Erdoğan: Yurt dışında bir kuruşum varsa Cumhurbaşkanlığı makamında durmam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü programına katılıyor. Erdoğan iddiaları nedeni ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert dille yüklendi. Erdoğan, ' Tayyip Erdoğan'ın yurt dışında bir kuruşu var ise Cumhurbaşkanlığı makamında durmayacağımın taahüdünü veriyorum. Acaba Kemal o makamda duracak mı? O da bana bunun taahüdünü versin' diye konuştu.

Erdoğan: Yurt dışında bir kuruşum varsa Cumhurbaşkanlığı makamında durmam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü programına katılıyor. Erdoğan iddiaları nedeni ile ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert dille yüklendi. Erdoğan, ' Tayyip Erdoğan'ın yurt dışında bir kuruşu var ise Cumhurbaşkanlığı makamında durmayacağımın taahüdünü veriyorum. Acaba Kemal o makamda duracak mı? O da bana bunun taahüdünü versin' diye konuştu.

26 Kasım 2017 Pazar 15:22
Erdoğan: Yurt dışında bir kuruşum varsa Cumhurbaşkanlığı makamında durmam!

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Kadına yönelik şiddet asla kabul edilemez. Bu ihanetin içine giren herkes cezasını çekmelidir. Lise mezunu her 4 kadından birinin, üniversite mezunu her 5 kadından birinin maalesef aile içi şiddete maruz kaldığını gösteriyor.

Asıl mesele insana verilen değer meselesidir. Bizim medeniyetimiz, her işin başına insanı koyar. İnsana bakışımızın bozulduğu bir yerde kadına bakışın sağlıklı olması mümkün değil. Her kim kadınlarla ilgili şiddeti öven bir söz söylüyor, bir tavır içine giriyorsa bilin ki onun zihin kodlarında bir sorun vardır. Bu kişinin bir çoban olması, bir üniversite hocası, bir ateist olması arasında hiçbir fark yoktur. Her birine ayrı ayrı övdüğü 4 kız çocuğu sahibi bir peygamberin ümmeti… Ne buyuruyor? “Cennet; annelerin ayakları altındadır”

Annelerin konumu çok farklı. Ayakların altına annenin cenneti seren bir inancın mensupları olarak kadınlarla ilgili yanlış algıların dinimizle ilişkilendirilmesini asla kabul edemeyiz. Topraklarına, bizi kast ediyorum, ecdadımızı kast ediyorum. Ne demişiz? Anavatan demişiz. Kadını yar olarak, canan olarak tarif eden bir kültürün şiddet üretmesi de işin tabiatına aykırıdır. Ülkemizde insana ve özellikle kadına dair yanlış algılar, kabuller, yanlış uygulamalar varsa bunun sebebini dinimizde veya kültürümüzde değil daha derinlerde aramak durumundayız.

“KADIN YOKSA, TOPLUMUN YARISI YOKTUR”

Kadınların hak ve adalet temelinde sahip oldukları, eğitim, çalışma, ayrımcılık, şiddet gibi sorunlarını çözememiş toplumun hedeflerine ulaşamayacağını da biliyoruz. Çünkü kadın yoksa, toplumun yarısı yoktur. Kadının olmadığı bir toplumun kalan yarısı da zaten yok oluşa doğru gidiyor demektir.

Siyaset hayatım boyunca, kadınları hem siyasetin hem hayatın her alanında hak ettikleri şekilde temel taşıyıcısı haline getirmenin mücadelesini verdim. Cumhurbaşkanı olarak da aynı mücadeleyi veriyorum. Bugün burada sizlerle birlikteliğim, sadece bir protokol görevi değil, kadınların mücadelesine verdiğim samimi desteğin bir nişanesidir.

AK Parti iktidara geldiği günden beri kadınlarımızın önündeki engelleri kaldırmak için tarihi reformlar gerçekleştirdik. 2012 yılında çıkardığımız Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ne dair kanundur. Bu kanunun çıkması, şiddete maruz kalan kadınlarla ilgili tarihi bir dönüm noktasıdır. Şu ana kadar şiddete uğramış 20 bin kadının davasına müdahil olarak mağdur kadınlarımızın yalnız olmadığını göstermiştir.

