Kılıçdaroğlu: Dikta heveslisi olan biri tebrik edilemez!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin resmi olmayan kesin sonuçlarıyla ilgili olarak toplanan MYK sonrası açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, yüzde 52,5 oy oranı ile cumhurbaşkanlığına tekrardan seçilen Tayyip Erdoğan'ı tebrik edip etmeyeceğine yönelik sorulara, "Bir diktatörün nesini tebrik edeceğim" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu: Dikta heveslisi olan biri tebrik edilemez!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin resmi olmayan kesin sonuçlarıyla ilgili olarak toplanan MYK sonrası açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, yüzde 52,5 oy oranı ile cumhurbaşkanlığına tekrardan seçilen Tayyip Erdoğan'ı tebrik edip etmeyeceğine yönelik sorulara, "Bir diktatörün nesini tebrik edeceğim" yanıtını verdi.

26 Haziran 2018 Salı 13:43
Kılıçdaroğlu: Dikta heveslisi olan biri tebrik edilemez!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, 24 Haziran seçimleri sonrasında Erdoğan'ı arayarak tebrik ettiği ifade edilmişti.

AKP'nin 49.5 olan oylarının, 42.5'a düştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, tekrardan cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ismini anmadan, "Dünün tek adamı, bugünün topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak" dedi.

AKP'nin yüzde 7 puan kaydettiğini altını çizen Kılıçdaroğlu, "Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. Kazanan demokrasidir.  Milyonlardır" ifadesini kullandı. 

Sonuçların açıklanmasından yaklaşık iki gün sonra kameralar karşısına geçen Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:

"Bir seçimi atlattık. Bütün arkadaşlarıma, bizim sesimizi, bir şekliyle önce kendi mutfaklarına sonra Türkiye'ye duyuran muhabir arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kameraman arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Oy kullanan, hangi partiye mensup olursa olsun, oy kullanan bütün vatandaşlarıma demokrasiye sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Bir başka teşekkürüm gönüllülere, demokrasi savunucularına, hiçbir şey beklemeden demokrasi adına binlerce gönüllü görev yaptı. Ve tabii teşekkürü, asıl kendi örgütlerimize yapıyoruz. Bütün baskılara, şantajlara, tehditlere rağmen, bu tehditlerle karşı karşıya olmalarına rağmen yüreklice görevlerini yaptılar. Yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun hepsine teşekkür ediyorum.

"Bütün baskılara rağmen..."
Bakın arkadaşlarım, bütün baskılara ve şantajlara rağmen dedim. OHAL vardı, baskılar vardı, bıçaklanan arkadaşlarımız vardı. Gece sabaha karşı CHP bayraklarını asan kardeşlerimiz vardı. Bunlar yılmadan görevlerini yaptılar. Karşı tarafta devletin bütün imkanları kullanılıyordu. Valisi, radyoları, medyanın yüzde 95'i öbür tarafın, iktidarın kontrolündeydi. Bütün bu baskılara rağmen CHP'liler, gönüllülerle birlikte önemli görev üstlendiler. Geçen seçimlerde İçişleri Bakanı görevini bırakırdı, valiler taraflı davranmasın diye. Adalet Bakanı istifa ederdi, adalete gölge düşmesin diye. Seçimin tarafsızlığına gölge düşmesin diye. Onlar da istifa etmediler. CHP örgütlerinin hangi koşullarda bir zoru gerçekleştirdiğini dünyanın bilmesini isterim.

"AKP'ye 7 puan kaybettirdiler"
Ne yaptılar, seçimlerle toplumun üzerindeki ölü toprağı kaldırdılar. Korku ve sindirmeyi kaldırdılar. Sonuç şu; iktidara, AKP'ye 7 puan kaybettirdiler. Sıradan bir başarı değildir. Bütün televizyonlara, gazetelere, bütün baskılara ve şantajlara rağmen 7 puan indirdiler. Ben bu arkadaşlara teşekkür etmeyeceğim de kime edeceğim. 49.5 olan oyları, 42.5'a düştü.

