Kılıçdaroğlu'ndan Ayhan Oğan tepkisi: Kabahat ona bunu söyletende

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarıyla Ankara'da bir araya geldi. Kılıçdaroğlu konuşmasında AK Parti MKYK eski üyesi Ayhan Ogan'ın 'Yeni devlet kuruluyor' sözlerine de tepki göstererek, 'Cumhuriyetten intikam almak istiyorlar. Atatürk'ten intikam almak istiyorlar' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Ayhan Oğan tepkisi: Kabahat ona bunu söyletende

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarıyla Ankara'da bir araya geldi. Kılıçdaroğlu konuşmasında AK Parti MKYK eski üyesi Ayhan Ogan'ın 'Yeni devlet kuruluyor' sözlerine de tepki göstererek, 'Cumhuriyetten intikam almak istiyorlar. Atatürk'ten intikam almak istiyorlar' dedi.

08 Ağustos 2017 Salı 13:32
Kılıçdaroğlu'ndan Ayhan Oğan tepkisi: Kabahat ona bunu söyletende

'Cumhuriyetten, Atatürk'ten intikam almak istiyorlar'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti MKYK eski üyesi Ayhan Ogan'ın 'Yeni devlet kuruluyor, kurucusu da Sayın Erdoğan'dır' sözlerine tepki göstererek, "Densiz bir kişi, ahlaksız bir kişi, tarihine saygı duymayan bir kişi. Kabahat onda değil, ona söyletende kabahat. Partisinin genel başkanı bir konuşsun bakalım, ne diyor o? Buna, bu cesareti sen verdin. Kendi tarihine ihanet eden bir kişi düşünün ve ihanet eden kişinin hala korunduğunu düşünün. Cumhuriyetten intikam almak istiyorlar. Atatürk'ten intikam almak istiyorlar" dedi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarıyla Ankara'da bir araya geldi. Belediye Başkanları Toplantısı'nın açılışında hitap eden Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün ardından ikinci bir adım daha atarak, Çanakkale'de 'Adalet Kurultayı' toplayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "'Adalet Yürüyüşü'nde sadece yürüdük. Toplumun her kesimini davet ederek, bizim gibi düşünmeyenlerin düşüncelerine de değer ve önem vererek, onları da davet edeceğiz. Bu memlekete huzuru, adaleti getireceğiz. Bunun başka çaresi yok. Siyasi kavgalardan bu millet bıktı. Yeter artık, biraz da bu insanlar düşünsünler. Nasıl yürüyüşe toplumun her kesiminden insanlar geldiyse Çanakkale'deki 'Adalet Kurultayı'na da toplumun her kesiminden insanlar gelecek. Adaletli bir düzenin fikri alt yapısı orada oluşacak ve bunu da yine sadece Türkiye'ye değil, bütün dünyaya duyuracağız" diye konuştu. 

"BÜYÜKERŞEN'E VE KOCAOĞLU'NA KARŞI 'F TİPİ YAPILANMA'NIN YAPTIĞI BASKINLAR SONUÇSUZ KALDI"

Darbe girişimi öncesi 'F tipi yapılanma'dan şikayet ettiklerini hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"'F tipi yapılanma'nın yereldeki hedefi CHP'li belediyelerdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Belediyesi buralara baskılar yapıldı. Baskınlar yapıldı. İnsanlar gözaltına alındı. Hesaplarına el konuldu. Sandılar ki bir şeyler bulacağız, diye. O baskınları yapanlar, 'F tipi' yapılardı ve onların arkasında da bugünkü iktidar duruyordu. Diyorum ya Allah büyüktür. Gün değişti, devran döndü. O aramayı yapanların tamamı şu anda hapisteler; ama bizim belediye başkanlarımızın alnı açık, başı dik. Onların veremeyeceği hiçbir hesap yoktur. O açıdan Yılmaz Büyükerşen'e ve Aziz Kocaoğlu'na karşı 'F tipi yapılanma'nın yaptığı baskınlar sonuçsuz kalmıştır. Sonuçsuz kalmaya da zaten mahkumdur. Kenti ranta, rantiyeye teslim etmedi belediyelerimiz; ama merkezden, Ankara'dan bazı rantiyelere izin verildi. İzin verenler, mafya bozuntuları kalktılar; belediye başkanlarımıza saldırdılar. Halk, belediye başkanlarımıza sahip çıktı, mafyaya değil. Rantla içli dışlı olanların, rantiyeye kendini teslim edenlerin önünde böyle bir saldırı yoktur; ama mafyayla mücadele edenlerin, rantiyeyle mücadele edenlerin önünde her zaman bu tür riskler vardır. Bu risklerin önünde de CHP'li belediye başkanları vardır"
 
