Erdoğan: Suriye'ye yapılan operasyonu doğru buluyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'un Fatih ilçesinde partisinin 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

Erdoğan: Suriye'ye yapılan operasyonu doğru buluyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'un Fatih ilçesinde partisinin 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

14 Nisan 2018 Cumartesi 16:01
Erdoğan: Suriye'ye yapılan operasyonu doğru buluyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Fatih İlçe Kongresinde önemli açıklamalar yaptı. 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

 "SURİYE'YE YAPILAN OPERASYONU DOĞRU BULUYORUM"

"Son günlerde rejimin kimyasal saldırısının ardından ABD ve Rusya'nın başını çektiği restleşmeye şahit olduk. Bu sabah rejim hedeflerine operasyon yapıldı. Onun için bu gece de uykusuz geçti. Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması düşünülemezdi. Bu bakımdan operasyonu doğru buluyoruz. Kimse bu kimyasal saldırının faili, bedelini ödemesi lazım. Ancak kimyasal saldırıya düzenlenen bu hassasiyetin konvansiyonel silahlarla katledilen yüz binlerce masum sivil için de gösterilmesini istiyoruz. Suriye'de oynanan oyun başkadır. Suriye'de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünün el altından destekleyip sahaya sürülmesi, sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir.

BİZ OYUNU ÇOKTAN ÇÖZDÜK

Bunları kimse görmezden gelemez ama biz bunları hep konuştuk, hep söyledik. Biz bu oyunu çoktan çözdük. Biz eğer hedef DEAŞ'sa biz DEAŞ'la zaten savaşıyoruz ya. Biz DEAŞ'a karşı mücadelemizi verdik. Nerede? Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bin DEAŞ'lıyı biz oralardan etkisiz hale getirerek attık. Suriye'de halklar için bir adım atılacaksa tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tavrın ortaya konması gerekiyor. Suriye halkı rejim ile terör örgütleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmamalıdır. Sınırları içinde 3,5 milyon Suriyeliyi misafir eden bir ülke olarak bu sorunun çözülmesini en çok biz isteriz. Az önce kahve içtiğimiz yerde ders çalışan Suriyeliler gördüm. Biz ensar olan bir toplumdan, yıllar yılı Mekke'nin fethine hazırlanmış bir Peygamber'i gördük. Bu kolay bir şey değil. Sevgililer sevgilisi Peygamberimizi muhacir olarak Medine'ye ama Mekke'ye dönüşü manidardır. Muhacir olan Peygamberimiz Evelallah Mekke'nin fethini bitirdi.

“İSTANBUL GİBİ BİR CEVHERİ TEHLİKEYE ATTIK”

