İttifakta olay: Bahçeli, AKP’li milletvekili adaylarını adeta fırçaladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AKP milletvekili adaylarına, oyuna gelmemeleri yolunda uyarıda bulunurken, “MHP’yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir. Fitneye düşmeyin, MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın. Bunu böyle bilin" dedi.

İttifakta olay: Bahçeli, AKP’li milletvekili adaylarını adeta fırçaladı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AKP milletvekili adaylarına, oyuna gelmemeleri yolunda uyarıda bulunurken, “MHP’yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir. Fitneye düşmeyin, MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın. Bunu böyle bilin" dedi.

07 Haziran 2018 Perşembe 19:12
İttifakta olay: Bahçeli, AKP’li milletvekili adaylarını adeta fırçaladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bekası için cumhur ittifakının içinde yer aldıklarını belirterek,  "Özellikle AK Parti milletvekili adayları oyuna gelmeyin. İttifakımız AKP ve MHP’dir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP’yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir. Fitneye düşmeyin, MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın. Bunu böyle bilin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi ilk turda kazanacağını ifade eden Bahçeli, "Aziz vatandaşlarım, MHP’ye milletvekili seçimlerinde oy verecektir. Gördüğümüz budur. Gerçekleşecek olan da budur. Dedikodu mahalle aralarında olur, biz siyaset yapıyoruz, üstelik adam gibi ve mertçe yapıyoruz. Fitne, günahkarların mesleğidir. Bunların hiçbirine itibar etmeyiniz" diye konuştu.

Kayseri'de konuşan Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

“İstiklalimize saldırılırken, cumhurun emanetini daha fazla sahiplenmeli Cumhuriyetin kuruluş felsefesini müdafaa etmeli, ülkemiz için sorumluluk almalı, bir olmalıydık. Mevzu bahis olan bekamızdır, vatandır, cepheleşmeye, ters düşmeye yer yoktur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi cumhurun bizzat kendi mimarisidir. Yeni sistemin doğasına uygun bir şekilde siyasi partiler arasında ittifak kurabilmenin kanuni alt yapısı hazırlanmış, bu kapsamda AK Parti ile MHP’li kardeşlerimiz cumhur ittifakı çatısı altında bir araya gelmiştir. Cumhur ittifakı milli bekanın sırrı, istiklalin muhafızıdır. Bu sistemin bütün kurum ve kurallarıyla inşası için cumhurun ittifakla hareketi tarihi ve milli bir sorumluluktur. Varsın başkaları ihanet ittifakıyla acunsun, FETÖ ittifakından medet umsun. Biz cumhur diyeceğiz, cumhuriyet diyeceğiz, Türkiye’nin ittifak ve iradesiyle hepsini şaşkına, alayını sudan çıkmış balığa çevireceğiz.

‘ŞARLATAN ANKET ŞİRKETLERİNE İNANMAYIN’

“Türk düşmanlarının Türkiye muhaliflerinin cumhurun ittifakı karşısında ufalanmaktan başka çaresi yoktur. Bunun için 24 Haziran tarihi fırsattır. Ümitsiz olmayacağız çünkü Allah vardır. Karamsar olmayacağız güven veren, gelecek vaat eden cumhur ittifakı hazırdır, mutlaka başaracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi TBMM’de çok güçlü bir şekilde temsil edilecektir. Sizler de buna emin olunuz, dedikodulara aldırmayınız, şarlatan anket şirketlerine bakmayınız. Oy oranımızı düşük göstermek için kudurmuş gibi çalışan şarlatanlara cumhur ittifakı 24 Haziran’da darbeyi indirecektir. Bizim anketimiz milli vicdandır. Bizim anketimiz ahlaktır, adalettir, bayrak ve vatan sevdasında eriyen Türk milletinin tertemiz evlatlarının iradesidir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilk turda seçilecektir. Aziz vatandaşlarım, MHP’ye milletvekili seçimlerinde oy verecektir. Gördüğümüz budur. Gerçekleşecek olan da budur. Dedikodu mahalle aralarında olur, biz siyaset yapıyoruz, üstelik adam gibi ve mertçe yapıyoruz. Fitne, günahkarların mesleğidir. Bunların hiçbirine itibar etmeyiniz, sırtınızı çeviriniz.”

“MHP DÜŞMEDEN TÜRKİYE DÜŞMEZ”

“MHP Türkiye’dir, Türk milletidir, vatana duyulan eşsiz, emssalsiz sevgidir, sadakattir. MHP’nin yükselişini hiç kimse hiçbir müfteri durduramayacaktır. Biz 49 yıldır millet hizmetinde, vatan nöbetindeyiz. Söz konusu vatan olduğu zaman hiçbir güce boyun eğmeyiz. Fedakarlıkta da isteneni yaparız, nitekim yapıyoruz. 1 Kasım’dan sonra partimizi ele geçirmek istediler, direndik. Davamızı kundaklamak istediler izin vermedik. FETÖ kontrollü saldırıya maruz kaldık, saflarımızı koruduk. Ülküsüne sevdalanmış kardeşlerimizi iktidar sözleriyle aldattılar. Ülkücü irade dediler çürük çıktılar. 12 Eylül’den sonra en mütecaviz saldırıları imanla durdurduk. FETÖ’nün oyunlarını bozduk, üç hilal sancağımızı soldurmak için yarış içine girdileri yine anket senaryolarına saldırdılar MHP Türkiye’nin son kalesidir, bu kale düşmeden Türkiye düşmeyecektir.”

