İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları satıyor

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları birilerine peşkeş mi çekiyor? Vatandaşlara haber verilmeden konutları ihaleye çıkarılarak satılıyor.

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları satıyor

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları birilerine peşkeş mi çekiyor? Vatandaşlara haber verilmeden konutları ihaleye çıkarılarak satılıyor.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 12:50
İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü kamuya ait arazi, arsa ve konutları satıyor

Ceren KAYA / YURT

Maliye Bakanlığı, vergi barışı ve çeşitli iyileştirmeler peşinde koşarken bazıları da fırsatları kaçırmıyor. 05.12.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 7061 sayılı Torba Kanunu’nun 58’inci maddesinde Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi başlıklı kısmında; savunma, güvenlik, adalet ve istihbarat hizmetlerini yürüten personel tarafından kullanılanlar hariç olmak üzere, genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin, döner sermayelerin, fonların, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları hariç özel kanunla kurulmuş diğer kamu idarelerinin kamu iktisadi teşebbüsleri ve bunların bağlı ortaklıkları ile müesseselerinin ve sermayesinin yüzde 50’sinden fazlası kamuya ait diğer ortalıklar ve şirketlerin mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan kamu konutları ekonomiye kazandırılacağı, kat mülkiyeti kurulan kamu konutları bağımsız bölümler halinde, üzerinde kat mülkiyeti kurulmamış kamu konutu bulunan taşınmazlar ise üzerindeki yapılarla birlikte bir bütün olarak, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununda yer alan hükümler çerçevesinde ihale yoluyla satılacağı yer alıyor.

VATANDAŞ ŞAŞKIN OTURDUKLARI EVLER SATILIYOR

İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü içinde ikamet eden vatandaşların haberi olmadan, konutları ihaleye çıkarılmış ve yeterli rekabet koşulları oluşmadığı halde satışını yapmıştır. Daha çok Şişli bölgesinde bulunan konutların sahipleri ise durumu tesadüfen öğrendiklerini ve şaşkınlık yaşadıklarını söylüyor.

Önerilen Haberler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2018-05-09 12:59:58

ALLAH (CC) İLE ALDATMAYAN VE KANMAYAN KANDIRILMAYAN KANDIRMAYAN CUMHURBAŞKANI İSTİYORUZ. TAMAM....

Avatar
Vatandaş 2018-05-09 13:03:25

Ambarda darı bitti. Kara göründü. Ekonomik darboğaz ve uluslararası para baronlarından aldığınız para ve faizi ekonomide kara delik oluşturdu sat sat ekonomisi bile kurtarmıyor artık şimdi vatandaşın malına geldi. Patronlar varlıklarını yurtdışına taşıdı,onlarda sıkıntı yok. Gariban vatandaşın evi arabası vb.varlıklarından en az% 10 varlık vergisi toplama geldi. Milli değerlerimiz birbir haraç mezat sattılar.Eeeee Boşuna atalarımız boşuna dememiş " FAZLA İSRAF İFLAS ETTİRİR" şimdi sıra milli irade de. Metanetle seçimi bekliyor Farkındalığını sizlere hatırlatacak Tok açın halinden anlamazmış sandıkta vatandaş el mi yaman bey mi yaman gösterecek

Avatar
bu arazileri 2018-05-09 13:34:37

arkasında israil olan masonlar alacak satıyor şimdiden memleketi bu deyyuslar.

Avatar
52 2018-05-09 13:55:32

anlamamak için saf olmak lazım akp nin gücü bitmiş batan geminin maları gibi ne yok haraç mezat satışa çıkarıyor *bunlar değil devlet malını vAllahi milleti de satarlar çünki düşmekten o kadar çok korkuyorlar ki seçime kadar ülkenin bitiğini saklamaya çalışıyorlar ama nafile akp oyunu verenler yakındır gürürler develosyon nasıl olur gerçi genç nesil bunu bilmez ama akp sayesinde onlarda öğrenir hadi hayırlı işler **

Avatar
emlak uzmanı 2018-05-10 18:51:39

belediyeler planında istimlak edilmesi gereken binaları vatandaş madur olmasın diye hazine ile küçük oranlarda hisselendirir. uzun yıllar ecri misil uygulanan bu taşınmazları hazine yine vatandaşa iyilik olsun diye düşük fiyatlardan hisselerini satışa çıkarır ve ihale kanununa göre ilan eder açık ihale satışlar yapılır. diyeceksiniz ki bilenle bilmeyen bir olur mu?