“İNŞALLAH YILBAŞINDAN İTİBAREN UYGULANMAYA BAŞLANACAK YENİ BİR EYLEM PLANI HAZIRLANDI”

Kadına yönelik şiddetle mücadele için hazırlanan eylem planlarını hassasiyetle uyguluyoruz. Eğitim çalışmalarında yüzbinlerce kamu görevlisine ve askerimize ulaşıldı. Şiddeti önleme merkezlerini, kadın konuk evlerini 81 ile yaygınlaştırdık. Aynı şekilde kadınların, hak fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanarak ekonomik ve sosyal hayattaki etkinliklerinin artırılması konusunda çok önemli adımlar attık. İnşallah yılbaşından itibaren uygulanmaya başlanacak yeni bir eylem planı hazırlandı.

Erken yaşta ve zorla evlilik artık geride bırakmamız gereken bir başka sorundur. Günümüz şartlarında erken sayılabilecek 14-15-16 yaşlarındaki evlilik oranı toplam evlilikler içinde yüzde 4’lere kadar geriledi. Ortaöğretim kademesindeki kız çocukları oranının yüzde 45’ten yüzde 83’e çıkmasının çok önemli katkısı bulunuyor.

24 Kasım dünya öğretmenler günü değil mi? ana muhalefetin başındaki zat çıkmış konuşuyor. Bak ortaöğretimde neredeydik, nereye geldik? Okuma yazma oranlarının yüzde 100’lere yürümesi iktidarımız döneminde oldu. Kadınların okumasının yazmasının artması bu dönemde oldu. Eşimin Şanlıurfa’da başlatmış olduğu “Haydi Kızlar Okula” kampanyası bu dönemde oldu.

“EY KILIÇDAROĞLU BURAYI İYİ DİNLE”

Bizim ordumuzun bayanlar ağayı da çok sağlamdır. Bizim ordumuzun Nene Hatun’ları var, Hatçe bacıları var. Eğitim hayatına devam eden kız çocuklarımız evliliğe zorlanmıyor. Ey Kılıçdaroğlu burayı iyi dinle. Yüksek öğrenim oranının yüzde 13,5’tan yüzde 44,5’a çıkmış olması da sevindiricidir. Eğitimin her kademesinde kız öğrencilerimizi teşvik etmek için pek çok proje uyguluyoruz.

İstihdamdaki kadın oranının 2005 yılındaki yüzde 23 seviyesinden, bu yılın Temmuz ayı itibariyle yüzde 34’e çıkması bana göre gerçek bir devrimdir. Hedefimiz 2023 yılında bu oranı en az yüzde 41’e ulaştırmaktır. Esasen 2005’ten bugüne kadar istihdam sayımızı 9 milyon 200 bin artırmış olmamıza rağmen işsizliğin hale çift haneli rakamlarda gezmesinin sebebi kadınlarımızın işgücüne katılımındaki artıştır. Demek ki daha çok istihdam oluşturmamız gerekiyor. inşallah onu da başaracak, erkeğiyle kadınıyla genciyle herkesin çalışabileceği bir ekonomiyi inşa edeceğiz. Sadece mikro kredi uygulamasından 160 bin kadın yararlanmıştır. Kadınlarımızı hayatın her alanında desteklemeye yönelik daha yüzlerce örnek sayabilirim.

Burada önemli olan şiddet başta olmak üzere, tüm meselelerin çözümüne yönelik bir iradenin bulunuyor olmasıdır. Türkiye’nin sadece cumhurbaşkanı değil, başbakanı, bakanı, bu iradeye sahiptir. Kadınlardan isteğimiz bizim bu mücadelemize destek olmalıdır.

Bizim şu veya bu ideolojiye değil, sadece ve sadece kadınların haklarını savunmayı amaçlayan herkese yüreğimiz ve kollarımız açıktır.

Ama diğer pek çok konu gibi kadın meselesini silah gibi kullananlara da hiç kimse kusura bakmasın eyvallah etmeyiz. Biraz önce benim ve arkadaşlarımın, kadınların sorunun çözüm

“BAY KEMAL. BÖYLE ÇARPIK BİR ZİHNİYET OLUR MU YA?”