İstanbul'da surların olduğu bölgenini peyzaj çalışmalarıyla düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, “Bir dönem İstanbul'un gecekondular tarafından kuşatılmasının sebebi öncelik sıralamasının yapılamamasıdır. Türkiye'nin dört bir yanından göçü engelleyecek tedbirleri alamayanlar, bu şehre gelen insanları nizamı bir şekilde iskan da edememişlerdir. İnsanımız zaten kendi imkanları ile öyle veya böyle başlarını sokacak ev yapıyorlardı. Hiç değilse aynı imkanlarla bu evlerin mahallesi ise caddesi ile düzgün bir şekilde yapılmasını sağlamanın önünde hiçbir engel yoktu. Maalesef bizden önce İstanbul'da bu yapılmadı. Çünkü iskan işi zihniyet işidir. Vizyon olmayınca proje de olmuyor. Sonuçta ortaya önce dev yerleşim yerlerinin kurulduğu, ardından altyapısının getirildiği en son olarak da imarının yapıldığı şehirler çıkıyor. Hadi yeni kurulan yerleri bir kenara bıraktık. Şehirlerimizin Fatih gibi kadim bölgelerine de sahip çıkamadık. Surlardaki gecekonduları hatırlıyorsunuz. Cami bahçelerindeki nice tarihi eserin içindeki garabet yapıları, deme çatma kulübeleri unutmadık. Yenisini doğru yapmayı bıraktık, eskisine sahip çıkamayan bir anlayış yüzünden İstanbul gibi bir cevheri tehlikeye attık. Belki çok iddialı gelecek. Üzerinde çalışmamız gereken bir şey var. Surların dibinde tarihi olarak neler var hendekler var. Bu hendeklerin içerisinde neydi oralarda salatalık, soğan falan yetiştirilirdi. Ama öyle yazılar duydum ki okudum ki. Ne dediler. İşte Osmanlı döneminde ordunun bütün gıda ihtiyacı buralardan karşılanıyordu. Yahu kardeşim doğrudur. Yüzyıllarca önce oradan karşılanıyor olabilir. Artık şu anda böyle bir dönem var mı? Bizim şimdi orayı, o surları yapılacak projelerle güçlendirmemiz lazım. Oralardaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmamız lazım. Artık çevre peyzaj diye bir dönem var. Oralara bir çevre ve peyzaj düzenlemesi getirmek suretiyle oraları adeta İstanbul piknik alanı haline getirmek varken oraları niçin hala bir garabet olarak saklayalım. Bu konularda dahi bakıyorsunuz,  siyasetin içinde belli yerlere gelmiş olanların inadı tutumlarını aşmak mümkün olmadı. Bunun için 15 yılımız geride kaldı. Artık bunu aşmamız lazım. Bunun içinde çalışıp bu adımları atmamız lazım. Bir Zeytinburnu'na iniyorsun Oralarda tüm ailelerin çocukları ile nasıl akın ettiğini görüyorsunuz. Bu İstanbul'un ihtiyacı, bunu yapmamız lazım. Fatih'in buna çok ihtiyacı var” şeklinde konuştu. 

"BAY KEMAL BU İŞLERDEN ANLAMAZ"

Bay Kemal bu işlerden anlamaz. Ama Bay Kemal bugün Hatay'a gidiyor. Hayırlı yolculuklar, biz dalga geçmeyiz, yeter ki gitsin. Yanına hangi sanatçıyı almış bakmayız. Yeter ki teröristleri yanına almasın. Adalet kavramı çok güzel bir kavram. Ama adalet yürüyüşü yaparken yanına teröristleri alırsan onun adı adalet olmaz, atalet olur.

ERDOĞAN'DAN DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Birazdan Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşeceğiz. Bu arada Sayın Putin ile ve ABD ile de görüşeceğiz. Biz kendimiz ve Suriyeli kardeşlerimiz için doğru bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. 5 yıl önce Esad ile ilgili düşüncelerimize dünya kulak kabartsaydı bugün bu hale gelmeyecekti. Malesef bir kulaklarından girdi bir kulaklarından çıktı. Dinlemediler. Sahada yolumuza devam ederken soruna Astana ve Cenevre çerçevesinde çözüm bulma gayretimizi de sürdüreceğiz. Son kriz dünyanın nasıl büyük bir tehdit altında olduğunu da koymuştur. Tüm dünyaya çağrıda bulunuyorum: Gelin, kimyasalıyla, konvansiyoneliyle kitle imha silahlarının her çeşidinin ve mevcut silahların geleceğini masaya yatıralım. Gelin, Suriye'de yaşanan son krizi yeni nükleer ve konvansiyonel silahlanma projelerine dev kaynaklar aktarmanın değil bu imkanları tüm insanlığın hayrına kullanmanın vesilesi haline getirelim. ABD ve Rusya'ya dedim ki: Gelin, 3,5 milyon mülteci sadece bizde var. Bu silahlanma yarışını bir kenara koyalım. Bu teröristleri buradan def edelim. Güvenli bölgeler oluşturalım dedim. Çok güzel dediler ama adım atmadılar. Suudi Arabistan'a da yaptım bu teklifi.

