Kılıçdaroğlu: Bu seçim asla meşru değildir!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, 'TBMM'de araştırma komusyonu kuralım dedik. Meydanlarda kutlama yapıyorlar, 250 kişinin kanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakasındadır. Sen başbakanlık müşavirisin. Polis değilsin, jandarma değilsin, komutan değilsin. Kim buna izin veriyor, nasıl izin veriyor, ne görüşüyorlar?' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: Bu seçim asla meşru değildir!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, 'TBMM'de araştırma komusyonu kuralım dedik. Meydanlarda kutlama yapıyorlar, 250 kişinin kanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakasındadır. Sen başbakanlık müşavirisin. Polis değilsin, jandarma değilsin, komutan değilsin. Kim buna izin veriyor, nasıl izin veriyor, ne görüşüyorlar?' diye konuştu.

17 Temmuz 2018 Salı 13:36
Kılıçdaroğlu: Bu seçim asla meşru değildir!

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Aramızda Enis Berberoğlu'nun olması gerekiyordu. Enis Berberoğlunun tutukluluğu yargının iflasını gösteriyor. Derhal oturup karar almaları ve Berberoğlunu serbest bırakmaları gerekiyor. 

Eren Erdem'in yazdığı kitapların tamamı FETÖ'nün ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmıştır. Sizin feriştahınız gelse geri adım atmayacağım. Dava benim şahsi davam değil. Adalet istiyoruz, hakkı ve hukuku istiyoruz. Cübbeni çıkaracaksın geleceksin buraya sana nasıl ders verilir ben göstereceğim Yargının içinde bulunduğu durum ortada. Her ortamda hakkı, hukuku savunacağım. Türkiye'nin geldiği durum budur. Hepinizin bu konuda son derece dikkatli davranması lazım. Adalet yok. Sanıyorlar ki baskı kurdukça, milletvekillerini hapse attıkça, tazminat davaları açınca biz geri adım atacağız. Sizin feriştahınız gelse geri adım atmayız.

YARIN RAPOR AÇIKLAYACAĞIZ

Çorlu'da bir tren kazası yaşadık, 24 vatandaşımız hayatını kaybetti, 318 yaralımız var. Çalışma arkadaşlarımız bir rapor hazırladı, yarın bu raporu kamuoyuyla paylaşacağız.

ADALET YOK 

Adalet yok diyoruz. Hukukun üstünlüğü yok diyoruz. ODTÜ'nün bir geleneği vardır. Mezun olanların ellerinde vermek istedikleri mesajlar vardır. Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biridir. ODTÜ'de öğrenci olmak ayrıcalıktır. Taşıdıkları pankartlarda hakaret yoktur, zeka vardır. O pankartların farkına varmak için de zeki olmak gerekir. Zeki değilsen ben ne yapayım? ODTÜ'lüler hiçbir zaman reis, başkan gibi laflar kullanmazlar. ODTÜ'nün özelliği Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri olmasıdır.

KARİKATÜR BENİM HESABINDAN YAYINLANACAK

13 yıl önce Penguen dergisi bir karikatur yayımlanıyor ve beraat ediyor aynı pankartı taşıyan ODTÜ öğrencileri tutuklanıyor bu nasıl yargı? Eleştiriye açık değil! Benim twitter hesabımdan bugün bu karikatür yayınlanacak.

DARBENİN OLACAĞI BİLİNİYORDU ÖNLENMEDİ 

Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum; iki 15 Temmuz var. Bir halkın, iki sarayın 15 Temmuz'u var. Halk ve parlamento direnme hakkını kullandı. Başta CHP milletvekilleri olmak üzere, parlamento bomba altında sabaha kadar görevini yaptı!  Darbenin olacağı biliniyor, önlenmedi.Sonuçlarından yararlanıldı.Adil Öksüz adının televizyonlarda en yaygın şekilde ben dile getirdim.15 Temmuz akşamı Adil Öksüz gözaltına alındı.FETÖ'nün imamı olduğu 8 yıl önceden beri biliniyor. Sarayın 15 Temmuz'u ise, halkın direnme hakkını kendi çıkarları ve sarayın çıkarları için kullananların 15 Temmuzudur. Biz buna karşıyız. Ne zaman başladı, 20 Temmuzda. İki konuyu çok iyi halka anlatmamız lazım! İki konuyu çok iyi anlatmak gerekiyor. 

