banner87

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı defalarca uyardık, yine kandırıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı defalarca uyardık, yine kandırıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

30 Ocak 2018 Salı 13:49
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı defalarca uyardık, yine kandırıldı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

Bugün Türkiye’de 352 bin çocuğumuz var otizmli ama eğitime ulaşan otizmli çocuk sayısı 26 bin 586. Çok çok az. Bu çocukların eğitime ihtiyacı var.

Otizmli bir çocuğun haftada 40 saat eğitim görmesi gerekir bu sorunu aşabilmesi için. 3 temel sorunumuz var.

Çocuklara yeterli eğitim verilmiyor. Bunu sözünü veriyorum. Bunun mücadelesini de yapacağız. Sosyal devletin görevlerinden birisi iyi eğitim alacakları fiziki mekanları yaratmaktır. Bugün 7 bin öğretmen açığımız var. Onun da sözünü veriyorum. Arkadaşlarımız bir araştırma önergesi hazırladılar. Gönül isterdi ki bu araştırma önergesi bütün partilerin desteği ile kabul edilsin.

Bütün taraflar bilgi versinler ve çözüm üretelim. Bizim verdiğimiz önerge AK Parti milletvekilleri tarafından reddedildi. Bunu da 353 bin ailenin takdirine sunuyorum. Biz konu araştırılsın derken, onlar konu araştırılmasın diye karar verdiler.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ’NE OPERASYON…

Türkiye’nin gündemi o kadar hızlı değişiyor ki, emin olun yarın sabah ne olacağını kimse bilmiyor. Başka bir ülke de yok. Bir endişe, bir yılgınlık, bir kara bulut gibi toplumun üstüne konmak istiyor. Bu sabah da bir baktık, TTB Merkez Konseyi’ne polis operasyon yapmış.

Gözaltına almalar, mahkemeye çıkarmalar. Yazı yazarsınz gelir, bu insanlar kaçacak değil. Sanırsınız ki bildiri iktidar partisini en ağır şekilde eleştiren bildiri. Okuyorum; Biz hekimler uyarıyoruz. savaş doğada ve insanda tahribat yapan, insan eli ile yaratılan bir halk sağlığı sorunudur. Doğru mu? Doğru. Hangi savaş doğada ve insanda tahribat yapmadı. Her savaş insani dram getiriyor. Gözümüzün önünde Suriye var. 3.5 milyon mülteci var Türkiye’de. 30 milyar dolar harcadıklarını söylediler, 3 milyar dolar bile harcamadılar. Suriyeli çocukların nasıl dilendiklerini de biliyoruz. Bu dramı yaratan savaş değil mi? Niye alınıyorsunuz?

“Yaşatmaya ant içmiş mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın birincil görevi olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz”. Doğru. Aklı başında hangi insan hayatı savunmaz. Bunlar da bunu söylüyorlar. “Savaşla baş etmenin yolu adil, özgür ve barışçıl bir yaşam kurmak ve bunu sürekli kılmak”. Özgürlükten ve barışçıl dünya yaratmaktan kim rahatsız olabilir. “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” demişler. Sen misin bunu diyen. Gözaltına alındılar. Bu tür davranışlar, sizin yaptığınız ve toplumun tümünün desteklediği Afrin operasyonuna gölge düşürür. “Bir yerde bir hata yapıyoruz, bu hatayı kimse görmesin” diye. Neden yapıyorsunuz bunu? İnsanlar düşüncelerini özgürce ifade edebilirler. Bütün dünyanın ilgisini farklı bir noktaya çektik. Doktorların üzerine gidiyorlar. Asker bile dağda, terör örgütü mensubunu yaralı yakaladığında, alıyor hastaneye götürülüyor. Bu ordunun saygınlığı açısından çok ama çok önemlidir. Siz, doktorun düşüncesini açıklamasına tahammül edemiyorsunuz, bu doğru değil. Umarım hükümet bütün bunlardan ders çıkarmış olur.

TERÖRE HEP BİRLİKTE HAYIR DEMEK ZORUNDAYIZ

Daha önce pek çok çevrede ifade ettim. Türkiye bulunduğu coğrafya itibarıyla çok stratejik bir bölgede. Bu bölgede Türkiye’nin bütün bölgeye örnek olabilecek demokratik atılımları atması, bölgeye örnek olması bizim dünyada saygınlık kazanması için çok önemlidir. Elbette hiçbir ülke teröre açıkça destek vermez, sonlandırmak ister. İnsan haklarına evet, demokrasiye evet, teröre hep beraber hayır demek zorundayız.

