banner87

Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu.

30 Ocak 2018 Salı 12:08
Erdoğan: ÖSO, Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “TSK’nın ÖSO ile birlikte anılmasını içime sindiremiyorum” sözlerine yönelik olarak “Ana muhalefet ekibinin sıra ÖSO’ya gelince bir anda nevirleri dönüyor. ÖSO bir terör örgütüymüş. PYD’ye parti diyenlerin ÖSO’ya terör örgütü demeleri bizi şaşırtmaz. ÖSO terör örgütü değildir. Kendi vatanlarını savunan her etnik kökenden insanın bulunduğu milli bir yapıdır. ÖSO’ya terör örgütü diyenler başını iki elinin arasına alsın düşünsün. Benim Mehmedimle beraber kendi topraklarını koruma savaşını yapanlara böyle bir yakıştırmanın ne kadar alçakça olduğunu görmek lazım. Bu operasyonda ÖSO şu ana kadar 614 şehit vermiştir. 2 binin üzerinde de gazisi vardır. ÖSO Zeytin Dalı Operasyonu’nda 16 şehit 100 gazi vermesine rağmen mücadelesini kahramanca sürdürmektedir. ÖSO, tıpkı Kuvayi Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur” yanıtını verdi.

DAVUTOĞLU VE YILDIRIM İLE BİRLİKTE OTURDU

AKP grup toplantısına katılmak üzere TBMM'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Başbakan Binali Yıldırım ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu eşlik etti. Erdoğan, kürsüye çıkmadan önce iki isimle yan yana oturdu.
Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları…

Bölgeyi teröristlerden temizlemeye yönelik Zeytin Dalı operasyonunu başlattık. (‘Reis bizi Afrin’e götür’ sloganları üzerine) Kararı verdiğimizde önce ben sonra hep birlikte gideceğiz. Oldukça yoğun 2 haftayı geride bıraktık. Türkiye’yi hedeflerine ulaştırana kadar çalışmaya, koşturmaya, terlemeye devam edeceğiz.

Bu ülkenin nimetlerinden istifade eden bir güruh var ki onların ihanetlerinden çok muzdaribiz.

Türkiye’de adı ana muhalefet partisi olan ama yaptıkları ile adeta ana hıyanet partisine dönüşen bir parti daha doğrusu başındaki zevat ve onun şürekası diyebileceğimiz bir ekip var. Ben gerçek CHP’lilerin de bizimle aynı hissiyatta olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin savunma sanayiinde geldiği yeri küçümseyen sözler söylüyor. Her gün televizyonlarda sabahtan akşama kadar yayınlanan Zeytin Dalı operasyonunu da mı bu adam izlemiyor. Askerlerimizin ellerindeki yerli silahları da mı görmüyor?

Toplarımızın sesini de mi duymuyor? Çok namlulu roketatarlarımızın görüntüsünden de mi etkilenmiyor. Silahlı İHA’larımızdan da mı heyecan duymuyor. ‘Sen bir delikli tüfek yapamazsan, nasıl savaşacaksın’ diyor. Gaflete bak ya, zavallılığa bak. Onlar sizin ecdadınızın veya sizinkilerin zamanına ait olan bir süreçti. Türk malı zırhlı araçlarımız da mı bu zata bir şey ifade etmiyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘OSMANLI’ AÇIKLAMASINA YANIT

Neymiş, ‘Osmanlı hiçbir şey üretmemiş’. Bunun adı idrak tutulması değilse, düpedüz yalancılıktır, iftiradır. Bu zata hızlı ve özet tarih dersi vermek… İstanbul’da Tophane diye bir semt var. Yalnız, Kağıthane’yi Kağıttepe’ye çevirdiği gibi buraya da Tophane yerine Toptepe demeye kalkmasın. Buranın adı 500 yıldır Tophane. Acaba isminin nereden geldiğini biliyor mu? Buradan kurulan dökümhanelerde devrin en gelişmiş topları üretiliyordu. Fatih Sultan Mehmet Han bizzat kendisi top tasarlayan ve inşa ettiren bir savunma sanayii dehasıydı. 18. yüzyılda yeni bir atakla İstanbul ve çevresinde pek çok modern silah fabrikası kurulmuştur. MKE 1950’de bu isimle faaliyete geçmiştir. Ondan önceki ismi Askeri Fabrikalar Umum Müdürlüğü. Osmanlı’daki son ismi İmalatı Harbiyei Umumiye Müdürlüğü. Üstelik bu kurum en büyük atağını CHP döneminde değil, Demokrat Parti döneminde yaşamıştır. Bunun zihniyetinin ceddi olan takım değil. Onların verdiği bir şey yok. Bu dönemde tarım sektörü başta olmak üzere ülkemizin ihtiyaç duyduğu diğer alanlarda da üretime yönelmiştir.

