gelecek sizce?

Karşılıklı film seyrettireceğiz ne güzel...

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 30.05.2018 19:56
Anahtar Kelimeler:
Muharrem İnce
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
52 2018-05-30 19:53:41

inşAllah gerçekten bıktık şu akp denen harmilerden **-

Misafir Avatar
Millet dolmus 2018-05-31 10:16:48 @52

miting de baya bi iclerini dokuyorlar

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-05-31 10:15:35 @52

Muharrem İnce'nin Kırşehir'de Erdoğan'a videolu gönderme yaptığı miting konuşması
https://www.youtube.com/watch?v=d7VYXCCvUCI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gök tengri 2018-05-31 09:16:06 @52

salyası akıp dişlerini gösterip kemiklerini sahipleri tarafından alıp yemiş 4 gazeteci iktidarın öğrenmek istediği tüm soruları sordular araya acaba muharrem hoca yermi misali dünkü çocuklar tuzak soru sormaları didemle nagehanın göz kırpma ile haberleşmeleri bunları bile bile muharrem öğretmen çıktı televizyona ne vatsabına baktı ne tivitırına helal olsun.erdoğan bey de cesaret edip istediği tv ye çıksın soru soran gazetecileride biz seçelim ama cesaret edip çıkamaz çünkü birebir tek başına hazırlıksız ne soracaklar belli değil ne cevap vereceğini bilmiyor birde gizli cihazı var danışmanları oradan kulağına üflüyor bunu ben tahmin ediyorum.nagehan alçı saksafoncu kendide eşide malum konuşmaya gerek yok kalebile almamamız lazım,gürkan hacır belli transfer olmuş kim parayı çok bastıysa o masada göbek atmış patronu ne derse onu yapar,bülent aydemir eski ihlasçı oda malüm süt çocuğu soru sorarken nasıl yırtınıyordu gördük helal sana muharrem hoca pusuya düşmedin teröristleri yendin.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ATAMIZIN IZINDEYIZ 2018-05-31 06:20:20 @52

bizim AILEDE ATATURK ILE CEPHANEDE BIRLIKTE SAVASAN BUYUGUMUZ VARDI COK DINDAR OLAN BUYUK DEDEMIZ ATATURK ILE CEPHANEDE SAVASTI HER GUN ATATURK LE BIRLIKTE CEPHANEDEYDI ATATURK U HEP DESTEKLEDI HEP SAYGI DUYDU ATATURK LE GURUR DUYUYORDU ATATURK VATANDIR DIYORDU ATATURK UN HAYATI CEPHANEDE GECTI BIZLER ICIN SAVASTI SENIN BU YALANLARIN INGILIZ AJANLARININ IFTIRALARINA KIMSE INANMAZ ANLADIN MI ???

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-05-31 05:42:45 @52

yetti gari

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
İSLAM'DA ÖLÜNÜN ARKASINDAN KÖTÜ KONUŞULMAZ 2018-05-31 05:41:51 @52

Vatan partili aydin dede votkayi cok kacirmisin iki gunden beri belden asariya AHLAKSIZCA ATATURK e agir iftiralarda bulunuyorsun Ingiliz ajanlarinin fesli masonlarin iftiralarina yapismisin sana yaziklar olsun Meral Hanim a da agza alinmaycak hakaretler ediyorsun SIYONIST USAGI VATAN HAINI SEY EDEPLI OL BE SENI KIM BU SEKIL ORTALIGA SALDI BU CESARETI NERDEN ALIYORSUN ?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
KORKU DAĞLARI “İYİ”CE SARMIŞ! 2018-05-31 05:40:41 @52

Troller iyice salgirganlasti savunacak biseyleri kalmadigi icin acizlestiler feto usulu iftira ve foto montaj dahil her iftira var MUHARREM INCE BEY I CAMININ ICINDE BISIKLET LE FOTO MONTAJLAMISLAR Temel Karamollaoğlu Bey icinde foto montaj yapmislar eline raki bardagi montajlamislar bunu yapanlar olsa olsa şeytanın hizmetkarları olur bir MUSLUMAN IFTIRA ATMAZ GUNAH OLDUGUNU BILIR BIR BAYANA HAKARETTE BULUNMAZ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP hangi yuzle oy istiyor 2018-05-31 05:39:37 @52

