banner87

Erdoğan meydan okudu; güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı ikili görüşmesinin ardından ülkeye dönüşte uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. PKK ve YPG'ye karşı mücadeleye değinen Erdoğan, "Biz vurduk mu oturturuz. Ne PKK bir şey yapabilir, ne YPG. Hadi güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler. O terör koridoru olarak düşündükleri yeri de onlara mezar ederiz" dedi.

Erdoğan meydan okudu; güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı ikili görüşmesinin ardından ülkeye dönüşte uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. PKK ve YPG'ye karşı mücadeleye değinen Erdoğan, "Biz vurduk mu oturturuz. Ne PKK bir şey yapabilir, ne YPG. Hadi güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler. O terör koridoru olarak düşündükleri yeri de onlara mezar ederiz" dedi.

07 Ocak 2018 Pazar 09:34
Erdoğan meydan okudu; güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla  tutuklanan iş adamı Reza Zarrab'ın 'tanık' olarak ifade verdiği davada,  5 ayrı suçtan suçlu bulunanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'yla ilgili konuşan Erdoğan, "Bu süreç tamamen siyasidir, adli ve hukuki değildir. Kimin eli kimin cebinde belli değildir" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Washington yönetiminin Fethullah Gülen'e karşı adım atmamasını da eleştirerek, "Pensilvanya’nın arkasında ABD var. FETÖ’nün elebaşını ABD’de besleyip ona 400 dönümlük araziyi tahsis eden ABD. Ne yazık ki attıkları tek bir adım yok ama biz kovalayacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a sahip çıkmasını da eleştiren Erdoğan, "Beşiktaş’taki olaya yaklaşım tarzının hiç affedilir bir yanı yok, bunların çok daha açık bir biçimde ortaya çıktığını göreceğiz" diye konuştu.

Erdoğan'ın uçakta yaptığı açıklamlar şöyle:

AFRİKA'YA ZİYARETLERİMİZ ARTTIRACAĞIZ

2018’in ilk ziyaretini hamdolsun olsun Fransa’ya gerçekleştirdik. Önümüzdeki aylarda, yurtdışı seyahatlerimizde mevsim koşullarını da değerlendirerek Afrika’ya ziyaretlerimizi arttıracağız. Bu arada Avrupa’ya, Orta Asya’ya, o bölgelere yurtdışı seyahatlerimize de 2018’de ağırlık vermek istiyoruz. İkili ilişkiler, bölgesel konular, Türkiye-AB ilişkilerini Sayın Macron’la ele aldık. Yaptığımız bazı anlaşmalar oldu. Bu anlaşmalardan biri THY (Türk Hava Yolları) ile Airbus anlaşması. Geniş gövdeli uçaklarda, tercihinin bir kısmını Airbus’tan yana kullandı Türk Hava Yollarımız. Bunlardan alınacak ve 2019’dan itibaren de teslimatı başlayacak. Bunların yanında ROKETSAN ve ASELSAN, EUROSAM ile anlaşma sağladı. Burada tabii EUROSAM ile atılan adım sadece Fransa ile değil İtalya’yı da kapsayan güçlü bir anlaşma oldu. Bu savunma sistemleri noktasında bizi daha güçlü kılacak bir adımdır. Hedefimiz Fransa ile aramızdaki ticaret hacmini 13.5 milyar dolardan 20 milyar Euro’ya çıkarmak. Bu Sarkozy döneminde belirlediğimiz hedefti ama ulaşamadık; şimdi bunu bu dönemde başaralım istiyoruz