"HER SEÇİME BİR İMTİHAN NAZARIYLA BAKTIM"

Her seçimi milletimizin bize olan güveninin bir göstergesi olarak görüyorum. Her seçime bir imtihan nazarıyla baktım. En son imtihanımızı 16 Nisan'da verdik. İnşallah 2019 seçimi çok daha farklı olacak. Eğer isminiz Fatih ise sizinde Fatih gibi neticeler elde etmeniz gerekir. Burada Fatih Sultan Mehmet Han var. Yavuz Sultan Selim Han, Kanuni Sultan Süleyman Han var. Bu ne demek? Sorumluluğunuz çok büyük. Fatih İlçesi'ne hakettiği hizmetleri getirmek ecdadımıza sorumluluğumuzun da bir gereğidir. Benden bir şey istediler, Külliye'ye gelebilir miyiz dediler. Bende onlardan sizden 300 kişi istiyorum dedim. Külliye'ye gelecekler. Burası eskiden Sulukule idi. Hakkaten medeni bir Sulukule meydana geldi. İşe AK Parti bu demektir. Mezbelelikleri ele alıp modern hale getiren belediyeler demektir.

ERDOĞAN KONGREDEN ÖNCE HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'de etkisiz hale getirilen YPG'li sayısının yaklaşık 4 bin 200 olduğunu bildirdi.

Erdoğan, partisinin Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi öncesinde İBB Fatih Spor Kompleksi yanındaki alanda halka seslendi.     

Bugün Fevzi Paşa Caddesi'nde biraz yürüdüğünü ve büyük bir coşku, heyecan ve aşkla karşılaştığını dile getiren Erdoğan, "İnşallah bunu 2019 Mart'ında da ardından inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçiminde de görürüz." dedi.

Vatandaşlarla "Rabia" işareti yapan Erdoğan, 81 milyonun tek devlet olduğunu belirterek, "Niye? Rabbimiz öyle emrediyor da onun için. Bizi kavimler halinde, kabileler halinde yaratan Rabbimiz, üstünlüğü şu kavime, bu kavime vermedi. Üstünlük neyle? Üstünlük ittika ile takvayla... Paran, pulun üstünlük sebebi değil. Makam, mevki üstünlük sebebi değil. Hepimizin yarın gideceği yer neresi? İki metreküp mezar. Elimizde garanti var mı? Sağımız olduğu gibi kabristan. Zaten ölümü öldürdüğümüz gün güçlüyüz." diye konuştu.     

Afrin'de bunu gördüklerini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:     

"Afrin'deki gazilerden, komuta kademesinde, yanıma geldiler. Bir tanesi çok manidardı. Arkadaşı dedi ki 'Bu komutan, Cumhurbaşkanım, çok farklı.' 'Nedir' dedim farkı? 'Bu, cephede adeta delik deşik oldu.' Özgür Suriye Ordusu'ndan. 'Karnı yok.' dediler. 'Aç bakayım.' dedim, açtı. Hakikaten karnı alınmış. Dikişler tamamıyla... Omuzdan aldığı mermiler, kalçadan aldığı mermiler. O haliyle tekrar cepheye gitmiş. PKK terör örgütü onun başına çok büyük paralar veriyor. Fakat ondaki o inanç, ondaki o iman farklı bir şey. Akif diyor ya 'İman ki o cevher ki İlahi ne büyüktür/İmansız olan paslı yürek sinede yüktür.' Satılıklarla onların imanı bir olur mu? Bay Kemal ne diyor? 'Onlar.' diyor 'Terör örgütü terör.' Bay Kemal, onlar benim Mehmetçiğimle beraber Afrin'de savaşan yiğitler. Sen terör örgütü mensuplarıyla kol kola gidebilirsin ama onlar terör örgütüyle değil, tam aksine benim Mehmedimle kol kola Afrin'de savaştılar, savaşıyorlar. İşte şu anda da Afrin'de etkisiz hale getirilenlerin sayısı ne oldu biliyor musunuz? Yaklaşık 4 bin 200."                     

