banner87

'Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları alacağım'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında Ege Denizi'nde Yunanistan'ın işgal ettiği adalarla ilgili Hükümet'e 'yoksa sattınız mı, kime nasıl peşkeş çektiniz?' diye sordu. CHP lideri, 'Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları alacağım' dedi.

'Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları alacağım'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında Ege Denizi'nde Yunanistan'ın işgal ettiği adalarla ilgili Hükümet'e 'yoksa sattınız mı, kime nasıl peşkeş çektiniz?' diye sordu. CHP lideri, 'Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları alacağım' dedi.

09 Ocak 2018 Salı 13:45
'Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları alacağım'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Yunanistan'ın işgal ettiği Ege Adaları konusunu gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, Yunan Bakan'ın kendisine verdiği küstah cevaba AKP Hükümeti'nin tepki göstermemesini sert bir şekilde eleştirdi. CHP lideri Yunan Bakan'ın kendisi için 'gel de al' demesine ''Ecevit nasıl Kıbrıs'ı aldıysa, ben de Yunanistan'ın işgal ettiği adaları geri alacağım' dedi. CHP lideri, adalar için AKP Hükümeti'ne 'yoksa sattınız mı, kime nasıl peşkeş çektiniz?' diye sordu. 

Kılıçdaroğlu, "FETÖ ile mücadele değil muhalefetle mücadele ediyorlar. Gerçekleri yazan gazetecilerle gazetelerle mücadele ediyorlar. Hapishanelerde yatan yüzlerce öğrencimiz var. Boğaziçi Köprüsü’nde boğazı kesilen er var" ifadelerini kullandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında çıkarılan 969 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan taşeron işçi düzenlemesini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “parlamentoya kanun getirmek yerine KHK ile sorunları çözmeye çalıştılar ama çözemediler. Çifte standart yaptılar. Sizi kadroya alıyoruz ama kadrolu işçilerle aynı haklara sahip olamayacaksınız dediler” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrekte yüzde 11.1 büyüdüğünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Vatandaş cebine baktı büyüme yok. Nerede bu büyüme? Bu büyüme gerçek bir büyüme olsa işsizlik azalır. Üniversite mezunları arasında işsizlik daha da yüksek. İşsizliği engelleyeceklerdi sözde” ifadesini kulandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

Kavga istemiyoruz ama gerçekleri de ortaya koyacağız. Dile getirecek olan bizleriz, bu görev bize düşüyor. Sadece onlar konuşacak, biz hiç ses çıkarmayacağız. Onlar diyecekler ki, ‘Ne güzel muhalefet’, yanlışları kim dile getirecek? Gerçekleri dile getirmek benim ve partimin boynunun borcudur. Biz gerçekleri her ortamda dile getireceğiz.

2018’in başlarında 2 kaybımız oldu. Biri Münir Özkul. Türk sinema ve tiyatrosunun önemli bir insanı. Zaman zaman Mahmut Hoca oldu, öğrenciliğimizde yaptığımız bütün yaramazlıkları anlattı. Zaman zaman Yaşar Usta oldu, emekçilerin haklarını savundu. Yaşar Usta ne kadar değerliyse emek için uğraşan her işçi kardeşim de bizim için o kadar değerlidir.

Aydın Boysan’ı da kaybettik. Bir İstanbul beyefendisi, bir aydındı. Sofraların kralı diyebiliriz. Evinde onunla yaptığım sohbeti hayatım boyunca unutmayacağım. Aydınları, sanatçıları sadece ölümleri ile değil, yaşarken de onarı anmak hepimizin ortak görevi olmalıdır.

Siyasette zaman zaman kavgalar olur, zaman zaman eleştiririz ama sonuçta siyasetin bir amacı var. Ülkeme hizmet edeceğim. Vatandaşa hizmet etmenin yollarını gösterir. Ama yollarını gösterirken asgari değerler vardır. Hepimiz demokrasiyi, insan haklarını savunmalıyız. İşçiler bir araya gelip sendika kurmak istiyorsa, yönetenler onların önündeki engeli kaldırmalıdır. İşçiler örgütlenince de fabrikanın kapısını göstereceksin. Bunu siyasetçinin kabul etmesi mümkün değildir. Hangi siyasi görüşten olursa olsun şundan emin olmanızı isterim. Sizin haklarınızı sonuna kadar savunan bir parti vardır, adı CHP’dir. Bir anayasal hakkı kullanmak istiyorlar. Herkes örgütlenebilir. Sendika kuruyor diye işçiyi kapının önüne koyarsanız bu olmaz. Herkesin hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Herkesin hakkını teslim etmemiz gerekiyor. Siyasetin temel görevlerinden birisi bu olmalı.