FRANSA'DA İMAM SAYISNIN AZALMASI

Tabii Fransa’da yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun sorunlarını da değerlendirme imkânı bulduk. Özellikle de üzerinde durduğumuz konu buradaki camilerimiz. 250 kadar camimiz var. Camilerin imamları konusunda bir sıkıntı var. Sürekli olarak imamları azaltma yoluna gidiyorlar. Bu da, Türkiye ya da dışarıdan değil Fransa’da yetişmiş din görevlisi istihdamını arzu etmelerinden kaynaklanıyor. Ben de kendileriyle yaptığım görüşmede Strasbourg İlahiyatı devreye almanın bu hususta yararlı olacağını belirtim. ‘Fransa’da kendilerine denklik verecek olursanız biz de Türkiye’den YÖK’ten bu işi halledebiliriz’ dedim. Karşılıklı olarak bunu hallettikten sonra problem kalmaz. Birkaç yıl içerisinde Fransa Strasbourg İlahiyat’tan mezun olan öğrenciler, burada din görevlisi olarak çalışmaya başlayabilirler. Yabancı dil sorunu olmaz. Dini bilgiler konusunda, burada ehliyet sahibi hocalar tarafından yetiştirileceklerdir. Böylece camilerde, Fransız kültürüne yabancı olmayan ve entegrasyon sıkıntısı yaşamayan kişiler görev vermenin yolu açılmış olur. Bu konuyla ilgili kendisiyle mutabık kaldık. YÖK’le yapacağım çalışma sonrası Sayın Macron ile muhtemelen bir telefon görüşmemiz olabilir. Kendisine gerekli belgeleri de ileteceğim. Tabii Strasbourg İlahiyat Fakültesi’nin denklik ve statü sorununun çözülmesinin ardından, buradan mezun olanlar için sadece Fransa’daki camilerde değil Avrupa’nın değişik yerlerinde görev alma şansı doğabileceğine de değindik. 

SURİYE KONUSUNDA DÜŞÜNCELERİMİZ ÖRTÜŞÜYOR

Paris ziyaretim esnasında, Fransa İslam Konseyi Yönetim Kurulu’nu da kabul ettim. Özellikle Kudüs konusundaki girişimlerimizden duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Aynı durum Sayın Macron ile aramızda geçti ve Macron ile yaptığımız görüşmede İsrail-Filistin, bunun üzerinde ısrarla durduk.

Suriye’deki gelişmeleri kendisiyle ele aldık. Bu konuda düşüncelerimiz örtüşüyor. Bunlarla birlikte Soçi ve Astana süreçlerine bakışında farklılıklar vardı. Sonrasında yaptığımız ikili görüşmelerde o düşüncelerin yumuşadığını gördük, bu konuyla alakalı olarak bir kere Astana’ya ABD gözlemci gönderiyor. Keza Ürdün orada, Lübnan orada. Sadece Rusya, sadece İran ve Türkiye yok. Bunlar da var. Ondan sonra ikinci etapta bu düşüncesinin değiştiğini gördüm.

PKK VE FETÖ'YLE İLGİLİ BELGELER VERİLDİ

Tabii Fransa’da PKK, FETÖ yapılanması ile ilgili mücadeleyi kendisiyle konuştum. Dernek isimlerini de içeren doküman ve belgeleri, Fransızca tercümesiyle kendisine verdim. ‘Bunların takipçisi olmanızı istiyoruz, bizde bunları takip edeceğiz’ dedim. Kendileri de ‘Terörle mücadelede sizler neredeyseniz ben de aynı yerdeyim; mücadeleyi aynı kararlılıkla ben de vereceğim’ dedi. Temennim odur ki inşallah bu mücadeleyi birlikte verme imkânı yakalarız. 

Tabii ki bölgesel konular bahsinde az önce konuştuğum Filistin barış süreci iki devletli çözüm konusunda aynı şeyi düşünüyoruz. DEAŞ ile mücadele konusunda aynıyız. İran’da yaşanan hadiseleri ele aldık, oradaki bakış açımız da hemen hemen aynı. Türkiye ve Avrupa ilişkilerinin mevcut durumunu ve ilişkilerini ele aldık. AB ve Fransa’dan beklentilerimizi dile getirdik ve göç anlaşmasını kendilerine hatırlattım. Şu an 3.5 milyon insan bizde, bunların tüm bakımı bizde, yaptığımız tüm harcama ortada ama sizinkiler bu harcamaları kabul etmiyor. Verilen sözler yerine gelmiyor bunların hepsini tekrar hatırlattım.

