Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan ailesine ait olduğunu iddia ettiği para transferlerini açıkladı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan'a ait olduğunu belirttiği bazı para dekontlarını gösterdi. Dekontlar, milyonlarca dolarlık transferlere ait. Öte yandan Kılıçdaroğlu, Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın. Beni dinliyordur, yanına bir doktor al, yanında olsun'' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan ailesine ait olduğunu iddia ettiği para transferlerini açıkladı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan'a ait olduğunu belirttiği bazı para dekontlarını gösterdi. Dekontlar, milyonlarca dolarlık transferlere ait. Öte yandan Kılıçdaroğlu, Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın. Beni dinliyordur, yanına bir doktor al, yanında olsun'' dedi.

28 Kasım 2017 Salı 13:38
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın!

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

“Keyifli bir grup toplantısı yapacağız. Seven sevmeyen, CHP’li olan olmayan herkes dikkatle dinlesin bu grup toplantısını.

Ancak önce izin verirseniz bir iki konuya kısaca değineyim.

TAHİR ELÇİ OLAYI

Birisi Tahir Elçi. 28 Kasım 2015'te Dört Ayaklı Minare'nin önünde basın toplantısı yaptı ve ayrılırken bir kurşunla hayatını kaybetti. Faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Söz verdiler bulacağız diye. Her taraf polis dolu, kamera kaynıyor. 2017. Fail hala bulunamadı. Faili meçhul cinayetler yakın tarihimizin kara sayfalarıdır. Dileriz katilleri bir an önce bulunur ve yargı önüne çıkar.

ÇİFTÇİ SORUNLARI

Hafta sonu Antalya'daydım. Belediyelerimizin açılışlarına katıldım. Turizmciler ve muhtarlarla özel toplantı yaptım. Daha sonra pazar günü yaşanan yağış ve hortum dolayısıyla yaşanan seraları gezdim, vatandaşlarla görüştüm. Çünkü sorunu yaşayan insan bize derdini anlatmalıydı. Hepsi dertli. “Biz kimseye yalvarmıyoruz, bir şey beklemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz” diyorlar. “Bize getirip yardım, bağış vs. değil, gelsinler seramızı yapsınlar, parasını öderiz” diyorlar. Veraset yoluyla parçalanan araziler dolayısıyla şikayetleri var. Biz bir çalışma yapacağız ve Tarım Bakanı'na sunacağız.

ASGARİ ÜCRETİ CHP’Lİ BELEDİYELERDE 1500 TL YAPTIK

Finike'de bazı evler oturulamaz haldeydi. Kadınlar geldi anlattılar. Belediye başkanlarımıza “Her biriniz bir evi yapacak, diğerleri de oturma takımı alacak” dedim. Söz verdik mi yaparız. Tıpkı asgari ücret 1.500 lira dedik. Belediyelerimizde yaptık. Yapacağız, kimse endişe etmesin. Tütün üreticilerinin derdini dile getirmiştim. Adıyaman'da üreticiler yürüyüş yapmak istediler. Efendim, provokasyon diye polis, özel harekat ve jandarma müdahale etti. Kabahat talimat verenlerde. Kimsenin camı çerçevesi inmedi, arabası zarar görmedi, sataşma olmadı. Ellerinde sadece Türk bayrağı ve tütün var. Orantısız bir müdahale oldu. Buradan bütün tütün üreticisi kardeşlerime sesleniyorum. Adıyamanlılara, Bitlislilere, Malatyalılara sesleniyorum. Senin tütün hakkını koruyacak partinin adı CHP'dir. Bunu sakın unutma. Emeğin, alın terinin değerini veren partinin adı CHP'dir. Bunu sakın unutma.

1.897.524 ÇOCUK BU YIL OKULA GİDEMEDİ

Ve tabii eğitimcilerle de toplantı yaptık. Anneler, çocuklar sizin çocuklarınız, bizim çocuklarınız. Çocuklara sahip çıkmak, benim de sizin de göreviniz. Neredeyse her saat değişen eğitim sistemine ben de, siz de isyan edeceksiniz. Ne zaman? Sandığa gittiğinizde. Unutamayacakları bir dersi çocuklarımız adına vermeliyiz. Bazı rakamlar vereyim size. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 1 milyon 897.524 çocuk okula gidemedi. Bunların okumaya hakları yok mu? Neden devlet sahip çıkmıyor? Ankara'daki çocuklar kendi çocuklarına sahip çıkıyorlar çünkü. Vatandaş yarın sandıkta bunun hesabını sana soracak.