Maalesef aksi yönde örnekler bulunduğunu da belirtmek durumundayım. Mesela, ana muhalefetin başındaki zatın, geçtiğimiz günlerde skandal ifadeleri bunlardan biridir. Üstelik de kadınlara yönelik toplantıda bu zat aynen şöyle diyor. “Erkek işsizse, eve para gelmiyorsa, akşam tencere kaynamıyorsa. Bu erkek de gelir hıncını karısından alır” bunu diyen kim? Bay Kemal. Böyle çarpık bir zihniyet olur mu ya? Bu kadına şiddeti insanlığa ihanet değil, alanen meşru gören

Her seçim yenilgisinden sonra evde neler yaptığını düşünmek bile istemiyorum. E ne olacak? Az önce bakanımız da söyledi. Çanakkale’de AK Partili bir meclis üyemiz. Bu seçimle gelmiş, seçimle gelmiş bir meclis üyesi orada kendi konuşmasını yapıyor. Belediye başkanının işine gelmediği için o ifadeler sebebiyle o bayan üyeyi, susturmak için sürekli olarak ona şiddet uyguluyor. “Sus, sus, sus” diyor. Mikrofonu kesiyor, Meclis’i terk etmesini söylüyor. O bayan AK Partili bir meclis üyesi. Demokratik yollarla halkın oylarıyla oraya gelmiş bir bayan. Arkasından ne oldu? Bir de baktık ki CHP’nin kadın mensupları gelip gösteriler yaptılar. Kime? Kendi belediye başkanlarını alkışlıyor. Bu nasıl bir kadına saygıdır?

Sen napıyorsun ya? Sen böyle bir saygısızlığı nasıl yaparsın deyip yuhalamaları gerekirken tam aksine bunu alkışlıyorlar. Bu da CHP’deki kadın zihniyetinin nerede olduğunu gösteriyor. Ben de dedim, bak şimdi yine söylüyorum. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Yıldönümü. Talimatı verdim, o gün Çanakkale belediye başkanı’na orada söz vermeyeceksin.

“KESİNLİKLE ASLI ASTARI OLMAYAN YALANLAR ÜRETİR”

Bu zat aynı zamanda müfteridir. Çünkü bu zat eskiden beri şahsım ve ailem hakkında kesinlikle aslı astarı olmayan yalanlar üretir.

İftiraları ardı ardına sıraladı. Neymiş efendim, çocuklarım, kardeşim, eniştem, dünürüm, eski özel müdürüm.. Yurtdışına milyonlarca dolar para göndermiş. Daha önce de benim 3 milyar dolar param olduğunu iddia etmişti. Bu iftiraların müşterisi de çıkıyor. Medyada, sosyal medyada pek çok karanlık mahfil de bu iftiralar döndürülüp dolaştırılıyor.

“Müddei iddiasını ispatla mükelleftir” Yani bir şeyi iddia ediyorsan, senin ortaya koyman gerekir. Ben buradan ismini anmaya tenezzül etmediğim bu zata soruyorum. Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı? Varsa çıkart milletin önüne. Ben hemen gereğini yapayım. Tüm milletime sesleniyorum. Yoksa çık iftira ettiğini söyle. Aksi takdirde iftiracı konumuna düşeceksin.

Azıcık onuru şerefi olan, yüreğinde utanma duygusu olan birisi ifade ettiğim iki yoldan birini seçer. Fakat biliyorum ki bu zat ne belge koyabilecek, ne de çıkıp özür dileyebilecek. Üç gün sonra yine anyı şeyleri yalanları tekrarlamayı sürdürecek.

Şimdi ben buradan bir şey söylüyorum. Tayyip Erdoğan’ın, yurtdışında bir kuruş parası varsa herhangi bir bankada, çıksın bunu ispat etsin. ispat ettiği anca cumhurbaşkanlığı makamında bir dakika durmayacağımın taahhüdünü veriyorum. Bunu ispat edemeyen Kemal acaba o makamında duracak mı? O da bunun bana taahhüdünü versin.