VURDUK MU OTURTURUZ

İsrail’e tehdit oluşturacak ülkeler zayıflatılıyor yorumları var. Şimdi İran’da olaylar var şöyle yorumlar geliyor; “Suriye, Irak ve İran’dan sonra hedef Türkiye olabilir mi?” Siz de PKK’nın Suriye’ye yerleştiğini söylemiştiniz. Böyle bir risk görüyor musunuz?

Yorumlara, varsayımlara değil, biz kendi hedefimizin ne olduğuna odaklanmalıyız. Kendinizi zayıf görüyorsanız zaten bittiniz demektir. Ben Türkiye’yi asla zayıf olarak görmüyorum. Biz vurduk mu oturturuz. Ne PKK bir şey yapabilir, ne YPG. Hadi güçleri yetiyorsa, terör koridoru meselesinde yürüsünler. Bizim bu noktalarda evel Allah’a biz inanıyoruz, inandığımız için de üstünüz. Nasıl biz şu anda 2 bin kilometrekare arazi üzerinde nasıl huzur sükun getirdiysek, o terör koridoru olarak düşündükleri yeri de onlara mezar ederiz. Bu konuda kararlıyız, bunu herkes bilecek. Bizim medyamızın da bunun bilincinde olması lazım. Konuya ABD değil Türk’ün bakışı ile bakın. ABD lafa gelince ‘Biz terör örgütünün karşısındayız’ diyor. Ondan sonra da DEAŞ’a karşı yine bir terör örgütü olan YPG’yi yanına alarak mücadele ediyor. Medyadan bazıları da tutmuş, ‘Ne yapsın ABD, tabii ki onlarla yürütecek bu işi’ diyebiliyor. Milli ve yerli olmak, yanlışa düşmemek açısından da önemli. 

AB TEMENNİM 2018 YUMUŞAMA YILI OLSUN

Avrupa cephesinde 2018 yılında yumuşama sinyalleri geliyor. 2018 yılı bir şekilde Türkiye-Avrupa ilişkilerinin yumuşama yılı olabilir mi?

Temennim odur ki olsun. Zaten siyasetin içinde buna benzer şeyleri çok yaşadık. Yaşadık ama aldığınız tekme tokat yanınıza kâr kalıyor. Gönül bunlar olmasın istiyordu ama ne yazık ki bunlar oldu. Avusturya ile benim geçmişte, çok farklı görüşmelerim, müşterek attığımız adımlarımız olmuştu. Başbakanlığım dönemimde biz Viyana’da mesela Avrupa Birliği ile futbol maçı yapmıştık. O denli muhabbet içerisindeydik. Ama daha sonra hükümetler değişti, hava değişti, maalesef gerilimler de yaşandı. Özellikle Almanya ile farklı bir süreç yaşandı. Ama mesela Fransa, bu tuzağa düşmedi. Buna karşılık İskandinav ülkelerinden bazıları bu tuzağa düştü. Temenni ederiz ki bu süreci geride bırakalım. Biz ilişkilerin süratle toparlanmasından yanayız. Çünkü siyasette düşmanlığı kalıcı kılmak ülke halklarına hiçbir zaman kazandırmaz, herhangi bir fayda da getirmez. 

Peki ne değişti de yani o taraftan yumaşama sinyalleri geliyor?

Bazı yerlerde iktidarlar değişti. Farklı farklı nedenleri olabilir. Önemli olan sürecin iyileştirilmesidir.

ANLAMAK İSTEMEDİM

Macron, Türkiye’nin AB sürecinin yeniden yorumlanmasından bahsetti. Biz buradan Türkiye olarak ne anladık? Onun demek istediği şey neydi sizce? Bununla ilgili bir değerlendirmeniz var mı?

Ben onun tam ne demek istediğini anlamak istemedim. Onların bizi anlamasına odaklanmayı tercih ettim. Ben ne demek istiyorum, o beni anlasın diye düşündüm. Ne demek istediğimizi en iyi biçimde anlatmayı hedefledim. Hem içeride hem de basın açıklamasında buna odaklandım. Temenni ederim ki bizi anlamışlardır.