“ANKARA’DAKİ BEYLERİN ÇOCUKLARINI TANITACAĞIM”

Sevgili anneler, babalar. İlkokulların yüzde 31'i birleştirilmiş sınıflarda ders veriyor. 1,2,3,4. sınıflar aynı sınıfta, aynı anda. Veya bölünüyorlar, 1,2 ayrı, 3,4 ayrı. 21'inci yüzyıldayız. 15 yılda derslik sorununu nasıl çözemezsin. Özel okullara aktarılan para 1 milyar 164 milyon lira. Çocuğunu okula gönderirken harçlık veremeyen babaya sesleniyorum. Bir sandviç parası veremeyen anneye sesleniyorum. Senin çocuğuna bunlar sahip çıkmadılar. Ama özel okullara para aktardılar. 1 milyar 164 milyon lira. Yani 1 katrilyon 164 milyar lira eski parayla. Senin okulunun temizliğini sen yaparsın. Camı kırılır sen yaparsın ama özel okullara bu kadar kaynak aktarıyorlar. 817.799 öğrencimiz taşımalı sistemli 11.900 merkeze taşınıyor. Öğretmen mi yok, var. Niye taşımalı sistem? Nerede çocuk varsa okul olmalı. Nerede okul varsa öğretmen olmalı. 15 yılda yapamadılar. Sözüm söz. En geç 4 yıl içinde yapacağız. Bakın şimdi 1998'den rakam vereyim. MEB bütçesinin yüzde 30'u yatırıma gidiyordu. 2002'de 17'si, yeni bütçede yüzde 8,6'sı gidiyor yatırıma. Çocuklarımıza yatırım yapmayan hükümet olabilir mi? Ankara'daki beylerin çocukları ayrı okullara gidiyorlar; ayrı yerlerde şirket kurup vergi vermemek için her türlü dümeni çeviriyorlar. Bu Ankara'dakilerin çocuklarını bütün Türkiye'ye tanıtacağım.

“SIRA GELDİ KUTUYU AÇMAYA”

Şimdi geliyoruz kutuyu açmaya. Çorum’da 17 Kasım 2017’de bir konuşma yaptım. 21 Kasım 2017’de yine sorular sordum. “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün bir vergi cennetlerinde bir şirkete milyonlarca dolar gönderdiklerini biliyor musun? Yerli ve milliysen cevabını vereceksin” dedim. 1.5 milyon lira dava açtılar. Açsan ne olur, açmasan ne olur? Sen soruma adam gidi cevap ver. Beni dinliyordur, yanına bir doktor al yanında olsun. Gözlerinden öperek tekrar sorayım sayın Erdoğan. 30 milyar doları ne zaman nerede, kimin için harcadın?

“MAN ADASI’NDA KURULAN BİR STERLİNLİK ŞİRKET” İDDİASI

İspat edelim. 1 Ağustos 2011 Man Adası Devleti’nde bir şirket kurulur. Küçücük bir ada. Burada bir şirket kurulur. O şirketin kuruluş belgesi bizde. Bu şirket 2 Ağustos itibarıyla birer yönetim kurulu toplantısı yapar. Yönetim kurulu Sıdkı Ayan’dan oluşur. 1 sterlinlik bir şirket. 15 Kasım 2011’de bu şirketi Kasım Öztaş’a devreder. Sıdkı Ayan kimdir tanıyor musun? Kasım Öztaş’ı tanıyor musun? Bu şirketin bütün kayıtları bizim elimizde. Bu şirkete para gitti. 15-12-2012 tarihinde Ziya İlgen, enişte 2.5 milyon dolar şirkete para gönderiyor. 15-12-2011 tarihinde Mustafa Erdoğan, 2.5 milyon dolar para gönderiyor. 26-12-2011 Ziya İlgen 1.250 bin dolar. Mustafa Erdoğan, 1.250 bin dolar para gönderiyor. 27-12-2011 Osman Ketenci, dünür, 1.250 bin dolar gönderiyor. Mustafa Gündoğan 1.250 bin. Eski Özel kalem müdürü bu. Ahmet Burak Erdoğan, 1.450 bin dolar. Ahmet Burak Erdoğan, 2.300 bin dolar. Diyecekler ki bunların belgesi var mı? Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Bu swift mesajı ne demek? Yurt dışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Hepsi swift mesajları elimizde. Bunlar yetmez bankaların dekontu lazım dedim Parayı gönderdiğin dekontlar. Diyecekler ki bu belgeler sahtedir. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. Yurt dışına göndermişler o şirketlerin de kayıtlarında var. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın.