SAVUNMA SANAYİ PROJELERİ 60 MİLYAR DOLARLIK BÜYÜKLÜĞE ULAŞTI

Türkiye savunma sanayiinde son 15 yıldaki ataklarını gerçekleştirmiş olmasaydı, bugün kendi sınırlarımızın içindeki terörle mücadele operasyonlarını dahi yürütemez hale gelirdi. Ülkemiz şu anda 6 milyar dolarlık üretim ve 2 milyar dolarlık ihracat kapasitesi bulunan bir savunma sanayiine sahiptir. Ama CHP’nin bu atılan adımlardan haberi yok. Savunma Sanayii projeleri 60 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Sadece insansız hava araçlarının safahati ile Altay Tankı’nın motoru bile bize bu meselenin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Zaten sahada bunların çoğunu gururla görüyoruz. CHP’nin en önemli özelliği Gazi Mustafa Kemal Atatürk istismarcılığıdır. Bugün de aynısını yapıyorlar. Başka sermayeleri kalmadı. Elbette savaş meydanlarındaki zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadan bağımsızlığın dayanağı haline getirilemez. İyi de siz bu işin neresindesiniz. Gazi Mustafa Kemal’in büyük bir ferasetle başlattığı savunma sanayii hamlesinin önünü, İkinci Dünya Savaşı’nı bahane ederek adeta kesen, yapılmış olan işleri rafa kaldıran siz değil misiniz?

İSTANBUL’A BİR İL BAŞKANI GETİRMİŞLER…

Siz önce terör örgütlerine verdiğiniz açık desteğin hesabını verin. CHP’nin başındaki bu zat, aynen kendi ifadesi ile söylüyorum: “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur”. Bu kişi şu anda Afrin operasyonunu yürüten askerimize kurşun sıkan, terör örgütünü savunuyor. Bunun genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, hepsinin yaptığı da bu değil mi? Genel Başkanları böyle yapar da şürekası aşağı mı kalır? Aynı koroya katılmış gidiyorlar. “PYD bir terör örgütü değildir” diyerek bize PYD’den niçin rahatsız olduğumuzu soruyor. Gaflete bak ya. Bir başkası “CHP nasılsa, PYD de öyle bir siyasi partidir, bu gerçeği söylemekten çekinmemeliyiz” diyor. İstanbul’a bir il başkanı getirmişler, neresinden tutsanız elinde kalıyor. FETÖ’cüler derseniz onları da Ankara’dan İstanbul’a yürüyecek kadar çok seviyorlar. Bunların o yanı da var. Teröristleri, “barikat kuran arkadaşlar” diye takdim eden bunlar değil miydi? Seçime ortak girmeye doğru şu anda giriyorlar. Çok isabetli olur. Yeter ki böyle bir karar alsınlar. Atalarımız, “iki çıplak bir hamama yakışır” derler. Bunlar da böyle.

ÖSO TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL; MİLLİ BİR YAPI

Bunlara da her türlü ortaklık, birliktelik yakışır. HDP ile kanka olan, PKK’nın izinden giden, PYD’ye övgüler savuran ana muhalefet ekibinin, sıra ÖSO’ya gelince nevri dönüyor. Dünyada hiçbir hakları örgütünün bulamadığı gerçeği bunlar keşfetmişler. Neymiş, ÖSO bir terör örgütüymüş. Bizi şaşırtmaz ama birilerinin kafasını karıştırabilir. ÖSO, terör örgütü değil, kendi vatanlarını savunan, içinde her etnik kökenden insanın bulunduğu milli yapıdır. Bunların fısıltı ile söyledikleri bir husus var. “Ülkemizdeki Suriyeliler niye kendi vatanlarını savunmak için savaşmıyorlar” diye el altından fitne yayıyorlar. Siz sadece size sufle edilen yalanlar neyse, onlarla hareket edersiniz.