TUTUKLU GAZETECİLER İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİM

Macron’a Türkiye’de tutuklu bulunan sözde gazetecilerle ilgili olarak bilgi verdim. Bunların bir bölümünün adi suçlardan, büyük bölümünün de terörden ve terörle iltisaktan dolayı içeride olduklarını anlattım. Bana bazı isimler de verdi. Ben de o isimlerle ilgili olarak, ‘Savcıların ne tür iddiaları olduğunu aktaran bilgileri size göndereceğim. Sizin yargınız nasıl saygınsa bizim ki de saygındır’ dedim. ‘Türkiye insan hakları konusunda, Batılı pek çok ülkeden çok daha ileridedir’ dedim.

FRANSA'DA KAVALA'NIN AVUKATLARI VARMIŞ

Batı’da yaşananlar ortada. Örneğin Can Dündar denilen sözde gazeteci, Türkiye’de 5 yıl 10 ay mahkûm olmasına rağmen Almanya’da rahatça dolaşıyor. Halbuki kendisi, Türkiye’de adli kontrolle serbest bırakılmaktan istifade ederek kaçmış biridir. Bu adamın FETÖ ile müşterek ne tür şeyler yaptığı biliniyor. Paris’teki basın toplantısında biliyorsunuz bir gazeteci de kalktı bana, malum Gezi olaylarının kahramanı Osman Kavala’yı sordu. Demek ki Fransa’da Kavala’nın avukatları varmış! Gezi olaylarının arkasındaki bütün o işlerin kahramanıdır; Türkiye’nin Soros’udur bu adam. O işlerin perde arkasındaki isimdir o. Bu tür insanların hangi çevrelerde nasıl sahiplenildiğini görmek de manidar.

PENSİLVANYA'NIN ARKASINDA ABD VAR

Hakan Atilla davası 9 ay gibi kısa sürede tamamlandı. Fetullah Gülen hakkında neredeyse 4 yıl olmasına rağmen Pensilvanya hakkında tek bir adım atılmamış olmamasına ne diyorsunuz?

Bu şunu gösteriyor. Pensilvanya’nın arkasında ABD var. Sene 1999 ve 2017 FETÖ’nün elebaşını ABD’de besleyip ona 400 dönümlük araziyi tahsis eden ABD. Villalar falan her şey orada korunaklı. Herhangi bir gelişme yok. İlk etapta 85 koli ondan sonra yeni yeni sonuçlanan davalar ABD yetkililerine bildiriliyor. Ne yazık ki adalet bakanlığı ABD’nin konu ile alakalı attıkları tek bir adım yok ama biz kovalayacağız. Hakan Atilla davasıyla ilgili olarak da, gerekirse biz ABD’ye karşı dava açarız; zira şu anda Halk Bankası’nın dava açma yetkisi var. Bu bankamızın uluslararası düzeyde ismi kirletiliyor. Bununla ilgili olarak bir karşı dava açmaları mümkün.

SAVUNMA SİSTEMİNDE ÇEŞİTLENDİRME

S-400 füzeleriyle ilgili anlaşma yapıldıktan sonra özellikle NATO’nun önemli üyelerinden birisi ABD ciddi tepki gösterdi. Şimdi EUROSAM ile bir anlaşmaya gidiliyor. Bu eleştirilerin azalmasını bekliyor musunuz?

Konuyla ilgili olarak zaten NATO Genel Sekreteri Stoltenberg açıklama yaptı. Ne dedi o açıklamada: ‘Buralara müdahale etme gibi bir şey söz konusu olamaz?’ Niye bu açıklamayı yaptı? Çünkü Yunanistan S-300 almış. ABD’nin Yunanistan’a karşı sesini duydunuz mu? Sen Yunanistan’a karşı burada S-300’ler var hadi çıkarın bunları demeyeceksin. Türkiye’ye kalkıp bunu söyleyeceksin. Böyle bir şey olmaz. Bizim şu an Fransa ve İtalya ile birlikte EUROSAM’da attığımız adım aslında bir çeşitlendirmededir. Biz savunma sistemlerinde çeşitlendirmeye gidelim. Daha güçlü olalım. Hem o olsun hem o olsun. 

