Erdoğan: AKP temizliktir huzurdur

AKP'nin Yenikapı'daki İstanbul mitingi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada CHP'yi eleştirerek, ''İstanbul'da bizim içme suyumuz var mıydı? İstanbul'da 94'te içme suyu yoktu. İstanbul'u kim yönetiyordu? CHP'nin belediye başkanı yönetiyordu. Ümraniye'de çöplük patladı mı? Kim vardı orada, yine CHP'li belediye başkanı vardı. 39 kardeşimiz orada öldü. CHP bu. CHP'nin olduğu yerde çöplük, pislik, susuzluk, kirli hava var. CHP'nin olduğu yerde bu tür ölümler var. AKP temizliktir, huzurdur, mutluluktur'' dedi

Erdoğan: AKP temizliktir huzurdur

AKP'nin Yenikapı'daki İstanbul mitingi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada CHP'yi eleştirerek, ''İstanbul'da bizim içme suyumuz var mıydı? İstanbul'da 94'te içme suyu yoktu. İstanbul'u kim yönetiyordu? CHP'nin belediye başkanı yönetiyordu. Ümraniye'de çöplük patladı mı? Kim vardı orada, yine CHP'li belediye başkanı vardı. 39 kardeşimiz orada öldü. CHP bu. CHP'nin olduğu yerde çöplük, pislik, susuzluk, kirli hava var. CHP'nin olduğu yerde bu tür ölümler var. AKP temizliktir, huzurdur, mutluluktur'' dedi

17 Haziran 2018 Pazar 17:43
Erdoğan: AKP temizliktir huzurdur

AKP tarafından Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilen “Büyük İstanbul Mitingi”ne katılacak vatandaşların alana girişleri saatler öncesinden başladı.

Mitingin alanı konuşmaların yapılacağı dev bir platform kuruldu. “Büyük Türkiye Güçlü Lider İster” yazılarının yer aldığı platforma iki dev ekran yerleştirildi.

Ayrıca meydanın birçok yerine vatandaşların mitingi daha rahat takip etmeleri için dev ekranlar yerleştirildi, vinçlere hoparlörler asıldı. Alana “Büyük Türkiye Güçlü Lider İster” yazılı dev pankartla AKP ve Türk bayrakları da asıldı.

 Güvenlik noktalarından alana girenlere AKP ve Türk bayraklarının  yanı sıra su ve yağmurluk dağıtıldı. Öte yandan alanda sağlık görevlileri sedyelerle beklerken, alan dışında çok sayıda ambulans hazır tutuluyor. Vatandaşların ihtiyaçları için çok sayıda seyyar mescit ve tuvalet de alana kuruldu. Miting meydanı izdiham yaşanmaması için bariyerlerle kısım kısım ayrıldı.

Mitinge, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım ile bakanlar ve milletvekili adayları katıldı..

 Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı mitinginde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Babalar Günü'nü tebrik ediyorum. Biz de en baba mitingimizi İstanbul'da yapıyoruz. Bu mübarek günde Rabbim'den 24 Haziran'da bir bayram daha yaşatmasını niyaz ediyorum. 

İstanbul dünyanın merkezidir. Bu şehre hizmet, dünyaya hizmettir. İstanbul bir başlangıçtır. Biz hizmet yolculuğumuza İstanbul'dan başlattık. 

''AKP TEMİZLİKTİR, HUZURDUR, MUTLULUKTUR"

Milletimize dair hayallerimizin nüvelerini İstanbul'da hayata geçirdik. İstanbul'da bizim içme suyumuz var mıydı? İstanbul'da 94'te içme suyu yok. Çöp dağları yükselmiş miydi? Kirli havayı soluyor muyduk? İstanbul'u kim yönetiyordu CHP'nin belediye başkanı yönetiyordu. Ümraniye'de çöplük patladı mı? Kim vardı orada, yine CHP'li belediye başkanı vardı. 39 kardeşimiz orada öldü. CHP bu. CHP'nin olduğu yerde çöplük, pislik, susuzluk, kirli hava var. CHP'nin olduğu yerde bu tür ölümler var. Türkiye'de 6 ilimizde doğalgaz vardı. Biz geldik, şimdi 78 vilayetimizde doğalgaz var. Şimdi onları da bitireceğiz. AK Parti temizliktir, huzurdur, mutluluktur. Biz bunu sağladık. 

"BAY MUHARREM SEN BU İŞLERDEN ANLAMAZSIN"

Haliç'in yanından geçmek mümkün müydü? Haliç'i gayet iyi bilirim. Haliç'te su kalmamıştı neredeyse... Kim var CHP var... Niye yapmadın bunları. Geldik, dünya ile görüşerek, özel firmalarla görüşerek işin içine girdik, Haliç'teki bütün o çamuru taşocağına naklettik. Vialand'ı doldurduk o hale getirdik. Daha sonra Boğaz'ı Haliç'e bağladık. Biz buyuz, bay Muharrem sen bu işlerden anlamazsın. 

