banner87

'Ekonomi batıyor... 81 milyon Türkiye ağlıyor'

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Erzincan'da miting yaptı. Erzincan'da coşkulu bir kalabalığa seslenen İnce ekonomideki lötü gidişata yönelik konuştu. Mevcut Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a uyarılarda bulunan İnce, "size yanlış bilgi veren danışmanlarınızı ekonomi ile ilgili kurmaylarınızı gözden geçirin. Size yalan söyleyeni yanınızdan uzaklaştırın' dedi.

'Ekonomi batıyor... 81 milyon Türkiye ağlıyor'

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Erzincan'da miting yaptı. Erzincan'da coşkulu bir kalabalığa seslenen İnce ekonomideki lötü gidişata yönelik konuştu. Mevcut Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a uyarılarda bulunan İnce, "size yanlış bilgi veren danışmanlarınızı ekonomi ile ilgili kurmaylarınızı gözden geçirin. Size yalan söyleyeni yanınızdan uzaklaştırın' dedi.

23 Mayıs 2018 Çarşamba 14:23
'Ekonomi batıyor... 81 milyon Türkiye ağlıyor'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince, dolar kurundaki rekor yükselişe ilişkin olarak açıklamada bulundu. İnce, "Ekonomi politikaları devreye girecek, Merkez Bankası para politikasını bağımsız olarak uygulayacak. Türkiye, sabit kur sistemlerinin tartışıldığı bir ülke olmayacak. Atılacak bu adımlarla bir hafta içinde bu karanlık tabloyu bitireceğiz" dedi.

Erzincan'da halka hitap eden Muharrem İnce, döviz kurlarındaki artışla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gerekli önlemlerin alınması için çağrı yaptı. İnce,' Size yanlış bilgi veren danışmanlarınızı ekonomi ile ilgili kurmaylarınızı gözden geçirin. Size yalan söyleyeni yanınızdan uzaklaştırın' ifadelerini kullandı.

Erzincan'da konuşan Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Artık elleri koynunda 1 gelin ağlamıyor 81 milyon Türkiye ağlıyor. Ekonomi batıyor. Duvara toslamak üzereyiz. Ey aziz milletim, ey AK Partili kardeşim, Ey HDP’li kardeşim, Ey MHP’li kardeşim, kamyon duvara toslamak üzere. 16 senede başaramadıklarını yine başaramayacaklar.

Bugün Erzincan’a gelmeden önce ekonomi kurmaylarımla birlikte saatlerce konuştum. Durdurulamayan dolar ve Euro’yu ısrar ederlerse hepimiz batacağız. Erdoğan’a tarihi çağrı yapacağım.

Sayın Erdoğan, döviz kurları artıyor. Bu bize daha yüksek enflasyon ve daha yüksek faiz olarak geri dönecektir. Milletimiz gelir kaybına uğrayacak ciddi sıkıntıya gireceğiz. Bu tehlikeden kurtulmak için Sayın Erdoğan size sesleniyorum. Bu memleketin bir evladı olarak çağrımdır.

1 – Size yanlış bilgi veren danışmanlarınızı ekonomi ile ilgili kurmaylarınızı gözden geçirirn. Size yalan söyleyeni yanınızdan uzaklaştırın.

2 – Sayın Cumhurbaşkanı MB’nin para politikasını bağımsız şekilde uygulamasına müdahale etmeyin.

3 – Acil olmayan kamu yatırımlarının şimdilik erteleneceğini ve Kamu Mali Disiplinin öncelikli olduğunı piyasalarla paylaşın.

4 – Piyasalarda dedikodu var bunu bertaraf ediniz. Kambiyo kontrolü ve yabancı para cinsinden varlıkların TL’ye dönüştüreceleği gibi çağ dışı uygılamaların gündemde olmadığını paylaşınız.

Bu tavsiyeleri dikkate alırsanız piyasadaki finansal istikara katkı sağladığını hep birlikte göreceğiz. Aziz milletim korkmayın 24 Haziran’dan sonra bu aksaklıkları düzelteceğiz. Ekonomik akıl devreye girecek kamu disiplini sağlanacaktır. Yatırım güvenliğini hep birlikte sağlayacağız.

Devlet yönetimi bağıra çağıra olmaz. İnce ayarla olur. O İnce ayarı tuturacağız.