‘SENDİKA HAKLARINI GETİREN BÜLENT ECEVİT’TİR’

Farklı düşüncelere saygı göstermek siyasetin temel gerekçelerindendir. İnsan olmanın da bir gereğidir. Biz o nedenle farklı düşüncelerden olan insanların haklarını ve hukuklarını koruduk. İşçilere sendika hakkını getiren kişi rahmetli Bülent Ecevit’tir. Siyasetçinin temel görevlerini tanımlayan düzenleme sosyal devlettir. Güçlü bir sosyal devlet kimsenin gelecek endişesi taşımadığı bir devlet demektir. Siyasal düşünceyi kullanıp iktidar olanların da baskıyı değil, demokrasiyi savunması lazım. Geliyorum bu hedefe acaba ulaşıyor muyuz? Geldiğimiz nokta hedeflerden uzaklaştığımız noktadır. Sendikalaşmak istiyorlar, haklarını aramak istiyorlar, 12 saat çalışacaksın dendiği zaman buna itiraz ediyorlar, başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere haklarının teslim etmemek için her türlü numarayı çekiyorlar. Ben ve arkadaşlarım sizin yanınızda olacağız.

TAŞERONA KADRO

Türkiye’nin gündeminde taşeron işçilik diye bir şey yoktu. 1 milyonu aşkın insan hak talebinde dahi bulunamazdı. Bunları ilk kez Türkiye’nin gündemine biz taşıdık. Bunların siyasi geçmişlerine bakmadık. Bizimle birlikte aynı vatanda mücadele ediyorlar. Biz dile getirdik, mücadelesini yaptık. Sonunda parlamentoya kanun getirmek yerine KHK ile sorunları çözmeye çalıştılar ama çözemediler. Çifte standart yaptılar. Sizi kadroya alıyoruz ama kadrolu işçilerle aynı haklara sahip olamayacaksınız dediler. 2020’ye kadar sizin toplu sözleşme hakkınız yok dediler. Nasıl hakkını arayacak? Önümüzde 2019 var. 2019’da yetkilendir sen de diğer işçiler gibi toplu sözleşme hakkına kavuşacaksın. Onlar hangi haklardan yararlanıyorsa sen de aynı haklardan yararlanacaksın. Taşeron işçilerin bir kısmını sözde kadro aldılar, 50 bin taşeron işçisine kadro vermediler. 26 Kamu İktisadi Teşebbüsü’nde (KİT) çalışan teşeron işçilere size kadro vermiyoruz dediler. Biz ne diyoruz, kim olursa olsun biz ona sonuna kadar kadroyu vereceğiz. Hiçbir ayrımcılık yapmadan.

“SENDEN SADECE OY BEKLİYORUM”

Kamyon işçilerinin de sorununu dile getirdik. İlk kez bunu TBMM’de bütçe görüşmelerinde dile getirdik. Kamyon şoförlerinin derdini dile getirdik. Arkasından sayın Binali Yıldırım beni eleştirdi. “Sen bilmezsin” dedi. “Onların durumu çok iyi, keyfi de yerinde'' dedi. Keyfiniz yerindeyse, dünyanın en pahalı köprülerinden sizi zorla geçirtiyorlarsa siz o zaman isyan etmeyin. Aranızdan bir kişi çıkıp sorunu varsa, tamamını bir tarafa bırakıp, onun sorununa sahip çıkarım. Sayın Binali Yıldırım rakamlar da vermişti. Kendisi bir de Ulaştırma Bakanlığı da yaptı. Arkadaşlarımız bindiler bir TIR’a, Ankara’ya kadar geldiler. Para ödediler, tek tek çıkardılar. O belgeleri bir yazı ile Binali Yıldırım’a göndereceğim. Bakanlık yaptın, yolu, köprüyü, fiyatları bile bilmiyorsun diye belgeleri göndereceğim. Beni asıl üzen hükümetin bu kadar duyarsız olması. Ben hiç duymadım, ‘biz hayatımızdan memnunuz’ diyen. İki elim yakanızdadır, senin sorununu çözmek için Meclis’te, yolda ben kavga ediyorum. Senden sadece bir oy bekliyorum 2019’da.

‘ARKADAŞLARIMA TALİMAT VERİYORUM’

İnfaz ve koruma memurları da emniyet sınıfına geçmek istiyor. Sorun olduğunda hemen müdahale ediyorlar. Bizi de emniyet hizmetleri sınıfına alın diyorlar. Arkadaşlarıma talimatı veriyorum, emniyet hizmetleri sınıfına alınması için kanun teklifini hazırlayın verin, bakalım el mi yaman, bel mi yaman görelim.

BÜYÜME RAKAMLARI

2017’nin son ayları, bütçe görüşüldü. Yüzde 11.1 büyüdük. Olağanüstü. Dünyada birinci. Ama bu büyük bir heyecan yaratmadı. Vatandaş cebine baktı büyüme yok. Nerede bu büyüme? Bu büyüme gerçek bir büyüme olsa işsizlik azalır.

Üniversite mezunları arasında işsizlik daha da yüksek. İşsizliği engelleyeceklerdi sözde. AK Parti Genel Başkanı “Bu seferberlikle işsizliği gümbür gümbür çökerteceğiz” dedi. Ne oldu? İşsizlik mi azaldı? Elin parası ile işsizliği önleyemezsin. O nedenle biz üretim, istihdam diyoruz. Vatandaşın geliri değil, borcu arttı. Geçen yılla bu yıl arasında vatandaşın bankalara borcu, 2016 aralık 433 milyar lira, 2017 aralık ayında 499 milyar liraya çıkmış. Artan borç miktarı 66 milyar lira.