İnsanların yaşamaktan usandığı bir şehri 4,5 yıl içerisinde Türkiye'nin huzur ve güven adasına çevirdik. İstanbul'a itibarını kazandırdık. Kültür, ulaşım, sosyal yardım ve diğer alanlarında en kaliteli belediyecilik anlayışıyla kazandırdık. Bir taraftan rant odaklarının saldırılarını püskürttük. 2,5 milyar dolar borçla devraldım, 1,25 milyar dolarla devrettim ama bunca yatırımları yaptık. Biz Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü neyle yaptık? Bizde icraat var. Biz 16 senede 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Ey bay Muharrem sen nerede geziyorsun? 25 havalimanı varken, 29 tane daha ilave edildi. Haberin var mı? Sen buralarda seyahat etmiyor musun? Türkiye şanına yakışanı yakalayacak dedik. 

"NEYİ SOYDUK, BU NE HAYASIZLIK"

İstanbul'da olgunlaştırdığımız hizmet anlayışını Türkiye'ye yaydık. 23,5 milyar dolar IMF'e borcumuz vardık, biz sıfırladık. CHP değil. Şu an Merkez Bankası'nın 110 milyar dolar rezervi var. Soygunun yapıldığı bir ülkede böyle bir Merkez Bankası olabilir mi? Bu güç nereden geldi? Sadece İstanbul'a 236 kat trilyon liralık yatırım yaptık. Neyi soyduk? Bu ne hayasızlık. İstanbul'da 34 bin yeni derslik kazandırdık. 21 olan üniversite sayısını 57'ye ulaştırdık. Öğretmen ya belki anlar. Üniversite öğrenci sayısı 890 bini geçti. 14 bin 500 kişilik yurt binaları açtık, 3 yıl içerisinde 14 bin 250 kişilik yeni binalar daha açıyoruz.

AKM, 'Biz burayı yıkacağız' dedik, yıktık. Türkiye'nin bir numaralı opera binasını yapıyoruz. Aynı şekilde İSKİ'ye ait bir yer var. Ağa Camisi'nin dışında başka bir cami yok. Buraya bir de cami yapalım dedik. İstiklal Caddesi'nin çıkışına 5 bin kişilik bir cami yapılıyor. Altında da kitap, hat, ebru gibi şeyler de olacak. Ramazan'ın son günlerinde ikisini de gezdim. Ya biz dertliyiz, dertli. Bunların hepsi olacak. İstanbul'a yakışır olacak. 250 yıllık tarihi olan bir adım daha atıyoruz. Rami Kışlasını da 7 milyon cilt kitaplık bir kütüphaneye çeviriyoruz. Şu anda devam ediyor. Biz yeniden İstanbul'u kültür, sanat noktasında merkez haline dönüştürüyoruz. Bunların şunu yapacağız dedi yok, sadece Tayyip Erdoğan'a hakaret ediyor. Kuleli Askeri Okulu'nu müzeye çeviriyoruz. İstanbul'da sikke müzesi kuruyoruz. Yaslı Ada'yı biz demokrasi ve özgürlükler adasına çeviriyoruz. 

ELAZIĞ VE YASLI ADA YATIRIMLARI

Siz tarihe kendinizi affettiremeyeceksiniz. Bu adayı bu hale getiriyoruz. Burada uluslararası toplantılar yapacağız. Bu uluslararası camiada var, bizde yoktu. İlk adımı burada atıyoruz. Bay Muharrem ben laf salatası yapmıyorum, şunu yapıyorum de.

Bugün Elazığ'da bizim Millet Bahçeleriyle dalga geçiyor. Dün TOKİ'ye talimat verdim. 26 dönümlük yeri Elazığ'da Millet Bahçesi yapacağız. Bir şehitler anıtı da koyacağız. Biz icraat üzerine icraat yapıyoruz. Elazığ'ımıza da burası hayırlı olsun.

İSTANBUL'A YATIRIMLAR

Haliç'te bir bilim ve teknoloji merkezi kuruyoruz. Bilim ve teknoloji merkezimiz de Haliç Tersanesi'ni bilim ve teknoloji merkezi yapıyoruz. Hazırlıklar tamam, suratle yıkımı yapılacak ve bilim ve teknoloji merkezine dönüşecek. Avrupa'nın en büyük bilim ve teknoloji merkezi olacak.

Sağlıkta İstanbul'a çağ atlattık. 129 adet sağlık tesisi inşa ettik. 5 kat trilyon olan 14 sağlık tesisimizin inşaatı devam ediyor. 7 bin yataklı 2 dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir Şehir Hastanesi 2 yıla kadar tamamlanacak. Sancaktepe Şehir Hastanesi de YPK onayında. 5 büyük Millet Bahçesi'ni hayata geçiriyoruz. Atatürk Havalimanı'nı Millet Bahçesi'ne dönüştürüyoruz. Central Park, High Park'tan daha büyük Millet Bahçesi. Central Park'ın 3,5 kat büyüklüğünde, bize bu yakışır.