İKİLİ İLİŞKİLER CİDDİ MANADA YARALANDI

Son zamanlarda Donald Trump’ın (ABD Başkanı) bölgesel ve küresel meselelerde daha agresif bir üslup takındığını görüyoruz. Filistinlileri yardımı kesmekle tehdit ediyor. AB ve BM’nin yeni inisiyatif alarak meseleyi Kudüs merkezli olarak sürdürme durumu olabilir mi?

Bu konuyla ilgili olarak ben İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) olarak bir teklifte bulunacağım. İsrail-Filistin meselesini gelin İİT ve AB olarak müşterek bir çalışma ile ele alalım. Bakalım bu teklif ne getirir? 

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL

Özellikle YPG ve FETÖ konusunda bir hayal kırıklığı yaşıyor musunuz? Türkiye-ABD ilişkilerinin indiği seviyeden normal bir seviyeye çıkarılma umudunuz var mı?

Bu olayın birçok başlığı var. Olay sadece YPG olayı değil. Mesela yargı sistemlerinde yaşananlar var. Bunların en önemlisi FETÖ meselesi. ABD terörle mücadelede kendine göre bir tanım yapmıştır. Onun terörist dediği ülke ve kişilerin terörle alakası da olmayabilir pekala. Şu anda İran’a, Pakistan’a yönelik yapılan açıklamaları bu çerçevede değerlendirmek lazım. Bazı ülkeleri bir şekilde sıkıştırmanın ya da içerde parçalanma sürecine girmelerini arzu etmenin ne anlamı var? Bu gelişmeler elbette düşündürücü. Bir başka başlık Rıza Sarraf (Reza Zarrab), arkasından Hakan Atilla meselesi, Halk Bankası meselesi. Bu konu ile ilgili yargı süreci kumpas üstüne kumpaslarla dolu. Bu süreç tamamen siyasidir, adli ve hukuki değildir. Kimin eli kimin cebinde belli değildir. Zanlı olan birisi kalkıp ‘Bana FBI 50 bin dolar verdi’ diyorsa bir defa sizin adalet sisteminiz çöktü demektir. Tüm bu konular, Türkiye ve ABD arasında hukuki sistemde ikili ilişkileri ciddi manada yaralamıştır. Ciddi manada burada aramızdaki süreçte darbe yemiştir. 

KILIÇDAROĞLU ALIŞKINDIR

Beşiktaş Belediye Başkanı’nın görevden alınmasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘AKP alamayacağını anladı da onun için böyle hareketler yapıyor’ beyanı var, değerlendirir misiniz?

Yani Kılıçdaroğlu gaipten haberler vermeye alışkındır. Şu anda daha 14 ay var. AK Parti bunaldı da bunu yapıyor falan bunların hepsi... Aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş. O da kendisini buğday ambarında görüyor.

Bizim bütün attığımız adımların hepsi nerede bir suiistimal varsa nerede bir yolsuzluk varsa mülkiye müfettişleri ile birlikte gideriz. Benim vatandaşım korkmasa, çekinmese ortaya daha çok şeyler çıkar. 

‘Yüzleşmeye var mısın? Suç üstüne var mısın’ diyorum adama, ‘Benim işim kalır o zaman’ diyor. Yani bunu demese olay çok farklı yerlere gidebilir. Nereden olursa olsun ister benim partim ister diğer partiler bizim bu işi belli noktalara getirmemiz lazım.

AFFEDİLİR YANI YOK

Kılıçdaroğlu’nun en büyük marifeti yolsuzlukları savunmaktır. Nitekim Ataşehir’i nasıl savunduğunu gördük şimdi de Beşiktaş’ı savunuyor. Yolsuzlukları savuna savuna buralara gelmiştir. Beşiktaş’taki olaya yaklaşım tarzının hiç affedilir bir yanı yok bunların çok daha açık bir biçimde ortaya çıktığını göreceğiz.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 07.01.2018 12:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat 2018-01-07 09:49:46

Bu kadar erkeksinizde yunan adalarini isgal etmis gotunuz yiyorsa gelin alin diyor.Haydi bakalim erdogan gotun yiyormu git adalari geri alda gorelim.Gucunuz ancak zavalli kurtlere yetiyor.Yunana niye birsey demiyorsun..