ADİL ÖKZÜK KİM?

Niye gider gelir üniveriste hocası bu kadar fazla Amerika'ya. MİT eğer "ben Adil Öksüz'ün kim olduğunu 15 Temmuz'a kadar bilmiyordum" diyorsa, o teşkilat derhal kapatılmalı. Kim bu Adil Öksüz? 15 Temmuz akşamı Adil Öksüz diğerleriyle birlikte gözaltına alındı. Öksüz'ün imam olduğu 8 yıldan beri biliniyor! Nereden öğreniyoruz, savcıların iddianamelerinden öğreniyoruz. Sarayın 15 Temmuz'unun ne kadar karanlık olduğunu herkesin bilmesini isterim. 

Adil Öksüz'Ün kim olduğunu onlar benden daha iyi biliyor. Herkes yakalanıyor, Adil Öksüz serbest. 
Ortalık toz duman, bir başbakanlık müşaviri o gece karakola gidip Adil Öksüz ile görüşüyor. Kimsin sen yahu?

250 KİŞİNİN KANI ERDOĞAN'IN YAKASINDADIR

TBMM'de araştırma komusyonu kuralım dedik. Meydanlarda kutlama yapıyorlar, 250 kişinin kanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakasındadır. Sen başbakanlık müşavirisin. Polis değilsin, jandarma değilsin, komutan değilsin. Kim buna izin veriyor, nasıl izin veriyor, ne görüşüyorlar?
Sarayın 15 Temmuzunun ne kadar karanlık olduğunu herkesin bilmesini istiyorum!

SORUŞTURMA ENGELLENDİ

Savcı soruşturma yapmak isteedi, darbe ile ilgili. Ne Hulusi Akar ne Hakan Fidan savcıya gidip ifade vermedi. Ben 250 kişinin hakkını savunmayacak mıyım? Soruşturmayı neden engelledin. Saray'ın 15 Temmuz'unun ne kadar karanlık olduğunu herkesin bilmesi lazım. TBMM'de araştırma komisyonu kuralım, bütün ayrıntıları millet öğrensin diyoruz. 250 şehidin kanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakasındadır. Bir numaralı darbeci sensin kardeşim, sensin. Neden Hulusi Akar ve Hakan Fidan'ın TBMM'ye gelip bilgi vermesine izin vermedin?

Bir başbakanlık müşaviri, Ali İhsan Sarıkoca görüşüyor. Kimsin sen! Niye o gece gidiyorsun? İstihbaratçı, polis, jandarma, komutan değilsin. Ne işin var? Kim buna izin veriyor? Ne görüşüyorlar orada? Bunlar karanlık noktalar.

20 TEMMUZ SİVİL DARBESİNİN SONUÇLARINI YAŞIYORUZ

Bugün 20 Temmuz sivil darbesinin sonuçlarını yaşıyoruz. Son derece bilinçli bir hareket.. Darbe günü O.K. isimli birisi MİT'e gidiyor, darbe yapılacağını 14'de söylüyor. Niye önlem almadılar? Savcı soruyor O.K'ya: Sen MİT'te darbe yapılacak lafını kullandın mı? Evet söyledim diyor. 

Darbeden 3 ay önce kod ismi olan biri İzmir'de gidiyor darbe yapacakların tamamının ismini savcıya veriyor. Bekliyorlar darbe yapılsın diye; karşı darbe yapalım! 5 binin üzerinde üniversite hocası kapının önüne konuldu. Gazeteciler, milletvekilleri, karikatüristler hapse atıldı.