'AYHAN OGAN' TEPKİSİ: KABAHAT ONDA DEĞİL, ONA SÖYLETENDE KABAHAT

AK Parti MKYK eski üyesi Ogan'ın 'Yeni devlet kuruluyor, kurucusu da Sayın Erdoğan'dır' sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Densiz bir kişi, ahlaksız bir kişi, tarihine saygı duymayan bir kişi. Siz, bir devletin nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl kurulduğunu biliyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, saraylarda mı kuruldu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, zengin sofralarında mı kuruldu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, birilerinin önüne diz çökülerek mi kuruldu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti, acıyla kanla gözyaşıyla kuruldu. Siz, kalkacaksınız; bir devlet kurduğunuzu söyleyeceksiniz. Akılla mantıkla bağdaşır bir şey değil. Kabahat onda değil, ona söyletende kabahat" diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU'DAN ERDOĞAN'A: BU ADAM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUN? 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Ogan'ın sözleriyle ilgili görüşünü açıklamasını beklediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bana sordular, ne diyeceksiniz; diye. Partisinin genel başkanı bir konuşsun bakalım, ne diyor o? Benim düşüncem belli. Tavrım belli; cumhuriyete, demokrasiye, adalete, hukuka bağlılığım belli. Benim yeni bir devlete ihtiyacım yok. Ben bu devleti yüceltmek zorundayım. O, ne düşünüyor acaba? Tık yok. 'Efendim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'. Ben de biliyorum Türkiye Cumhuriyeti Devletini. Sen, bu adam hakkında ne düşünüyorsun? Buna, bu cesareti sen verdin" dedi. 

"KULAĞINDAN TUTUP, KAPININ ÖNÜNE KOYAMIYORLAR"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Cumhuriyetin kuruluşuna laf edenler, Osmanlı'nın batışına tek laf bile etmiyor. Sevr Anlaşması'nı gidip, imzalayanlara tek cümle bile söylemiyorlar. Aklı kafasında değil de külahında olan adamlar, çıkıp, 'Keşke Yunanistan işgal etseydi burayı' diyebilecek kadar vatanlarını, kimliklerini, milletlerini ve inançlarını satıyorlar. Biz isterdik ki bunlara en büyük tepkiyi ülkeyi yönetenler versin. Türkiye Cumhuriyeti'ni küçümsüyorlar. Yeni bir devlet kuracaklarını söylüyorlar. Sorun şudur. Bu zihniyetteki insanların tamamının Adalet ve Kalkınma Partisi'nin içinden çıkmış olmasıdır. Başka bir partide olsa tamam. İktidar partisinin içinden çıkıyor ve onlar da ses çıkarmıyorlar. Kulağından tutup, kapının önüne koyamıyorlar. Niçin? Aynı amacı mı, aynı hedefi mi güdüyorsunuz siz?"

"SUSKUN OLANLAR DA AYNI İHANET İÇİNDEDİR"

Ayhan Ogan'ın 'yeni devlet' açıklaması üzerinden cumhuriyet savcılarına da seslenen Kılıçdaroğlu, "Sevr Anlaşması'na tek laf edemiyorlar; ama Lozan'a dilleri uzuyor. Sevr Anlaşması'na alkış tutacaksın Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna laf söyleyeceksin. Bunun adı vatana ihanet değil midir? Suskun olanlar da aynı ihanet içindedirler. Ben, merak ediyorum. Cumhuriyet savcıları neredesiniz siz? Nasıl cumhuriyet savcısısınız siz? Bizim ağzımızdan bir laf çıksa 50 tane fezleke düzenliyorsunuz. Talimat geliyor çünkü size. Adam, cumhuriyeti yerle bir ediyor. Yeni devlet kuruluşundan söz ediyor. Sizden tık yok tık. Batsın sizin savcılığınız. Siz savcı bile olamazsınız" diye konuştu. 