Misafir Avatar
usta nazar ! 2018-01-07 10:25:03 @Murat

Benim adım usta nazar....bir vuruşta 40 kişi ezer..sağ kalırsa TOPAL
GEZER.

.hahaahaaa

......................adalar için neden yunanistana vurup oturtmuyorsun?

Beğenmedim! (0)
Avatar
böööhhhtt 2018-01-07 10:25:08

yok ya yok ya bööööhhhhhhtttttt

Avatar
yıldız 2018-01-07 13:16:46

"Vurdummu Maan adasıymış-Malta adasıymış gösteririm" ..Ülkemiz huzuru siyasette hep kendini aldattığı için bulamıyor maalesef..."İçini temizlemiyen dışını temizleyemez" demiş Bligeler(Mevlana) Verilecek kişisel olrak o kadar çok hesap var ki..Say say bitmiyor ..Ülkemizi ancak dürsüt özeleştirileri anı anına veren demokrat yaşamı açık halkın içinde dolaşabilen halk önderleri düzlüğe çıkarır.

Avatar
PISKOPAT 2018-01-07 13:47:08

SAYIN CUMHURBASKANIN ALDIGI EYITIM BU KADAR IMAM OKULU MEZUNU SONRASI OLMAYAN EGITIM NORMAL KARSILAMAK GEREK BIR YUMRUKDA KIRK SINEK BIR TOKATDA BIR ASLAN ADIMI SORARSAN DELI OSMAN HESABI OLMUS BU SÖYLEM ADALARIMIZ SATILMISDIR ISGAL YOK RESMEN SATILMIS

Avatar
YA İSTİKLAL..YA ÖLÜM.. 2018-01-07 14:09:50

Ulu teyyo biz TÜRK ULUSUDA...SANA BİR VURACAK ..BİR VURAÇAK (((( AMELLE..SÜMÜĞÜ GİBİ GİBİSİ FAZLA SENİ DUVARA BİR YAPIŞTIRACAĞIZ ..IŞTE O ZAMAN NEREDEN ÇIKTIĞINA PİŞMAN OLACAKSIN..!! Haddini bilmez edepsiz mahluk sen artık çizmeden yukarı çıktın .,veee tam zamanı sana yeterince müsemmaa..gösterdik ne len bu ..Hani PKK ,YPG..Senin dostlarındı hani yaratılanı yaratandan dolayı seviyordun..?? ne çabuk unutun OSLADA,HABURDA,İMRALIDA,KANDİLDE VEE RAMAK KALMIŞTI DOLMA BAHÇEDE ..MEVKİİ MAKAM (( MENFAATLERİN )) UĞRUNA ABD .bir olup 4 LÜ KÜRTİSTANI kuruyordun VATAN HAYİNİ..!! Yalan hepsi yalan çık erkek sen adam gibi deki ben ..fetöydü ,derbeydi,suriyeydi..vs ,vs diye siz TÜRK ULUSUNU oyalarken ,meşgul ederken ..çoktaaan kürtistanı kurdum ..!! Desene şu an İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ, İMRALININ BESLENMİŞ LAĞIM FARESİ FOSEPTİK APO da suriyede çoktaysan bu kargaşalıkta salı verdim ve şu andada ABD himayesinde desene SIKIYORSA DESEN TÜRK VATANINI BÖLDÜM PARÇALADIM DESENE ..!! ASKERİ KIŞLAYA ,POLİSİ KARAKOLA,KORUYUCUYUDA EVİNE YOLLADİM ELEMEYİM DOKUNMAYIN ..PKKYA ..bırakın SİLAHLARI KANDİLDEN ŞEHİRLERE İNDİRSİNLER dedim hepsi indiler hendek kazdılar ,çukur kaydırak, bir çok ölümleri Meçhul intihar etiler diye ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİMİZİN ÖLÜMLERİNİ ŞEHİT OLMALARINI ya ailelerini ŞANTAJLA yada para ile sürdürdüğünü..yaa hangi bir İHANETİNİ ANLATALIM yalan konuşma yeter ya bıktık senin PALAVRALARINDAN ..Bir insan PKKLA TERÖRİSTLERLE OSLADA MASAYA OTURMADIM OTURDUYSAM ŞEREFSİZİM NAMUSUZUM DİYE ŞEREFİNİ NAMUSUNU HİÇE SAYACAK KADAR ALÇAK VE YALSNCI OLAMAZ herkez dünyaya geldiği zaman ŞERFİ,NAMUSU İÇİN YAŞAR GİT İŞİNE BE ADAM .YALANCI ..ÇIK AÇIKÇA DEKŞ BEN 4 LÜ KÜRTİSTANI kurdum da şimdilik sorun olmadın diye böyle Palavralar sıkıyorum de çık ..Yalancı ,sahtekar ETRİKACI 3 KÂĞITCI ne kadar kanun süzlük varsa hepsi sende ..daha 16 SENEDİR KANDİLİ SÖNDÜREMEDİĞİN GİBİ pkk terörist başı foseptik APOYA vila yaptırdın büyük ekran TV verdin gecenin bir yarışında helikopterle uçtun gidip terörist başı canı, KATLİYAMCI..katil bebek katili İMRALI CANİSİ ile yüze yüz ,4 LÜ KÜRTİSTANI konuştun ..git işine be adam İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ LAĞIM FARESİ apo şu anda suriyede ..kime hava YAPIYORSUN vurur muş hadi oradan vururmuş vayy be ..biz 2019 DA SANA BİR VURACAĞIZKİ İŞTE O ZAMAN KİM VURDU MU OTUTURTURMUŞ GÖRECEKSİN ..HADDİ BAKALIM ..!! ARŞIN..NEREDEYMİŞ ..????