AKP’YE ÖSO TEPKİSİ

Bizim Afrin’e yapılan operasyona desteğimiz tamdır ama ÖSO ile paralel anılması rahatsızlık yaratıyor. Giden bizim ordumuz, neredeyse bunu ÖSO’nun kahramanlığına bağlayacağız. Ordunun kahramanlığını, haysiyetini korumak her vatandaşın en temel görevidir. Ayırca, Mehmetçik kanı ile oy devşirmeye çalışmak da büyük bir ahlaksızlıktır.

ERDOĞAN’I UYARMIŞTIM

26 Ocak 2011 Suriye’de iç ayaklanmalar var. 29 Nisan 2011 kaçanlar sınırlarımıza geldiler mülteci olarak. IŞİD, El Nusra gibi pek çok radikal grup bu süreç içinde oluşmaya başladı ve bunlara TIR’larla silah gönderildi. Biz dedik ki “sakın ha Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürüklemeyin.” Bunların hiçbirisi iktidar tarafından kabul görmedi. Onlar her fırsatta bizi eleştirdiler. Suriye karıştığı zaman Rusya ve Amerika bölgede ana aktör olarak bulunmuyordu. İleride Türkiye’nin başına büyük felaketler açar diye dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup gönderdim.

“HERKES SİZİ ALDATTI, BEN SENİ ALDATMIYORUM”

Bizim uyarımızdan 2 yıl sonra silahların terör örgütünün eline geçtiğini döneminde genelkurmay istihbarat daire başkanı açıklıyor. Dış politikada hamlenin 3 adım ötesini görmezseniz devleti sağlam yönetemezsiniz. Herkes sizi aldattı. En son aldatan Obama oldu. Bir de beni dinle kardeşim, ben seni aldatmıyorum.

80 milyon vatandaşıma sesleniyorum. Suriye konusunda en tutarlı politikaları kim üretti? Komşuda yangın var siz benzin bidonu ile gidiyorsunuz. Sonra ne oldu? 11 Şubat 2013’te Cilvegözü’nde bombalar patladı. 11 Mayıs 2013, Reyhanlı’da 52 vatandaşımız hayatını kaybetti. Örgütü bile dillendiremediler. O dönem IŞİD’e ‘yaramaz çocuklar’ diyorlardı.

“SALİH MÜSLİM’İ ANKARA’YA ÇAĞIRIP KIRMIZI HALILAR SERDİNİZ”

Suriye’de yaşayanlar bizim kardeşlerimiz, akrabalarımız. Ortak tarihimiz var, ortak acılarımız var, ortak sevinçlerimiz var. Ortadoğu bataklığını Türkiye’nin mekanı haline getirdiler. Terör örgütlerine her türlü desteği verdiler. Bu arada şimdi PYD’yi düşman ilan ediyorlar. PKK’nın uzantısı, doğru. Peki, Salih Müslim’i Ankara’ya defalarca çağırıp altına kırmızı halılar serip ‘hoş gelsin’ diyen kim? CHP mi? Bir sabah kalktık, o da düşman olmuş. Ne değişti de düşman oldu? Biz sizi defalarca uyardık. Sen yine tuzağa düştün.

ÇAVUŞOĞLU’NA ÖZTÜRK YILMAZ TEPKİSİ

Musul Konsolosluğumuz basıldı, 49 çalışan kaçırıldı. Birisi de Ardahan vekilimiz Öztürk Yılmaz. Terör örgütlerinin tek tek en iyi bilen kişidir. Eski Büyükelçi. Bölgede çalışmış ve bu kişi şimdi AK Parti’nin hedef noktasında. Her türlü hakaret yapılıyor. Dışişleri Bakanı ‘bu benim memurumdu’ diyor. Bir dakika beyefendi. Devletin memurunu ‘kendi memurun’ diye kabul edersen böyle toslarsın.

BANA YAPTIĞIN ELEŞTİRİYİ NEDEN YAPMIYORSUN ONA?