"OSMANLI'NIN SON DÖNEMLERİNİ YAŞAMAYA BAŞLADIK"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Osmanlı'yı elbette seviyoruz. Bizim tarihimizdir. Osmanlı'nın görkemli tarihi olduğu kadar hepimizi üzen tarihi de vardır. Artısıyla eksisiyle bakmak zorundayız. Osmanlı niye battı? Bunun üzerinde konuşan var mı? Osmanlı'nın son dönemlerini yaşamaya başladık şimdi. Ağır ağır o sürecin içine gidiyoruz. Osmanlı niye battı? Eğitim sistemi bozulduğu için battı. Şimdi eğitim sistemi konusunda aynı süreci yaşıyoruz. Hiçbir anne-baba bu eğitim sisteminden memnun değil" dedi. 

"CUMHURİYETTEN, ATATÜRK'TEN İNTİKAM ALMAK İSTİYORLAR"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Sen hangi yüzle bunları söylüyorsun ve hangi yüzle sen o partinin içinde kalıyorsun? O parti seni hangi gerekçeyle kendi içinde tutuyor? O partinin liderinin konuşmasını isterim. Sahip çıkıyorsan adam gibi sahip çık. 'Ben sahip çıkıyorum' de. Sahip çıkmıyorsan tut, kapının önüne koy. Başka seçeneğin yok senin. 'Yeni devlet kuruyoruz' diyen kişiye söylüyorum. İnsanda biraz utanma olur. Tarihe saygı olur. Bunların hiçbirisi yok. Seni vatana ihanet noktasına kim taşıdı, hangi eğitim düzeni taşıdı, hangi siyasi anlayış taşıdı? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Kendi tarihine ihanet eden bir kişi düşünün ve ihanet eden kişinin hala korunduğunu düşünün. Cumhuriyetten intikam almak istiyorlar. Atatürk'ten intikam almak istiyorlar. Tarihten intikam almak istiyorlar. Hala birilerinin egemenliği altında yaşamak istiyorlar. Hala birilerinin paryası olmak istiyorlar. Şundan bütün vatandaşlarımın emin olmasını isterim. Demokrasiyi seven, adalete ve hukuka inanan, tarihine bağlı olan, şehitlerine, gazilerine, bayrağına ve vatanına bağlı olan bir tek kişi kalıncaya kadar asla emellerinize ulaşamayacaksınız"

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 08.08.2017 13:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Texas 2017-08-08 14:11:39

Evet yeni bir devlet kurmak istiyorlar,buna karsi ne yapmaliyiz sen onu bana acikla dandik herif ben sana izah edeyim önce kurdleri,alevileri,dini azinliklari gercek demokratlari liberalleri kucakliyacaksin,ulusalcilardan sana bir hayir gelmez

Misafir Avatar
teksas a cvp***bb 2017-08-08 16:19:17 @Texas

eh kapıda bekleyen köpekler uslu uslu otururlar . içeriden bir kemik atıldımı hepsi kemiyin peşine koşup kendilerine bir pay çıkarmaya çalışırlar. şimdi bir fitneci bir haber yapıyor yorumcular aynı hesap. teksas başta.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sabır 2017-08-08 16:16:56 @Texas

zırvalama texsas. kürtlerde, alevilerde bu ülkenin gerçek savunucusu ve vatandaşlarıdır, azınlıklarda ülkemizin kanunları ile koruma altındadır. sen ve senin akıl verdiğin chp işte ayrımcılık siz yapıyorsunuz. yok kürt, yok alevi, yok liberal yok muhavazakar. yahu bu ülke bir bütündür. ne bu fitne durmadan karıştırıyorsunuz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
hasan 2017-08-08 20:10:22

ülkede bir sürü haysiyetsiz şerefsiz namussuz varmış.hepsi meydana nasıl çıkıyor.cumhuriyetimizi yıktırmayacağız.haddinizi bilin.