"Dünün tek adamı, bugünün topal ördeğidir"
Biz yapabiliriz algısını toplumun her kesimine ve bütün dünyaya anlattılar. Sadece bunu mu yaptılar, bu sonuç parlamentoda iktidar partisinin çoğunluğunu kaybetmesini sağladılar. Dünün tek adamı, bugünün topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak. Parlamentonun itibarını biz koruyacağız. Milletin bize verdiği yetkinin çok büyük olduğunu biliyoruz. Bu milletin demokrasiye özlemi var, birlikte yaşamaya özlemi var, bunu sağlayacak olan bizim parlamentodaki gücümüz olacaktır. Yani özetle duvarın bir kısmını yıktık. Aynı azim ve kararlılıkla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

"Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir"
Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. 7 puan kaybetmiştir. Parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir. Kazanan da demokrasidir. Milyonlardır. Bu süreci kolay elde etmedik. Bu sonucu da kolay elde etmedik. Hangi süreçlerden buraya geldiğimizi de herkesin bilmesi lazım. Daha seçime girmeden önce iktidarın demokrasiye kumpas kurduğunu fark ettik. Bir partinin seçime girmesini engellemek için her yolu denediler. Ama bizler bozduk ve bir siyasal partinin önünü açtık. Rakibimiz olan bir siyasal partinin seçime girmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bu bizim demokrasiye aşık olduğumuzu gösterir. Bu bizim vatanseverliğimizin tartışmasız olduğunu gösterir. 

"Asla yan yana gelemezler diyenlerin nutuklarını boşa çıkardık"
Sonra anadoluyu barıştırdık. Asla yan yana gelemezler diyenlerin nutuklarını boşa çıkardık. Millet ittifakını kurduk. Toplumun gerginlikten uzak durmasını sağladık. Güzel bir geleceğe bakma hedefini ortaya koyduk. Ve millet ittifakı, bizim tarihimizin en önemli demokratik kurullarından biri olacaktır. Demokrasiden yana tavır alanların bir arada durmalarının ne kadar değerli olduğunu bütün dünyaya anlattık. Daha sonra her türlü baskı, şantaj ve tehdite rağmen namus güvenliğini sağlamak bizim borcumuzdur. Ve örgütümüz sandıklara sahip çıktı. Her oyun üzerine titredik. Her tablonun üzerinde durduk.

Sandık güvenliği
Şu gerçeği herkes bilmeli; sağlıklı işleyen bir demokraside, devletin liyakat esasına göre yükseldiği bir demokraside sandık güvenliğinden söz edilmez. Çünkü herkes görevini yapar. Ama iktidar liyakat sistemini sonlandırıp militanları görevlendirdiği için bu konuya ehemmiyet verdik. Bu süreçte Orta Anadolu'da artık CHP'nin sesi daha gür çıkacak. 

"Yüzde 10 seçim barajını yerle bir ettik"
Uzun süredir milletvekili çıkaramadığımız yerde milletvekili çıkardık. Artık o iller şunu görecek; parlamentoda bir sesimiz var. Bizim sorunlarımızı dile getirecek bir milletvekilimiz var. Görecekler... Sahada vatandaşların sorunlarına nasıl çözüm üretilir, nasıl dinlenir herkes görecek. Millet ittifakı, 12 Eylül darbe hukukunun getirdiği yüzde 10 seçim barajını yerle bir ettik. Onlar seçim barajının arkasına yıllar yılı sığındılar. Önemli bir adım atıldı, darbe hukukunun bir bölümü en azından bu seçimde sonlandırıldı. Kazanan demokrasi oldu. Eskiden iki partili bir parlamento vardı. Şimdi bütün renkleri parlamentoya taşımayı başardık. Yüzde 100 mü, hayır. Ama önemli bir kısmını taşıdık. Bu bizim demokrasiye olan bağlılığımızı gösterir. Biz, bu konuda da bütün barajları yerle bir ettik.