Suriye'yi onaracağız, okulunu, evini, yapacağız baba ocağına geri dön diyorum. Aradan zaman döndü şimdi konuşuyor. "Afrin'de huzur iklimi tesis ediliğinde yüz binlerce Suriyeli kendi yurtlarına kavuşacaklar." Şimdi o kalemşörler bir şey söylüyor mu? Bana yaptığın eleştiriyi niye yapmıyorsun?

'BEN OLSAYDIM, 10 ŞEHTİ VERİRDİK, TOPRAĞIMIZI VERMEZ, BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRIRDIK'

Bölge halkı bizim akrabamızdır. Her türlü desteği vereceğiz. Biz şunu da yaptık. Dedik ki, bölgede huzuru sağlamak için Türkiye her türlü çabayı göstersin. Türkiye'nin bölge üzerinde ayrı bir gücü var. Türkiye sözü dinlenen bir ülke olabilir. Öyle bir noktaya geldi ki Türkiye, kendi topraklarından kaçmak zorunda kaldılar. Malı terör örgütüne vererek kaçmak zorunda kaldılar. Süleyman Şah Türbesi'nden söz ediyorum. Şimdi ortalıkta beyefendi kahraman diye geziyor. Ben olsaydım, 10 bin şehit gerekirse verirdik, bayrağımız orada dalgalanırdı. Korkaktan kahraman olmaz. Terör örgütlerine teslim olandan kahraman olmaz.

Bu ülkenin çıkarları her şeyin üstündedir. Yeter ki biz hep beraber saygın bir Türkiye'nin kuruluşunu inşa edelim. Bugün geldiğmiiz nokta, Ortadoğu bataklığının parçası olan Türkiye. Bizim sözümüzü dinleselerdi, bugün Türkiye bölgesinin hem en güçlü hem en saygın ülkesi olacaktı. Türkiye nasıl yönetilir bilmiyorlar. Türkiye'nin tarihini bilmiyorlar.

Bütün bunlar olurken yine AK Parti ve kalemşörleri CHP'yi suçluyorlar, sanıyorlar ki biz geri adım atacağız. Feriştahınızla gelin, bir milim geri adım atmayacağız. Kendi toprağından kaçan adamdan hesabını soracağız. Kahraman diye geziyor. Ne kahramanlığı?

MECLİS ÖNÜNDE KENDİSİNİ YAKAN VATANDAŞIN AÇIKLAMALARINI OKUDU 

Ben dillendirdim, kıyamet koptu. En ağır eleştirileri aldım. En azından o kişinin Meclis'in önünde kendisini yaktığını herkes duydu. "Ben tecrübesiz değilim diyor. Çalıştığım alanda kilit takılması lazım ama takılmamış. Altında ağ yok. İşi güvenli yapmamız için belli bir zaman lazım ama o zaman da yok. O gün de bir tedbirsizliktir gidiyor. Ve ben o gün 3. kattan sırt üstü aşağı düştüm." Sıtkı kardeşimiz devam ediyor. Apar topar hastaneye kaldırmışlar; "3 gün yoğun bakımda kaldım." Bu garibana bakın. Ve devam ediyor; "Ben hayatım boyunca çalıştım ama ceketimden başka hiçbir şeyim yok". Sıtkı kardeşim, seni TBMM'de ilk dile getiren kişi bu kardeşin ve CHP. Biz garipten yanayız. Bizim sözümüz lafla değil, işledir. 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 30.01.2018 14:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 22:50:47

☪ TÜRKİYEMİZ İÇİN ATATÜRK'ÇÜ KEMÂLİST ULUSALCI TC VATAN PARTİSİ ☪
http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez , http://oncugenclik.org.tr/ , http://vatanpartisi.tv/ , https://tr-tr.facebook.com/VatanPartisi/ , http://www.ulusal.com.tr/ , https://www.aydinlik.com.tr/anasayfa , http://www.kaynakyayinlari.com/ , https://www.bilimveutopya.com.tr/ , https://www.aydinlik.com.tr/teori , https://twitter.com/teoridergi , https://www.facebook.com/teoridergisi/ , http://gorev-vakfi.webnode.com.tr/ , http://ulusalgonullu.com/gonulluol.php , https://tr-tr.facebook.com/ulusalgonulluleri/ , https://twitter.com/ulusalgonullu , http://twibee.com/ulusalgonullu , http://ahmetsaltik.net/ , https://www.facebook.com/TalatPasaKomitesi , http://tgb.gen.tr/ , http://talebe.org/ , http://www.tsk.tr/ , https://www.tskgv.org.tr/ , http://www.ata.tsk.tr/ , http://www.mehmetcik.org.tr/

Misafir Avatar
Kilicdaroglu Cok Yaşa 2018-02-06 11:47:52 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

olumune kilicdaroglu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
cevap 2018-02-06 08:57:41 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

kemalın aklı dengesi yerindemiki?