"DEMOKRASİYİ YENİDEN İNŞA EDİYORUZ"     

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay ziyaretini de eleştirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:     

"Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Bak, hani gitmiyordun? Ne oldu? Şimdi Hatay'a filan gitmiş. Hani sanatçılarla filan dalganı geçiyordun. 'O adamın yanında ne işiniz var.' diyordun. Ne işin var senin Hatay'da ya? Niye? Kardeşlerim, hesaba çektiler, 'Yanlış oluyor.' dediler, 'Gitmen lazım.' dediler. Bu adam aynısını nerede yaptı bir de biliyor musunuz? 15 Temmuz'un sonrasında, 7 Ağustos'ta Yenikapı Mitingi'ni yaptık mı? Ben Yenikapı mitinginde ona da davet gönderdim. Sayın Bahçeli'ye gönderdim. Sayın Bahçeli anında cevabını verdi ve geldi. Ama beyefendi Bay Kemal, cuma akşamına kadar gelmeyeceğini söylüyordu. Son cuma akşamı, baskılar neticesinde o da geleceğini bildirdi. O bizim 7 Ağustos'taki barış, dayanışma mitingimize leke getirdi. Niye? Çünkü sonraki süreçte 7 Ağustos'un bir barış mitingi olmadığı, kardeşlik mitingi olmadığı istikametinde açıklamalar yaptı. Ne söylersen söyle. Biz milletle barışığız, biz milletimizle el eleyiz. Biz demokrasiyi yeniden inşa ediyoruz ve bununla bu yolda devam ediyoruz. Bizim ruhumuzda kardeşlik inşa edilmiş vaziyette. Çünkü biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Akrabalık için değil, makam, mevki için değil, sadece Yaradan'dan ötürü."     

"ONLAR KAÇACAK, BİZ KOVALAYACAĞIZ"     

Bayrakta şehitlerin kanının olduğunu, hilalin bağımsızlığın simgesi, yıldızın da şehitlerin kendisi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte 780 bin kilometrekarelik bu vatan toprakları şehit kanlarıyla yoğruldu ve vatan oldu. Bu vatanı böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz." dedi.     

Terör operasyonları konusunda da bilgi veren Erdoğan, şunları söyledi:     

"Cudi, ne yaptık görüyorsunuz, inlerine girdik, Gabar'da inlerine girdik, Tendürek'te inlerine girdik, Bestler Dereler'de inlerine girdik, hala giriyoruz, gireceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Yurt dışında, Kosova'da aldık geldik mi 6 tanesini FETÖ. 3 tanesini de Gabon'dan aldık geldik mi? FETÖ. Yurt dışından 80 tane FETÖ'yü aldık geldik. Almaya devam. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Çünkü şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız."     

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka devlet olmadığını vurgulayan Erdoğan, Cumhur İttifakı ile de 81 milyona bir mesaj vereceklerini belirtti. Erdoğan, "Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İnşallah sandıklardan farklı çıkacağız. Farklı çıkalım ki Türkiye'de yeni bir dönem başlasın." ifadelerini kullandı.     

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sonrasında alandakilere satranç takımı dağıttı.     

Erdoğan'a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AKP Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakçı Kan ve Mehdi Eker, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti.     

Fatih Belediyesi'ne bağlı mehter takımı da Erdoğan'ın konuşması öncesinde, surlar üzerinde konser verdi. Konser sırasında mehter ekibinde yer alan bir grup, Türk devletlerinin bayraklarını taşıdı. Bazı çocukların da Erdoğan maskesi taktığı görüldü. 

Son Güncelleme: 14.04.2018 18:40
Anahtar Kelimeler:
AKPErdoğanCumhurbaşkanı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ ! 2018-04-16 22:23:49

KOMŞUMUZ-KARDEŞİMİZ MÜSLÜMAN SURİYE'Yİ ; SİYONİST-GÂVURLARIN MİRÂÇ-KANDİLİNDE VURMASI ÇOK DOĞRU AQ ! YEŞŞEEE SATANİST-SİYONİST-AKP AQ !