Misafir Avatar
sabırlı 2017-08-09 08:24:44 @hasan

hasan kardeş, kılıçdaroğlundan koruyabilirsek CUMHURİYETİMİZİ asla bişe olmaz CUHURİYETimize. tehlike kılıçdaroğludur.

Beğenmedim! (1)
Avatar
samet 2017-08-09 15:41:02

KURTULUŞ SAVAŞINDA VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN KURULUŞ AŞAMASINDA ZORLUKLAR ÇIKARANLARIN DÜŞÜNCE YAPILARIYLA AKP ZİHNİYETİNİN DÜŞÜNCE YAPISI ARASINDA NE FARK VAR.

Avatar
ülkem 2017-08-08 15:48:20

Lütfen kardeşlerim Atatürk ü kullandırmayın bu k kılıçdaroğluna. yahu bu kılıçdaroğlu bu gün Türkiyemizi ablukaya alan avrupa ülkeleri ile beraber değillermi? abd nin ülkemize oynadığı oyunu görmemezlikten gelen chp değilmi? neden abd nin pyd, ypg ye açı açık silah verdiğine bir kelime etmiyor. bizde olmayan yalan ve iftira ile mit tırları olayı ile ülkemizi zor durumda bırakmak isteyen chp değilmiydi? fetöcülere sahip çıkan chp değilmi, fetöcülere idam a chp de karşı avrupada karşı. chp avrupa nın Türkiye ofisidir. bunlar ne Atatürk çü değiller nede T Cumhuriyetini seviyorlar. bunlar avrupalılar .

Misafir Avatar
ülkem 2017-08-09 08:22:44 @ülkem

söylem doğru yüklem yanlış. cumhuriyet ve Atatürk üzerinden intikam almak isteyen taa kılıçdaroğlunun kendisidir. . kemal kılıçdaroğlu ne Atatürk çüdür nede cumhuriyetci. kılıçdaroğlu bal gibi pkk taraftarıdır ve fetö cüülerle harekat ediyor. ülkemizin önünü tıkamak için chp nin başına getirilmiş birisi. chp nin başına seçimle falan değil biliyoruz atama emir vaki olarak getirildi. oda emir kullu gereyini yapıyor.

Beğenmedim! (1)
Avatar
susmaz 2017-08-08 16:13:53

siz oğanın sözünü eyip bükmeyin kılıçdaroğlu. size fetöcüleri, hdp lileri savunun destekleyin gücünü kim veriyor asıl? birde sizi chp nin başına kasetle getiren kimdir onuda biraz açıklayın.

Avatar
aydın 2017-08-08 16:55:35

ey chp yi yeni chp yapmak isteyen hdp işbirlikcileri chp den kökünüzü kazıyacagız

Avatar
emir 2017-08-08 22:23:26

EVET 10 YILLARDIR ATATÜRKÜN CUMHURİYETİN DEMOKRASİNİN ADALETİN HUKUKUN İNSAN HAKLARININ SEÇİMLERİN VE SEÇİLMİŞLERİN PARLEMONTONUN DEĞİL DARBECİLERİN ARKASINA SIĞINARAK GERÇEKTE KAPİTALİST EMPERYALİST EMELLERE KŞMLERİN HİZMET ETTİĞİ ARTIK AYAN BEYAN ORTADADIR

Misafir Avatar
emir e *ülkem 2017-08-09 08:28:21 @emir

emir, bırak olum bu emparyalıst, faşist, burjuva eski bayat lafları. sen hala kominizmin, sosyalizmin kucağından kalkamamışsın. şimdiye kadar kaç çocuğun olurdu dişi olsaydın . neyse. Büyük Türkiyemiz var , güçlü yönetimimiz var, halkının her kesimini kucaklayan bir hükümet var. herkesin sgk sı var, fakire hastaya, mağdura, sakt a aylık var. sen eski kominizim hayaleinden uykusundan çık artık. ülkene vatanına bağlı ol. hainlerle olma.

Beğenmedim! (1)