ADALET ÖLDÜ 

Adalet öldü Türkiye'de. Askeri öğrenciler 7 kez müebbete mahkum edildiler. Parayı bastıran çıktı, siyasi gücü olan çıktı. Askeri öğrencilerin ne parası vardı, ne siyasi gücü vardı ve onlar içerde. Siyasi gücü olanlar, parayı bastıranlar çıktı. Dolayısıyla bugün geldiğimiz geldiği noktayı da anlatırsak FETÖ'nün en önemli isimlerinden birisi Yeni Akit gazetesinde yazıyor. 

ERDOĞAN MARMARİS'TE SAKLANIYORDU

Erdoğan da darbenin olacağını biliyordu, niye Marmaris'te saklanıyordu? Bir Cumhurbaşkanı saklanır mı halkından? Niye? Darbeyi fırsata dönüştürmek için! FETÖ'nün siyasi ayağını bulamadılar. Ancak FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı saraydadır.

HER DADBE KENDİ HUKUKUNU YAPAR

Yetki verilmeyen alanda bile düzenleme yaptılar. hukukun ve anayasanın askıya alındığı bir süreçte referanduma gidildi. Mücadelemizi yaptık. YSK  görevini yapmadı. Her darbe kendi hukukunu yaratır. 60, 70, 80 darbelerinde bu vardır. Biz CHP olarak hep 'Türkiye darbe hukukunda arındırılmalıdır' dedik. Bugün 20 Temmuz sonrası da darbe hukuku oluşturuldu. Referandum tarihe mühürsüz seçim olarak girdi. Ne anayasa değişikliğindeki referandum ne de bu seçimler asla ve asla meşru değildir. Sizin çete olduğunuzu söz veriyorum yargıda ispat edeceğim. Burada olmasa bile yurt dışında ispat edeceğim.

BU SEÇİM ASLA MEŞRU DEĞİLDİR

Bu seçim, bu referandum tarihe mühürsüz seçim olarak girdi. Herkesin böyle bilmesi lazım. Bir yolsuzluk YSK tarafından onaylandı ve meşru olmayan bir zeminde anayasa değişiklikleri gerçekleştirildi. Ne Anayasa değişikliği referandumu, ne de bu seçimler asla ve asla meşru değildir! Sandık tek başına demokrasinin gerekçesi değildir. 82 Anayasası meşru muydu? Sizin yaptığınız seçim de meşru bir seçim değil. Eşit koşullarda yapılmıyorsa meşru olamaz, olmaz da zaten.

YSK GÖREVİNİ YAPAMADI

YSK, görevini yapmadı. İçlerinde bir çete vardır demiştim, dava açtılar. Sizin çete olduğunuzu yargıda ispat edeceğim; burada olmasa bile yurtdışında ispat edeceğim.

GERÇEĞİ ÖĞRENMEN İÇİN İŞİNDEN OLMAN MI GEREKİYORDU 

İşinden olan işçi kardeşim ağlıyor. Diyelim bakan bir yolsuzluk yaptı. Eskiden gensoru verilirdi. Şimdi o da yok. İlla aç kalman mı? İşinden mi olman gerekiyordu gerçeği öğrenmen için. Ben Erzurumlu kardeşime soruyorum. Namusun ve şerefin senin için ne kadar önemli olduğunu biliyorum acaba sarayda oturan biliyor mu? İlla yoksul mu kalman lazımdı gerçekleri öğrenmen için. Kimse hesap soramayacak. Seçtiğin adamdan hesap sorulayacak. Nasıl bir felakete evet dediğini göreceksin. Sen işsiz kalacaksın o sarayda badem sütüyle beslenecek. Geldiğimiz nokta keyfi tek adamlık sistemidir. Hangi bakan çıkıp Erdoğan'a itiraz edecek. O saat kapının önüne konulur. Kaddafi dönemi. Saddam dönemi de böyleydi. 20. yüzyılda keyfi yönetimlerin adı dikta yönetimidir. Tarihteki adı da Firavur yönetimidir. 