Misafir Avatar
Mr. AQ 2018-04-23 02:51:58 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

EN ÇOK TA ŞEYE HASTAYIM AQ ! BOP EŞ BAŞKANI REİS KONUŞURKEN ; SÜREKLİ ALKIŞLAYAN O ALLAH'SIZLAR VARYA ! ONLARA AQ !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
E-DEVLET İLE CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENSİN ! 2018-04-21 19:02:17 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
E-DEVLET İLE CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENSİN ! 2018-04-21 19:01:35 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
E-DEVLET İLE CUMHURBAŞKANI ADAYLARI BELİRLENSİN ! 2018-04-21 19:01:09 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
akp milletin birikimlerini satmaktan baska 2018-04-21 13:20:58 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

kopru yapti yol yapti hastane yaptida hepsi dolar bazinda borc dolar arttikca kopru gecisleride artiyor eti samani ithal eder olduk akp ekonomimizi emperyalist guclere teslim etti satilan cogu fabrikalar israil amerikan bayraklari satilan bankalar limanlar telekom hep dis guclerin elinde

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gercekler bop 2018-04-21 12:53:09 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Önce trump Sonra abd'li general wesley clark' daeş'i Kurduklarını İtiraf Ettiler!
https://www.youtube.com/watch?v=-rIEFd3bcvs

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP EKONOMIDE SINIFTA KALDI 2018-04-21 12:46:33 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Fatih Portakal'dan çok konuşulacak sözler! (Sizi şaşırtacağım) 20.04.2018
https://www.youtube.com/watch?v=Cn-4LnfRsWM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
nee 2018-04-21 12:40:08 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

seni rahmetli sanmistim hortladinmi ???hihihi

Beğenmedim! (36)
Misafir Avatar
arslan nine ! :) 2018-04-21 06:13:42 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Dinler Arası Diyalog ve Eşbaşkanı Tayyip 2018-04-21 00:10:28 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

https://www.youtube.com/watch?v=8GJ4Ehm6wYE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
oylarimiz CHPye 2018-04-20 01:36:02 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

ey turk genclıgı vatanına ,bayragına,topragına sahıp cık,tıpkı dedelerımız gıbı,tıpkı nınelerımız gıbı,alt kımlık,ust kımlık yok,tek kımlık var o da türk kimliği,,ulu önder mustafa kemal ATATÜRK ne demıstı,ey turk genclıgı,cumhurıyetı bızler kurduk,yasatacak olan sızlersınız ıhtıyacın olan guc damarlarında kı asil kanda mevcutur

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Esad kazandı, kimyasal saldırı neden yapsın? 2018-04-20 01:31:22 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Esad kazandı, kimyasal saldırı neden yapsın?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yuh sesleri 2018-04-20 01:24:02 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

http://yarinhaber.net/guncel/65154/erdogan-beykozdaki-konusmasinda-yuh-seslerini-durduramadi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Karamollaoğlu Bey diyorki 2018-04-20 01:03:28 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

OHAL, Türkiye için değil AK Parti için uzatılıyor.” OHAL demek, keyfi yönetim demek.” OHAL demek, hukuku rafa kaldırmak demek.” OHAL demek, ülkeyi yönetemiyorum demek.”

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Karamollaoğlu Bey diyorki 2018-04-20 01:01:53 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Bakın OHAL ile ne oldu? – Kanun gitti, kararname geldi. – Seçilmişler gitti, atanmışlar geldi. – Bakanlar gitti, danışmanlar geldi. – Ortak akıl gitti, tek akıl geldi. – İstişare gitti, talimat geldi. – Meclis gitti, Külliye geldi. – Adalet gitti, mağduriyet geldi.”

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bahcelinin sozleriyle icraat i cok farkli 2018-04-20 00:47:52 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

baskanlik federasyon demektir buda turkiyeyi bolunmeye goturecektir diyen devlet bahceli baskanlik sistemi gelsin diye cok sabirsizlasti baskin erken secim istiyor TURK MILLETTINI YILLARCA KANDIRMIS https://www.youtube.com/watch?v=CxG13ZLB6rY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Türkiye 20 Temmuz 2016 tarihinden beri OHAL 2018-04-20 00:16:34 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

ile yönetiliyor.” OHAL oldu bu hal OHAL sadece terroru kapsamasi gerikerken varlik fonu khk ile yasalasti dunyanin neresinde khk ile yasalar cikartiliyor ?? dunyanin neresinde ohal varken secime gidiliyor birde iki kisi istedi diye erken secim ??? mit polis ordu zaten akp nin emrinde askerlerimiz afrinde savasirken nerdeyse hergun sehit haberleri gelirken akp mhp secim derdinde koltuk derdinde pess gercekten pess