Şimdi, 29 Ekim'de havalimanını açıyoruz. Açılışla birlikte burada da yıkım çalışmaları başlıyor. Derdimiz İstanbulumuz bu güzelliklere sahip olsun. Bay Muharrem senin havsalan böyle bir havalimanını alır mı? Kanal İstanbul'la ne işimiz var diyor. Anlamaz. Panama'yı Panama yapan Panama Kanalıdır. Süveyş Kanalı Mısır'ın en büyük maddi kaynağı. Bunların havsalası almaz. İleri geri bol bol yalanlar konuşuyor. Hayatınızda zaten bir şey yok. Gereğini zaten bir hafta sonra yapacağız. 

452 trilyon lira maliyeti olan Çamlıca Radyo-Televizyon kulemizi hayata geçiriyoruz. TOKİ vasıtasıyla 156 bin konut projesini hayata geçirdik. Ulaştırmada önce Marmaray ile sonra Avrasya Tüneli ile iki kez buluşturduk, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü hizmete soktuk. İstanbul-İzmir otoyolu devam ediyor. Osman Gazi Köprüsü'nü ülkemize kazandırdık. Kuzey Marmara Otoyolu'nu İstanbul'u ilgilendiren kesimlerin inşaatı devam ediyor. İstanbul'u Ankara, Eskişehir, Sakarya ile olan bağlantılarını yüksek hızlı tren ile sağladık. Gebze-Sabiha Gökçen-Halkalı arası yüksek hızlı tren hattı projemiz sürüyor. Biliyorsunuz Bay Kemal Sabiha Gökçen'e de karşı çıkmıştı. Bu havalimanını bizden öncekiler yaptı. Şimdi Sabiha Gökçen yetmiyor, yeni bir terminal binası daha yaptık. Anlamazsınız. İşte onun için dev havalimanını yapıyoruz. Bunlar nerede geziyor, biz nerede geziyoruz. Bunlar uçaklarla değil, kağnılarla gelecek. Büyük devlet olmak, büyük ülke olmak bunu gerektirir.

Takmış kafayı bizim Külliye'ye. Gelmeyeceğim, gelmeyeceğim dedi kuzu kuzu geldi. Bunlarda onu, bunu verecekmiş. Bay Kemal, Bay Muharrem ben bu sene çok amaçlı salonumuzda iki iftar yaptık. Biz dertliyiz. Aynı anda 2 bin 500 kişiye yemek verebiliyoruz. Bu onları rahatsız ediyor. Bu ülkenin, bu milletin, bu devletinin nerede olduğunu gösteriyor. Gelen kim, muhtar. Muhtar kim, bunların kabullenemeyecekleri. Bana da öyle dediler ya.

ULAŞIM HEDEFLERİ

Hızlı tren Avrupa ile buluşacak. 3,2 kat trilyon yatırım bedeli. 2022 yılında tamamlayıp hizmete almayı planlıyoruz. 3. Havalimanı inşası bitmek üzere. 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi hedefimiz var. Dünyada örneği yok. Bununla birlikte Avrupa-Asya gidiş-gelişleri çok daha farklı olacak. Kanal İstanbul'la ilgili hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Yerli-milli otomobil diyoruz, 20 yıl geriden diyor. Nasıl yapacağımızdan haberi yok. Akülü yapacağız. Elon Musk, Tesla. Davet ettik, konuştuk bunları. Bay Muharrem görüyorsun, biz bir şeyler yapmak derdindeyiz. Hayatınız boyunca dikili bir ağacınız yok. Made in Turkey diye bize ait bir araç olsa... Niye rahatsız oluyorsunuz? Ben 5 babayiğit aradım, buldum. Bir araya geldik imzaları attık. 2022 hedefimiz var.

Son 16 yılda 17 kilometrelik tünel inşa ettik. Ben yaptıklarımızı konuşuyorum, hayal üretmiyorum. 190 kilometreyi bulan tünel ve bin kilometreyi bulan metro ile ulaşım ağını geliştiriyoruz.

HAYVANLAR İÇİN ÇALIŞMA

Atları, faytonların boyunduruğundan kurtarıp, özgürlüğüne kavuşturmak için çalışma yapıyoruz. Eziyet gören köpeklerle ilgili, faytonlarda kullanılan atlarla ilgili vicdanları yaralayan olaylarla ilgili çalışmalar yapacağız. Bunlar üzerindeki çalışmaları çok daha farklı şekilde ele alıp değerlendireceğiz. 

Batı 24 Haziran'a bakıyor. Neyi bekliyor. Acaba Erdoğan nasıl çökecek. Batı'ya da gerekli dersi vermeye hazır mıyız? Bugüne kadar hep verdiniz. Allah'ın izniyle yine vereceksiniz.