EMEKLİDEN NE İSTİYORSUNUZ?

Faize karşıyız diyorlar, faizi düşür, düşüremiyor. Üniversite hocasını atarken KHK çıkarıyorsun. Faiz sıfırdır de. Vatandaş dünyanın en ağır vergilerini ödüyor. 620 milyar liralık faizi kim aldı? Çıkıp hesabını versinler.  Vatandaşın haberi olmadan vatandaşı kandırarak ondan ağır vergiler alıyorlar.  Vatandaş bilmesin diye 3 ayrı yerden parça parça parayı kesiyorlar. Emekliden ne istiyorsunuz siz ya? Emekli perişan, işçi perişan, çalışan perişan. Biz onların haklarına sahip çıkıyoruz.

‘MAHKEMEYE VERMEZSEN NAMERTSİN’

9 çeşit vergi alıyorlar. Bu beyler ne yapıyor? Vergi ödememek için Man Adası ile ilişki kuruyorlar. Bunları ben söyleyince de nasıl bunları dile getirirsin seni mahkemeye veririz. Vermezsen namertsin kardeşim.

TENEFFÜS ETTİĞİNİZ HAVA HARİÇ HER ŞEYDE VERGİ VAR

Elektrikten tut teneffüs ettiğiniz hava hariç her şeyde vergi var. Su mu içtiniz sakız mı çiğnediniz vergi var. Peki bu borç ne? Müteahhitin yaptığı köprüden geçerken de vergi veriyorsunuz. Zorla geçeceksin buradan o zaman bunun da parasını vereceksin. Bu hükümet nerede bir gariban görüyorsa onu soymaya kalkıyor. Tezek yak yüzde 18, Gucci gözlük al yüzde 8 vergi. Adalete bak sen? Bunlarda en temel şey hak hukuk adalet kavramı bunların hiçbirisinde yok.

Tarım ürünü ithalatı yapıyorlar. AK Parti’nin genel başkanı yurtdışına gittiği zaman getirin et mi eti aldım zeytinyağı aldım. Ne kadar şey varsa al sat diyorlar. Bizim ülkemizde tarım öldü. Fransa’da et getirtiyor Türkiye’de et yok dışarıdan et gelecek. 2010 yılında başladı. Sırbistan’dan da getirmişlerdi. Sırbistan’ın Müslüman kesiminden alıyoruz demişlerdi. Şimdi Fransa’nın hangi kesiminden alıyorsunuz merak ediyorum. Dünyanın en insafsız vergilerini ödüyorum. Vatandaşın bunu sormazı lazım.

‘PARLAMENTO TAMAMEN DEVRE DIŞI’

OHAL’i yeniden uzatıyorlar. Parlamento tamamen devre dışı. OHAL’i yeniden niye getiriyorsun? FETÖ ile mücadele ise yap kardeşim. FETÖ ile mücadele değil muhalefetle mücadele ediyorlar. Gerçekleri yazan gazetecilerle gazetelerle mücadele ediyorlar. Hapishanelerde yatan yüzlerce öğrencimiz var. Boğaziçi Köprüsü’nde boğazı kesilen er var.

 "ET İTHALİ ELEŞTİRİSİ"

"Tarım ürünü ithalatı yapıyorlar. AK Parti'nin genel başkanı yurtdışına gittiği zaman getirin et mi eti aldım zeytinyağı aldım. Ne kadar şey varsa al sat diyorlar. Bizim ülkemizde tarım öldü. Fransa'da et getirtiyor Türkiye'de et yok dışarıdan et gelecek. 2010 yılında başladı. Sırbistan'dan da getirmişlerdi. Sırbistan'dan et getirdiklerinde 'müslüman kesiminden alıyoruz' demişlerdi. Fransa'nın hangi kesiminden alıyorsunuz."

"FETÖ İLE DEĞİL MUHALEFETLE MÜCADELE EDİYORLAR"

"OHAL'i yeniden uzatıyorlar. Parlamento tamamen devredışı. OHAL'i yeniden niye getiriyorsun? FETÖ ile mücadele ise yap kardeşim. FETÖ ile mücadele değil muhalefetle mücadele ediyorlar. Gerçekleri yazan gazetecilerle gazetelerle mücadele ediyorlar. Hapishanelerde yatan yüzlerce öğrencimiz var. Boğaziçi Köprüsü'nde boğazı kesilen er var."

"BYLOCK UYGULAMASI... 11 BİN KİŞİYİ BOŞA HAPİSHANEDE TUTTULAR"

"ByLock uygulaması dolayısıyla 11 bin kişiyi boşa hapishanede tuttular. Yanlış yapıyorsunuz dediğimiz zaman vay FETÖ'cüsünüz. 11 bin kişinin FETÖ'cü olmadığı gerçeği ortaya çıktı. Kurunun yanında yaş çıktı ortaya. 11 bin yaş olur mu? İtibarlarını iade edin"

HSK'YI ELEŞTİRDİ: GÖREVDEN AYRILIN

"Hakimler üzerinde büyük baskı var. HSK görevini sağlıklı yapamıyor. HSK'nın üyelerine sesleniyorum saraydan talimat alıp karar verecekseniz o görevden ayrılın. Hakimler saray kurulu olmayın. Gece yarısı hakim değiştiriyorlar.Türkiye'de biri konuşacak talimat gelecek gözaltına alınacak. Bu modelin adı Hitler modelidir."