"Sarayın çıkardığı kararnameler sonuna kadar irdelenecek"
Dün arkadaşlarıma şu talimatı verdim. Birincisi; her milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, gönül birliği içinde beraber milletin hukukunu koruyacağız. Sarayın çıkardığı kararnameler sonuna kadar irdelenecek. Varsa milletin hukukuna zarar getirecek bir düzenleme, nerede mücadele gerekiyorsa orada verilecek. İkinci konu, gazi Meclisimizin itibarını koruyacağız. Bu Meclis sıradan bir meclis değildir. Kurtuluş Savaşı'nı yöneten bir Meclis'tir. Yetkilerinin büyük bir bölümünün kaldırıldığının farkındayız, ana hedefimiz bunların iade edilmesidir. Üçüncüsü; ekonomide yangın var. Mutfakta yangın var. Ve önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değil. Tıpkı bu seçimlerin sıradan bir seçim olmadığı gibi. Pek çok bilgiyi kamuoyundan gizleyecekler. Bizim görevimiz, CHP'nin görevi bütün bilgileri derleyip toparlamak ve kamuoyu ile paylaşmak olacaktır. Hepinize teşekkür ederim.

"Tek adam rejimini savunan tebrik edilemez"
Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Tek adam rejimini savunan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim. Bir genel başkan olarak mahkemelere hakim tayin ediyorsa onu mu tebrik edeyeceğim. Bir diktatörün nesini kutlayacağım ben. 

"Mahir Ünal, Muharrem İnce'nin CHP'nin doğal lideri olduğunu söyledi"
Mahir Bey kendi partisinde darbe yapıldığı zaman neredeydi acaba. Yüzde 49.5 oy alan bir partinin genel başkanının istifaya zorlandığı zaman neredeydi. Biz hiçbir zaman dış telkinlerle kendi politikamızı oluşturmayız. Biz Kuvayi Milliye geleneğinden geliyoruz. Biz birilerinin talimatıyla el kaldıran bir parti de değildir. CHP'nin bütün üyeleri kendi aramızda konuşup tartışırız. Biz demokrasiye inanan bir partiyiz. Tek adama teslim olan bir parti değiliz. Mahir Ünal herhalde kendi partisinin tek adama teslim edildiğini görüyordur. Dikeni solarsanız adaletsizliği perçinlersiniz. Biz dikeni sulama derdinde değiliz. Dostluk edeceğiniz kişileri iyi belirleyin.

Muharrem İnce'nin oy oranını nasıl değerlendiriyorsunuz
Bir, Muharrem Bey CHP'den fazla oy almalıydı zaten. Aksi halde nasıl cumhurbaşkanı adayı olacak. Neden Altı Ok'u çıkarıp Türk bayrağı rozetini taktı? Biz tüm çalışmalarına destek verdik ve performansını yerinde bulduk. Çalıştı, mücadele etti, mitingler yaptı bunların hepsi doğrudur. CHP'den fazla oy almasından daha doğal bir şey olamazdı. Oyunun daha fazla olması lazım, beklentinin altında kaldı. Partide ne olacağına partililer karar verir. Dokuz ay sonra yerel seçimler var, ikinci duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Çok daha güçlü sonuçlar elde edeceğiz. 

"Bireysel çıkışlarla görev arayan kişilerin bu partide işi yoktur"
Koltuk sevdalısı olan, bireysel çıkışlarla görev arayan kişilerin bu partide işi yoktur. Bireysel çıkar peşinde koşup da milletvekili olmadım, hemen şunu eleştireyim diyenlerin, koltuk sevdasına tutulanların partimizde işi yoktur. 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 26.06.2018 17:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BİZ FARKINDAYIZ ARTIK 2018-06-26 15:15:59

16 senedir bu iktidara malzeme olmaktan öteye bir işe yaramadınız bunu bal gibi biliyorsunuz.Sizde cumhuriyetimizi yıkım projesinin bir ayağısınız.