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
perincek bey dogrulari konusmus 2018-04-19 21:33:51 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

perincek bey dogrulari konusmus
Doğu Perinçek, "Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin erken seçim kararı alma yetkisi yok. Siz erken seçim kararı alamazsınız, siz ancak darbe kararı yani hukuksuz kararı alabilirsiniz. Erken seçim kararını TBMM alır" ifadelerini kullandı
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/perincek-ten-erdogan-ve-bahceli-ye-sert-cikis-erken-h88394.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP EKONOMIDE SINIFTA KALDI 2018-04-19 21:23:06 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

"TÜRKİYE EKONOMİK İNTİHARA GİDİYOR"
https://www.youtube.com/watch?v=UCC6bzTgwhA

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Batarken büyüme rekoru kıran tek ülkeyiz ! 2018-04-19 21:10:42 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

Batarken büyüme rekoru kıran tek ülkeyiz !
https://www.youtube.com/watch?v=r1_uQgMTZWI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Mr. AQ 2018-04-16 22:37:18 @Mr. AQ : REİS DOĞRU BULMAKTA ÇOK HAKLI AQ !

EN ÇOK TA ŞEYE HASTAYIM AQ ! BOP EŞ BAŞKANI REİS KONUŞURKEN ; SÜREKLİ ALKIŞLAYAN O ALLAH'SIZLAR VARYA ! ONLARA AQ !

Beğenmedim! (0)
Avatar
suriyede kimyasal silahi kimin kullanip 2018-04-14 16:23:08

kullanmadigi ortaya cikmamisken suriyeyi bombalayarak delilleri ortbaz etmek suctur esad aptalmi kimyasal silah kullansin adam terroristlere karsi basari elde etmisken buna kim inanir ???

Misafir Avatar
eyyy akp 2018-04-19 02:51:56 @suriyede kimyasal silahi kimin kullanip

demokrasilerde zaman bellidir vakit gelir cikarsin secimi yaparsin siz 2019 senesine hazirlanin ohal kalkmadan erken secim demokrasilerde olmaz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
eyy akp 2018-04-19 02:48:51 @suriyede kimyasal silahi kimin kullanip

erken secime parami harciycaksiniz hala ohal varken secimmi olur kac senede secim yapiliyor yeterin artik demokrasilerde zamani gelince secim yapilir birilerinin keyfi secim istedi diye secim yapilmaz herkes 2019 senesini beklesin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Remzi 2018-04-14 16:44:33

Hergün konusan Sizofren adamin konusmadigi gün yok. BOP'i islemeye basladi bile bu Sizofreni hastasi adam Türkiyeyi büyük bir batakligin icine sürüklüyor. ABD. Ingiltere ve Fransa Suriyeye saldirdi diye adam bayram ediyor. Hani Esad Gardasindi. Uyanin eyyyy millet!

Misafir Avatar
BOP PROJESI 2018-04-16 06:25:31 @Remzi

AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bir Projedir
https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP'li Vekil; BOP Yahudi Menşeli İsrail Menşeli Bi 2018-04-16 06:24:27 @Remzi

https://www.youtube.com/watch?v=Wja4OEBdV08

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BATI GÜÇLERİ İSLAM DÜNYASINDA BOMBALARINI DENİYOR 2018-04-15 01:31:40 @Remzi

HACLI SEFERLERINE CHP KARSI DURUYOR MILLI DURUS SERGILIYOR
AKP NEDEN AMERIKANIN SURIYEYI BOMBALAMASINI ONAYLIYOR ???