16 senede Milli Varliklarimizi sattiniz yer alti madenlerimize kadar cogu yabancilarin eline gecti IMFY BORCU ODEDIK DIYORSUNUZ DA MILLI VARLIKLARIMIZI 60 Milyar a veya 70 MILYAR Dolara satmadinizmi ??? AKP iktidara geldiginde dış borcumuz 129.6 milyar dolardı Simdi Dis Borcumuz 450 Milyar Dolar yapilan sehir hastaneleri kopruler falan filan hazine garantili dolar bazinda borc kullananda oduycek kullanmayanda oduycek dolar arttikca ucretler artacak avrupada hic kimse yaptigi yolla koprulerle ovunmez cunku bu devletin gorevi o kadar vergi odeniyor MILLET DE HIZMET BEKLIYOR ciftci lik can cekisiyor bitti Hayvancilik can cekisiyor Millet Borc Bataginda Cogu Kirasini oduyemiyor Esnaf Desen onlarda Maddi SIKINTIDA SONUC ET I SAMANI BUGDAY I MISIR I COGU SEYI ITHAL EDIYORUZ DOLAR ARTTIKCA HERSEYE ZAM GELIYOR ciftci mutsuz isci mutsuz esnaf mutsuz emekli mutsuz memur mutsuz hepimiz mutsusuz insanlar borc bataginda yeter artik AKP ise israf ta sinir tanimiyor yazlik saray kislik saray

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ATAMIZIN IZINDEYIZ 2018-05-31 05:38:37 @52

İlk kez yayınlanıyor! Atatürk ve silah arkadaşları İzmir'e böyle girdi!
https://www.youtube.com/watch?v=uuqLhuD4jcw

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
İzmir...1922 2018-05-31 05:37:49 @52

https://www.youtube.com/watch?v=NrRHifKYSwI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
trol abi diyen dallama 2018-05-30 20:55:10 @52

senin anan seni suni döllenme ile mi doğurmuş?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bu salak ekmeleddin kadar bile oy alamaz 2018-05-30 20:54:10 @52

şimdi hassiktir diyeceksiniz belki ama seçimlerden sonra görürsünüz. Atatürke ipne diyen trol yazmıştı dersiniz hatta

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
adam diye başlıyan trol abi 2018-05-30 20:45:04 @52

annenin aldıgı şeyi ulu orta ne yazıyorsun ayıp

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
%52 yetmez be Ince 2018-05-30 20:34:09 @52

en az 7-10 puan farkinin olmasi lazimki, oy calmakla kapanmasin. eger meralin sansi daha yuksekse ikici turda, o zaman istifa et, meralle-tayip yarissin.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
adam yarağın kafasını alacak 2018-05-30 19:54:38 @52

Siz de her seçimden sonra olduğu gibi ağlayacaksınız

Beğenmedim! (5)
Avatar
Batuhan 2018-05-30 20:10:35

Yurt yetkililer sadece küfrü amaçlayan şu mesajları silseniz ne güzel olur.. Konuşma becerisi olmayan insanların yorum yapma hakkı da yoktur..

Misafir Avatar
keçi büzüğü müdür nedir 2018-05-30 20:56:17 @Batuhan

onun erdoğana küfrettiğini görmedin galiba... sadece o da değil dün kaç tane gördüm erdoğana küfür yazanı

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
trol puştu 2018-05-30 20:50:10 @Batuhan

herkesi kendin gibi zannettin recep beye kimse burada küfür etmez sadece eleştirir ve sattıgı ülke malları için kişiler tavır alır.sen ve senin ayarındakiler eleştiri yada tavır gibi olayı anlamak gibi beceri sahibi degilsen kişiler ne yapsın

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
o yetkililerin ben amına koyyim zaten 2018-05-30 20:25:37 @Batuhan

burada tayyibe o kadar küfrediliyor umurlarında değil

Beğenmedim! (5)
Avatar
52 2018-05-30 20:22:39

ya arkadaş kim bu orospu çocuğu yunan dölü atatürke küfürler edip hakaret ediyor ulan erkeksen şöyle göz önünde yapta görelim seni babası pezevenk

Misafir Avatar
NOKTA 2018-05-31 05:33:57 @52

ATATÜRKE KÜFREDEN YA
RUM
YA İNGİLİZ
YA YUNAN
YA FRANSIZ
YA ERMENİ DÖNMESİ
YA GIZLI YAHUDİ
YA AJAN
YA VATAN HAINI

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ulan mallar 2018-05-30 20:58:20 @52

siz kim atatürkü müdafaa etmek kim. atatürkü ilkokulda ezberletilen bilgilerle savunmaya kalkıyorsunuz. falih rıfkı'nın çankayasını, kazım karabekirin istitklal harbimizi bile okumamışsınız. okusanız onlara da hain derdiniz herhalde. en yakınındaki kişilerin anlattıklarına bile hassiktir diyorsunuz.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
52 sakin ol 2018-05-30 20:54:10 @52

