İl Milli Eğitim Müdürü'nden tekzip geldi

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in bir imam hatip okulunda düzenlenen etkinlikteki ifadeleri yargıya taşındı. Demir de haber ile ilgili tekzip gönderdi.

İl Milli Eğitim Müdürü'nden tekzip geldi

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in bir imam hatip okulunda düzenlenen etkinlikteki ifadeleri yargıya taşındı. Demir de haber ile ilgili tekzip gönderdi.

16 Mart 2018 Cuma 15:34
İl Milli Eğitim Müdürü'nden tekzip geldi

Bartın’da 21 Şubat tarihinde Ulus ilçesi İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Ulus Müftülüğü’nün düzenlediği Ulus Müftülüğü aylık imamlar toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Ulus Müftüsü Murat Okuyar, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ve Ulus İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Aslan katıldı.

Birgün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre; toplantıda Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir söz alarak;

“Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘Bizler Köy Enstitüsü Mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120.000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık’ dedi.”

“Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi” ifadelerini kullandığı ve sözlerinin devamında;

"Okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını,

"4-6 yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden bahsettiği öne sürüldü.

CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, söz konusu iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Başkan Erkan, İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in alenen hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve görevi ihmal suçlarını işlediğini kaydetti. Başkan Erkan, Savcılığa yaptığı suç duyurusunda ‘toplantı tutanakları ve kamera kayıtlarının’ incelenmesini talep ederek şu istekte bulundu: “Sayın Savcılık Makamınca ayrıca re’sen tespit edilecek suçları işleyen Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’den şikâyetçi olmakla hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak 5237 sayılı TCK’nin ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasını talep ederim.”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN TEKZİP

Yaşar Demir'in yukarıdaki haber nedeniyle YURT Gazetesi'ne gönderdiği tekzibi aynen yayınlıyoruz:

16.03.2018 tarihli “CHP'den Bartın Milli Eğitim Müdürü'ne suç duyurusu” başlığı ile http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/chp-den-bartin-milli-egitim-muduru-ne-suc-duyurusu-h81928.html  linkinde yayınlanan yalan haberde yer alan iddialara dair ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamayı yapmaktayım.

     Söz konusu haber içeriğinde 21 Şubat 2018 tarihinde Bartın'ın Ulus ilçesindeki imam hatip lisesinin toplantı salonunda gerçekleştirilen İlçe Müftülüğü aylık imamlar toplantısı sırasında tarafımca; 
“Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘Bizler Köy Enstitüsü Mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120.000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık” dediğim,
“Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi” dediğim,
Okulları ziyaret ettiğimde başı açık öğrencileri gördüğümde sinirlendiğim ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığım,
"4-6 yaş grubu çocukların Kur’an kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden” bahsettiğim içeriği ile haber yapılmıştır.
     Söz konusu haber içeriğinde geçen tüm iddialar tamamen asılsız iddialar olup,  tarafımca söz konusu toplantıda ve/veya başka bir tarihte bu cümlelerin söylenmediği halde tarafımı kamuoyuna küçük düşürmek ve hakkımda linç kampanyası düzenlemek maksadı ile haber yapılmıştır.
     Yayınlanan haber kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı taşıyan, tamamen uydurma ve art niyetli olup, toplantıya katılan pek çok kişi de söz konusu cümlelerin tarafımca söylenmediğine şahittir ve böyle bir konuşmanın iması dahi yapılmamıştır. Haber içeriğinde geçen hiçbir beyan tarafıma ait değildir. 
     Haber içeriğindeki sözler tarafıma ait olmadığı gibi maksatlı haber yapılarak kamuoyuna tarafımın Atatürk düşmanı olduğu, türbansız kişilere yönelik nefret söyleminde bulunduğum, küçük yaşta çocukları örgütlemeye çalıştığım gibi kişiliğime yönelik affedilemez bir saldırı düzenlenmiştir. Bununla beraber söz konusu haberlerde görevimden de bahsedilerek Türkiye Cumhuriyeti İl Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürkçülerin terörist yetiştirdiği,  türbansız kişilerin nefret edilecek kişiler olduğu, 4-6 yaş grubu çocukların örgütlenmesi gerektiği gibi sözler söylediği haberleştirilerek toplumu ayrıştırmaya, kin ve düşmanlığa yöneltmek amacına hizmet etmektedir.  Söz konusu haberlerden dolayı şahsım ve kurumum telafisi imkansız zarar görmektedir.    
     Şüphesiz ki haberi yapan gazetelerin halkı doğru bilgilendirmek adına bir kaygısı bulunmamaktadır. Haberin başlığında tarafıma atılmış soyut bir iftiradan bahsetmek şöyle dursun sanki gerçekte iddia olunan sözleri söylemişim gibi haber “CHP'den Bartın Milli Eğitim Müdürü'ne suç duyurusu”  şeklinde başlıkla verilmiştir. Haberin bu şekilde bir başlıkla verilmesinin amacı toplum önünde bu asılsız sözleri söylediğim algısı yaratılmasıdır. Söz konusu haberler bu şekilde verilerek toplum nezdinde kişi ve kurumları karalamak ve itibarsızlaştırmayı amaçlamaktadır. Halkımızın aklında hiçbir soru işareti kalmaması adına açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur.