Misafir Avatar
HANGİSİ GENELKURMAY BAŞKANI ŞAŞIRDIM LAN ! ::))))) 2018-07-01 18:55:59 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

https://www.youtube.com/watch?v=vTkbGi4kX6w

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TÜRKİYEMİZİN 16 SENEDİR TÜM YAŞADIĞI SİYONİST BİR 2018-07-01 18:38:24 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

TİYATRODAN İBARETTİR ! KEMÂL BEY ZORLADA OLSA BIRAKTIRILMALIDIR ! BU MEMLEKETİN BAŞINA GELENLERİ DEMOKRASİ DİYE YUTTURMAK ALÇAKLIKTIR !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CUMHURİYETİ KURAN PARTİYE YIKTIRDILAR !!!!! 2018-07-01 18:33:40 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

SİYONİZM İŞİNİ HALLEDERKEN , TÜM CHP TABANI MIŞ-GİBİ YAPILARAK ! DİZGİNLENİP-BASTIRILDI ! :(

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
vazalak nohahaya: 2018-06-30 21:40:04 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

h
a
s

s
i
k
t
i
r

g
ö
t
v
e
r
e
n

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
eşkiya torunu ssk soyguncusu anası yemuş Kemal 2018-06-30 21:32:36 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

h
a
s

s
i
k
t
i
r

g
ö
t
v
e
r
e
n

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Mr. HOHAHA 2018-06-30 17:21:36 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

AHİRETİN TAAA.... AQ !!!!!!

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
cehapeli kavvad trol keçi çobanı 2018-06-29 23:20:36 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

anasının bacısının kızının plajda amının götünün seyredilmesinden rahatsız olmayan vazalak. adamların siki kalkmış onları siktiğini hayallemiş umrunda değil kavvadın.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
KARDEŞLER BAKINIZ 2018-06-29 09:14:14 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

Seçim bitti. dün bitti bu günde bitiyor. kısaca hayat bitiyor. herşey bitecek . gelin hiç bitmeyecek olan AHİRET HAYATINA HAZIRLIK YAPALIM. NAMAZ KILALIM. HUZUR İSLAMDA.

Beğenmedim! (16)
Misafir Avatar
KARDEŞLER BAKINIZ 2018-06-29 09:12:58 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

Seçim bitti. dün bitti bu günde bitiyor. kısaca hayat bitiyor. herşey bitecek . gelin hiç bitmeyecek olan AHİRET HAYATINA HAZIRLIK YAPALIM. NAMAZ KILALIM. HUZUR İSLAMDA.

Beğenmedim! (17)
Misafir Avatar
Ulan kemal diyen yorumcuya******cevap 2018-06-29 09:07:04 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

kemo m vekillerinden önce seçmeni sattı sen uyudun. 24 Haziran seçimlerinde seçmenine oylarınızı HDP ye verin emrini verip HDP ye 69 milletvekili kazandırdı. şimdi sana satsa bile pahalıya satar o milletvekillerini. bu kemo 3 kağıtçıdır hiç ggüvenilmez.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
aynen 2018-06-29 09:02:36 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

deli çalıyor manyak oynuyor misali

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ince 2018-06-29 09:01:38 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

GEL BURAYA KEMAL.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kemal 2018-06-29 09:01:13 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

GEL BURAYA Maharam ince

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ulan kemal nerde sparişler 2018-06-29 09:00:24 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

sana seçimlerden önce 15 milletvekili alıcam iyisinden ayır dememişmiydim?
eee ne oldu nerde kaldılar. gönder bak. yoksa kızarım. yağlamayı iyi yapan, söz yalayan, ağasına toz konmasın diye kendini dayağın altına yatıran tiplerden olsun haa. sizde bunlar çoktur ama en iyilerini bana yolla. hadi göreyim seni kemoo.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Her Şey Yalan 2018-06-27 23:32:05 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

Sağım Yalan Solum Yalan

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Binalai yildirim ve gemicikler 2018-06-27 16:42:14 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

http://www.haberayyildiz.com/siyaset/binali-yildirim-ve-yolsuzluklari-hakkinda-sok-iddialar-1418h.html

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
TGB FUN-CLUB 2018-06-27 12:26:10 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

İDEÂLİST SOLCU DEVRİMCİ VATANPERVER BİR GENÇLİĞİ OLMAYAN MİLLETLER , SÖMÜRÜLÜR VE YOK OLUR !