MÜCADELE EDECEĞİZ

Parlemento içinde de dışında da mücadele. Kuvai Milliye damara inceltilmek isteniyor. Kuvayı milliye damarını büyütmek zorundayız. Şunu hiçbir zaman unutmamayızı: Hatt-ı müdafaa yoktur sath-ı müdafaa vardır. O sath bütün vatandır.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 17.07.2018 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-07-17 15:38:34

KILICDAROGLU BU GÜNE KADAR FETÖNÜN SiYASi AYAGINI ORTAYA CIKARMAK iSTEYEN VE SiYASi AYAGIN ERDOGAN OLDUGUNU KORKMADAN SÖYLEYEN TEK MUHALiFTiR ONUN iCiN KUTLARIM AMA 24 HAZiRANDA OYLARIMIZI NEDEN KORUYAMADIKLARINI SÖYLEMEDiLER BUNUN iCiNDE YAZIKLAR OLSUN DERiM

Misafir Avatar
chp yi 2018-07-24 09:27:55 @KECi COBANI

Mecliste istemiyoruzç. halkı kandıran vatandaşa hakaret eden bir partiyiistemiyoruz. teröristleri meclise sokan bir partiyi mecliste istemiyoruz. HDP yi baraj üstüne çıkartan chp yi mecliste istemiyoruz.

Beğenmedim! (17)
Misafir Avatar
DEFON MECLİSTEN 2018-07-24 09:26:44 @KECi COBANI

PİNOKYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Beğenmedim! (16)
Misafir Avatar
DÜŞÜNSENİZE 2018-07-24 09:17:40 @KECi COBANI

Bu kurultayda kılıçdaroğlu deve devre dışı. ne yapacak sahi bu ? kahrolup gidecek zaten etkisiz ama çok yetkili biriydi defolsun gitsin. iş bilmez ama çok iyi oyun bozan bir ajandı defolsun gitsin.

Beğenmedim! (16)
Misafir Avatar
KK. kaka. yani kem MAL kk 2018-07-22 16:48:39 @KECi COBANI

Bu adam çağın siyasi virüsüdür.. tarihte bunun kadar ülkesine milletine topluma insanlığa zarar veren kötü örnek olan bir siyasetçi daha gelmemiştir dünyaya.

Beğenmedim! (22)
Misafir Avatar
chp de kurtlutay KK ve İNCE 2018-07-20 08:42:03 @KECi COBANI

Kılıçdaroğlu bak sana ale vera dale vera kurdular. hadi koş aym ye koşşşşş. baktın kanunla bişe yapamıyorsun hadi sahte dekontlar hazırla iftira et bitir şu ince yi. oda olmuyorsa adamın adı zaten tacizci yap bir kaset sür piyasaya bitir şu ince yi.. adın nasıl olsa PİNOKYO ya çıkmış, sahtekearlığa çıkmış, ihanete çıkmış, terör sevici ve terör savunucuzu ajanlık her moka çıkmış. hadi yap bi numara bitir şu incenin işini.

Beğenmedim! (22)
Misafir Avatar
vay loooo 2018-07-19 17:57:52 @KECi COBANI

KENDİNİ YİYEN HAYVAN TÜRÜ VARMIŞ DÜNYADA.

Beğenmedim! (28)
Misafir Avatar
PİNOKYO 2018-07-19 16:09:11 @KECi COBANI

SEN MEŞRUMUSUN ÖNCE ONA Bİ BAK.

Beğenmedim! (29)
Misafir Avatar
ERCAF 2018-07-19 12:36:40 @KECi COBANI

ASİKTİR ORADAN MAYMUN ZİHNŞİYETLİ

Beğenmedim! (30)
Misafir Avatar
meşru olmayan kim ? 2018-07-18 11:25:49 @KECi COBANI

Kılıçdaroğlu senin CHP nin başına gelmen MEŞRUMU ? TAPE biliyorsun değilmi?
sahi biraz açarmısın o tape meselesini? meşrutiyetsiz seniii.