Yukarıda izah olunan nedenlerle http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/chp-den-bartin-milli-egitim-muduru-ne-suc-duyurusu-h81928.html adresli internet sitesinde yayınlanan “CHP'den Bartın Milli Eğitim Müdürü'ne suç duyurusu” başlığı ile yayınlanan haberde geçen sözlerin hiçbir şekilde tarafımca söylenmediğini kamuoyuna duyururum. Bu nedenlerle açıkça kamuoyunu yanlış bilgilendirici bu haberin internet sitesinden kaldırılarak bu açıklamanın 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9’ uncu maddesine istinaden internet sitenizde haberin yapıldığı şekilde internet kullanıcılarının ana sayfanız üzerinden doğrudan ulaşacağı şekilde ve tekzip başlığı altında bir hafta süreyle yayınlanmasını diğer kanuni haklarım saklı kalmak suretiyle talep ediyorum. 20.03.2018

– Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 22.03.2018 17:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
52 2018-03-16 16:37:38

ulan müptezel git o zaman iranda yaşa bu atatürk cumhariyetın ekmeğini yeğicen suyunu içicen birde hayinlik ve yobazlık yapıcan yazıklar olsun seni o kurumun başına ketirenin***

Misafir Avatar
Okur 2018-03-24 19:29:20 @52

Unuttunuz galiba sn mudur,elinize gecen ilk imkanda meclisi bombaladiniz,bana yutturamazsiniz...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ben de bir sıkmabaş 2018-03-22 18:34:37 @52

görünce çok sinirleniyorum amma hepimiz birbirimize karşı saygılı ve hoşgorülü olmak durumundayız

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AZİZ nesin virüsü vardıya 2018-03-21 08:33:45 @52

Evet Aziz Nesin virüsü ülkemizde hala yaygın. bir çok insan hala ruhi hasta. solculuk, kominizim, din düşmanlığı bu hastalık hala epey yaygın. yazık oldu bu halkın çocuklarına. ama demekki o nasipsizler o hastalığa yakalandı kahrolasıcalar. dinsizliği bir marifet sanıyorlar. aynen içki içmeyen, sıgara içmeyen erkek sayılmaz gibi hastalığı gibi solculuk hastalığınıda maalesef epey zavallılara sokmuşlar artık zor çıkar. nasipli olanlar hakkı görüp kominizime solculuğa lanet deyip hak yola giriyor ama nasipsizler zırvalayıp duruyor.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
@52 x-----sen bir manyaksın biliyormusun 2018-03-16 18:25:08 @52

Onca öğüt yazdım ders verdim örnekler verdim sen hala adam olmadın. adam olacağında yok . artık seni belanla baş başa bırakıyorum . tez zamanda belanı bulasın inşaAllah.