İstanbul CHP faşizmini ilişkilerine kadar yaşamış bir şehirdir. 16 Haziran 1950, Ezan-ı Muhammed'in tekrar yankılandığı gündür. O gün yaşananlara dair çok hüzünlü anılar var. Biliyorsunuz ezan Türkçe'ye döndürülmüştü. türkiye böylesine acı, sıkıntılı, yokluk dolu dönemlerden geçerek bugünkü konumuna geldi. Muharrem İnce, din eğitimi üzerine ahkam kesiyor. Daha dün kamuda çalışan personelin kılık kıyafetiyle ilgili genel başkanı ile Anayasa Mahkemesi'ne götürüp iptal ettiren sen değil misin Bay Muharrem? Siz ne zamandan beri tereciye tere satmaya başladınız? İmam hatiplere de karşı çıkan siz değil misiniz? Arşivlerde bugüne kadar senin camilerde namaz kılan tek kare fotoğrafın var mı? Maşallah şimdi camiden çıkmıyor. Biz buna seviniriz. Şimdi maşallah ilahiyatlarda hocalık yapacaklar, bayağı iyi gidiyorlar. Dürüst ol, bunlar ucuz oyunlar.

Kürt kardeşlerimin kendi dillerini öğrenmesinden bahsediyor. Bunun önünü biz açtık. Billboardlarda kendi ana dillerinde kampanya yapabilmelerinin önünü biz açtık. Kimi aldatıyorsun, dürüst ol. İstismar peşinde. Hakkımızda demediklerini bırakmamışlardı, şimdi kendileri söylüyor. Yalova'da kendisinin dershane müdürlüğü yaptığı dönemde hukuksuz şekilde öğretmen çalıştırdığında çok büyük cezalar ödediğinden hiç bahsetmiyor.

AK Parti'nin Türkiye'yi 3 kat büyüttüğünden haberi yok. Bay Muharrem, bak. Sana bir şey söyleyeceğim. Eğer dürüstsen Zeytinburnu'ndaki millet kıraathanesine gel. Bu belediyenin yaptığı, devlet başlamadı. Bizim belediyelerimizin ulaştığı yere sizin kudretiniz ulaşamaz. Bizim belediyemiz öğrencilere çorba veriyor. Kek, çay, kahve, simit bu bizim projemiz. Beyazıt'ta Kültür ve Turizm Bakanlığımızın kütüphanesi restore ettik. Orayı bir gez, ibret al. Arnavut ciğeri, Tatar böreğinden bahsediyor. Yalan söyleme. Bunların vizyonu kek kadar. Bunların sözleri değil, hayatları da yalan.

"CHP FAŞİST ANLAYIŞTAN VAZGEÇMİYOR"

10 yıl boyunca tarihi hizmetlerl buluşturan Menderes, CHP'nin kışkırtmasıyla gerçekleşen darbeyle canıyla ödedi. Asılsız ithamlarla, iftiralarla ağababaları darağacına gönderdi. Aynı tavrı Özal'a da takındı. Atmadıkları iftira kalmadı. İktidar yolunun milletinin gönlünde değil, cuntacılarda aradılar. Şimdi gönül köprüsü kuracaklarmış, o gönül köprüsünü biz en doğusundan, en batısına kurduk. Biz bunları yaptık. CHP faşist anlayışından vazgeçmiyor. Yaptırmamak için adeta kan kusturdukları eserler üzerinden bizim eserleri kötülemeye çalışıyorlar.

"BUNLARIN EN BÜYÜK HİZMETLERİ..."

Son günlerde köprü geçiş fiyatlarını dolamış. Sen niye Körfez'i dolaşmıyorsun da köprüyü tercih ediyorsun? Bizim yaptığımız bu köprü olmasa mitinglerine bile yetişemezsin. Bölünmüş yollar, havalimanları olmasa il mitinglerini yapamazsınız. Kendince ince cinlik yapıyor. En büyük araç tarifesinden fiyat veriyor. Bunlar milli bütçeden yapılan köprü değil. Anlamaz. Dolayısıyla onun fiyatını belirleme hakkı da bizim oradaki işleticiyle yaptığımız bir süreç. Kimse oradan geçmeye mecbur değil. Bunların en büyük hizmetleri darbe şakşakçılığı yapıp başbakan astırmak. Onların bu ülkede dikili ağacı yok. Bizi üzerinden eleştirebilecekleri tek bir eserleri yok. Tek icraatleri 18 yıl boyunca Ezan-ı Muhammed'e hasret bırakmaları oldu. 

Aday oldu gittiği ilk yer Edirne Cezaevi. Kimi ziyaret etti? Terör örgütünün arkasında olduğu kişiyi ziyaret etti. Bu zata 24 Haziran'da dersi vermeye hazır mıyız? Biz bu kadar şehit vermişiz, 7 Haziran'da herkes sokağa diyor, 53 Kürt kardeşimi öldürüyorlar. 