“İç ve dış sorun alanlarımız artmaktadır. Türkiye’nin belini bükmek, iç ve dış barış ortamını bozmak için FETÖ; PKK, PYD, IŞİD, CHP ve HDP emel birliği yapmışlar, her türlü rezalete çanak tutmuşlardır. 15 Temmuz’dan sonra işgal denemesi yapan teröristler yabancı ülkelerde güvenlikte tutulmaktadır. Bu kepazelik değil midir, ihanet değil midir? Hani demokrasi, insan hakları, hukuk. FETÖ’cüleri himaye eden Yunanistan Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaktadır. Bu son gelişmeler FETÖ ile Yunanistan’ı işgal planı denkliğinde eşitlenmiştir. Teröristlerin korunup kollanması, insanlık değerlerini çiğnemek, komşuluk hukukunu hiçe saymaktır. Yunanistan bundan kaçamaz. Ege adalarını istilaya yeltenen Yunanistan Türkiye’nin daha fazla sınırlarını zorlamamalıdır. Bu kapsamda ABD’de FETÖ elebaşını Türkiye’ye teslimi gerçekleşmelidir. Menbiç konusunda ABD ile varılan uzşlaşma Türkiye’yi memnun etmiştir. İki ülke Menbiç temelinde bir yol haritası üzerine anlaşmaya varmışlardır. İlk aşamada ön hazırlık toplantıları, ikinci aşamada YPG’nin elinden silahların alınması, son aşamada yönetimin nasıl olacağı belirlenecektir. PKK YPG’nin Fırat’ın doğusuna yerleşmesi ve mücavir alanlara doldurulması daha tehlikeli olmayacak mıdır? Menbiç’ten çıkarılmalı isabetlidir ancak bu hainler mutlaka hesap vermeli, döktükleri kanların bedelini ödemelidir. Güney sınırlarımızda hiçbir kanunsuz harekete müsaade edilmemelidir. Teröristlerin barınak ve sığınakları yeryüzünden silinmelidir. Türk bayrağı nasıl Afrin’e dikildiyse aynısı da Kandil’de yapılmalıdır.Devir Türk devridir. Türkiye terör sorunundan kurtarılmalıdır.”

‘CUMHUR İTTİFAKI TERÖRİSTLERİN KANLI DİŞLERİNİ SÖKECEK’

 “Teröristten cumhurbaşkanı adayı bile çıkmıştır. CHP’si, İP’i Saadet’i Demirtaş’ın hapisten çıkarılması için ortak basın açıklaması yapmıştır. Aday İnce, Türk generalinin apoletlerini sökme emrini Kandil’den mi almıştır? Bunlara acırsak acınacak duruma düşeriz, rehavete kapılırsak ağır sonuçlarla yüzleşiriz. CHP kahraman Türk komutanlarının apoletlerini sökmek için hazırlık yaparken, cumhur ittifakı teröristlerin kanlı dişlerini birer birer sökecek. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi elzemdir. İnsanımız için her şeye değer, haydi hep beraber. Ülkemiz için her şeye değer haydi hep beraber, yine hep beraber. Konu vatansa siyaset ikinci plandadır. Bizim sevdamız Türkiye’dir. Sevgi ve bağlılığımız kökeni, mezhebi, yöresi ne olursa olsun tüm kardeşlerimize yetecektir.”

 “Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır. Yeni sistemle birlikte kuvvetler ayrımı daha da netleşecek ve güçlenecektir. Yargı bağımsız ve tarafsız, yasama daha güçlü, yürütme daha aktif ve seri hale gelecektir. 24 Haziran’da yeni sistem devreye alınacaktır. Biz de bunun gelişimine katkı sunacağız. MHP sosyal, siyasal ve ekonomik politikalara yön ve istikamet verecek siyasi bir yetkinliğe ulaşacaktır. Seçim beyannamemizde açıkladığımız söz ve vaatlerimizi TBMM’de çalışarak gerçekleştireceğiz.”

Son Güncelleme: 07.06.2018 20:19
Anahtar Kelimeler:
AnketKayseriAKPMhpBahçeli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bacadan 2018-06-07 19:30:22

Duman cikmaya basladi, Gargamel iyice istikametini kaybetti, itfaiye ne yazikki 24 Haziran da gelecek, Dayan Gargamel, Dayan.