Cumhurbaşkanı olduğumda sözüm söz, çiftçiye mazot 3 lira olacak.asgari ücret 2 bin 200 TL olacak, öğrenciler 19 Mayıs’ta 500 lira Gençlik bursu ve 29 Ekim’de 500 lira Cumhuriyet bursu alacaksınız.

Bugün fakirin devletten aldığı üç kuruş para varsa o paralar ananızın ak sütü gibi halel size. O parayı size Tayyip Erdoğan vermiyor. AK Parti vermiyor, devlet veriyor.Çocuklarım size fizik öğretmeni Muharrem İnce söz veriyor. Sizi tarikat yurtlarına mecbur bırakmayacağız.Türkiye Cumhuriyeti 475 TL parayı okulu biten öğrenciye 2 yıl ödemeye devam edecek.Kadınlara ve gençlere güveniyorum. Çocukken ben babaannem televizyonu açıp kapatamazdı. Ben size 30 sene evvel cep telefonu çıkacak desem inanır mıydınız. Şimdi size söylüyorum. Önümüzdeki 10 yılda yeni meslekler çıkacak. Gençler sizi bunlara uygun yetiştireceğiz. Sizinle birlikte bu ülkeyi kalkındırıp emeklimize daha çok para vereceğiz. En yüksek ve en düşük emekli maaş arasında 9 kat fark var. Türkiye’yi zenginleşmemiz lazım. Erdoğan meydanlarda Rabia yapıyor. Artık o yok. Osmanlı tokadı var.

Tarımı yeniden ayağa kaldıracağız. Türkiye nasıl dünyada kendisine yeten 7 ülkeden biriydi. Yakında bayram var. Fıstık pahalı. Bakan ithal ederiz diyor. Utanmıyor musun? Bakanın adı Fakıbaba milletin adı fakir baba. Neden yoksuluz onu anlatayım. Neden az para kazanıyoruz. Türkiye en güzel elbiseleri dikiyor mu, dikiyor. Elbise 15 bin TL. Türkiye otomobil televizyon hepsini üretiyor. Bir televizyondan 10 avro, otomobilden 100 avro kazanıyoruz. Çerev parası yani. Boşa çalışıyoruz. Neden kazanamıyoruz. Çünkü teknolmoji tasarım bize ait değil. Marka bize ait değil.Bizim marka üretmemiz lazım. Bunu iyi eğitilmiş gençler yapacak.Markada olmazsan arkada arkada olursun. Sloganınız bu olsun. Derdimiz ne Türkiye’yi en öne geçirmek. Bunu da ekibimle yapacağız. Bana Erdoğan gariban Cumhurbaşkanı diyor. Ben ondan önce vekilliğe başladık. Asker olsak ben çavuş o onbaşıydı. 16 senede o nasıl bu varlığın sahibi oldu

Telefonları çıkarın bir canlı yayın yapın. Hadi herkes canlı yayın yapsın. Çünkü bizden para toplayıp Erdoğan’ın borazanlığını yapan bir TRT var. Her gün bir kaç dakika veriyor. Geçen gün tam TRT’yi eleştiriyorum. Yakalandılar. Vermezseniz vermeyin nasıl olsa 24 Haziran’dan sonra her gün arayacaksınız gelin diye. Bu coşku varya, demek doğruymuş, “Dünya da bir canlılar var bir de Erzincanlılar var. Demek doğruymuş. Ben bu kadar miting yaptım. Böyle coşku görmedim.

24 Haziran’da AK Parti’ye oy vereceksin ama vicdanına sesleniyorum. Bir medya grubu satıldı. Kredi lazım. Hangi banka kredi verdi. Ziraat Bankası. Banka 22 ülkeden kredi topladı. 1 milyar dolar kredi verdi. 2 yıl da ödemesiz olarak. Ey AK Partiye oy verecek çiftçi kardeşim. Çiftçi bitmiş bak benim Erzincanlı kardeşim. Bu para medya patronuna verildi. Bu para fabrikalara verilseydin. 1000 fabrika ayağa kalkardı. Kobilere verilseydi. 450 bin kadar 10 bin kobi ayağa kalkardı. Sana 45 bin TL vermiyor. Bir medya patronuna 1 milyar dolar veriyor. Kendi düşen ağlamaz. Sonra dert yanma. 16 senedir aynı doktor. Doktor iyileştiremiyor seni gel yeni doktorun yanına gel korkma.

