İnce'den Erdoğan'a; Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı?

Cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce Hakkari, Rize, Antalya'nın ardından bugün Denizli'de vatandaşlara seslendi.

İnce'den Erdoğan'a; Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı?

Cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce Hakkari, Rize, Antalya'nın ardından bugün Denizli'de vatandaşlara seslendi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 13:06
İnce'den Erdoğan'a; Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde konuştu. İlk olarak YURT Gazetesi'nin duyurduğu Muharrem İnce'nin seçim şarkısı da ilk kez Bozkurt'ta çalındı. Muharrem İnce, AKP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de kendisini kıyaslayarak; "O çöp desin ben kuantum diyeceğim, o küfür etsin ben uzay diyeceğim; onun projesi kanal kazmak olsun benim projem huzur olacak" ifadelerini kullandı.

İnce her mitinginden sonra yaptığı, 'Bir çivi, bir nalı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır, bir yiğit bir memleketi kurtarır' söylemini yapmadı. Vatandaşların ısrarı üzerine, İnce, 'Bak Engin bir de bana her konuşmadan sonra yapma diyorsunuz, ama vatandaş istiyor' dedi. İnce, daha sonra her mitinginde yaptığı söylemini tekrarladı. Denizliler de büyük bir coşku ile eşlik etti.

İnce'nin konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle: 

-O çöp desin ben kuantum diyeceğim, o küfür etsin ben uzay diyeceğim; onun projesi kanal kazmak olsun benim projem huzur olacak.

-Her sene 10 bin akıllı çocuğumuzu yurdışına göndereceğiz. Ben bağırıp çağıran, küfreden cumhurbaşkanı değil, yol gösteren birisi olacağım. 

-Akıllı telefon lazım da, akıllı cumhurbaşkanı da lazım. 

-Aslında ben ondan daha zenginim. Bir kere ben hukuk devletine, özgürlüklere inanıyorum. İnsanlar arasında ayrım yapmam, benim defterimde yazmaz. Ben ülkemin bütün insanlarını seviyorum, gönlümde hepsine yer var. Malvarlığımız gariban olabilir ama benim gönlüm ona göre çok zengin. 

-Bir kere ben bu ülkenin çocuklarına 16 yıl fizik anlattım. Geleceği anlattım. Bakın böyle bir dünya olacak, uzaydaki taşlardan maden toplayacaklar dedim. Türkiye'nin uydusu olmalı, laboratuvarları olmadı. 30 sene önce size telefonlar olacak, görüntülü arrayacaksınız desem gülerdiniz. Peki 30 sene sonra ne olacak, bunu akıllı çocuklarımız bilecek.

-Geçenlerde bir öğrencimle karşılaştım. Kalp cerrahıyım dedi. Mutluluğu görüyor musun? İşte ben bunun için zenginim. Sizin çocuklarınız için, hepimizin çocukları için adayım. Kendi çocuklarım için de. 

-Bir insanı 3 kişi kıskanmaz. Anası, babası, öğretmeni. Öğretmeni de kendinden bir parça görür. Benim başarım var burada der. Bnim öğretmenim, yanına gittiğimde herkese beni tanıırı 

-Güneşli günler göreceğiz çocuklar, motorları maviliklere süreceğiz. Bire bin verecek tohumlar. 

-Madem ekonomi iyi; neden gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3'ken bizde 11. Neden cari açığımız bu düzeyde? Neden gençlerin yüzde 20'si işsiz? Ortada bir sorun var. 

-Bir kadınlara, bir de gençlere güveniyorum. Bu iktidarı kadınlar ve gençlerle değiştireceğiz. 

-Cumhurbaşkanı olduğunda Tayyip Erdoğan'ı yargılayacak mısın diye soruyorlar. Hayır. O benim işim değil, mahkemelerin işi. Devlet intikamla, rövanşla yönetilmez. Devlet şöyle yönetilir: Birinci sınıf hakimler var. Onların içinden kurayla seçersin yüksek yargıyı. Ona da dersin ki, görevini düzgün yap, çay toplamaya gitme, düğmeni ilikleme. Cyumhurbaşkanı olduğumda bir toplantıya gittiğimde o yargıçlar ayağa kalkarsa onlara iki çift sözüm var. Kalkmayacaksınız! O yüksek yargıçlar günü geldiğinde beni de, Tayyip Erdoğan'ı da yargılamalı. Böyle olursa memleket düzelir. Bu düzene son vereceğiz.

-1986'da Borçka'da öğretmenlik yapıyorum. Okulda bbir hizmetlimiz vardı, iki çocuklu. Çocuklarından birisi hakim, diğeri de genel müdür yardımcısı. Bu böyle değişir. Çocukluğumda çobanlık yaptığım günlerde, bir odada 4 kişi yaşadığımız günlerde, kırma masanın altında ders çalıştığım günleri hiç unutmuyorum. Bugün bu ülkede binlerce böyle çocuk olduğunu biliyorum. 