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
nasıl olur 2018-02-06 08:57:07 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

git kendini yak diyen adama adammı denir. kılıçdaroğlu vatandaşa diyor git kendini sarayın önünde yak. bu kemal suça teşvikten bir yargılansın önce.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
şanli chp geliyor 2018-02-05 15:39:23 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

hak hukuk adalet için artik CHP zamani

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
arap krali oldugunde ulkemizde iki gun 2018-02-05 06:25:51 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

yas ilan edilmisti ulkemiz savasta cumhurbaskanimiz vatikan ziyaretinde her gun sehit haberi geliyor ulkemizde yas ilan edende yok gercektende cok uzucu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
uyuyan cahil 2018-02-04 22:11:09 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

kılıçdaroğlu kendi uyanmamışki Erdoğanı uyarsın. kendisi uyutulmuş, uyuşturulmuş cahil kimi nasıl uyarabilirki?

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
aydin her poki yiyin sonra sucu chp ye atin dimi 2018-02-03 16:26:47 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

habur oslo diyarbakir megri megri dolmabahce gorusmesi pesmergenin ulkemizden suriyeye giderken ulkemizde lahmacun yemesi sanki biz bunlari unuttuk ha hadi ordan

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
senin efendin karanfil dagitmisti 2018-02-03 15:03:27 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

CHPye iftira atip durma

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
YEŞŞEE KÜRDİSTAN'CI Y-CHP (YERSEN!-CHP) 2018-02-03 11:27:14 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

8 SENEDE CHP'Yİ Y-CHP (YERSEN!-CHP) YAPMIŞ ! BİR KÜRT'ÇÜYÜ !
13 KERE YENİLMİŞ BİR SOROS'ÇUYU Bİ DAHA SEÇİN LÜTFEN ! AQ !

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
Oh Oo NO no bahceli 2018-02-02 11:49:27 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Oh Oo NO no pirincek
Oh Oo NO no tayyip

Beğenmedim! (45)
Misafir Avatar
KILICDAROGLUMUZ NE DERSE DOGRUDUR-x 2018-02-02 11:46:03 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

dediysek koru korune tapmiyoruz herhalde
CHP secmeni bilinclidir yeri gelir elestirir chp secmenini kimse kolay kandiramaz kimse yanlis yapamaz ok sen rahat ol kilicdaroglu bize asla oyle birsey demez diyemez o yuzdende ne derse dogrudur kapis

Beğenmedim! (33)
Misafir Avatar
ke mal bey bakarmısın? alo ben kemal bey in 2018-02-02 11:41:31 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

sekreteri
siz ruyami gordunuz ??yoksa hayalmi gordunuz ?? lutfen lutfen iftira cok gunah en iyisi erdogan ve kilicdaroglu face 2 face yuz yuze tv duellosu oyle arkadan konusmak cok cirkin

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
KILICDAROGLUMUZ NE DERSE DOGRUDUR---cevapen 2018-02-02 08:39:13 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

YAAA Kılıçdaroğlu size kendinizi yakmayıda söylüyor !!! yakacakmısın kendini? ee gerzeklik manyaklık bu kadar olur ne diyeyim.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
ke mal bey bakarmısın? 2018-02-02 08:35:31 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Erdoğanı defalarca aradın . mı? ne için ? ihant için . ne için meşgul etmek için, ne için iş olsun torba dolsun için. evet evet aynen böyle aradın. PEKİ seni patronların azmı arıyor ? sık sık arıyor uyarıyor hadi koçum engelle Türkiyenin yatırımlarını, hadi koçum karıştır Türkiyenin içini, hadi koçom suni gündem oluştur Türkiyede. sen biraz gevşek davranıncada ağa abilerin hadii lenn yap şunu şunu diyere bozukda attılar değilmi? evet yapmak ve onları dinlemek mecburiyetin var. çünkü chp koltuğu çok pahalıdır. sende ömür boyu onun diyetini ödemeye mahum edildin. sana çok yazık oldu kemal. tabi sen bu yazık olmaları hakettin. Türkiyeme ve chp ye yazık oluyor asıl senin chp nin başında olman.