Hangi terör örgütü varsa bütün kararlığımla mücadele edeceğim. Nerede rüşvet, rant varsa kökünü kazıyacağım. Bizim kaynaklarımız bize yeter. Yazık günah bu memlekete. Bu toprakların nöbetçisi değil sahibiyiz. Bölüşeceğiz üreteceğiz. Bunu birlikte yapacağız. İlk projemiz huzur. Benden başka aday 5 arkadaşıma 500’er yüz TL yatırdım. Paraya ihtiyaçları olmadığını biliyorum. Bu toplum daha fazla gerginliği kaldırmaz.Yalan yok Erdoğan’a yatırmayayım onda para var dedim. Sonra, ‘Muharrem ayrımcılık yapmaz’ dedim.

O televizyonlarda akşam yorumcular çıkıyor onlar kamuoyunu etkilemek için konuşuyor. AK Parti’nin paralı elemanları.Şu an oyumuz yüzde 35’in üzerinde. Türkiye’ye tasarruf yapın denildi. Benim döneminde devlet tasarruf yapacak. Cumhurbaşkanının 20 aracı olmayacak. 300 aracı olmayacak. Saray’da oturmayacak.16 yıldır milletvekiliyim 14 yıl kirada oturdum. Bir apartman dairem var. Evim bana saray gibi geliyor orada oturacağım. Yeni dönemde ne olacak. Meydanlarda Cumhurbaşkanı diğer partilerle kavga etmeyecek. Tezek, çöplük gibi söylemler duymayacaksınız. Benim ağımızdan şunu duyacaksınız. Gençler gelişin. Dünya yapay zekadan konuşuyor. Yabancı dil öğrenin tavsiyelerinde bulunacağım.

Ekonomik kurulların başına işin ehli insanlar gelecek. Yani badem bıyıklı mı pos bıyıklı mı, türbanlı mı değil mi bakmayacağız. Dürüst mü, hırsız mı buna bakacağız. Polisiye tedbirlerle ekonomi düzelmez. Hukukla, bağımsız yargıyla ekonomi düzelir.2018 yılının sonunda dolar 3.73 olacakmış. 2020’nin sonunda dolar 4.02 olacakmış. Ancak 2018 yılının 5. ayındayız dolar neredeyse 5 TL’ye geldi. Cumhurbaşkanlığı bütçesi 2007 33 trilyon, 2017 199 trilyon, 2018 845 trilyon. A benim güzel AK Partili kardeşim şimdi senin vicdanına sesleniyorum. Cumhurbaşkanını bütçesi 25 kat arttı. Senin gelirin 25 kat arttı mı. Yapma etme batırma memleketi.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 23.05.2018 15:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI 2018-05-23 14:24:54

MUHARREM INCE

Misafir Avatar
leylaç 2018-05-24 05:50:23 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

Bu adam cumhurbaşkanı falan seçilemeyecek.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
soruyorum DEVAMMI? 2018-05-23 18:33:10 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

chp kime çalışıyor? Türkiyeye değil. ama kime?
pkk ya teröe, pkk terör kime çalışıyor?
İSRAİL E ABD ye. uyuma kardeşim uyumaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. AKP yi düşürüp Ülkeyi paramparça etmek isteyen çakallar sürüsüne karşı dik dur. ÜLKENİ KORU....

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
OYun büyük dostlar 2018-05-23 18:31:10 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

Türkiyenin büyümesini kalkınmasını güçlenmesini engellemek için büyük oyun oynanıyyor. chp hdp iyi parti ve dış güçler var güçleri ile ülkemizi yıkmak mahkum etmek için çalışıyorlar. bunların OYunlarını bozalım kardeşlerim. 24 Haziranda chp baraj altında kalsın . dış güçler bize bişe edemez.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
eko_can 2018-05-23 18:01:20 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

Türkiyem bu döviz savaşınıda kazanacağız. dolarsız olur, parasız olur ama vatansız olmaz. vatanımıza sahip çıkalım hükümetimize destek olalım. chp ve ortaklarının kara propogandalarına kanmayalım. onlar zaten ikinci üçüncü vatanları ABD ve AVRUPADA VAR. Türk halkı Türkiyeden başka yere gitmez.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
eko_can 2018-05-23 17:57:36 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