“KAYBEDE KAYBEDE YÜZÜ YERDE SÜRÜKLENEN KEMAL”

9 seçimdir hep kaybede kaybede yüzü yerde sürüklenen Kemal. Millet senin ne olduğunu gördü. Bu zatı ta 90’lı yıllardan SSK’yı batırdığı günlerden beri tanırız. Daha bir yaşına girmemiş torununu SGK’lı yaptığı günlerden biliyoruz. SSK’ya üye yapıyor. Dün SSK’yı batırmıştı bugün CHP’yi batırıyor. Rahmetli Savaş Ay’ın programında bu zatın beceriksizliğini tüm dünyaya göstermişti. Dünyada arsız bir insana laf atlatmaya çalışmak kadar zor bir iş olmadığını bu zat sayesinde öğrendik.

“DERLER YA “YÜZÜNE TÜKÜRSEN YAĞMUR YAĞIYOR” DİYE. İŞTE BU TAM ÖYLE BİR TİP”

Hani derler ya “Yüzüne tükürsen yağmur yağıyor” diye. İşte bu tam öyle bir tip. Biz o seviyeye inmeyecek hakkımızı hukuk yoluyla aramaya devam edeceğiz. Bu müfteri hakkında gereken hukuki işlemleri başlattılar. İtham ettiği, eniştem, çocuklarım, kardeşlerim hep birlikte bu zata iftiraların bedelini ödetmek amacıyla, manevi tazminat davasını 1,5 milyon olarak talep ediyoruz, açtık.

Milyoner olamadık belki ama alacağımız tazminatlar sayesinde herhalde olacağız.

Biz cevap vermedikçe sanıyorlar ki attığımız çamurlar iz tutuyor. Güneş balçıkla sıvanmaz bunu böyle bilesin. Bunların ağızlarının payını vermediğimiz sürece bu tür iftiraları sürdüreceklerini biliyoruz. Hem teşhir ederek, hem hukuki haklarımızı kullanarak meydanın boş olmadığını göstermek durumundayız. Kısır ana muhalefet sorunu, bir üslup ve ahlak boyutu da kazanmıştır.

“İSPATLARSAN, BEN HEM SİYASETİ, HEM CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINI BIRAKACAĞIM”

Yurtdışında hangi bankada Tayyip Erdoğan’ın hesabı var. Bunu ispatla. İspatlayamadığın takdirde siyaseti bırakman lazım. İspatlarsan, ben hem siyaseti, hem cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağım. Hodri meydan.

Seçimlerde oy kullanacağı sandığı bulamayan, neye hayır dediği bilmeden kampanya yürüten, bir dediği diğerini tutmayan, verdiği tüm sözleri yutan bu zata, hakkettiğinden fazla süre ayırdığımın farkındayım. Bu zatı milletimize, özellikle kadınlarımıza havale ediyorum.

Artık 16 Ay var yerel seçimlere, Mart 2019. Kasım 2019 biliyorsunuz cumhurbaşkanlığı seçimi. Diyorum ki, kapı kapı dolaşarak Allah’ın izniyle, gerek Mart yerel seçimlerinde gerek Kasım 2019 cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçiminde bu müfterilere demokratik cevabı en üst düzeyde vermeye hazır mıyız?

Son Güncelleme: 26.11.2017 16:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tabi ki 2017-11-26 16:16:42

kurus olmayabilir, peki yabanci para?

Misafir Avatar
Gerçekci olalım 2017-11-27 08:21:13 @Tabi ki

İKİNCİSİ; Kemal ılıçdaroğlu herzamanki gibi kur sıkı atıyor, yalan atıyor, iftira ediyor. artık bu kılıçdaroğlunun bir inandırıcılığı kalmamıştır. buyur isbat et Erdoğan makamı bırakırım diyor peki sende isbat et tamda istediğin bu değilmi Erdoğan bıraksın diye. tamam hadi ama yok yalancının mumu yatsıya kadar yanar . kılıçdaroğlu atrık düş bu milletin yakasından. zarar verme ülkemize, fitne sokma kardeşler arasına. bak kaç tane cahil senin peşine takılmış yalanını ve iftiranı savunmuuşlar. yazık değilmi onlara?