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 09.01.2018 16:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CHP KAZANACAK 2018-01-09 13:49:20

akp erir mhp baraj alti

Misafir Avatar
ROMAYI KURAN ATALARIMIZ diyene !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-01-22 13:30:44 @CHP KAZANACAK

Romayı kuran Romalı Perihan'dır yaaaa....
ehheheheheeeeeeeeeyyy....

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
GENÇLİĞE HİTABE 2018-01-16 22:40:11 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=4egrePLXWAw

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tomris hatun 2018-01-16 21:46:28 @CHP KAZANACAK

ege adalarimizi geri alicaz vatan topraklarimiza sahip cikalim
https://www.youtube.com/watch?v=1PeFoDR4AUs

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Latin Alfabesi Türk'tür - Haluk Tarcan - 3 - 2018-01-16 21:32:25 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=XNRx2jzdBoo

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ROMAYI KURAN ATALARIMIZ 2018-01-16 21:30:11 @CHP KAZANACAK

Etrusker Türken | Etruscan Turks | europe | Rasena | Latin Alphabet of Turkic origin !!!
https://www.youtube.com/watch?v=oM-l318gnB8

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ROMAYI KURAN ATALARIMIZ 2018-01-16 21:28:45 @CHP KAZANACAK

Etruscans - Ancient Mediterranean Türks (proto-Turkic, R1b-U152 + L23 + U7af)
https://www.youtube.com/watch?v=SKFCs5m19pQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
paradise 2018-01-16 21:18:29 @CHP KAZANACAK

I wish I could go there.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Te dua 2018-01-16 21:15:02 @CHP KAZANACAK

chp

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Men seni sevirem 2018-01-16 21:13:57 @CHP KAZANACAK

Chp

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Mr.nebeyi 2018-01-16 21:02:56 @CHP KAZANACAK

What Do You Mean?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
nebeyi 2018-01-16 18:13:01 @CHP KAZANACAK

Mr Kemal
Mr kemaaalll

heyy misterrr come here, go there

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
açıkve net 2018-01-16 18:11:19 @CHP KAZANACAK

ABD de sömürdüğü ülkelere demokrasi getireceğim diye yerleşip halkı perişan ediyor. kılıçdaroğlunada aynı taktiği vermiş. adaları alacağım diye kandırmaya çalışıp olursada ülkeyi satacağını, talan edeceğini, işgal ettireceğini bilmeyen bir türk vatandaşı yoktur. bu adam bu kadar açık bir düşmandır.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Dünyadaki sömürü sistemi nasıl çalışır. 2018-01-16 08:38:31 @CHP KAZANACAK

Dünyadaki sömürü sistemi nasıl çalışır. 'Duble yol yaptılar' gerçeği
https://www.youtube.com/watch?v=XUhUMcq7rMI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
♕♕♕♕♕ Chp ♕♕♕♕♕ 2018-01-16 08:30:01 @CHP KAZANACAK

♕♕♕♕♕ Chp ♕♕♕♕♕

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
♡♡♡♡CHP♡♡♡♡ 2018-01-16 08:17:10 @CHP KAZANACAK

♡♡♡♡CHP♡♡♡♡

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ben ☚ oyumu ☛ kime vericem ??? 2018-01-16 08:09:47 @CHP KAZANACAK

tabikide CHPye ☪ ☪ ☪

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
♪ ♫ ♩ ♬ ♭ ♮ ♯ ♞♜♞ 2018-01-16 08:08:02 @CHP KAZANACAK

♪ ♫ ♩ ♬ ♭ ♮ ♯ ✽ ✾ ✿ ❀ ❁ ❃ ❋

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ツ ☪ ☪ ☪ 2018-01-16 08:05:44 @CHP KAZANACAK

ヅ ヅヅヅヅヅ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BANU AVAR: YENİ ANAYASA DA SEVR MADDELERİ VAR... 2018-01-16 07:59:44 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=fsELqt6Re6M

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
hehehe .... ☪ ☪ ☪ 2018-01-16 07:34:15 @CHP KAZANACAK

.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
100'den fazla devlet kurumu için özelleştirme 2018-01-16 03:11:02 @CHP KAZANACAK

100'den fazla devlet kurumu için özelleştirme hamlesi
https://www.youtube.com/watch?v=0-0k6M-HiFY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yatçıya, katçıya farklı mazot fiyati 2018-01-16 02:14:22 @CHP KAZANACAK