Beğenmedim! (36)
Misafir Avatar
vatandaş 2018-07-18 09:48:56 @KECi COBANI

15 temmuz madem açık bir tiyatroydu çıkıp sende oynasaydın tankların arasından fetöcülerin izniyle bakırköy bld bşk evine gideceğine hain senin hiç inandırıcılığın varmı kendin inanıyomusun söylediıklerine

Beğenmedim! (36)
Misafir Avatar
komik neşeli 2018-07-18 08:51:28 @KECi COBANI

Türkücü olmak isteyen bir ni hatırlı adamları bir tv ye rica etmiş adamı tv ye çıkartırmışlar türkü söylesin . bir türküye 10 bin lira veriyorlar. türkücü olmayan türkücü sahneye çıkar çıkmaz ADIM KEMAL en iyi türkücünüz der ve başlar bağırmaya. aşağıda salonda gelirken bana garson bir içecek verdi sesim gitti. ben o güzel sesimi kaybettim. o güzel türkümü sizlere dinletemiyeceğim için özür diliyorum ama bütün suç o garsonun onu mahkemeye verice deyip. sahneden iner. 10 bin lirayı cebe atar oradaki tv görevlilerinede hakaret eder böyle salak ve acemi garsonu koymasaydınız sizde. İŞTE BEYLER KILIÇDAROĞLU AYNEN BU SESİ BOZUK SAHTE TÜRKÜCÜ. KASET LE GETİRENLERDE ONUN AĞA BABALRI. anlaşılmıştır.

Beğenmedim! (32)
Misafir Avatar
kılıçdaroğlu VE İNCE TİYATROSU 2018-07-17 16:49:06 @KECi COBANI

Gel buraya mharrem, BUYUR BAŞKANIM. seni satıyorum. AMA NEDEN KİME? seçimden önce bana milletvekili spraişi vernler vardı seni satıyorum. AMAM BEN ŞEYY AMA BEN BEN MİLLETVEKİLİ DEĞİLİMKİİİ:-). sırıtma len manyak, sahte evrakla seni milletvekili yapacam. HI HI , OLUR BAŞKANIM. AMA , AMA BENİ MİLLETVEKİLİ YAP SENİN YANINDA KALAYIM OLMAZMI? SENİN ELİNE SU DÖKERİM . sus len salak satacağım dedim satacağım . hadi şimdi yıkıl karşımdam. :-((((((((((((((((( DURMADAN BANA HAKARET EDİYOR BU YA KAÇ PARALIK ADAMKİ....

Beğenmedim! (49)
Misafir Avatar
alper 2018-07-17 16:10:43 @KECi COBANI

keçi cobanı senın gibi hıyarlar varken bu adamın arkasında daha cok sizinle taşak geçerler ... yılmaz özdilin dediği gibi size müstahaktır.. taşak geçilecek bir zihniyet varsa oda CEHAPE ZİHNİYETİDİR....

Beğenmedim! (51)
Misafir Avatar
bilen anlayan söylesin lütfen. 2018-07-17 15:53:31 @KECi COBANI

ne diyo bu MAL ?

Beğenmedim! (53)
Misafir Avatar
benden uyarı 2018-07-17 15:52:35 @KECi COBANI

kuduz aşısı olmayanlar yaklaşmasın yada zırhsız yaklaşmasın.

Beğenmedim! (49)
Misafir Avatar
uyanık 2018-07-17 15:51:15 @KECi COBANI

Hedef şaşırtmak için saldırıyor. İNCE seni ince ince yolacak keMAL hiç kıvırma.

Beğenmedim! (49)
Misafir Avatar
seni istemiyoruz artık 2018-07-17 15:50:27 @KECi COBANI

YARALI KEDİ SALDIRIYOR.