Beğenmedim! (11)
Misafir Avatar
Gercekci ol alım 2017-11-27 08:18:22 @Tabi ki

İKİ şey açıklayacağım birincisi buradaki bazı ama bazı aklı kıt, krekteri bozuk, ruhu hasta adamlar yok kuruşu yok olabilir ya yabancı para falan. ve beğenenler! peki bre yobazlar yanancı para olsa o belgede getirilse yurt dışında hesap olmuş olmayacakmı ? ee siz aklı kıt ruhu hasta geri zeka ve ve iftiracılarsınız . sizin yaşamanız sizin kendinize bile zarardır.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
zaten 2017-11-26 16:19:01 @Tabi ki

gizli bilgidir aciklanamaz.

Beğenmedim! (3)
Avatar
gercek 2017-11-26 16:21:35

baskanlarin üzerinde zaten olmaz aile si yakinlari üzerinde olur .dünyada tüm islerde böyle yürür .

Misafir Avatar
sakarya 2017-12-01 10:27:59 @gercek

Türk milleti birinci vazifen bu günkü CHP den ÜLKENİ VE İLKENİ korumaktır. CHP başındaki maalesef talihsizliğimizdirki bir AJAN olarak görev yapıyor ve taraftar buluyor. acayıp kötü ama süslü senaryolar yazılmış ve chp li yönetim kadrosu ve taraftarları basın oynuyor. uyanık olalım.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
koç 2017-12-01 10:25:47 @gercek

16 yıldır Türkiyeyi yönetiyor, AK parti . Dünyada özellikle ortadoğuda çevremizde , savaşlara krizlere rağmen büyüdük. dünya devleti olduk. çalan bir hükümet, yatan bir hükümet, ayrımcılık yapan bir hükümet bu başarıya ulaşabilirmiydi kardeşlerim? lütfen aklı selim düşünelim. ak parti iktidara geldiğinde Trk bankaları hortumlanmış, içleri boşaltılmış, devlet borç altında inliyordu.

Beğenmedim! (2)
Avatar
TANRI TÜRK ULUSUNU KORUSUN . 2017-11-26 16:22:53

Ya teyo..ufakatta ÇİVÇİVLER YESİN. Sen bir zamanlar OSLADA PKK TERÖİSTLERİ İLE MASAYA OTURDUYSAM NAMUSUM ŞEREFŞM ÜZERİNE YEMİN EDERİM DEMİŞTİ 3 Güne kalmaz oturduğun meydana çıkmıştı ..sonuçda sus pus konuşmadın ve o konuda İHANET SÜRECİ İLE kapanmış p kkterörist ve meclisin SÖZDE vekilleri HDP..PKKLI TERÖRİST VEKİLLERLE 1 seneye yakın İHANET SÜRECİ BOYUNCA KANDİLDİ .İMRALIYDI ,OSLAYDI ,HABURDU VE TAM 4 LÜ KÜRTİSTAN Nİ DOLMA BAHÇEDE TÜRK VATANİ HAYİNLERİ yalaka ,yaltakcı ,yalcın akdoğan ve yer altından saman yürüten yılan MİTCİ gizli istihbaratçı hakan fidana DOLMA BAHÇEDE TÜRK VATANIMIZDA 4 LÜ KÜRTİSTAN KÜRT,DEVLETİ ,KÜRT HÜKÜMETİ KURULUYORDU RAMAK KALMIŞTI. Dolayısı ile kargalar bile güler ..Yurt dışında paran pulun olmadığını ..NEREDE MİLYAR DOLARLAR ..?? O zaman tayip giler bankası var gizlice tayip hanedanlığı bankası var yani ..Git işine yalan konuşma suss birileri çıkacak..( MİLYARLARCA YUROLARINI,DOLARLARINI,NEREYE SAKLADIĞINI İSPAR EDECEK ) dolayısı ile SUSS bankaya yatırmaya bilir bir yerlerde saklamışsın dır SUSS yalan ,yalan DOLAYISI İLE ATMA RECO DİN KARDEŞİYİZ ..yani .TANRI KORUSUN İTİKİ SENİN GİBİ KARDEŞİM YOK.Utancımdan sokağa çıkamazdım ..TANRI TÜRK ULUSUNU senden ve yalaka ,yaltakcı ,3 kâğıtcı yandaşlarından yaltakcılarından KORUSUN TANRI BİZ TÜRK MİLLETİNİ SENDEN VE YALTAKCILARINDAN ,YALAKACILARINDAN KURTARSIN AMİN TANRIM BİZE TÜRK ULSUNS YARDİM ET AMİN .!!