2002 senesinde Dana kıyma 3,95 tl 2002 senesinde Çay 2 tl 2002 senesinde Sucuk 7 tl 2002 senesinde Beyaz peynir 3,5 tl 2002 senesinde Kaşar Peynir 2.250 tl 2002 senesinde tup aygaz 15 tl 2002 yılı çeyrek altın 24 TL 2002 yılında 1lt benzin 1,64TL

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
millet aç aç 2018-01-16 00:51:51 @CHP KAZANACAK

artik CHP zamani

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CHP ☪ ☪ ☪ KILICDAROGLU ☪ ☪ ☪ CHP 2018-01-15 18:28:33 @CHP KAZANACAK

☪ ☪ ☪ CHP ☪ ☪ ☪ KILICDAROGLU ☪ ☪ ☪ CHP
☪ ☪ ☪ CHP ☪ ☪ ☪ KILICDAROGLU ☪ ☪ ☪ CHP

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
. 2018-01-15 15:51:27 @CHP KAZANACAK

http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/viagra-yi-fazla-kacirdi-cirilciplak-kosturdu-h70437.html

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
. 2018-01-15 15:50:58 @CHP KAZANACAK

http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/viagra-yi-fazla-kacirdi-cirilciplak-kosturdu-h70437.html

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanı adayımi olacak?? 2018-01-15 02:55:37 @CHP KAZANACAK

Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanı adayımi olacak??
https://twitter.com/avismailaltay?lang=de

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanı adayımi olacak ?? 2018-01-15 02:43:29 @CHP KAZANACAK

https://twitter.com/avismailaltay?lang=de

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
zarrab davasi 2018-01-15 02:00:13 @CHP KAZANACAK

Zarrab-Atilla Davasında Jüri Kararını Açıkladı! Metin Feyzioğlu Yorumluyor
https://www.youtube.com/watch?v=XfJGZGFxpDM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
akp ye mhp ye yaziklar olsun 2018-01-14 18:39:57 @CHP KAZANACAK

Askerlerin yemeği araştırılsın' teklifi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedilmiş!
https://www.youtube.com/watch?v=_NQP0q884oc

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BANU AVAR - başkanlık sistemi=büyük israil 2018-01-14 16:47:24 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=DfT1YMG_R5s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP PROJESİ VE ONUN TAŞERONÜ AKP 2018-01-14 16:45:58 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=kskgdTKiDF0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-14 16:45:09 @CHP KAZANACAK

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
arkadas biz yurt gazetesi okurlariyiz 2018-01-14 16:03:13 @CHP KAZANACAK

biz aydinlik gazetesi okumuyoruz aslada okumayiz reklam yapmayi birakin bosuna kurek cekmeye gerek yok gidin kendi okudugunuz gazetenizde yorum yazin demin baktim hic yorum yok
yorum neden yok ???
bu soruyu sor kendine
biz hergun yurt gazetesi okuyoruz ve cok mutluyuz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
UĞUR MUMCU ! 2018-01-14 09:57:50 @CHP KAZANACAK

https://www.aydinlik.com.tr/ugur-mumcu-gazetecilik-okulu-23-24-ocak-ta-genclik-ocak-2018-1

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
UĞUR MUMCU ! 2018-01-14 09:57:18 @CHP KAZANACAK

https://www.aydinlik.com.tr/ugur-mumcu-gazetecilik-okulu-23-24-ocak-ta-genclik-ocak-2018-1

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Atatürk'ün orman çiftliğinde canlı görüntüsü! 2018-01-14 03:01:21 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=ydK7w8HaR9I

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi! 2018-01-14 03:00:53 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=dBCXzvY4VoQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ece 2018-01-13 17:19:15 @CHP KAZANACAK

ben oyumu chp den yana kullanicam

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kemal kafayı bi bozarsa.... 2018-01-13 02:55:26 @CHP KAZANACAK

piyangocu nimet ablanın bayisinden bilet bile alır... maazAllah...estafurullah bin azim tütütü hoşafi cart kaba kelle monami...

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
696 sayılı khk ile cikan kanun iptal edilmeli 2018-01-13 02:44:35 @CHP KAZANACAK

insan kayirmaca yasa hukuga aykiridir darbe yaptigini bilmeyen asker bir kere nasil darbe yapsin ayrica hepsi garibanlarin cocugu fabrikatörun cocugu öldumu ??duymadim akp li bakanin asker cocugu öldumu ?? duymadim asker emir kuludur cogu köyden kasabadan biat kulturuyle buyumus teslim olmus yerde savunmasiz yatan insani vahsice barbarca linc etmek insanlik sucudur ve bu kisiler yargilanmali suclu sucludur herkes polis savci olmaya kalkarsa ulkemizde duzen olmaz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ohal derhal sonlandirilmali 2018-01-11 14:58:43 @CHP KAZANACAK

fransada ohal sadece terrorü kapsiyordu ülkemizde ise ohal oldu bu hal khk ile cok onemli yasalar cikartiliyor meclis milli irade by pass dünyada bunun ornegi yok varlik fonunun terrorle ne ilgisi var veya 696 sayili kanunun insan kayirmaca hukuga aykiri kanun sizce hosmu tatbikat var diye kandirilan veya teslim olmus erlerimizi barbarca linc etmek suctur ve bunlarin yargilanmasi gerekir yargisiz infaz insanlik sucudur
mecliste cogunluk akp nin mit polis ordu akp nin emrinde akp istedigi an genis kapsamli terror yasasi cikartabilir ohal derhal sonlandirilsin yeter artik