-Gençlerine matematik, fizik öğretecek Türkiye. Dindar bir nesil yetiştireceğiim diyor. Senin haddine mi düşmüş. O senin görevin değil, ailelerinin görevi. Ben çocukken Kuran kursuna giderdim yazları. Elhamdüllillah biz de Müslümanız. Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı! Devletin görevi matematik, fizik, biyoloji öğretmektir; iş bulmaktır. 

'İKİNCİ TURA KİM KALIRSA DESTEKLERİM'

Muharrem İnce Denizli'ye gelmeden önce Antalya'da bir basın toplantısı düzenledi. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ikinci tura kalması halinde İyi Parti adayı Meral Akşener'e destek vereceğini yineledi. "2. tura kalmazsam yardımcı olurum ama ben de diğer adaylardan aynı desteği beklerim" diyen İnce, HDP'nin adayı Demirtaş'ın tutukluluğuna da itiraz etti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, Antalya'da basın toplantısı düzenledi.

İnce yarışın eşit koşullarda olması gerektiğini söyledi. "İkinci tura kalması halinde İyi Parti adayı Meral Akşener'in yardımcısı olurum" sözlerine de açıklık getiren CHP'li Cumhurbaşkanı adayı şunları kaydetti:

Tekrar ediyorum aynı şeyi diğer adaylardan da isterim, benimle ilgili böyle bir durum olduğunda arkadaşlarımın da bana yardımcı olması beni mutlu eder bu karşılıklı, birinci tur öncesinde bir centilmenlik anlaşmasıdır aynı zamanda. Benim sözüm söz ama herkesin bu konuda söz vermesi milletimizin yararına olacaktır.

Ben rakiplerin bir kolunu bağlayarak güreşmek istemem kim olursa olsun adil yarışmak isterim, Sayın Karamolaoğlu, Akşener, Demirtaş ve Sayın Erdoğan'ın da benimle eşit şartlarda yarışmasını isterim adayın biri hapiste diğerleri propoganda yapıyor. Bu doğru değil, bunu doğru bulmuyorum, bu bir süre sonra vicdanları kanatır. Demirtaş, Kürt diye 'bırak ona ne olursa olsun mu diyeceğiz' Böyle bir şey olmaz.

Son Güncelleme: 12.05.2018 14:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Okur 2018-05-12 14:18:39

Sen kuantum diyorsun,bunlar da kara delikleri keşfettiler,ekonomi delik,enflasyon delik,vatandaşın cebi delik ayakkabısı delik daha ne istiyorsun

Avatar
misafir 2018-05-12 14:39:18

müslüman....yalan söylemez...çalmaz...fitne koymaz....kul hakkı yemez....kul hakkıyla saltanat sürmez. kibirlenmez...bu sıfatlar münafıklıktır.

Avatar
İstikbal 2018-05-12 15:57:18

Atatürk "İstikbal goklerdedir" dedi, yukarısıni gosterdi. Bunlar ise "dotlerdedir" anladılar, hep aşağıda aradılar.

Avatar
Tarzan 2018-05-12 15:02:53

16 yıldır Erdoğan ve akp iktidarında görev alanların bazıları tamamı ile Kur'an ve İslam dinine aykırı hareket ediyorlar. Çünkü Müslüman olduğunu sanan kitleler kendi dininin kitabı Kur'an'ı kendi dillerinde okuyup anlamadıkları için sığır gibi İslam hakkında her söylenene ve her duyduklarına inanıyorlar. İslamda günah olan iftira ve hakaret Erdoğan'ın ise en büyük sermayesi durumunda. Sen rakip partiye bok ve pislik dersen, seni destekleyenler altlarına s*çar abdestlerini bozarlar. Bir şişeye gül suyu kir, gül suyu dökülür. Bir şişeye Rakı veya şarap köy, rakı ve şarap dökülür. Bir insanın beyni iyi ilimle beslenmiş ise, ağzından iyi ve temiz kelam çıkar. Bir insanın beyni ve ruhu kötü bilgilerle beslenmiş ise, ağzından bok ve pislik çıkar. Daha fazla uzatmak istemiyorum. Ağzından kötü laf çıkan birisi Müslüman olamaz. Ben Deistim ama kötü kelimelerden uzak yaşıyorum.

Avatar
Müslüman 2018-05-12 19:33:29

Müslüman çalmaz, çırpmaz, hile yapmaz, dolandırmaz.

Avatar
Kuantum 2018-05-12 18:40:00

Ehvenişer yöntem buldu. Dini siyasete alet etmek yerine teorik fiziği siyasete alet etmek.

Avatar
ince böyle olmaz 2018-05-12 15:39:23

pislikmi dedi ona lağım faresi diyeceksin çöplükmü dedi ona senden iyi çöp olur diyeceksin

Avatar
52 2018-05-12 21:14:17

sayın tayip beyi hiçmiç ne dinler nede çitiye alırım kusura bakmasın **çünki atatürk diyemiyen türk milleti diyemiyen cumhuriyetimize savaş açmış bağımsızlık diyemiyen bir insan değil cumhur başkanı kim olursa olsun binim nazarımda sadece acınacak insandır siz akp liler siz tayip beyin türk milleti dediğini kaç kes duydunuz samimiyetine nasıl inanıyorsunuz