Beğenmedim! (12)
Misafir Avatar
tuba 2018-02-02 02:10:13 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa. Kemal Ataturk

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tuba 2018-02-02 02:07:40 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.Kemal Ataturk

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CHP kapatılsın / sen hayal dunyasindasin 2018-02-02 00:28:34 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

hayal etmeye devam et ölümüne CHP diyoruz
CHP ATAMIZIN BIZLERE MIRASI

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Örnek Kılıçdaroğlu sen baksana 1 2018-02-02 00:26:18 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

sen kafayimi yidin ??resmen sacmalamissin bana gore sen yargilanmalisin pis iftiraci

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Örnek Kılıçdaroğlu 2018-02-01 17:52:44 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

'Kılıçdaroğlu beni dolandırdı' diyerek kendini yakmaya kalkıştı
Heykeltıraş Ragıp Çiçen, CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından dolandırıldığını iddia ederek CHP Genel Merkez önünde kendini yakmaya çalıştı.***************kılıçdaroğlu halkı kendini yakmaya öldürmeye teşvşkten yargılansın.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
CHP kapatılsın 2018-02-01 17:05:17 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

VATAN PARTİSİ ana muhalefet partisi olsun. 2019 da oyumuz VATAN PARTİSİNE chp ana ihanet partisi oldu. solculukla alakası kalmadı, fetöcü oldular. abd hizmetkarı oldular.

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
ah Mr.hasan sori özlem 2018-02-01 13:46:19 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

algi operasyonun bize islemiyor olumune kilicdaroglu

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
KILICDAROGLUMUZ NE DERSE DOGRUDUR 2018-02-01 13:44:49 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

OLUMUNE KILICDAROGLU OLUMUNE CHP gerisi yalannnnn

Beğenmedim! (23)
Misafir Avatar
özlem- 2018-02-01 12:40:49 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Denşz Baykal iyleşip geçsin artık chp nin başına. VATAN chp den çok zarar görüyor. hadi DENİZ BAYKAL HADİİİ.

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
DİKKAT 2018-02-01 12:37:32 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Kemal Kılıçdaroğlu Tayyip Erdoğan a korkak diyor ne diyorsunuz? :-)))))))))))))) Yuhalamayın lütfen yuhalamayın , Çooook Komik comic değilmi? evet haddini fazla aşmış . eee bizde halk olarak bu haddi aşana haddini bildireceğiz. en korkak kendisidir. hemde eşi benzeri görülmemiş korkak. üstelik kaset diyeti ödemek için Türkiye düşmanlığı yapan bir korkak.

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
•ิ.• CHP chp CHP chp CHP 2018-02-01 02:22:59 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

•ิ.• CHP chp CHP

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
kilicdarogluna en cok vatan partililer saldiriyor 2018-02-01 02:20:08 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

chp den perincegin partisine oyyy moyy gitmezzz

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:54:21 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:53:59 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:53:34 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:50:01 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:49:43 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:49:23 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

.

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪ 2018-01-31 23:48:53 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
CUMHURBAŞKANIMIZ KILIÇDAROGLU 2018-01-31 23:44:11 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

©Telif Hakkı ve Kullanım Koşulları için Next door

Beğenmedim! (24)
Misafir Avatar
::::)))))))))))) cahilcim... 2018-01-31 23:30:19 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

bilmediğin konularda konuşma... senin bildiği boy kilo oranı...
hayatında hiç spor yapmamışlar içindir ! 320 kg ile bench press yapan için değil !