Avatar
YA İSTİKLAL..YA ÖLÜM.. 2018-01-07 14:27:06

HEYYY anam be vurdu mu oturana bakın ..?? Hizaya gelin vayy canına be ..!! Ulan teyyo len git işine ..saçmalsma ,saçmalama BÖÖÖÖÖÖH ...desem deyil altına işemek Kesin sıçarsın len ..!! saçmalama ,saçmalama tayyip .. git işine be adam ..daha düne kadar pkk la dostun ..bütün basın ..SÖZCÜ hariç her kez KANDİLDEYDİ ..!! İHANET SÜRECİNDE tam 4 LÜ KÜRTİSTANI kuruyordun ..YA ..IFADE ÖZGÜRLÜĞÜM OLSADA ..NEYSE TANRI BELÂNIZI VERSİN bütün akp tili lerin..2019 da ..TANRI BİZ TÜRK ULUSUNUN YANINDA bu defa sandıklar kapanmadan hiiç kimse tayyip atı alıp üsküdarı geçemeyecek ..hiç KİMSE ETRİKALAR ÇEVİREMİYECEK FBI..CIA ..GİBİ ÇALIŞACAĞIZ ABD GİZLİ AJANLARI GİBİ KORYACAĞIZ SANDIKLARIMIZI GEREKİRSE KANIMIZI CANIMIZI VERECEĞİZ ARTIK ÖYLE SAHTAKARLIKLA ,3 KAĞITCILIKLA ,KATLİYAMLA ,HISIZLIKLA ,ETRİKALARLA ,HAYDUTLUKLA KAHPELİKLE KİMSE ,KİMSE HİİÇ BOK YİYEMİYECEK KURU GÜRÜLTÜYE ZEMİN HAZIRLAYAMIYACAK ..!! DEDİM YA BU BİZ TÜRK ULUSUNUN SON ŞANSI BU DEFA BİZ ATI ALIP ÜSKÜDARIDA,KAÇAK ,SARAYIDA ATI ALIP GEÇECEĞİZ HODRİ MEYDAN GEREKIRSE KANIMIZI ,CANIMIZI VERECEK ..OYLARIMIZI ÇALDITMAYACAK VE ETRİKALARA MANİ OLACAĞIZ ..!!

Avatar
salih ata 2018-01-07 14:38:28

yaw illada klicdaroglu.erkeksen ciksana istedigin televizyona,bizi ikna et sana vermessek namerdiz.korkasin o konuda korkak!!