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
neler duyuyoruz 2018-01-11 14:53:07 @CHP KAZANACAK

Sinan Oğan Barzani'nin Ak Parti hükümetiyle ortaklığını anlattı
https://www.youtube.com/watch?v=srV5v72XA_4

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP RED ETTI 2018-01-11 14:51:00 @CHP KAZANACAK

AKP HAVALİMANI SALDIRISININ ARAŞTIRILMASINI REDDETTİ, MECLİS KARIŞTI
https://www.youtube.com/watch?v=6vIggFT0qxg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP RED ETTI 2018-01-11 14:50:06 @CHP KAZANACAK

CHP'nin Terör Olaylarıyla İlgili Araştırma Komisyonu Kurulma Önerisi Reddedildi
https://www.youtube.com/watch?v=iVDtL-fwTPU

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Diyarbakır Megri Megri 2018-01-11 14:46:18 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=fM0BnbkHffM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sakın bu filmi izlemeyin 2018-01-11 09:29:36 @CHP KAZANACAK

BAY KEMAL , ve kardeşi hdp ve yavruları iyi parti üçü birlikte ( horror, korku filmi oynayacaklar hazırmısınız?

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
sahnede BAY KEMAL 2018-01-11 09:27:55 @CHP KAZANACAK

bay kemal sahnede...sizlere yalan ve hakaret etme taktikleri verecek hazırmısınız?

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
Yakışmıyor 2018-01-11 09:26:24 @CHP KAZANACAK

Kılıçdaroğluna chp lideri demek, kılıçdaroğluna sayın demek, kılıçdaroğluna bey demek , kılıçdaroğluna efendim demek yakışmıyor. ona kısaca BAY KEMAL deyin .

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
OOOOOOOOHHHHHHHHŞŞŞŞŞŞŞŞ.... ::))))) ???????????? 2018-01-11 08:26:46 @CHP KAZANACAK

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/adnan-oktar-ve-kedicikler-den-2019-secimlerinde-erdogan-a-h65474.html

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
"İKİZ YASALAR" veya SEVR - Banu AVAR 2018-01-10 23:05:59 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=B4E0esY4So0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Neler Satılmış Neler Banu Avar dan Dinleyin 2018-01-10 23:05:24 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=PZSevZvFDd0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Pazarlamacı Akparti AKP'nin Sattıkları 2018-01-10 23:03:23 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=JAn0E8WhaJE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-10 23:00:56 @CHP KAZANACAK

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ASKERİ ÖĞRENCİ SUÇSUZDUR 2018-01-10 22:59:50 @CHP KAZANACAK

https://www.youtube.com/watch?v=wa6rxatd5tE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
açık ve net 2018-01-10 09:16:02 @CHP KAZANACAK

ABD de sömürdüğü ülkelere demokrasi getireceğim diye yerleşip halkı perişan ediyor. kılıçdaroğlunada aynı taktiği vermiş. adaları alacağım diye kandırmaya çalışıp olursada ülkeyi satacağını, talan edeceğini, işgal ettireceğini bilmeyen bir türk vatandaşı yoktur. bu adam bu kadar açık bir düşmandır.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
arada AĞRI dağı var 2018-01-10 09:13:50 @CHP KAZANACAK

Ecevit ve Kılıçdaroğlu! e hadi kandırmaya devam.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
beklenirmi hiç* 2018-01-10 08:21:59 @CHP KAZANACAK

Bir yalancıdan, bir korkaktan, bir dış güçlerin oyuncağı olandan, bir haddini bilmezden bir sözünü sazını bilmezden, bir kendini bilmezden bir iş beklenirmi hiç? ASLA. kemal işte bundan hiç bir iş beklenmez. bunlar üretmeden yiyiciler.bunlar bir koltuk için adam satanlr, bir makam için vatan satarlar. DİKKAT chp Türkiyeye hizmet etmekten çıkmıştır.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
Ege'de adalarimizin Yunan işgali 2018-01-10 01:55:01 @CHP KAZANACAK

Ege'de Yunan işgalini Kanal3Hilal'de deşifre ediyoruz
https://www.youtube.com/watch?v=NgQ7jQ4Gm2A

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tam tersi iyi izle iyi dinle 2018-01-10 01:50:53 @CHP KAZANACAK

YABANCILAŞMA " MEMLEKETİN TOPRAKLARINI YABANCILARA SATTILAR."
https://www.youtube.com/watch?v=uocKCMszI7E

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tam tersi akp bunlarida satar merak etme 2018-01-10 01:49:05 @CHP KAZANACAK

100'den fazla devlet kurumu için özelleştirme hamlesi
https://www.youtube.com/watch?v=0-0k6M-HiFY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tam tersi satilcak neler kaldi ?? 2018-01-10 01:47:35 @CHP KAZANACAK