Misafir Avatar
vatandaş 2017-11-27 10:08:54 @TANRI TÜRK ULUSUNU KORUSUN .

RTE yıllarca İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTUMI yaptı istese orada daniskasını yapardı bir yolsuzluk bulamadılar şiir okudu diye hapse tıkmadılarmı milletvekilliği kalkanıda yoktu o zaman yolsuzluk chp nın işidir açın gogulu istanbul İSKİ skandallarını okuyunda utanın

Beğenmedim! (7)
Avatar
gemicikler 2017-11-26 17:07:34

kac tane gemicikler sirketler villalar vardi onlara nolduki

Misafir Avatar
cevizci 2017-11-26 18:46:27 @gemicikler

el vurdu yel vurdu sel vurdu..hepsi kayboldu....hahahaaa
mal da yalan mülk te yalan var sende biraz oyalan akp.liler..
ancak KUL HAKKINI Allah asla unutmaz..millet aç iken tok yatan bizden değildir ..peygamberim böyle buyuruyor..

Beğenmedim! (1)
Avatar
Nurali boz 2017-11-26 16:45:49

bir damla dahi guvenirli yok yalandan kim olmuski receb koltugu birakacakmis 0 la oglum ne idi neyi 0 lattin sade turgeve aktardiginiz devletin parasi ile iki tane tupras kurardiniz 10 tane daha kopru yapardiniz sen

Misafir Avatar
mardinli muzaffer ve arkadaşları ve ailesi. 2017-11-26 18:44:38 @Nurali boz

kardeş bizden akp.ye ve MHP.ye oy yoktur..bu gerçekte böyle biline.
inançlı ve vicdanlı kişi bu iki partiye oy vermez..
çektiklerimiz yetmiyormuş gibi çekeceklerimizde mi olsun..!
kesinlikle akp.ye oyveremyez.

Beğenmedim! (2)
Avatar
öti1941 2017-11-26 16:42:49

Kurusun lafi mi olur::::))))

Avatar
TANRI TÜRK ULUSUNU KORUSUN . 2017-11-26 16:33:29

Ah..canım benim .!!MAHSUM adamcağız .Ya öyle bir yalan ŞÖYLEKİ..inandırıcı OLSUN. NEREDE ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİN ..GİDERLER FATURALARI..?? Niye ozaman örtüldüğü ödeneğinin nerelere harcandığının,faturaları..?? Niye örtülü ödeniğinin..nerelere,harçandığının..hesabı..sorulamaz..diye..karar çıkartın..?? SUSS tayyip SUSS çook yalanlar konuşuyorsun..!!Git artık ,git istenmiyor ve istemiyorsunuz ..GİDİNDE SAYIN ,SEVGİLİ HANIM EFENDİ İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER HANIM ..CUMHUR BAŞKANIMIZ OLSUN ÖNCE TANRI SAYESŞNDEDE ÜLKEMİZ TÜRK ULUSU REFAHA H6ZURA KAVULSUN ..ÖNCE TANRI .

Avatar
Nurali Boz a cevap 2017-11-26 17:06:08

unuttun galiba kopruler borc ile yapildi biz millet olarak oduycez gecende gecmeyende oduycek kazanan kim yapan sirket

Misafir Avatar
vatandaş 2017-11-27 10:12:33 @Nurali Boz a cevap

amma cahilmissin sende ya senın bu dediklerin köprüler marmaray hepsi yap işlet devret şeklinde yapıldı devlet kasasından parada çıkmadı borçlanmadıda cahiller habire yazıyo kafa bari agrıtmayın

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
bolu 2017-11-27 09:39:44 @Nurali Boz a cevap

nurali bokz a cevap. nurali köprülerin hangi borcunu ödüyorsun? ek hangi vergi, hangi ödeme çıktı sana? yalancı ve iftiracı. sahtekar. tepe tepe kullanın köprüleri, yolları, tunelleri, hastaneleri, uçakları, ondan sonra iftira ve karalama yapın öylemi? eee nankör KEDİ cinsi sizler.

Beğenmedim! (9)