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CUMHURİYETİ KURAN PARTİYE YIKTIRDILAR !!!!! 2018-06-27 12:10:28 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

SİYONİZM İŞİNİ HALLEDERKEN TÜM CHP TABANI DİZGİNLENİP-BASTIRILDI ! :(

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ÇOK GEÇ FARK ETMİŞSİN KARDEŞİM AMA AYNEN !!!!!!!!! 2018-06-27 12:06:23 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

OLMADIĞINI SANDIĞINIZ SİYONİZM BİRÇOK MEMLEKETİN AQ GİBİ !!!!
BİZİM MEMLEKETİNDE AQ !!!! :(

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kılıçdaroğlu elbise var içinde adam yok birisid 2018-06-27 09:25:37 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

saygı yok ahlak yok bilgi yok beceri yok . bundan genel başkanmı olur be?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
KEMO pinokyo ve bir tilkidir 2018-06-27 09:24:34 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

Bu adam TİLKİ nin kendisidir. CHP yi kötü emelleri için kullandı. . MİLLETVEKİLLİĞİNİN ZIRHINA BÜRÜNÜP HAİNLİK VE KÜSTAHLIK YAPIYOR. CHP NİN BAŞ BELASI. ATATÜRKÇÜ KALMADI CHP DE.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ossman ve gibileri günah çıkartacakmış 2018-06-27 09:01:27 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

ossman*********"""inadına gerçekleri yazzalım nasıl olsa seçim meçim kalmadı""". DEMİŞ...... Ossman HOŞŞŞTMAN ulan sizin gerçeklerinize bile kimse inanmaz. gerçekler bile sizin ağzınızda çirkinleşti be.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
ossman ----a cevap**** 2018-06-26 18:24:17 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

o zaman yaziyorum TC devletini soyguncular tamamen teslim almislardir. Rüsvet almak icin büyük projeleri kullaniyorlar. Eninde sonunda bu mafya tayfasi bagimsiz yargi gerceklestigi zaman yargilanacaklar. Ulan diye kendi babana hitab edebilirsin senin gibi serseriyi yetistirmis ahlaksiz fikrilerini bile paylasmayi ögrenememissin mayaniz hakaret.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
GERÇEKLER VE DAVA AÇILMASI... 2018-06-26 18:20:06 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

aynen..şüpheli oldun muharrem..bir daha sana ailece ve akrabalarca oy vermeyiz..yani chp.ye..
aynı şekilde iyi partiyede oy vermeyiz..hani YSK.kapısında oturup jiletle kazısanız yinede ordan kalkmam diyen meral ...3 gündür kayıp idi..
bunlara artık oy verilmez..
dava açın diyoruz..açmıyorlar..oy verin dediniz oy verdik ..
Aimahkemisine götürün davaları...sandıklarda ve yollarda hileler yapılmış ve çuval çuval (kaç çuval belirsiz) oy pusulası çalınmış..ve demet demet sandıklara atılmış..videoları görülüyor..yol ortasında akp.ye AK TAK diye kaşelerler pusula EVET mühürlenmiş..YETMEZMİ BUNCA DELİL...!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ossman ----a cevap 2018-06-26 18:08:26 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

Ulan insan olan adam olan her zaman gerçekleri yazar. AKP liler gibi. sizi vicdanı satılmışlar. duruma göre konuşun, pinokyo kemal gibi sizinde burnunuz sırık oldu. geberin ulan utanmaz arsızlar. ülkenin dürüst insanlarına iftiralar attınız, yalanlar söylediniz, hakaretler ettiniz, milletin gözünün içine baka baka yalan söylediniz, dümalarla iş birliği yaptınız ülkeye milyar dolarlar zarar verdiniz. CEHENNEME kadar gidin. şimdi gerçekleri artık söylememiz gerek diyerekten rezilliğiniide isbatlıyorsunuz. zaten biliyorduk biz ne bok olduğunuzu.

Beğenmedim! (28)
Misafir Avatar
ahada GUGUK KUŞU ötü 2018-06-26 18:01:49 @BİZ FARKINDAYIZ ARTIK

sus len. pinokyo. rezil ettin memleketi. Türkiyeye zararın miyar dolarlardır. . seni siyaset çöplüğüne atacağız. az kaldı. kurultayı bi görelim.

Beğenmedim! (3)
Avatar
Ossmann 2018-06-26 15:10:15

Araba camura batmis , tekerler bosa dönüyor, döndükce camura batiyor Kilicdaroglu habire gaza basiyor.