Sözde adalet yürüyüşü yapan bunlar değil miydi? Bunların adaletle ilgisi yok. Bunların elinde gelse 1940'a döndürürler. Türkiye'yi Baas rejimine döndürürler. Milletimiz bunların karaketirini iyi biliyor. CHP zihniyetini iyi biliyor." 

YILDIRIM'DAN AÇIKLAMALAR

Başbakan Binali Yıldırım, Yenikapı meydanından şunları söyledi:

"Bu ay iki bayram var. Birinci bayramımızı yaptık. Haftaya pazar günü 24 Haziran seçim zafer bayramı. İstanbul 15 Temmuz sonrasında Yenikapı Ruhunu başlatan şehir. İstanbul meydanları Kudüs'ün, Halep'in sesi oldu. İstanbul mazlum milletlerin umudu oldu. Yeni bir seçime gün sayıyoruz. İnşallah 24 Haziran'da biz bu yıkım ekibine hak ettikleri dersi verecek miyiz? Adamlar nereye gidiyorsa yıkımdan bahsediyorlar. Bunları yaptırmayacağız, bunları yıkacağız diye ağızlarından bir hayır kelime çıkmıyor. Bunların tek bir dikili ağaçları yok. Tek bir eseri de biz yaptık diyebiliyorlar mı? Bunlar değil mi ilk uçağı yapan Nuri Demirağ'ın fabrikasını kapatan. Bunların işi gücü engel olmak. Çıkmışlar, meydanlardan bol keseden atıyorlar. Ortada bir eseriniz var mı? Bir iziniz var mı? Millet neye göre size destek versin? Millet söze bakar, sözü kimin söylediğine bakar, ona göre karar verir. AK Parti'nin 15 yıl boyunca Türkiye'nin her köşesinde izi var. 

3 Kasım 2002'de 'Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın' dedik. 15 senede Türkiye'yi 3 kat büyüttük mü? PKK'lılara, DEAŞ'a, FETÖ'cülere hak ettiği dersi verdik mi? Ülkemizi terör belasından kurtardık mı? 15 Temmuz'da meydanları doldurduk mu? FETÖ'cülere o geceyi zindan ettik mi? O gece bu bayrak inmedi, ezanlar dinmedi, alçaklar hak ettikleri cezayı gördü. 

Bugün FETÖ'yü, PKK'yı ağzına alamayanlar bu ülkeyi yönetmeye talip oluyorlar. Önce siz çıkın cesurca PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye karşı nasıl mücadele edeceksiniz bunu ortaya koyun. Ondan sonra vatandaşımız size güvensin, destek versin. Önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimler Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine giden yolda milat olacak. Bu seçim önemli bir seçim. Türkiye'nin 100'üncü yıl hedeflerini gerçekleştirecek kadroların seçimidir. Seçime katılımı en iyi şekilde sağlayalım."

Son Güncelleme: 17.06.2018 19:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2018-06-17 17:48:01

Allahım bunların ellerini ayaklarına dolandır.

Misafir Avatar
Recep tayyip Herseçimdekoyan 2018-06-24 17:29:25 @Trabzonlu Hayati dayı

İbne troller birkaç saat sonra başlayacak seçimlerde hile var. oylar çöpten çıkıyor vs. demeye. Kaç seçimdir babayı alınca aynı şey. Amına koduklarım yenilgiyi de kabul edemiyorlar

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
erdoğanın sözlerini değiştiren ibneler 2018-06-24 17:28:50 @Trabzonlu Hayati dayı

Adam akp demiyor ak parti diyor göt herifler.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
❤ ❤ ❤ ☪ MUHARREM INCE ☪ ❤ ❤ ❤ 2018-06-24 12:42:14 @Trabzonlu Hayati dayı

❤ ❤ ❤ ☪ MUHARREM INCE ☪ ❤ ❤ ❤

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
SİYONİST KÖLESİ OLMAYAN TEK LİDER ❤DOĞU PERİNÇEK❤ 2018-06-23 13:46:01 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
YARIN AKP'Yİ TAMAMEN TERTEMİZ EDECEĞİZ İNŞALLAH !! 2018-06-23 13:45:12 @Trabzonlu Hayati dayı

kihkihkih nineeeey....