ATATÜRK ü kim sevmez düşmanı sevmez .düşmanın en büyük özelligi arkadan vurmak bunlara ver 3 kuruş yedi sülalesini satın al.gün ola harman ola deyuzlar tükenmez.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
partinizin kurucusu ibne 2018-05-30 20:49:17 @52

bu kadar destekliyorsanız sizde de ibnelik var demektir

Beğenmedim! (3)
Avatar
52 2018-05-30 19:55:38

o yarağın kafası anana girsin oldumu iyimi böyle küfür etmek hoşuna gidiyorsa yemesidemi iyi geliyor sizin gibi kanı bozuklara lanet olsun adi satılmışlar

Misafir Avatar
partinin kurucusu ibne olduğu için midir 2018-05-30 20:00:03 @52

nedir hep partinin başına partiyi siktirecek adamları getiriyorlar, parti yalama olmuş artık

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
yarağın kafası önce atatürke girmiş 2018-05-30 19:58:09 @52

Vedad bunu çankayanın bahçesinde sikmiş. eh kaç seçimdir de sikilen taraf cehape oluyor. bak bunlar yaşanmış hadise. bi sonraki yaşanacak hadise de incenin yarağın kafasını alması olacak. sense küfrediyorsun rial hadiseden konuşmuyorsun

Beğenmedim! (3)
Avatar
52 2018-05-30 20:12:23

atatürke girmiş diye küfür eden yunan tohumu atamıza değil küfür ettirmek laf dahi söyletmeyiz ve onun için diyorum ki ben senin o güzel sülaleni bir kovanozun içine kapatır ve çalkalarım o kavanozu ve kıpırdıyanı sikerim ve ananıda ayrı tut onuda 80 milyona siktırırdim oldumu yadi bozması piç

Misafir Avatar
sen atatürkü araştıracagına 2018-05-30 20:58:35 @52

anne ben nasıl oldum diye bir sor.bu kadar insan burada senin yorumlarını okuyunca tek meniden olmadıgı anladı şimdi annenden gerçekleri ögrenmenin tam zamanı

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
atatürk selanike anasının kucağında gelmiştir 2018-05-30 20:20:16 @52

yanında babası olmadan. siz atatürkün hayatını ilkokulda öğrenmişsiniz falih rıfkıyı bile okumamışsınız heralde

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
lan yunan tohumu dion 2018-05-30 20:15:43 @52

atatürkün babası kim onu biliyor musun? falih rıfkı çankaya kitabında yazıyor ali rızanın resmi diye çankayaya resim asmışlar da atatürk bizim peder bu değildir demiş. siz selanikli diyorsunuz o yaşarken yazılmış kitapta Larissalı olduğu yazıyor. adam gizli yahudilerin açtığı okulda okumuş siz bunu söyleyene baban yahudi imasında bulunuyorsunuz. ilber ortaylı akepeli mi o da yazmış şemsi efendi dediğiniz adamın şimon zwi olduğunu... açın biraz tarih okuyun yaraklar

Beğenmedim! (4)
Avatar
gök tengri 2018-05-31 09:14:51

salyası akıp dişlerini gösterip kemiklerini sahipleri tarafından alıp yemiş 4 gazeteci iktidarın öğrenmek istediği tüm soruları sordular araya acaba muharrem hoca yermi misali dünkü çocuklar tuzak soru sormaları didemle nagehanın göz kırpma ile haberleşmeleri bunları bile bile muharrem öğretmen çıktı televizyona ne vatsabına baktı ne tivitırına helal olsun.erdoğan bey de cesaret edip istediği tv ye çıksın soru soran gazetecileride biz seçelim ama cesaret edip çıkamaz çünkü birebir tek başına hazırlıksız ne soracaklar belli değil ne cevap vereceğini bilmiyor birde gizli cihazı var danışmanları oradan kulağına üflüyor bunu ben tahmin ediyorum.nagehan alçı saksafoncu kendide eşide malum konuşmaya gerek yok kalebile almamamız lazım,gürkan hacır belli transfer olmuş kim parayı çok bastıysa o masada göbek atmış patronu ne derse onu yapar,bülent aydemir eski ihlasçı oda malüm süt çocuğu soru sorarken nasıl yırtınıyordu gördük helal sana muharrem hoca pusuya düşmedin teröristleri yendin.

Avatar
ilk turda %100 alıyorsun 2018-05-30 19:53:08

ama yarağın kafasını.

Avatar
ilk turda %100 alıyorsun 2018-05-30 19:53:31

ama yarağın kafasını.