Avatar
YA İSTİKLAL..YA ÖLÜM.. 2018-01-07 14:09:19

Ulu teyyo biz TÜRK ULUSUDA...SANA BİR VURACAK ..BİR VURAÇAK (((( AMELLE..SÜMÜĞÜ GİBİ GİBİSİ FAZLA SENİ DUVARA BİR YAPIŞTIRACAĞIZ ..IŞTE O ZAMAN NEREDEN ÇIKTIĞINA PİŞMAN OLACAKSIN..!! Haddini bilmez edepsiz mahluk sen artık çizmeden yukarı çıktın .,veee tam zamanı sana yeterince müsemmaa..gösterdik ne len bu ..Hani PKK ,YPG..Senin dostlarındı hani yaratılanı yaratandan dolayı seviyordun..?? ne çabuk unutun OSLADA,HABURDA,İMRALIDA,KANDİLDE VEE RAMAK KALMIŞTI DOLMA BAHÇEDE ..MEVKİİ MAKAM (( MENFAATLERİN )) UĞRUNA ABD .bir olup 4 LÜ KÜRTİSTANI kuruyordun VATAN HAYİNİ..!! Yalan hepsi yalan çık erkek sen adam gibi deki ben ..fetöydü ,derbeydi,suriyeydi..vs ,vs diye siz TÜRK ULUSUNU oyalarken ,meşgul ederken ..çoktaaan kürtistanı kurdum ..!! Desene şu an İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ, İMRALININ BESLENMİŞ LAĞIM FARESİ FOSEPTİK APO da suriyede çoktaysan bu kargaşalıkta salı verdim ve şu andada ABD himayesinde desene SIKIYORSA DESEN TÜRK VATANINI BÖLDÜM PARÇALADIM DESENE ..!! ASKERİ KIŞLAYA ,POLİSİ KARAKOLA,KORUYUCUYUDA EVİNE YOLLADİM ELEMEYİM DOKUNMAYIN ..PKKYA ..bırakın SİLAHLARI KANDİLDEN ŞEHİRLERE İNDİRSİNLER dedim hepsi indiler hendek kazdılar ,çukur kaydırak, bir çok ölümleri Meçhul intihar etiler diye ŞEHİT OLAN MEHMETÇİKLERİMİZİN ÖLÜMLERİNİ ŞEHİT OLMALARINI ya ailelerini ŞANTAJLA yada para ile sürdürdüğünü..yaa hangi bir İHANETİNİ ANLATALIM yalan konuşma yeter ya bıktık senin PALAVRALARINDAN ..Bir insan PKKLA TERÖRİSTLERLE OSLADA MASAYA OTURMADIM OTURDUYSAM ŞEREFSİZİM NAMUSUZUM DİYE ŞEREFİNİ NAMUSUNU HİÇE SAYACAK KADAR ALÇAK VE YALSNCI OLAMAZ herkez dünyaya geldiği zaman ŞERFİ,NAMUSU İÇİN YAŞAR GİT İŞİNE BE ADAM .YALANCI ..ÇIK AÇIKÇA DEKŞ BEN 4 LÜ KÜRTİSTANI kurdum da şimdilik sorun olmadın diye böyle Palavralar sıkıyorum de çık ..Yalancı ,sahtekar ETRİKACI 3 KÂĞITCI ne kadar kanun süzlük varsa hepsi sende ..daha 16 SENEDİR KANDİLİ SÖNDÜREMEDİĞİN GİBİ pkk terörist başı foseptik APOYA vila yaptırdın büyük ekran TV verdin gecenin bir yarışında helikopterle uçtun gidip terörist başı canı, KATLİYAMCI..katil bebek katili İMRALI CANİSİ ile yüze yüz ,4 LÜ KÜRTİSTANI konuştun ..git işine be adam İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ LAĞIM FARESİ apo şu anda suriyede ..kime hava YAPIYORSUN vurur muş hadi oradan vururmuş vayy be ..biz 2019 DA SANA BİR VURACAĞIZKİ İŞTE O ZAMAN KİM VURDU MU OTUTURTURMUŞ GÖRECEKSİN ..HADDİ BAKALIM ..!! ARŞIN..NEREDEYMİŞ ..????