Misafir Avatar
vazalak cehapeli troller 2018-06-30 21:36:39 @Ossmann

h
a
s

s
i
k
t
i
r

g
ö
t
v
e
r
e
n

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Binali Yildrim ve gemicikler. 2018-06-27 16:40:33 @Ossmann

http://www.haberayyildiz.com/siyaset/binali-yildirim-ve-yolsuzluklari-hakkinda-sok-iddialar-1418h.html

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
a ka pe trollerine 2018-06-26 23:57:14 @Ossmann

Bu troller e gün dogdu en fazla 5 sene daha anirirlar , simdi nasil olsa yemleri bol saman ithal ediyorlar!

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ossmana... cevap 2018-06-26 19:50:09 @Ossmann

Ossman........... hoştman GEL BURAYA. -- ulan hırsız kim? rüşvetçi kim?
gazete başlıkları israilin yahudilerin iftirasını ağzınıza sakız etmişsiniz. biz 16 yıl önce ne rüşvetçiler gördük devlet direlerinde rüşvetsiz iş yaptırmak hiç mümkün değildi. hırsızlar soyguncularda devletin i işlerini ihalesiz alır temel atıp iflas ettik deyip işi yarım bırakıyorlardı veya p. sen şakınsın yalını yediğin yerin borusunu öttürüyorsun belli. arayı alıp ufak bir temel atıp kaçıyorlardı. biz o günleri gördük sürtük ossman. RÜŞVET VE HIRSIZLIK AK PARTİ İLE TARİHE KAVUŞTU.

Beğenmedim! (24)
Misafir Avatar
seçmen_ 2018-06-26 19:45:51 @Ossmann

Kılıçdaroğlu M İnceye oy vermemiştir. bu chp de aklı baında insan yok. bir İnceyi adam biliyorduk. oda Selahattin Demirtşı serbes bırakma ve ziyaret etmeden sonra gözden düşü. oda emir kuluymuş. chp İFLAS ettirilmeli. Türkiyeye zarar veriyor.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
CHP nin eseri. 2018-06-26 19:44:17 @Ossmann

TBMM'de artık iki Öcalan var!
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan'dan sonra diğer bir yeğeni Ömer Öcalan da HDP'den milletvekili olarak Meclis'e girdi

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
aynen tabi*** 2018-06-26 18:43:45 @Ossmann

sen anca hirsizlari destekleyen sahte müslümandan ileri gidemezsin.,hirsiz rüsvetcilere destek vererek en büyük vatan haini sensin. Seviyene daha fazla inmek istemiyorum . Sana artik cevap yok catla kudur.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
yalancı iki yüzlü 2018-06-26 18:42:25 @Ossmann

Demokrasi den bahsedene bakın be! kendi milletvekillerine konuşma yasağı getiren bu değilmi?
Fikri sağlar bey bir kelime haklı olarak hemde söyledi diye adamın ipini çekti. 15 milletvekilin koyun gibi meralın partisine vermedimi. neyin karşılığında ne aldı ne vaatler aldıda yaptı bilen varmı?
bu adam Türkiye düşmanıdır. benden söylemesi.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
pinokyo baksana 2018-06-26 18:40:16 @Ossmann

o bir seferdi artistlik yaptın GEL BURAYA MUARREM demene artık izin verilmeyecek. artistlik yapmana izin verilmez artık. bundan sonra biz diyeceğiz GEL BURAYA KEMAL. tamamı pinokyo.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
Kendini lav eden bosbakan! 2018-06-26 18:39:35 @Ossmann

Sn Binali yildirim is ve isci bulma kurumuna müracat etmis.Memur: nasil bi is tercihinizdir? Binali : rüsveti bol olsun neresi olursa olsun.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
@Ossmann x----aynen tabi 2018-06-26 18:38:10 @Ossmann

ossmannnn---denizin yolu ha. ! ula sen ne deniz gibi kominist olamazsın nede denizin eleştirdiği karşı olduğu gerçek müslüman olamazsın. sen ancak aldatılmış, kandırılmış iradesiz bir şaşkın ördeksin. sinsi sinsi sahtekarlık yaparak hayatını sürdürmeye çalışan bir aciz zavallısın. yemliye göre ötüyorsun. defol salak.. adam ol insan ol. ülkemize ihanet etme. bu ülke islam ülkesidir ve gavurlara bile bakıyor ayrım yapmıyor sizde gavursanız küstahlık yapmayın. tammı*