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
unutmadan 135 kiloyu siz kendiniz 2018-01-31 23:23:49 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

belirtmisiniz hatta boyunuzuda yazmisiniz
iftira yok abarti yok bay bay

Beğenmedim! (19)
Misafir Avatar
neyse burasi tartisma platformu degil 2018-01-31 23:20:20 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

yorum bolumune herkes saygi cercevesinde yazarsa sorun cikmaz
herkesin dogrusu kendine
saygilar

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
BAK HEMEN KENDINE 9 BEGENI puani YAPISTIRDIN 2018-01-31 23:18:05 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

hic adil degil

Beğenmedim! (18)
Misafir Avatar
SANKI CHP FARKLI 2018-01-31 23:16:04 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

YINE PARTININ REKLAMINI YAPIYORSUN BENCE GEREK YOK DA SAYGI CERCEVESINDE OLSA IYI OLURDU

Beğenmedim! (22)
Misafir Avatar
VATAN PARTİLİLER 2018-01-31 23:10:18 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

HEPİMİZ VATANSEVER , SANATÇI , SPORCU , BİLİMCİ , ATATÜRK'ÇÜ İNSANLARIZ !
ÖYLE NE ÜDÜĞÜ BELİRSİZ pkk'li ibnelerden DEĞİLİZ !!!! TÜRK ASKERİYİZ !!!!

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
2018-01-31 23:07:56 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

NO no NO no Vatan partisi

Beğenmedim! (29)
Misafir Avatar
noʎ ǝʌol ı CHP noʎ ǝʌol ı 2018-01-31 23:06:15 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

CHP noʎ ǝʌol ı

Beğenmedim! (23)
Misafir Avatar
vatan partililer cok uyanik 2018-01-31 23:05:32 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

akp de o derece uyanik yoktur sanmiyorum yani

Beğenmedim! (30)
Misafir Avatar
begenmedim cok tiklanirsa 2018-01-31 23:04:52 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

vatan partililerden bilin biraz fazla kiskanclarda chp yi cok kiskaniyorlar

Beğenmedim! (29)
Misafir Avatar
begendim tusuda anormal tiklandiysa yuzde 2018-01-31 23:03:37 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

100 vatan partililerden bilin chp yi karalama kampanyasi ama chp den vatan partisine secmen gitmezki hayal dunyasi iste

Beğenmedim! (27)
Misafir Avatar
siskosun iste 2018-01-31 23:01:08 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

tek kisi poposunun ustune begen begenmedim i tiklarsa yag tulumu olur

Beğenmedim! (35)
Misafir Avatar
begendim tusuda anormal tiklandiysa 2018-01-31 23:00:01 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

100 vatan partililerden bilin chp yi karalama kampanyasi ama chp den vatan partisine secmen gitmezki hayal dunyasi iste

Beğenmedim! (29)
Misafir Avatar
CAHİLCİM NİNEM ! 2018-01-31 22:59:22 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

Arnold Mr. Olympia olduğundada 135 kg. idi ! KAS YAĞDAN ÇOK DAHA AĞIRDIR !

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
vatan partililer kendilerine 42 begeni puani 2018-01-31 22:59:10 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

veriyorsa emin olun 42 kisi poposunun ustune oturup begen i tiklamiyordur kesin 1 kisi proxy kullaniyordur baska teknoloji varmi bilmiyorum

Beğenmedim! (26)
Misafir Avatar
Vatan partililerden 2018-01-31 22:57:07 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

TEK BIR KISI BEGEN I TIKLIYORSA KESIN EN AZ
135 kilodur obezdir ..Ne bu tum gun pc basi begen begenmedim tiklamayla insan balina gibi siser

Beğenmedim! (30)
Misafir Avatar
CUMHURBAŞKANIMIZ KILIÇDAROGLU 2018-01-31 22:55:09 @☪ ☪ ☪ CUMHURBAŞKANIMIZ DOĞU PERİNÇEK ☪ ☪ ☪

kazanacak

Beğenmedim! (40)
Avatar
CHP 2018-01-30 14:18:45

Her konuda hakli cikti.

Misafir Avatar
her gordugum degil 2018-01-31 23:10:57 @CHP

seni goruyoz ya sen vatan partisiyle kafayi yemisin hahaha begen begenmedim buttler i

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
HER GÖRDÜĞÜNÜ VATAN PARTİSİ SANAN NİNEM... 2018-01-31 22:46:36 @CHP

Sakin ol ve Sağlığına dikkat et ! LÜTFEN ! :)

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
YİNE SAÇMALAMIŞSIN NİNE !!!!!! 2018-01-31 22:41:49 @CHP

yatıma bindirmicem...