Pazarlamacı Unakıtan: "Babalar gibi satarız"
https://www.youtube.com/watch?v=tBsTDKPB6bc
Yabancılara Satılan Türk Bankaları
https://www.youtube.com/watch?v=c271pySeEtg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yatçıya, katçıya farklı mazot fiyati 2018-01-10 01:00:27 @CHP KAZANACAK

2002 senesinde Dana kıyma 3,95 tl
2002 senesinde Çay 2 tl
2002 senesinde Sucuk 7 tl
2002 senesinde Beyaz peynir 3,5 tl
2002 senesinde Kaşar Peynir 2.250 tl

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
erdogan cay simit hesabini yaparken ne demisti ?? 2018-01-10 00:59:16 @CHP KAZANACAK

evin kirasini kim oduycek elektrik parasini kim oduycek su parasini kim oduycek coluk cocugun masrafini kim karsilayacak

Beğenmedim! (0)
Avatar
kilicdaroglu bey gercekleri 2018-01-09 13:59:42

konusuyor tebrikler

Misafir Avatar
. 2018-01-15 15:53:05 @kilicdaroglu bey gercekleri

http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/viagra-yi-fazla-kacirdi-cirilciplak-kosturdu-h70437.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-01-15 15:52:25 @kilicdaroglu bey gercekleri

http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/viagra-yi-fazla-kacirdi-cirilciplak-kosturdu-h70437.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Beyaz adam 2018-01-12 23:25:51 @kilicdaroglu bey gercekleri

Beyaz adam
geldiğinde, bizim topraklarımız, onların ellerinde İncil vardı. İncili verip bizi uyuttular; gözlerimizi açtığımızda İncil bizim elimizde, topraklarımız onlardaydı” Jomo Kenyatta

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ermeydani 2018-01-12 17:05:39 @kilicdaroglu bey gercekleri

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-12 17:03:48 @kilicdaroglu bey gercekleri

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
"İKİZ YASALAR" veya SEVR - Banu AVAR 2018-01-12 17:03:14 @kilicdaroglu bey gercekleri

https://www.youtube.com/watch?v=B4E0esY4So0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BANU AVAR - başkanlık sistemi=büyük israil 2018-01-12 17:02:34 @kilicdaroglu bey gercekleri

https://www.youtube.com/watch?v=DfT1YMG_R5s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ATATÜRK'ÜN CHP'Sİ ÇOK YAŞAAA 2018-01-12 15:32:36 @kilicdaroglu bey gercekleri

ATATÜRK'ÜN CHP'Sİ ÇOK YAŞAAA
oylarimiz CHPye

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
dede nineye OOOOOOOOHHHHHHHHŞŞŞŞŞŞŞŞ.... didi ! 2018-01-12 09:30:46 @kilicdaroglu bey gercekleri

.https://www.youtube.com/watch?time_continue=87&v=cDPNn_oltE4

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ATATÜRK'ÜN CHP'Sİ ÇOK YAŞAAA 2018-01-12 05:00:35 @kilicdaroglu bey gercekleri

oylarimiz CHPye

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Ülkemize Chp ile huzur gelecek 2018-01-12 04:49:16 @kilicdaroglu bey gercekleri

bariş gelecek
istikrar gelecek
adalet gelecek
tüketime dayali değil üretime dayali ekonomi gelecek güzel günler bizleri bekliyor

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ninem 2018-01-12 04:43:19 @kilicdaroglu bey gercekleri

chp diyor

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
ece 2018-01-12 04:42:00 @kilicdaroglu bey gercekleri

oyumu chp den yana kullanicam

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
terbiyesis git kendine ozel sayfa ac ne bu ya 2018-01-12 04:39:16 @kilicdaroglu bey gercekleri

OOOOOOOOHHHHHHHHŞŞŞŞŞŞŞŞ.... ::))))) ???????????? 18 saat önce @CHP KAZANACAK
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/adnan-oktar-ve-kedicikler-den-2019-secimlerinde-erdogan-a-h65474.html

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
Diyarbakır Megri Megri 2018-01-12 04:30:03 @kilicdaroglu bey gercekleri

https://www.youtube.com/watch?v=fM0BnbkHffM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-12 04:29:06 @kilicdaroglu bey gercekleri

AĞBABA "KÜRECİK'TEKİ KALKANIN AMACI İSRAİL'İ KORUMAK"
https://www.youtube.com/watch?v=cp9xLBup6pQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
"İKİZ YASALAR" veya SEVR - Banu AVAR 2018-01-12 04:27:35 @kilicdaroglu bey gercekleri

https://www.youtube.com/watch?v=B4E0esY4So0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BANU AVAR - başkanlık sistemi=büyük israil 2018-01-12 04:26:29 @kilicdaroglu bey gercekleri

https://www.youtube.com/watch?v=DfT1YMG_R5s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BOP YENI DUNYA DUZENI 2018-01-12 04:25:26 @kilicdaroglu bey gercekleri

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
maalesef den 2018-01-10 10:48:56 @kilicdaroglu bey gercekleri

Evet maalesef siz terörü, fetöyü abd yi destekler onların ağzı ile konuşursanız maalsef bu vatan şehid vermeye devam edecek. ama biz türk halkı vatan uğrunda şehid olmayı bir şeref biliriz. siz ise düşmanla iş birliği içinde recon kesiyorsunuz. çok büyük yanlış yoldasınız iyi parti, chp ve hdp.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
doğruya_doğru 2018-01-10 10:46:48 @kilicdaroglu bey gercekleri

ABD ülkeleri kılıçdaroğlu kafasındakileri bulup eğitip sahaya sürüyor.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ermeydani 2018-01-10 10:44:00 @kilicdaroglu bey gercekleri

ha israilli ha kılıçdaroğlu. Türkiye için ikisininde düşüncesi aynı!