ÖSO’nun Fırat Kalkanı Harekatı’nda nasıl fedakarca çarpıştığının bizler yakından şahidiyiz. Bugüne kadar 614 şehit vermiştir. Zeytin Dalı Harekatı’nda 16 şehit, 100’e yakın şehit vermiş olmasına rağmen mücadelesini kahramanca vermektedir. Ülkemizedeki Suriyeli kardeşlerimizin askerlik şubelerine müracaat edip bölgeye gitmek için başvurduklarını da biliyorum. Bunun için eğitim lazım, lojistik lazım, planlama lazım. Suriyeli kardeşimizin de askerlik şubelerine başvurularını bir kararlılık ifadesi olarak görüyor ve hepsine teşekkür ediyorum.

“ÖSO, KUVAYİ MİLLİYE GÜÇLERİ GİBİ SİVİL BİR OLUŞUMDUR”

Zeytin Dalı operasyonunda şu ana kadar bizler de şehitler verdik. Toplamda 649 teröristi etkisiz hale getirdik. Burseya Dağı düştü, şimdi oradaki yakın tepeleri, dağları da Mehmetçiğimiz, ÖSO ile beraber düşürmenin adımlarını atıyorlar. ÖSO, tıpkı Kuvai Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur. ÖSO’nun bizim kahraman askerlerimiz ile yan yana çarpışması iftihar edilecek bir görüntüdür. Her sivil oluşum gibi burada da yanlış yapanlar çıkarsa kendi içlerinde muhasebesini yaparlar. Orası kendi meseleleridir. Bütün bunları gören, değerlendiren milletimizin günü geldiğinde takdirini sandıkta ortaya koyacağına inaniyorum.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘MİLLET’ YANITI

“Osmanlı’da millet mi vardı?” diyor. Sen bir partinin genel başkanısın. Bir oku ya. Okuma özürlü bu. Ardından ne diyor? Millet, Cumhuriyet’le beraber oldu diyor. Bu ve benzeri kişilerin kafasındaki millet ve milliyet Fransız İhtilali ile dünyaya yayılan kavramlardan olunca böyle ortaya çıkabiliyor. Osmanlı, tam bir millet devletiydi. Osmanlı’yı şahıs devleti sananlar o tarihi hep başkalarının gözünden okumuşlardır. Bugün Avrupa’da devletler krallıkla yönetiliyor diye, bunları milliyetsiz mi kabul edeceğiz? Demek ki, yönetim biçimleri ile millet meselesinin hatta demokrasinin doğrudan ilişkisi bulunmuyor.

Milletin Cumhuriyet ile başladığını söylemek binlerce yıllık Türk tarihini yok sayarak, bunlara ihanet etmektir. Bunun için biz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, diyoruz.

‘BİZ MİLLETİ İBRAHİM’DEN GELİYORUZ’

Burada komşumuz sayılır. Balkanlardan Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov bir tarih profesörüdür. ‘Osmanlı’nın millet sistemini örnek alın’ der. Bunu özel çalışma yemeğimizde de bize anlatmıştı. Milleti ve milliyeti anlamak için öncelikle kendi geçmişinizi çok iyi bilmeniz gerekir. Rahmetli Erol Güngör’ün ifadesi ile, bizim dilimizin kaynağı eskilerdir, dinimizin kaynağı eskilerdir, soyumuzun kaynağı eskilerdir. Biz Milleti İbrahim’den geliyoruz. Bunu bilmesi lazım. Sen Cumhuriyet dediğin zaman daha dur bakalım ya. Neredesin?

Bu zata Yahya Kemal’in 1922’de yayımlanan ‘Ezansız semtler’ yazısını bulup okumasını tavsiye ediyorum.