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Yerli Tohum 2018-01-31 12:02:21 @CHP

Yerli Tohum Dikmek Ekmek Satmak Yasak, Kanun: 5553 (2006-AKP)
https://www.youtube.com/watch?v=xIDpsI_wT9I

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
GDO'lu mısırda kanser riski tespit edildi 2018-01-31 12:00:46 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=fszybx-j2oM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
NoT 2018-01-31 11:48:32 @CHP

Türkiye 80 milyon.
79 milyon CHP diyor kudurun

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Yes CHP hep CHP 2018-01-31 11:35:10 @CHP

№←akp №←perincek №← bahceli

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
dik kattttt 2018-01-31 11:33:27 @CHP

kilicdaroglu ne diyorsa dogrudur ... Halk

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
artik CHP zamani 2018-01-31 11:13:34 @CHP

kilicdaroglumuzu karanlik guclere baronlara yedirtmeyiz olumune kilicdaroglu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
aydın 2018-01-31 11:12:07 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=8Sm3_lHOY2s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ERDOĞAN ERDOĞANA KARŞI 2018-01-31 11:04:29 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=cVXsjLEa9g0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BÜYÜK İSRAİL PROJESİ [BOP] 2018-01-31 11:03:24 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=E8I6MiJJ99A

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Büyük Ortadoğu Projesi--BOP 2018-01-31 11:02:49 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=8Z83t3kjx4s

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
NoT 2018-01-31 09:14:28 @CHP

Türkiye 80 milyon. maşAllah. şimdi seksn milyon not verse kılıçdaroğluna bir koca sıfırrrrrr

Beğenmedim! (9)
Misafir Avatar
dik kattttt 2018-01-31 09:07:06 @CHP

Kılıçdaroğlunu sihhati ehliyeti yoktur söylediklerininde hükmü yoktur. HALK

Beğenmedim! (8)
Misafir Avatar
fizik_ 2018-01-31 09:05:08 @CHP

Bir kere Erdoğan korkak değil bunu Türkiye biliyor ve kılıçdaroğlu yalan söylüyor. ayrıca Erdoğan en azından kılıçdaroğlu gibi 1 yalancı değil, 2 korkak değil, 3 teröristlere arka çıkan değil, 4 abd ajanı değil, 5 Türkiyeye ihanet eden değil. dahada sayabilirim. arif olan anlar zaten bu kadarı yeter. KEMAL aslında hiç birşey değil. etkisi yok ama suni yetkisi var. chp gibi bir partinin başına kondurmuşlar istediklerini söyletip yaptırıyorlar. ağa babaları. yani kaset mimamrları. yani ABD.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
bir söz varya 2018-01-31 08:38:25 @CHP

"Kurufasülyede kendini nimetten sayıyor."kılıçdaroğluda kendini siyasetçi sanıyor.
vah komik vahhhh

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
bahcelinin u donusu 2018-01-30 23:25:47 @CHP

https://www.youtube.com/watch?v=TWDhMRZR57o

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Küfr etmeyelim lütfen.baksana 1 2018-01-30 22:47:24 @CHP

kaset isi fetocularin isi bunu sende gayet iyi biliyorsun

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DİKKAT DİKKAT 2018-01-30 22:45:47 @CHP

Kilicdaroglu ne diyorsa dogrudur Kilicdaroglunu karanlik guclere baronlara yedirtmeyiz bu boyle bilinsin olumune CHP

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
kilicdarogluna en cok vatan partililer saldiriyor 2018-01-30 22:43:53 @CHP

chp den perincegin partisine oyyy moyy gitmezzz

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Yarin cevap 2018-01-30 20:21:17 @CHP

Türkiyenin bekasindan bahsediyorsun cok haklisin bunlar olurken neredeydiniz ? http://www.medyatava.net/galeri/3-gazete-ayni-mansetle-cikti_747/3

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Tarafsizim tarafim ülkem ! 2018-01-30 20:17:19 @CHP

http://www.medyatava.net/galeri/3-gazete-ayni-mansetle-cikti_747/3
tayyipin saksakcilari görsün.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
DİKKAT 2018-01-30 19:03:23 @CHP

Kemal Kılıçdaroğlu Tayyip Erdoğan a korkak diyor ne diyorsunuz? :-))))))))))))))
Yuhalamayın lütfen yuhalamayın , Çooook Komik comic değilmi? evet haddini fazla aşmış . eee bizde halk olarak bu haddi aşana haddini bildireceğiz. en korkak kendisidir. hemde eşi benzeri görülmemiş korkak. üstelik kaset diyeti ödemek için Türkiye düşmanlığı yapan bir korkak.