MUHUREM bu Erdoğanın danışmanlarının sorunu değil. bu döviz krizi ülke sorunudur ülkemize açılmış bir savaştır. ve siz ve partinizde bunlara çanak tutuyorsunuz. bu düşmanlar sizin Türkiyeye zarar vermeniz için başarılı olmanız için ekonomimize saldırıyor.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
ekonomist DİKKAT diyor nikliye cevap 2018-05-23 17:11:09 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

MERAL AKSENER diyorki “Bize diyorlar ki büyük büyük projelerimiz var. Vergi topladın 16 yılda. 450 milyar dolar borç aldın 16 yılda. 70 milyar dolarlık Cumhuriyet varlıklarını sattın 16 yılda. Vatandaşın cebine bir lira girdi mi buradan? Hayır.”
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/aksener-yusuf-halacoglu-benim-hocamdir-h94134.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ekonomist DİKKAT diyor nikli 2018-05-23 16:47:44 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

insanlara hakaret ederek gercekleri ortbaz edemezsin borclar ortada

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ne acyip iş ! içi boş nikli 2018-05-23 16:46:22 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

akp nin süslü püslü ekonomi eye haberleri milletin cebine yansimiyor millet borc bataginda milletin alim gucu yok ekonomisi iyi olan ulkenin insanlarinin alim gucu iyi olurdu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ekonomist DİKKAT diyor 2018-05-23 16:26:26 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

Utanmaz soysuzlar Türkiyenin batması çökmesi bölünmesi sizi zil takıp oynatacak. Allah size ve sizin savunduklarınıza asla o sevinci yaşatmasın sizde kahrınızdan geberin. Türkiyenin 450 MİLYAR borcu yalaanı başınıza bela olsun. Türkiye İMF ye olan borcunu ödedi. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN YURT DIŞINA BORCU YOKTUR.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
ne acyip iş ! içi boş 2018-05-23 16:19:35 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

Muharrem inceye acayip laf söyleme eyitimi veriliyor. belkide uyarıcı hapda alıyordur.. ama devlet idaresinin İ sini bilmez. chp hdp iyi parti Türkiyeye kurulmuş büyük bir oyun büyük bir tuzaktır. kardeşler cilalı süslü püslü yalanlarına sakın kanmayalım. bunlardan devlet idarecisi olmaz. zaten düşmanların hesabına çalışıyorlar. AKP ile devam.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Doğu Perinçek Galaksinin dışında 2018-05-23 15:36:45 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

ANLADIK DA DEVLET BAHCELI NERDE ???? mars mi venus mu Samanyolu mu nerde ??? dolar oldu 4.85 millet borc bataginda herseye zam bahcelinin haberi yok sanki varsa yoksa CUMHUR ITTIFAKI ANLAMIS DEGILIM BAHCELIYE NASIL ULASIRIZ TELEPATI YOLUYLA MI ???? BAHCELI EKONOMIYI HIC AGZINA ALMIYO NEDEN ACABA ????

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ERTY = Aydin 2018-05-23 14:58:35 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

kiliktan kiliga giriyor vah vahh

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
ERTY 2018-05-23 14:44:15 @HALKIMIZIN CUMHURBASKANI

DEMIRTAŞI DIŞARI SALIN DIYEN ŞAKLABANA DESTEK VEREN CEHAPE ZİHNİYETİ .. UATNAMADAN ALKIŞLIUYORLAR BU MAYMUNU.. SİZİN ZİHNİYETİNİZİN TAAA...

Beğenmedim! (12)
Avatar
AKP hangi yuzle oy istiyor 2018-05-23 14:25:50

AKP 16 yılda. 450 milyar dolar borç aldı 16 yılda 70 milyar dolarlık Cumhuriyet varlıklarını sattı AKP IMF'ye 23 milyar dolar borcu bitirdim diye ovunuyor diger borclardan hic bahsetmiyor ..AKP nin Suriye macerasi 40 milyara mal oldu belkide daha fazla birde Suriye savasi icin harcanan paralar var ...yapilan kopruler sehir hasteneleri hazine garantili dolar bazinda borc kullananda kullanmayanda oduycek ...Dolar oldu 4.82 ...16 senede istikrari demokrasiyi getiremeyen et i saman i tohum u ithal eden bir partiden ne bekliyebilirizki ciftci mutsuz asgeri ucretli mutsuz memur emekli mutsuz gencler mutsuz artik degisim zamani Millet ittifaki Kazanacak