Allah biliyor ki, bizim niyetimiz halistir. Biz kendi ülkemizin ve milletimizin huzuru, refahı için değil, aynı zamanda komşularımızdan başlayarak, tüm kardeşlerimizin, dostlarımızın, mağdurların esenliği için bu mücadeleyi veriyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bıçak kemiğe dayanana kadar sabretmemizin nedeni 6-7 yıldır bu oldu. Bu noktadan sonra artık gözümüz kimseyi görmez. 3.5 milyon Suriyeli kardeşlerimizin kendi evlerine güven içinde dönene kadar durmayacağız. Biz öyle alavere dalavere ile değil, yanlarında kimin olup olmadığına bakmaksızın teröristlerin üzerine gitmeye devam edeceğiz.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 30.01.2018 12:56
Anahtar Kelimeler:
AKPCumhurbaşkanı Erdoğan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ekonomiye cozum bulun 2018-01-30 12:35:49

konus konus milletin bos konusmalarla karni doymuyor

Misafir Avatar
bu ÖSO maasini kimden aliyor ??? 2018-01-30 14:25:13 @ekonomiye cozum bulun

ÖSO daha sonra nereye gidecek nerde yasiycak ??ÖSO yu kim egitip donatti finanse etti ??

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Hamaset ve iftira 2018-01-30 13:36:31 @ekonomiye cozum bulun

bunlarin en onemli silahidir.

Beğenmedim! (0)
Avatar
hep konusuyor 2018-01-30 12:34:47

sustugu yokki

Misafir Avatar
O kadar bagiriyor ki 2018-01-30 13:15:25 @hep konusuyor

ya tv'nin sesini kismak veya kanal deyistirmek zorunda kaliyoruz,gece gunduz ayni surat, biktik yahu, oylari dustukce daha cok bagiriyor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
yeter artik 2018-01-30 12:34:24

İfade özgürlüğü demokratik toplumlarda olmazsa olmaz şartlardandır.

Misafir Avatar
Ossman 2018-01-30 15:58:16 @yeter artik

Diktatör akp baskani tayyip kafayi iyice bozmus. seksen ülkeden gelen capulcu cetesi nasil olur milli olur onu bi aciklasin !

Beğenmedim! (0)
Avatar
hasan ali 2018-01-30 13:12:52

kabataşta bacısını becerdiler yalan camide zina ettiler yalan öso milli bir gücmüş buda yalan senin uzantın oldugu gercek yalancıları Allah yok etsin

Misafir Avatar
naser 2018-01-30 13:18:39 @hasan ali

ne zaman kandırıldık diyeceksiniz?

Beğenmedim! (0)
Avatar
geber 2018-01-30 12:14:25

geber

Avatar
Okur 2018-01-30 12:23:58

Akape genel başkanı konuşuyor; genelde hiç konuşmazdı ama:) çok sert konuşuyor demeyi unurmussunuz:)

Avatar
Osmanın sülale imparatorluğu Türk halkı değildir! 2018-01-30 13:10:31

"KILIÇDAROĞLUNUN ‘OSMANLI AÇIKLAMASINA YANIT
Neymiş, ‘Osmanlı hiçbir şey üretmemiş. Bunun adı idrak tutulması değilse, düpedüz yalancılıktır, iftiradır. Bu zata hızlı ve özet tarih dersi vermek İstanbulda Tophane diye bir semt var. " Yani Osmanlı top üretti diyorlar...Tamam işte zaten "Delikli demir icat oldu, mertlik bozuldu" diyor KÖROĞLU...Romaya millet dersen dünya güler çünkü yüzlerce "milletin" halkın yaşadığı bir imparatorluktur Roma.Osmanlıda "Millet" değil bir aile imparatoluğudur...İçinde Ermenisi Sırbı Türkü Kürtdü vd. yaşadı. Osmanlı Romanın mirası üzerinde kurulan bir aile handanlığıdır bu yüzden "Türk" adı geçmez Hanedan sülale adı osmandan gelir işte bu yüzden de 600 yılda bir tek TÜRK HALK MÜZİĞİ ÜRETEMEMİŞTİR! Kılıçdaroğlu doğru söylemiş.Pirsultanı osmanlı asmıştır Köroğlunuın babsını gözüne mili Osmanlı çekmiştir.Dadaloğlunu fermanı Osmanlı göndermiş.Karacaoğlannın deyişleri çalınır halen osmanlının hangi türüküsnü bilir halk varsa yoksa mehter marşı!

Avatar
Vallo 2018-01-30 13:05:05

VAllahi de billahi de...