Beğenmedim! (13)
Misafir Avatar
Küfr etmeyelim lütfen. 2018-01-30 17:59:07 @CHP

Küfür etmeyelim. herkes in çapı belli, kişiliği belli, leş e bin defa leş desen yine leştir, leşe bin defan canlı desen yine canlı olmaz. . Kılıçdaroğlu kendine çok yazık etti. siyasete girmeyecekti. KASET olyına girmeyecekti. bu mafya eline geçirdiğini son nefesine kadar kullanır. Kılıçdaroğluda kaptırmış paçyı bir kere.. kurtulması zor tek çaresi var chp yi lağvetmesi. oda patronları ağa babaları izin vermez onada. chp de ATATÜRK çü kalmadı yahu.

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
Yarın 2018-01-30 17:54:45 @CHP

Bu kemal varya bu kemal yarın çıkıp KIBRIS BARIŞ HAREKATINIDA KARALARSA hiç şaşmayın haaa. Yahu ülkemizin bekası için, ülkemizin güvenliği için yanı başımızda bize tehdit oluşturacak bir terör oluşumunu ortadan kaldırmak istediğimiz bir harekata kalkmış haksız ve yarsiz diyor , eleştirenleri destekliyor. bu hangi akla sığar?
PYD PKK Kılıçdaroğlunun ERN ERDEMİN, YILMz ın nesi oluyor?

Beğenmedim! (9)
Avatar
kilicdaroglu dogrulari konusuyor 2018-01-30 14:06:25

tebrik ederiz

Avatar
C H P 2018-01-30 14:25:33

Kahrolsun kılçtaroğlu

Misafir Avatar
al kim ypg yi beslemis! 2018-01-30 20:18:06 @C H P

http://www.medyatava.net/galeri/3-gazete-ayni-mansetle-cikti_747/3

Beğenmedim! (0)
Avatar
ercan 2018-01-30 14:13:13

siktir pezevekin önde gideni çapsız dürzü tipe bak fravun faresi kepaze soysuz ermeni yaftası bacaksız yandan çarklı sinek siklet oryantal dansöz...senden ne köy olurrrrrr ne kasabaaaaaa sen çoban bile olamassın....kaldı ki ülke yönetmek senin 1000 sene geçse bile başaramayacağın bir olay....kepaze..soytarı.....

Misafir Avatar
apoya karanfil veren efendin 2018-01-30 22:50:23 @ercan

nahhhhhhh olur

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Sen cok haklisin. 2018-01-30 20:19:06 @ercan

http://www.medyatava.net/galeri/3-gazete-ayni-mansetle-cikti_747/3

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Tutar takar 2018-01-30 15:09:29 @ercan

Ulan mankurt sen hangisinin picisin natan yahu putin apo fetostanmi anladim sen zarrafin kinden peydahlanmissin

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
Küfürlerini sana 2018-01-30 14:22:36 @ercan

misli ile iade ediyoruz, ercan denen kufurbaz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
chpliler 2018-01-30 14:26:12

defol gir lannnn deyusss kılıçtar.....

Misafir Avatar
toprak 2018-01-31 03:09:15 @chpliler

hiç bır chp li sayın baskanına kufurle git demez . bunun için chp li gibi baslıklar kullanma kardesim. çünkü olmadıgın cok fazla belli

Beğenmedim! (1)
Avatar
chpliler 2018-01-30 14:26:45

seni istemiyoruz artık defol

Misafir Avatar
chp liler nikinde 2018-01-30 22:48:37 @chpliler

vatan partiliye bak hihihi yemezler haci

Beğenmedim! (1)
Avatar
CHP 2018-01-30 14:27:50

yakışmıyorsun Atamızın partisine baykal daha yakışıklıydı hiç olmazsa rejonu vardı....

Misafir Avatar
vatan partili chp kiliginda 2018-02-02 18:29:38 @CHP

hahaha komedi otesi

Beğenmedim! (13)
Misafir Avatar
ulan vatan partili sen benimi kandircan 2018-01-30 22:41:17 @CHP

yemezler okey
sen chp ye kurban ol olumune kilicdaroglu okey

Beğenmedim! (13)