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
tam tersi iyice oku bak chp neler yapmis 2018-01-09 23:08:26 @kilicdaroglu bey gercekleri

http://www.gulsunbilgehan.com.tr/index.php/etkinlikler/parlemento-disi/87-chpnin-tek-basina-iktidar-oldugu-donemde-yaptiklari-ve-eserleri

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
nokta yerinde bence nokta yerinde degil 2018-01-09 23:04:02 @kilicdaroglu bey gercekleri

baksana daha yeni bekir bozdag kilicdarogluna ne dedi ?? unuttunmu baronlar karanlik gücler kilicdaroglunun gitmesini istiyor dedi dünyayi para baronlari yonetiyor para kimde bi düsün ?? hem amerika (siyonistler) bop esbaskanligini erdogan a vermis adamlar yeni dünya düzenini kurmak istiyorlar onlarin isine kilicdaroglunun gelmesi hic gelmez simdi noktaliyabiliriz da federal reserv sence devletin mi ? kisaltilmis adi fed ??? birde git dünyaca new world order diye arastir bakayim

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
soru mu sordun evlat ?? 2018-01-09 22:58:50 @kilicdaroglu bey gercekleri

kaset fetocularin isi baksana Necmi Kadıoğlu nun bile kaseti cikmis duymadinmi ??youtube da git izle ay var ya baykal in kasetini cok masum mus

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
soru 2018-01-09 18:50:36 @kilicdaroglu bey gercekleri

Eğerki kaset olayı olmasaydı Kılıçdaroğlu chp nin başına geçebirmiydi?

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
nokta yerinde 2018-01-09 18:49:40 @kilicdaroglu bey gercekleri

ABD Türkiyeyi içeriden karıştırmak , yatırımları engellemek içn kılıçdaroğlunu görevlendirmiştir NOKTA.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
tam tersi 2018-01-09 17:45:55 @kilicdaroglu bey gercekleri

Türkiyeyi satacağım desen daha inandırıcı olursun yalancı AJAN.

Beğenmedim! (10)
Avatar
CHPye sahip cikalim 2018-01-09 14:00:38

kilicdaroglu vatandasin hakkini savundugu icin para baronlari gitmesini istiyor

Misafir Avatar
tam doğrusu kim bop esbaskani ???? 2018-01-12 04:37:05 @CHPye sahip cikalim

Namık Kemal Zeybek - AKP'yi Amerikalılar Kurdu.
https://www.youtube.com/watch?v=XP1UA8MC4Dg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tam doğrusu kim bop esbaskani ???? 2018-01-12 04:34:04 @CHPye sahip cikalim

BOP PROJESİ VE ONUN TAŞERONÜ AKP
https://www.youtube.com/watch?v=kskgdTKiDF0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
001 2018-01-09 23:50:01 @CHPye sahip cikalim

Tam doğrusu nickli arkadaşım sen gözünle gördünmü bunu peki ordan atıp tutması kolay demi amk evxladı seni kılıçtaroğlu bu ülkeyi baştaki pisliklerden kurtarmaya çalışıyor siz çamur atıyorsunuz gebersin lan şerefsiz pezvenler sizi

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
tam doğrusu 2018-01-09 17:46:36 @CHPye sahip cikalim

ABD kılıçdaroğlunu işgal için chp nin başına koydu

Beğenmedim! (10)
Avatar
zarrab in rüsvet verdigi bakanlar yargilansin 2018-01-09 13:53:05

zarrab hayali ihracat yaptim diyor hayali ihracattan vergi iadesi aldimi incelensin ??suclular yargilansin

Avatar
Şimdi CHP zamanı 2018-01-09 13:56:57

Vatanın Sikortası,gençliğin umudu.Şanlı CHP.

Avatar
aydın baydin 2018-01-09 15:01:37

PKK Habur'dan girdiğinde başbakan şunları söylemişti: "İyi, güzel şeyler oluyor"
https://www.youtube.com/watch?v=CH09oVl9qZI

Avatar
akp 2018-01-09 15:09:44

vatan topraklarina sahip cikamiyor ege adalarimizi istiyoruz

Avatar
zarrab in rusvet verdigi bakanlar 2018-01-09 14:29:19

yargilansin zarrab birde hayali ihracat yaptim diyor hayali ihracat dan vergi iadesi yapilmismi incelensin suclular yargilansin