Beğenmedim! (16)
Avatar
Cancan 2018-03-16 17:04:49

İste Mustafa kemal ataturkun astığı yobazlar bidaha türedi bi bitmadiniz amk

Avatar
X 2018-03-16 17:20:22

Bende senin gibi yavsaklarin yüzünü gördügüm zaman aynisiyim.

Avatar
way way 2018-03-16 16:54:35

Örümcekli beyinin dediklerine bak evlatlarımızı kimlere emanet ediyoruz

Misafir Avatar
@way way x---vay vay 2018-03-21 08:26:00 @way way

Way Wayy adlı yorumcu senin sapık zihniyetini anlamamak için cahil olmak lazım. sen ne evladından bahsediyorsun senin sizin sapıklığınızın derdi baş, kol bacak göbek seyretmek. sizin derdiniz örtünmeyle değil siz egonuzu tatmin etmek için sapık zihniyeti savunuyorsunuz . örtünmek, adam gibi giyinmenin kime ne zararı var ? siz dilim varmıyor söylemeye yahu! kızların, kadınların açık yerlerini seyretmek için adınada laiklik diyorsunuz, Atatürkün Türkiyesi diyorsunuz . yazıklar olsun sizin insanlığınıza be.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Türknevzat 2018-03-16 17:40:35

Bu sinir değil,hınç oğlum hınç.içinize kin birikmiş,cin çarpar sonra.hocaya gitte bir üflesin.cin hemen çıkar,

Misafir Avatar
inanma araştır 2018-03-16 18:23:04 @Türknevzat

Allah buyyuruyorki: size bir fasık yalancı güvenilmeyen biri bir haber getirdiğinde ona hemen inanmayın araştırın. bre cahil yobaz yorumcular ne araştırması SAZAN BALIĞI gibi oltaya geliyorlar. tuzağa düşüyorlar, günaha giriyorlar. bir müdürün bu lafı bu şekilde diğeceğine inanmıyorum bn.

Beğenmedim! (16)
Misafir Avatar
uyanlaımmı biraz. 2018-03-16 18:08:40 @Türknevzat

Haklı . ayrımcılık yapanı yasalar çerçevesinde yargılıyalım. pekkii 2002 yılı öncesi milli güvenlik toplantılarında alınan kararlar sadece şuydu İRTİCAYLA MÜCADELE kararı. peki ülkede onca iç dış sorunu yokmuyduda irticayla mücadele kararı çıkyordu?
vardıda o zamanın yöneticileri Türkiyeyiidre etmiyor bilakiz uyutuyordu.

Beğenmedim! (10)
Avatar
X 2018-03-16 17:25:16

Tipe bak.

Avatar
Şah 2018-03-16 16:45:17

Tüm dünyada başı açık çocuklar vardır, genellikle de ilim, bilim ve sanat üretirler. Sen bunlara mı kızıyorsun şapkanı önüne koy bir düşün bakalım. Düşünecek kadar zamanında yok ya...

Misafir Avatar
@Şah x ----şah evet bak şimdi 2018-03-21 08:29:42 @Şah

Dünyada o bilim insanları başları açık diyemi bilim insanı oldular?
yada inanmış müslüman olsalardı başları kapalı olsaydı bilim insanı olmayacakmıydı?
yahu bu kadar geri zekalısınız ama kendinizi akıllı sanıyorsunuz. eşeye demişler gel at ol . demiş ya bırak at gibi büyük olursam bazı kapılardan sığmam dışarıda kalım donarım, kurt kuş yer beni.işte sen eşşek kafalısın .

Beğenmedim! (2)
Avatar
X 2018-03-16 17:21:29

Bende senin gibi yavsaklarin yüzünü gördügüm zaman aynisiyim.