Erdoğan: Bedelini ödeteceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşutu. Erdoğan, 'Ekonomide, fakir fukaranın rızkının finans lobilerine peşkeş çekilmesine göz yummadık. Döviz kurundaki gelişmelerin, ekonomik hiçbir temeli olmadığı, tamamen ülkemize bir saldırı mahiyeti taşıdığı herkesin ortak tespitidir. Dünyada bir, dünya ticaret örgütü var. Şu atılan adımlara baktığınız zaman bunun dünya ticaret örgütünün umdeleriyle yakından uzaktan bir alakası var mı? “Ben yaptım oldu” diyemezsin. İstediğin kadar başkan ol, ne olursan ol. Akşam yatıp sabah kalkıp demir çeliğe şu kadar vergi koydum diyemezsin.' diye belirtti.

Erdoğan: Bedelini ödeteceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşutu. Erdoğan, 'Ekonomide, fakir fukaranın rızkının finans lobilerine peşkeş çekilmesine göz yummadık. Döviz kurundaki gelişmelerin, ekonomik hiçbir temeli olmadığı, tamamen ülkemize bir saldırı mahiyeti taşıdığı herkesin ortak tespitidir. Dünyada bir, dünya ticaret örgütü var. Şu atılan adımlara baktığınız zaman bunun dünya ticaret örgütünün umdeleriyle yakından uzaktan bir alakası var mı? “Ben yaptım oldu” diyemezsin. İstediğin kadar başkan ol, ne olursan ol. Akşam yatıp sabah kalkıp demir çeliğe şu kadar vergi koydum diyemezsin.' diye belirtti.

13 Ağustos 2018 Pazartesi 13:58
Erdoğan: Bedelini ödeteceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de Büyükelçilere seslendi. Erdoğan, "Neler söylüyorlar? İşte “C planı… C planının arkasında yatan şu.. Nedir? Sermayeye el koyma…” Sen benim hafıza kayıtlarımı nereden okuyorsun? Bunlar falcı mıdır nedir? Anlamak mümkün değil. Böyle bir şey mi açıkladık? Neye göre bunları söylüyorsun. Bunlar maalesef gerçekten ihanet şebekesi. Ama biz bunlara yüz vermeyeceğiz. Gereği neyse, işte bu tür spekülasyonları yapanlara da gereken bedeli ödeteceğiz" dedi.

İşte Erdoğan’ın mesajlarından satır başları:

Cumhurbaşkanlığı görevini devraldığım günden beri siyasette olduğu gibi özelikle de dış politikada yoğun bir temponun içinde oldum. Makamında oturan değil, koşan, koşturan bir cumhurbaşkanı olmaya çalışıyoruz. Nasıl 81 vilayetimizin meseleleriyle yakından ilgileniyorsak, yurt dışında da ülkemizin gücüne güç katmak için gayret sarf ediyoruz.

4 yıllık süreçte resmi ziyaret, çalışma ziyareti bağlamında toplam 113 yurt dışı seyahati gerçekleştirdik. Uzun yıllar ilişkilerimizin kısıtlı seyrettiği ülkelerle ilişkilerimizi geliştirmenin yollarını aradık. 50’si resmi ziyaret olmak üzere 60 devlet başkanını ülkemizde misafir ettik.

Konferans, uluslararası ilişkilerimizin durumu, geleceği ve başarısı açısından çok kıymetli bir imkan. Tabi bu seneki toplantının daha öncekilerden farkı, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk konferansı olmasıdır.

24 Haziran gecesi sandığın renginin belli olmasıyla beraber daha önceki tartışmaların hiçbiri yaşanmamıştır. Millet sandığa giderek hem yürütmeyi, hem de yasama organını belirlemiştir. Milletimizin alkışlanması gereken bir diğer başarısı böylesine kritik bir değişikliği sandık yoluyla, tamamen demokrasinin kurallarını işleterek yapmasıdır. Dünyanın bir çok bölgesinde gerilimlere, kutuplaşmalara hatta kanlı çatışmalara sebep olabilecek tarihi bir değişim; Türkiye’de demokrasi şöleni havasında gerçekleşmiştir.

Sistem ne kadar mükemmel olursa olsun, başarısını ya da başarısızlığını belirleyecek olan temel faktör insandır, insan unsurudur. İnsanı dikkate almayan hiçbir sistem başarılı olamaz. İnsanı motive etmeyen hiçbir model hedeflerine ulaşamaz. Yeni yönetim sistemimizin de başarı çıtasını hiç şüphesiz insan belirleyecektir.