Misafir Avatar
leylaç 2018-05-24 05:51:04 @AKP hangi yuzle oy istiyor

Tayyip ilk turda seçilecek diye mi bu kadar öfkelisiniz?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ekonomi 2018-05-23 16:22:12 @AKP hangi yuzle oy istiyor

@AKP hangi yuzle oy istiyor x---yalancının ALLAH belasını versin . Türkiye Cumhuriyeti devletinin 450 milyar dolr borcumu var?
iftiracı yalancılar sizi. İMF borcu vardı devletin ödendi. o kamburdan Türkye kurtuldu. siz ne soysuz mahluklarsınız iftira ediyorsunuz.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
Cp 2018-05-23 14:30:58 @AKP hangi yuzle oy istiyor

Tc'nin toplam borcu bin millyar dolardir,ekonomi batmistir,diktatorun oldugu yerde kimse yatirim yapmaz olada kaçar

Beğenmedim! (2)
Avatar
Okur 2018-05-23 14:56:48

Bize dolar bozdur diyen Erdoğan'ın en az 200 000 doları var,o niye bozdurmuyor?

Misafir Avatar
leylaç 2018-05-24 05:50:45 @Okur

Tayyip ilk turda seçilecek diye mi bu kadar öfkelisiniz?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
200 000 dolar onlar icin 2018-05-23 15:57:38 @Okur

cerez parasi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gemicikler 2018-05-23 14:59:32 @Okur

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/683879/Bilal_in_gemicikleri_
satildi..._Erdogan_ailesi_milyon_dolarlari_TL_ye_cevirecek_mi_.html

Beğenmedim! (1)
Avatar
ÇAY SİMİT HESABI İLE 2018-05-23 14:39:00

GELDİKLERI GİBİ, ÇAY SİMİT HESABI İLE GİDERLER

Avatar
akp sata sata tukete tukete duvara tosladi 2018-05-23 14:28:10

Karamollaoğlu: NE BULDULARSA SATTILAR
https://www.youtube.com/watch?v=i2UzKq3b0NA

Avatar
kahrolun chpliler 2018-05-23 14:42:15

yalaaannnnnnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
kahrolsunlar...kul hakkı yiyenler 2018-05-24 08:39:42 @kahrolun chpliler

kahrolsun akp.liler ve mhp.liler ve bbpliler

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
haklarımız haram olsun akp.ye mhp.ye bbp,ye 2018-05-24 08:38:12 @kahrolun chpliler

psikoloji danışmanı olurmu? oluyormuş enerji bakanlığında..milleti aldatmak için psikolog ! geçinenlerden yıllık kiralanıyormuş..aylık 22 bin lira özel taşıt..ve hizmet görevlileri..bu kişi millete gidip akp.ye oy vermek için görevlendiriliyormuş..
haramdır haram..milleti aldatmak..! ey akp..elbet birgün sonun gelecek peki,,, bu günahların ve ülkeyi tarumar ettiklerin nolacak?
1...Allahın hışmına uğrayacak.. ne zaman belli değil....
2..Yeni hükümetin Adaletinin hışmına uğrayacak...ne zaman Allah bilir..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
SALAKMISIN 2018-05-23 15:48:00 @kahrolun chpliler

SALAKMISIN

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ERTY 2018-05-23 15:16:23 @kahrolun chpliler

HAKLI MUHO ONU AMERİKALILAR ARADI . :)))) .. UTANMADAN BU ADAMI SAVUNUYORSUNUZ YA YAZIKLAR OLSUN UTANMAZLAR CEHAPE ZİHNİYETLILER

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
utanmaz 2018-05-23 15:00:51 @kahrolun chpliler

hala yalan diyorsun dolar olmus 4.89

Beğenmedim! (1)
Avatar
Okur 2018-05-23 15:02:28

Saķın kazanmaya uğraşma Ince,bu cenaze kalkmaz artık

Avatar
"TÜRKİYE EKONOMİK İNTİHARA GİDİYOR" 2018-05-23 14:26:31

https://www.youtube.com/watch?v=UCC6bzTgwhA