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gunah 2018-04-14 23:43:13 @Remzi

mirac kandilinde musluman bir ulkenin bombalanmasi gunahtir gunah

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Batuhan 2018-04-14 23:36:47 @Remzi

Her gün konuşmazsa, taraftarları inandırdığı hayalden kopmaya başlar. Düşünme fırsatı bulur. Kendine gelebilir... Bir çeşit hipnoz /telkin yapıyor ...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 2018-04-14 22:47:34 @Remzi

Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir .

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
suriyede oynanan oyunu gayet 2018-04-14 22:46:46 @Remzi

goruyoruz enerji savaslari ve birde vaad edilmis israil projesi

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
suriye gercekleri 2018-04-14 19:20:53 @Remzi

Suriye Gerçekleri ve Yalanları] Arjantinli Rahibe :''Suriye'de iç savaş yok, terör var!''
https://www.youtube.com/watch?v=x06NqgOiwS8

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ŞEYTAN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ 2018-04-14 18:21:35 @Remzi

https://www.youtube.com/watch?v=kObV7pFd81k

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Okur 2018-04-14 17:14:01 @Remzi

Haberi görünce ,eyyy ABD sen binlerce km den gelip Suriye'de ne arıyorsun diyeceğini zannettim...bunlar böyle işte ,dun ey abd sen Suriye'de ne arıyorsun, bugün hoşgeldin ABD.....ve " biz büyük ortadoğu eşbaşkanlarından biriyiz ve bu görevi yapıyoruz"

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bop esbaskanlari 2018-04-14 16:48:21 @Remzi

gorevlerini yapiyor

Beğenmedim! (0)
Avatar
AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ??? 2018-04-14 16:22:38

İsrail Gazze'de hastaneleri vuruyor
https://www.youtube.com/watch?v=yKKibmrAlMA

Misafir Avatar
AMERİKAN KATLİAMLARI VE SURİYE 2018-04-14 17:44:57 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

https://www.youtube.com/watch?v=Ahmq6PoxeaI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
suriyeye saldiran ulkeler savas sucu isliyor 2018-04-14 17:33:11 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/prof-dr-hasan-koni-catisma-buyurse-turkiyenin-h87445.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
oylarimiz CHPye 2018-04-14 17:15:47 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

CHP'nin IRAK'ın işgaline karşı duruşu 1 Mart TBMM Konuşması
https://www.youtube.com/watch?v=EkX8SgEhelE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
cok gunah 2018-04-14 17:12:22 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

AMERİKANIN IRAK KATLİAMLARINA AKP NASIL DESTEK VERDİ
https://www.youtube.com/watch?v=dis_m0lsjKo

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
akp nin sat sat yea politikasi iflas etti 2018-04-14 16:55:36 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

samani eti bile uretmezsen ithal edersen satip satip yersen millet fakirler asgeri ucret aclik sinirinin altinda aclik siniri bin 871 tl yoksulluk siniri 5 bin 229 tl artik CHP zamani

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
aydin 2018-04-14 16:47:38 @AKP ISRAIL I BM YE TASIMAYI DUSUNUYORMU ???

öso teröristlerin yalanları kimyasal atıldı yalanın hazırlanması
https://www.youtube.com/watch?v=yP2t-2Y9RVY

Beğenmedim! (0)
Avatar
BOP 2018-04-14 16:25:16

BOP PROJESİ VE ONUN TAŞERONÜ AKP
https://www.youtube.com/watch?v=kskgdTKiDF0

Avatar
Katar Eski Başbakanı: 2018-04-14 16:24:15

Katar Eski Başbakanı: Suriyedeki terörist gruplara her şeyi Türkiye üzerinden gönderdik
https://www.youtube.com/watch?v=BEnnuSt_NPE

Avatar
Irak'ta Yaşanan ABD Katliyamı 2018-04-14 16:31:30

https://www.youtube.com/watch?v=BY6KAeQ3tzY

Avatar
AKP israil katliamini BM ye tasimayi dusunuyormu ? 2018-04-14 16:37:06

Filistin-Israil ( Palestine-Israel) Palestine Blood Is Crying ( Filistin Kan Ağlıyor! )
https://www.youtube.com/watch?v=mt5cq-9HUao