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Devlet Bahçeli'nin başkanlık sistemi eleştirisi 2018-06-22 22:26:16 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=4O4Z147GL-4

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DOĞU PERİNÇEK❤ www.youtube.com/watch?v=8lpjsyNbSlA 2018-06-21 14:39:44 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
SİYONİST KÖLESİ OLMAYAN TEK LİDER ❤DOĞU PERİNÇEK❤ 2018-06-21 12:01:19 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
SİYONİST KÖLESİ OLMAYAN TEK LİDER ❤DOĞU PERİNÇEK❤ 2018-06-21 12:00:52 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AK-KEK GENÇLİK 2018-06-20 14:43:38 @Trabzonlu Hayati dayı

BİNALİ BAŞKAN BİZİM MEDAR-I İNTİHARIMIZDIR ! PARDON MEDAR-I İFTİHARIMIZ !
IQ'SU -28 OLAN DÜNYADAKİ TEK KİŞİDİR ! YANİ DÜNYANIN EN ZEKİSİ DİMİ ??? :P

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TAMAM TAMAM CHP DEVAM DEVAM 2018-06-20 11:42:01 @Trabzonlu Hayati dayı

Binali Yıldırım - ‪T A M A M Mı Bayraklı :)))‬ ‪Sin Sin Sin Kaf Kaf Kaf Sinkaf Si Kaf Kaf ???‬
https://www.youtube.com/watch?v=b5YzpVGAkp0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
- 2018-06-20 10:55:24 @Trabzonlu Hayati dayı

Meral Akşener 'den Erdoğan 'a: Sarayın 13 Günlük Masrafı Fabrikaların Zararını Kapatır !
https://www.youtube.com/watch?v=_aaupuCxy_E

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
- 2018-06-19 13:25:33 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/cumhurbaskani-erdoganin-300-odali-yeni-sarayina-dubai-usulu-
dev-plaj-1606171200.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP 1.TURDA KAZANMAK İÇİN HERŞEYİ YAPACAK ! 2018-06-18 16:23:30 @Trabzonlu Hayati dayı

SEÇİM GÜNÜ HER ATATÜRK'ÇÜ YANINA EN AZ BİR ATATÜRK'ÇÜYÜ DE ALIP !
SEÇİM SONUÇLARI ASILANA KADAR SANDIKLARIN BAŞINDAN AYRILMAMALIDIR !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
- 2018-06-18 12:35:37 @Trabzonlu Hayati dayı

Meral Akşener 'den Erdoğan 'a: Sarayın 13 Günlük Masrafı Fabrikaların Zararını Kapatır !
https://www.youtube.com/watch?v=_aaupuCxy_E

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
mitinge gidenler..Allah,tan korkun..! 2018-06-18 01:51:54 @Trabzonlu Hayati dayı

amin..amin..amin..ellerine ayaklarına dolanır..seçimleri.
Allah fırsat vermesin..
Fakir fukara aç mitinge gider..yarısı diğer şehirlerden toplanır..
hile üzerine hile...haklarımız akp.ye mhp.ye haram olsun..bedava vekillik alıyor mhp..bdp..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
☪ ATATÜRK'ÇÜ ULUSAL RADYO YAYINDA ❤ FM 100.8 MHZ ☪ 2018-06-18 00:08:08 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
☪ ATATÜRK'ÇÜ ULUSAL RADYO YAYINDA ❤ FM 100.8 MHZ ☪ 2018-06-18 00:07:44 @Trabzonlu Hayati dayı

.

Beğenmedim! (14)
Misafir Avatar
. 2018-06-18 00:01:13 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.gercekgundem.com/video/siyaset/1506/akpnin-tasima-mitingi-desifre-oldu-erdogan-firca-atti

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
En Unutulmaz 5 Muharrem İnce Ayarı 2018-06-17 23:42:21 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=GqigSwkwigI

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 23:30:42 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/saadet-akpyi-ayetle-vurdu-17061842.html

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 23:28:17 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/gatayi-fetoculer-var-deyip-kapattilar-sonra-fetocu-dediklerini-bakin-ne-yaptilar-17061837.html

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
- 2018-06-17 23:25:16 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/akpliler-buyuk-istanbul-mitingi-diye-bakin-hangi-fotografi-paylasti-17061817.html

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 21:48:15 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/999790/Muharrem_ince__istersen_
gel_bir_de_Sevim_Tanurek_cinayetini_arastiralim.html

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
bunlar haber linkleri****yazana bak sen 2018-06-17 21:01:22 @Trabzonlu Hayati dayı

gecende kendini ovup birde kendine kufrettin yetmedi birde 115 tane begeni boncogu asagdaki yorum senin vatan partili aydin Ahahaha
heheheheheheey... zekâmın AQ ! 3 gün önce
.Cevapla
Beğen (115) Beğenmedim! (2)

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:55:42 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/turkiyede-et-fiyatlari-yuzde-260-artti-0304171200.html

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
Bu sayfalari link lerle doldurani tayyip bildigi 2018-06-17 20:50:25 @Trabzonlu Hayati dayı

gibi yapsin yazan vatan partili aydin a cevap ALLAH seni Bildigi Gibi Yapsin

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
bunlar haber linkleri**** 2018-06-17 20:50:14 @Trabzonlu Hayati dayı

Maden bulmus zanneden salak, senden baskasi Cumhuriyet gazetesini okumuyormu? Salakligin tedavisi mümnkün degil. Zaten kendini akilli zannedenler dünyanin en aptal kisileridir.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
tayyip bey chp yi elestiriyorsunuzda chp 2018-06-17 20:48:31 @Trabzonlu Hayati dayı

hangi donem iktidar partiydi ???