Beğenmedim! (24)
Misafir Avatar
@Ossmann x---cevap****cevap 2018-06-26 18:29:06 @Ossmann

ahlaksiz herif ben chp li degilim asla olmam ben devrimciyim ben Denizlerin gittigi yolu begenen biriyim. Haddini bil serserilik yapma . salak senin gibi düsünmek zorunda olmadigimi dahi anliyamiyorsun.Aptal sana bir daha yorum yok sen de bana yazma!

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
: @Ossmann x---cevap 2018-06-26 18:04:17 @Ossmann

nıt: @Ossmann x-----asıl sorun bu ossman gibi chp li salaklardadır. yönetim kadrodan önce bu salak taraftarlar körü körüne chp diyenleri düz elmek lazım.

Beğenmedim! (23)
Misafir Avatar
@Ossmann x******##### 2018-06-26 17:39:19 @Ossmann

inadina gercekleri yazalim, nasil olsa secim mecim kalmadi!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Yakup 2018-06-26 14:30:41

Butun verilerin ne oldugunu soyleyeyim: Kemal Kilicdaroglu bu partide genel baskan oldugu muddetce, CHP İzmir'i dahi kaybedecektir.

Avatar
SEVGİ ASLAN 2018-06-26 14:59:58

PES SÖYLEYECEK BİR ŞEY YOK.HALA AKP KAYBETTİ DİYOR.SEN NE YAPTIN ?KAZANDIN MI MUHARREM İNCE GİBİ KİTLELERİ PEŞİNİZDEN Mİ SÜRÜKLEDİNİZ?NEREDE BAŞARI?SONUÇTA ÜLKEYİ YÖNETEN KİM?

Avatar
TÜRKİYEM 2018-06-26 15:17:23

KOLTUK SEVDALILARIN PARTİMDE YERİ YOK DİYOR.KENDİSİ KOLTUKTAN KALKMIYOR.....

Misafir Avatar
@TÜRKİYEM x---lafı kıçından anaarsan zırvalarsın 2018-06-26 18:48:16 @TÜRKİYEM

@TÜRKİYEM x----------------------koltuğ yapşııp kalkmayan kim ?
seçime girer kaybeder . koltuktan kalkmaz. bu koltuğa yapışanlarıdır.. Erdoğanı halk isiyor. seçiyor koltukda oturmuyor Erdoğan koçum çalışıyor çalışıyor. sen zırvalıyorsun.

Beğenmedim! (10)
Avatar
Yakup 2018-06-26 14:24:13

Kemal Kilicdaroglu tum mesruiyetini kaybetti. Biz diyor bos konusuyor. Muharrem Ince yapti. Adini bir kez bile agzina almadi. Muharrem Ince'nin acil liderlige getirilmesi lazim
Yoksa CHP tabanini kaybedecek...

Misafir Avatar
@Yakup x---yakup söyle ince beye 2018-06-26 18:50:13 @Yakup

: @Yakup x----ince bey gelsin chp ye seslensin GEL BURAYA KEMAL. bak bakalım ne oluyor. chp de adam varsa inceyi genel başkan seçer yoksa zaten atın satın chp yi. M İnce kendisine bir parti kursun chp liler peşinden gider.

Beğenmedim! (0)
Avatar
@Ossmann x---cevap******#### 2018-06-26 18:33:05

Aptal gercekleri söylememek, susmak yalan söylemek degildir ,bunu anlamiyacak kadar aptalsin. Bir de kendi kendine yorum yazdin diye seviniyorsundur.

Avatar
vatandaş 2018-06-26 14:12:23

Bir yerde bırakmak lazım.Başarı yoksa.Partiye gönül vermiş insanlar için bırakmak lazım.Delege partiye başkan seçiyor fakat millet ülke yönetimini vermiyor.İŞİ DELEGEYE BIRAKMADAN BIRAKMAK LAZIM..