Memurundan amirine, uzmanından başkanına, valisinden büyükelçisine kadar herkes tam bir koordinasyon içerisinde büyük ve güçlü Türkiye ideali için çalışmak, üretmek ve mücadele etmek zorundadır. Çatışmalara, yersiz kaygılardan veya koordinasyon eksikliğinden kaynaklanan vakit kayıplarına asla tahammülümüz yoktur. Genel müdürün rolü ne kadar mühimse vatandaşlarımızın güvenliği için gece uykusundan fedakarlık yapan bekçimiz de o kadar mühimdir.

Statüsü, konumu, unvanı ne olursa olsun devlet teşkilatımızın tüm kadrolarının aynı adanmışlıkla meseleye eğilmesi gerekiyor. Hiç kimsenin sistemi tıkamasına, yavaşlatmasına müsaade edemeyiz. Şüphesiz bunu sağlayacak olan da öncelikle kurumların üst yöneticileridir. Yeni dönemde üst kademe yöneticilerimizin omuzlarına eskisine göre çok daha büyük sorumluluklar düşüyor. Özellikle bulundukları ülkelerde devletimizi temsil eden siz değerli büyükelçilerimizin mesuliyetleri daha da ağırlaşıyor.

Emekleriniz için her birinize şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin son yıllarda elde ettiği uluslararası zaferlerde siyasi iradenin kararlı tavrının yanında siz büyükelçilerimizin de çok önemli payı bulunuyor. Hariciye teşkilatı güçlü olmayan bir devletin, beynelmilel ilişkilerde güçlü olması beklenemez. Ülkemiz bu noktada gerçekten yetkin, nitelikli, kadim değerlerimizi içselleştirmiş, dünyayı ve Türkiye’yi yakından takip eden bir hariciye kadrosuna sahiptir.

Açıkçası bu kadroyu yeteri kadar etkin şekilde maalesef kullanamadığımıza da inanıyorum. İnşallah yeni dönemde sizlerden daha büyük gayretler ve sonuçlar bekliyoruz.

"BU ATAKLARIN FARKLI BİÇİMLERİNE KARŞI DA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ"

Görünen köy kılavuz istemez. Son birkaç haftadır yaşadığımız hadiseler hepimize şu gerçeği bir kez daha gösterdi. Türkiye diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide bir kuşatmayla karşı karşıyadır. Gezi olaylarıyla başlayan, 17-25 Aralıkla devam eden, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle bir üst aşamaya taşınan saldırıların bir müddet daha devam edeceği açıktır. Türkiye’nin milli onurunu, şahsiyetini hedef alan bu atakların farklı biçimlerine karşı da hazırlıklı olmalıyız.

Göreve geldiğimiz andan beri milletin emanetini namusumuz bilip üzerine gölge düşürmedik. Siyasetin yeniden vesayetin emrine girmesine izin vermedik. Toplumsal çatışma senaryolarını milletimizle sırt sırta vererek engelledik. Terör örgütleri üzerinden kurulan oyunları deşifre edip önüne geçtik. Suriye’de DEAŞ ile mücadele bahanesiyle, oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna rıza göstermedik.

"İSTEDİĞİN KADAR BAŞKAN OL"

Ekonomide, fakir fukaranın rızkının finans lobilerine peşkeş çekilmesine göz yummadık. Döviz kurundaki gelişmelerin, ekonomik hiçbir temeli olmadığı, tamamen ülkemize bir saldırı mahiyeti taşıdığı herkesin ortak tespitidir. Dünyada bir, dünya ticaret örgütü var. Şu atılan adımlara baktığınız zaman bunun dünya ticaret örgütünün umdeleriyle yakından uzaktan bir alakası var mı? “Ben yaptım oldu” diyemezsin. İstediğin kadar başkan ol, ne olursan ol. Akşam yatıp sabah kalkıp demir çeliğe şu kadar vergi koydum diyemezsin.

Uluslararasında güven bir şey kalır mı? Bir taraftan stratejik ortak olacaksın, öbür taraftan stratejik ortağına evet, ayaklarına kurşun sıkacaksın. Bir taraftan Afganistan’da herkes terk ederken beraber olacaksın, Somali’de NATO’da beraber olacaksın, sonra kalkıp stratejik ortağını sırtından vurmaya yöneleceksin. Böyle bir şey kabullenebilir mi? Bunlara eyvallah etmemiz mümkün değildir.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 13.08.2018 14:50
Anahtar Kelimeler:
Erdoğan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
NURALI BOZ 2018-08-13 14:24:09

Gercekci degilsin turbune oynayip suruyu kandira bilirsin amma cumhuriyetin varliklarini satmayin ulkeyi batiracaksiniz dediklerinde babalar gibi satarken akliniz yumusaginizla beraberdi degilmi saray sevdasini birak luks aractan in 400 oadali saray yaptirmaktan vaz gec betona yatirimla ulke kalkinmaz sen bilerek ulkeyi batirdin simdi vatan millet sakarya narasi atman gercekleri sakliyamaz

Avatar
Lahey 2018-08-13 14:40:32

Teyyip sen şimdiye kadar ne dedi isen tam tersini yaptın ..dõvizi olan dikkat etsin herşey beklenir bundan

Avatar
Keriz 2018-08-13 14:41:55

Zaten kriz bekleniyordu. Rakamlar konuşurken tanrılar bile susar.