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:42:38 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/836696/Saray_para_yutuyor..._Sadece_
temizlik_masrafi_yillik__2_milyon_TL.html

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:29:23 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/611475/30_milyonu_muhtac_hale_
getirdiler.html

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:28:46 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/611475/30_milyonu_muhtac_hale_getirdiler.html

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
bunlar haber linkleri 2018-06-17 20:15:37 @Trabzonlu Hayati dayı

cicim
https://www.youtube.com/watch?v=yb4xmRYlHAw

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:10:31 @Trabzonlu Hayati dayı

Bu sayfalari link lerle doldurani tayyip bildigi gibi yapsin

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:05:23 @Trabzonlu Hayati dayı

RECEP TAYYİP ERDOĞAN 2023 TE EYALET SİSTEMİNE GEÇEBİLİRİZ DEDİ
https://www.youtube.com/watch?v=wzhURlrFLKA

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
ERBAKAN HOCA TAYYİP ERDOĞAN'I ANLATIYOR 2018-06-17 20:04:51 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=8YGC_ud_tME

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:03:57 @Trabzonlu Hayati dayı

Tayyip Erdoğan:"Diyarbakır'ı BOP'un merkezi yapacağız."
https://www.youtube.com/watch?v=6oSfiOnFvQo

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:03:28 @Trabzonlu Hayati dayı

100'den fazla devlet kurumu için özelleştirme hamlesi
https://www.youtube.com/watch?v=0-0k6M-HiFY

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
YİĞİT BULUT (2007) / ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI 2018-06-17 20:02:51 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=A8ivC0UqsiM

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 20:00:37 @Trabzonlu Hayati dayı

Moldava'dan alınan 500 Ton Domuz Eti kime yedirildi / Hasan Aydin
https://www.youtube.com/watch?v=KN3566Agz5U

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
kiraathaneler yap islet devret mi olacak ?? 2018-06-17 19:58:17 @Trabzonlu Hayati dayı

dolar bazinda hazine garantilimi ??? cay kek icin yeme icme garantisi verilecekmi ????

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
akp 2018-06-17 19:56:32 @Trabzonlu Hayati dayı

AKP YATMA GARANTISI VERMIS ( sehir hastanelerine hazine garantili dolar bazinda yuzde 70 % hasta garantisi verilmis galiba 25 senelik ) AKP UCMA GARANTISI VERMIS ( havaalani icin ucanda ucmayanda oduycek hepimiz ucucaz ) AKP GECME GARANTISI VERMIS ( kopru icin hazine garantili dolar bazinda gunluk 40.000 arac garantisi verilmis kimbilir kac sene ?gecende gecmeyende oduycek

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
EYYY TAYYIP BEY Millet Ne Yiyecek Ne Icecek 2018-06-17 19:55:55 @Trabzonlu Hayati dayı

ANKARA BALGAT DA ORTALAMA KIRA 1200 TL DOGALGAZ AYLIK 450 TL Elektrik kisin 150 TL yazin 50 TL CEP TELEFONU ORTALAMA 60 TL EV AIDATI 50 TL SU FATURASI 80 TL Toplam 1890 TL elektrik faturasini 50 tl den hesapladim ise gitmek icin yol masrafi iki vesait 2.75 den gudis gelis aylik 452 TL 1890 arti 452 TL 2.342 TL 1200 TL MUTFAK MASRAFI TOPLAM 3.542 TL Mutfak Masrafi 3 kisilik Aile icin asgeri harcama 1200 TL sart kiyafet sart millet kiyafetsiz dolasamazki cocuk varsa kirtasiye masrafi okul servis masrafi doktor ilac masrafi millet nasil gezsinki ???asgeri ucret 1603 TL en dusuk emekli maasi 939 TL

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:54:58 @Trabzonlu Hayati dayı

Meral Akşener: Biliyorsunuz Erdoğan BOP Eşbaşkanı ve İsrail Cesaret Madalyası Var
https://www.youtube.com/watch?v=YhWMqqoFVNI

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:54:30 @Trabzonlu Hayati dayı

Muharrem İnce AKP'nin SATIŞ Haritasını açıklıyor. 80 yıllık birikimlerimizi sattılar.
https://www.youtube.com/watch?v=pjslcX5tkE8

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
, 2018-06-17 19:53:10 @Trabzonlu Hayati dayı

dolar 1 tl olucak derken patetes 1 dolar oldu

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
bilin bakalım 2018-06-17 19:42:50 @Trabzonlu Hayati dayı