Misafir Avatar
Biliyormuyuz? 2018-06-08 09:20:54 @Bacadan

Kürt türk alevi sünni, başı açık başı örtülü tüm halkımız bu ülkede eşit tir. ayrımcıık yapan haindir. AKP bu kardeşliğimizi perçimledi. muhalefet sürekli ayrıştırmak gayreti içinde. Gezi olayları büyük bir felaket senaryosu idi. fetö nün il hareketi idi. 15 Temmuz Fetönün 2. harekatı idi.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
24 Hziranda 2018-06-08 09:18:14 @Bacadan

Mühalefet kanadı ve terör grupları ve sömürücü ülkeler her an Türkiyenin tökezlemesini istiyor bekliyorlar. neyseki başımızda güçlü bir hükümet ve vatan aşkı dolu bir MHP var. Muhalefet Türkiyenin her sıkıntısından puan toplayacağını sandığı için hep ihanet ve bozuk oyunlar oynamaya çalışıyor. Muhalefete boyununun ölçüsünü alacak. terör ve emperyalist güçler sevinemeyecek.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
evet 2018-06-08 09:15:31 @Bacadan

Bu ADAM ADAM GİBİ ADAM. İyi perti mhp nin çürüklerini chp nin isyankarlarını aldı. aklı başında bir tane siyasetçi yokturiyi partide.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
nn 2018-06-08 09:11:27 @Bacadan

sefil gazeteci lafı yine geriden anlamış. sapıtmış

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bunlar akpli 2018-06-08 01:45:02 @Bacadan

menfeati için her şeyi yaparlar bunların içinde öyle şerefsizler varki sen benim kim olduğumu biliyormusun ben falan vekilin yiğeniyim diyen cahil vekil milletin emrindedir millet iradesinin dediğini yapar bu zihniyetide yıkacağız.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Muharrem İnce'nin rekor kıran reklam filmi ! 2018-06-08 01:21:30 @Bacadan

https://www.youtube.com/watch?v=57pydQq8YAQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-06-08 01:00:58 @Bacadan

https://odatv.com/erdoganin-mitinginde-yine-ayni-goruntu-07061852.html

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bu adamın çayına 2018-06-07 20:56:26 @Bacadan

uyku ilacı koyup götünedene salatalık sokup resminimi çektiler dicem.çünkü bu degişimi anlatmak için kelime bulmak zor.

Beğenmedim! (0)
Avatar
D 2018-06-07 19:51:01

Hiçmi yüzün kızarmaz . Bu halkın önünde biri çıkıp yuh olsun dün söylediklerin nerde diye soran varmı tabiki yok ,yazıklar olsun böyle siyaset olmaz olsun yalancılaaaar sizi insanlıktan soğuttunuz be bu Nasıl bir siyaset içine ettiniz . .

Avatar
akpli vatandaş aklını başına al 2018-06-07 19:53:48

fabrika yok iş yok ama kahvehane gidecen akşam eve eli boş gidicen.sonuç AİLE KATLİAMI karıyı bıçakla,kadın çocugu bogazlıyacak ve dahası .bir evin aylık masrafı 5 000 tl şaka gibi lüks hiç yok.ve karşı tarafın sana tavsiyelerine bakın kahveye git otur giderleri kim nasıl ödüyecek milleti pezevenk yerine koyuyorlar utanmaz arsızlar

Avatar
D 2018-06-07 19:55:22

Bu Ada'mın kontrolü kaybolmuş inanın. Bu kendi deyil bu çok tehlikeli dün ettiği sözleri yeminleri hangi insan yutar ya bir oyunun içinde yada büyük bir şeyin peşinde, bunu bilenlerde umarız onu sandıkta gömerler yok olur inşAllah Amiiin .

Misafir Avatar
halk DEVAM diyor 2018-06-08 09:24:45 @D

Büyükler ne demiş" KAVGA EDİLİR AMA ÖCEŞME ( ZITLAŞMA) OLMAZ. zamanında Bahçeli hükümete bir şey söylemişse br birlerine kızmışlarsa ülke elden giderkendemi bir birine kızacak? muhalefetin chp zihniyeti bu. hep yıkıcı ayrıştırıcı... bir arabada giden iki arkadaş tartışsa birbirlerine kızsa araba uçuruma giderken yanındaki oh olsun gitsinmi der yoksa aman kardeşim dikkat et demzemi*
ya anlayana anlamayana davul zurna az . chp baraj altı kalsında . rahatlayalım da.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ossmann 2018-06-07 20:01:21

sen akp ye dua et seni dislamasinlar meclisdeki koltukda gider. CB ince olunca felegin sasacak. belkide tayyipi devirdim diye ellerini ovusturacaksin.

Avatar
A 2018-06-07 21:05:33

Ahlaktan bahsedene bak. .

Avatar
ahmet 2018-06-07 22:16:50

İşte böyle sayın bahçeli. ne oraya nede buraya yaranamazsınız çizgileri belli olmayanların iki tarafada ve kendisinde bir faydası yoktur.

Avatar
ÜLKÜCÜ 2018-06-08 00:47:43

Başbuğ'umuzun partisini saraya yama partisi yaptın. Yazıklar olsun sana. Biz Bozkurtlar hiç bir zaman Akkurt olmayacağız, oyumuz MHP ye ve Cumhurbaşkanı adayımız Sn Meral Akşener Bacımız .