Avatar
Tarzan 2018-08-13 17:30:18

Arkadaşlar Erdoğan BOP eşbaşkanıyım demişti değilmi? Kim onu BOP eşbaşkanı yaptı sordunuzmu? Erdoğan'ın her konuşmasında döviz yükseliyor mu? Evet! O halde Erdoğan konuşmuyor ve kasıtlı olarak konuşturuluyor. Yani uzaktan kumanda ile. Dikkat edin bütün kamu kuruluşları yabancılara satıldı. Sorun ve sorgulayın.

Avatar
ATEİST .!! 2018-08-13 14:21:51

Doğru söylüyorsun ..!!Cumhur doğru sana destek ve sayip..çıkıyorum .!! Çünki ÜLKEMİZİN kalkınmasını istemeyen bir ÇOOK şerefsiz ülkeler çekemiyorlar .Başta terörist pkklıları ,dergileri ,işitci leri destekliyen şerefsiz abd ve avrupa ülkeleri .Üzülme seninleyiz ve sana ülkemiz TÜRK VATANIMIZA ULUSUMUZA s ayip çıkıyor ve yanındayız ,destekliyoruz sen müsterih ol hiç bir zamanda YANLIZ DEĞİLSİN VE DEYİLDİNDE . !!

Misafir Avatar
cehaaapeee 2018-08-14 08:13:44 @ATEİST .!!

cp denen karaktersiz pkk yı övüyorsun burada orospunun götten fırlamış evladı ... senin zihniyetini sikeyim karaktersiz piç

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ERTUĞRUL 2018-08-13 17:11:16 @ATEİST .!!

ATEİS KARDES senin yazdıklarını begenmeyen zırtapozlar kendini bilmez şerefsizler hatta amerikan göt yalayıcıları hakaret ediyor.. sen onları siktir et amına kodumunu ibneleri adam olsalardı bu millet bu oy verirlerdi.. şerefsizler böyle işte işine gelmedımı hakaret eder.... zihniyetinizi sikeyım..birkere hakaret etmeden bır yazı yazın ibineler

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
ZTH 2018-08-13 15:00:05 @ATEİST .!!

@Ateist, oglum, cocugum, evladim yamuk herif. Dünya senin neyini kiskanacak lan? Sen tam bir GÖT KILI olmussun cocugum.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Cp 2018-08-13 14:34:08 @ATEİST .!!

Ulan pezevengin evladi,papaz veya pkk mi satti uretim yapan tum fabrikalari,

Beğenmedim! (0)
Avatar
ATEİST: 2018-08-13 17:10:15

Ekonomi sorunu geçene kadar seni ........ (((((( ŞİMDİLİK GEÇİCİ OLARAK ))))) GEÇİCİ DESTEKLİYORUZ .!! Tek bunalıma girme diye ..!! DOLAYISI ile rahat ol

Misafir Avatar
ateist denilen puta tapana cevaptır. 2018-08-13 17:54:01 @ATEİST:

sen zaten ateist,sin senden hayır gelmez..putlarına tap..ve defol ülkeden ateistlerin olduğu ülkeye git..putlarınıda al götür birlikte..yerinde ebediyyen cehennem olacak inşaAllah..amin..amin..amin..ve benzerlerinde aynı külhana düşeceksiniz..inşaAllah.

Beğenmedim! (1)
Avatar
A 2018-08-13 17:54:10

Olmayan hafızayı nasıl okusunlar çipler kısa devre yapmış durumda.

Avatar
Güven 2018-08-13 14:28:43

Devletin borcu yok ki. Merkez Bankası tıklım tıklım dolar dolu. Özel sektör çaresine baksın.

Misafir Avatar
ZTH 2018-08-13 15:02:06 @Güven

Ne ulan? Devletin borcu yokmu? Oglum sen nerede yasiyorsun? Bugün devletin 500 milyar dolara yakin borcu var lan. Peki bu borclar kimimin? Yoksa senmi harcadin paralari lan?

Beğenmedim! (0)