16 yıldır kaç adet yalan söylemiştir.bilene bir adet sakız hediye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
emekli yasi 65 2018-06-17 19:42:35 @Trabzonlu Hayati dayı

Allah in izniyle Emekli edecez

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:22:02 @Trabzonlu Hayati dayı

AKP'li Belediye Başkanı Menderes Atilla'dan işçiye tehdit: Başka partiye gideni kapıya koyarım
https://www.youtube.com/watch?v=nuCXQTvYCNw

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
Tayyip'in Gafları 2018-06-17 19:18:39 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=j3f4j_8-F_k

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
BEDAVA KEK E HAYIR 2018-06-17 19:17:14 @Trabzonlu Hayati dayı

iş önemli iş CHP Fabrika diyor iş diyor
Akp kiraathane diyor Bedava Kek diyor bedava çay diyor bedava Kek e hayir diyoruz aksam evde ne yiyecez ne icecez ??
CHP Fabrika diyor iş diyor oyumuz CHPye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ayy ayyy ayyy 2018-06-17 19:13:17 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=4grA8rrtxJI

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
Yaşar Okuyan Bey bizleri aydinlatiyor 2018-06-17 19:11:30 @Trabzonlu Hayati dayı

https://www.youtube.com/watch?v=vTIlJ1W58Eg

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:06:35 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/sehir-hastanelerindeki-skandali-ortaya-cikardilar-gorevden-alindilar-17061853.html

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:05:17 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/sevim-tanurek-cinayeti-nedir-17061853.html

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 19:02:00 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/akp-mitingleri-bildiginiz-gibi-03061821.html

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
, 2018-06-17 19:01:34 @Trabzonlu Hayati dayı

kek veren reiz..vatandaşı fuhuşa sürükleyecek iş önemli degil kek lazım

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 18:58:49 @Trabzonlu Hayati dayı

https://odatv.com/erdogan-bu-fotografi-paylasti-ama-arkalarda-bakin-neler-oldu-28051856.html

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 18:57:01 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/994959/3_saat_ertelenmisti__Erdogan_
a_miting_soku.html

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
akp liler pazara gitmiyor galiba 2018-06-17 18:56:34 @Trabzonlu Hayati dayı

dolar 1 tl olucak derken patetes 1 dolar oldu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 18:55:05 @Trabzonlu Hayati dayı

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/994959/3_saat_ertelenmisti__Erdogan_a_miting_soku.html

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Ossmann 2018-06-17 17:50:13 @Trabzonlu Hayati dayı

Zaten dolandirmis, salagin birisi basbakan olarak aciga alinmasi icin can hiras mücadele veriyor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ossmann 2018-06-17 17:48:23

isimiz soygun, gücümüz sigirlar !

Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-17 18:19:55

akp bay bayyy

Avatar
Ahmet 2018-06-17 21:55:26

Sizin olduğunuz yerde yolsuzluk milletin malını talan yalan yağma israf israf israf ve sonra kötü akibet kuranda âyet israf edenler şeytanların kardeşleridir der.

Avatar
Antalyalı attalos 2018-06-17 18:48:47

4 milyon kişi vardır herhslde bu iş bitmiş arksdaşlar ak parti bu işi bitirmiş doğruya doğru

Misafir Avatar
Antalyalı Attalos 2018-06-18 10:44:44 @Antalyalı attalos

Arkadaşlar,bu piç,benim şeyimle gerdeğe giren AKP li bir o...çocuğudur.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
vatan partili aydin 2018-06-17 20:07:37 @Antalyalı attalos

kendi kendine begeni boncugu dagitma yemezler

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
@Antalyalı attalos x******* 2018-06-17 19:59:18 @Antalyalı attalos

Cobanlar bir araya toplayinca sigir sürüsüde kalabalik oluyor.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
yanlislikla begendim 2018-06-17 18:56:33 @Antalyalı attalos

yazdigin inandirici gelmedi

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
. 2018-06-17 18:53:45 @Antalyalı attalos

Akp Denizli Mitinginde Ödemiş Sesleri Erdoğan'ı Şaşırttı !
https://www.youtube.com/watch?v=r0VrmIaoCrs

Beğenmedim! (7)
Avatar
Emin Koç 2018-06-17 21:14:49

Çöpü onun götüne sokacağiz az kaldi

Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBAŞKANI MUHARREM İNCE 2018-06-17 19:46:06

Oyları çalmazsanız hırsızlar biraz zor gelirsiniz millet bıktı artık yeter diyor düşün artık yakamızdan tamam

Avatar
Ahmet 2018-06-17 22:11:12

VAllahi yalan billahi yalan yalan yalan. gel birazda sen oyalan hiç sordunuzmu kendinize bu gidiş nereye. Kuran'ı kerim de, Allahu teâlâ böyle sesleniyor hiç sordunuzmu kendinize bu gidiş nereye. Allaha koşun Allaha iltica edin.