Beğenmedim! (47)
Avatar
KECi COBANI 2018-07-17 16:44:51

ALPERE HAYATTA BAZILARININ KALDIRAMADIGI GERCEKLER VARDIR BEN ACIK GÖZLE BAKAN BiR iNSANIM ÜLKE iCiN CALISMAK iSTEYEN HERKESLE BERABERiM HATA YAPARAK ÜLKEYi BATIRARAK BASKALARINI PARMAKLA GÖSTERENLERLE BERABER OLMAK iSTiYORSAN O SENiN BiLECEYiN BiR SEYDiR

Misafir Avatar
KECi COBANI 2018-07-18 13:39:34 @KECi COBANI

ALPERE YAZDIKLARINA BAKILIRSA iQ SIFIR YOBAZLAR SENiN GiBiLERDEN YARARLANARAK iKTiDARDA KALMAYI BASARIYORLAR BENiM KiM OLDUGUMU YAKINDA ÖRENECEKSiN SANA SÖZ VERiYORUM GÜN OLA DEVRAN DÖNE

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
alper 2018-07-18 13:20:10 @KECi COBANI

KEÇİ BAS GİT BURADA SENİN GİBİ TERÖRİST YALAMALARIYLA İŞİM OLMAZ ... UNUTMA KENDİN TERÖRİST OLMAYA RAZIYIM DEDIM ... HADİ ORADAN İKİLEDE ENSE TRAŞINI GÖRELİM MAYMUN

Beğenmedim! (38)
Avatar
Mavi göz,sarı saç. 2018-07-17 16:11:40

SÖYLEDİKLERININ HEPSI DOĞRU,HER KELIMESINE KATILIYORUM.ORADAN BURADAN FETÖ ÜST DÜZEY YONETICI TUTUKLAYIP
YURDA GETIRDIK DIYEN PALAVRACILAR,ADIL ÖKSÜZÜ NIYE BULAMIYOR.KOSKOCAMAN MIT BIR MOKA YARAMIYOR.DEMEKKI 15
TEMMUZUN AYDINLANMASINI ISTEMEYEN BIR IKTIDAR VAR.

Misafir Avatar
vatandaş 2018-07-18 09:52:48 @Mavi göz,sarı saç.

kendisininde fetö kasetiyle chp genel başkanlığına oturduğunu ne çabuk unuttu bu mal

Beğenmedim! (18)
Avatar
Emine 2018-07-17 15:05:06

Cete Cumhuriyet Reis RTE

Avatar
aydın 2018-07-17 13:55:09

MUHAREM İNCENİN GELECEGİ YOK BİR PARÇAYLA MESUR OLUP SONRA YOK OLAN SANATCILAR GİBİ OLUR,CHPYE İŞPORTACI ZİHNİYETLİ ADAM LAZIM DEGİL

Misafir Avatar
ne demiş büyükler 2018-07-17 14:45:29 @aydın

SUYU ISINDI. .

Beğenmedim! (15)
Misafir Avatar
çok acıyo kuyruğu 2018-07-17 14:44:07 @aydın

KUYRUK ACISI ÇOK ZOR . ondan saldırıyor.

Beğenmedim! (15)
Avatar
aydın 2018-07-17 13:53:50

O CANAN KAFTANCI OGLUNU GÖREVDEN ALMASSAN BU PARTİYİ MARJİNAL YAPARSIN

Avatar
aydın 2018-07-17 14:26:05

ASKERİ ÖGRENCİLERİN ÇOGU SORULARI ÇALARAK GELMİŞ HABERİN YOKMU

Misafir Avatar
septimus 2018-07-17 16:51:19 @aydın

kimin sayesinde akp sayesinde! siz zeytinyağısınız

Beğenmedim! (0)
Avatar
kocakurt 2018-07-17 14:32:39

bu sozleri secim gecesi niye soylemedin,4 milyondan fazla oy var sandiklara atilmis bunun hesabini niye soramadin. hepinizde tayyipin istedigi gibi muhalifsiniz hicbirinizden bir halt olmaz