Konya Ereğli’de 40 günlük bebek zatürreden öldü. Aralık ayında camı kırıktı. O bebeğin hakkını savunmak için ben bunları soruyorum. Samsun’da 2.5 aylık Kübra bebek açlıktan öldü. Ben Kübra bebeğin hakkını savunmak için bu soruları soruyorum. Başka adalarda şirket kurduracaksın, Türkiye’den para göndereceksin. Sonra Kayseri’den çıkacaksın, dolarları bozdurun biz yerliyiz, milliyiz. Sen ne yerlisin, ne millisin. Sen gayri millisin. Bütün AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Benim bir hatam varsa söyleyin alınmam ama yılları yılı size ahkam keser, doları bozdurun der, kendisi alır çocukları ile yurt dışına giderler. İspat ettim söyle bakayım alçak kim? Kadın, musluğu açtığında 5 çeşit vergi ödeyecek. Kamyon şoförlerini dinledin mi gözünü sevdiğim Erdoğan. Mazottan alınan vergiyi biliyor musun sen? Senin çocukların dünürün parayı dışlarıya götürecek Kılıçdaroğlu ağzına bant çekecek. Ben bunu yapmam. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Umarım sayın Erdoğan’ın yanında doktoru vardır. Sinirlerine hakim oluyordur umarım. Sevgili Erdoğan sen Türkiye’yi felakete sürüklüyorsun. Ben senin bildiğin susan, 2 tane koltuk verdik oturur sesini keser diyen adam değilim. Ben bu milletin evladıyım.

Havuz medyasına da seslenmek isterim. Hemen belgeler sahte. Ne sahtesi. Bankadan gidiyor bunlar ya. Man Adası’na gidiyor. 30 milyar dolar Suriyelilere para harcadığını söylüyorsun. Bu parayı kimin için, nerede, ne zaman harcadın? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı hukuku var. Adalet için konuşacaksın.

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta salı günü partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili iddialarda bulunmuş ve “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün, yurt dışında, vergi cennetinde bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor muydun? Sen misin yerli ve milli, ben miyim yerli ve milli? Bunun cevabını bekliyorum” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu iddialara yönelik “İspatlayamadığın takdirde senin siyaseti bırakman lazım.” yanıtını vermişti. Partisinin bugünkü grup toplantısında da Kılıçdaroğlu'nun sözlerine değinen Erdoğan 'Biraz sonra (Kılıçdaroğlu) güya belge açıklayacakmış. Geçmiş konuları ısıtıp ısıtıp yeniden gündeme getirecektir. Kendine bir yerlerden bir şey gönderiliyor. Benim yurt dışına milyonlarca dolarlık paralar gönderdiğimi söylüyor. Belgesi var mı? Yok.' diye konuşmuştu.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 28.11.2017 15:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
trolsavar 2017-11-28 14:25:09

valla bütün göt killari buraya gelmis ülke elden gidiyo bunlar daha kilictarogluna nasil hakaret ederiz derdindeler lanyyy amk larim önünüze makarna koyacan arkaniza gececen sesiniz cikmaz ama bura hepiniz o pis agzinizi ardina kadar acar hakaret edersiniz sizin de sonunuz geldi bekleyin dürüst insanlar geliyo iktidara kacacak delik arayin hamam böcekleri

Misafir Avatar
sivas 2017-12-05 19:02:42 @trolsavar

kılıçdaroğlunda ne seviye var, ne ciddiyet var, ne siyasi blgi var, ne aile yapısı var, ne çekilecek bir tarafı var. bu nasıl insan yarabbim? sen bildiğin gibi yap yarabbim. bu aziz milleti ayrıştırıyor, kırıyor, incitiyor. ne elem insan bu yarabbim! ülkemize milletimize vermek istedikleri zarardan sen ülkemizi ve milletimizi koru yarabbim. AMİN.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ankara 2017-12-04 11:22:07 @trolsavar

AH Birde haysiyet ölçen makina olsada ERDOĞAN ile KILIÇDAROĞLU nu bir ölçsek. kılıçdaroğlu SIFIR çıkmazs abende bişe bilmiyorum.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
tesbit 2017-12-02 21:25:25 @trolsavar

eşitlik, adalet ve kadın zirvesi VE KILIÇDAROĞLU. bu üç kelime, eşitlik, adalet ve kadın haklarından en son bahsedecek olan kişi bile değil kılıçdaroğlu. bu adamda eşitlik asla yok, adalet asla yok kadınlara saygı , hürmet, kadın hakları hiç yok. demiştiya en sonki itirafı eş işsizse, eve para getiremiyorsa hıncını karısından çıkartabilir haklı olarak. eh işte bu adam siyasetçi hemde ana muhalefet partisi başkanı. olmaz olsun olmaz olsun olmaz olsun.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
gürsesle sesleniyorum. 2017-12-01 10:21:23 @trolsavar

Bu gün abd Türkiyeye nasıl bir baskı kurmaya çalışıyor görüyoruz. dünyada böyle birçok ülke var. ama chp lilere kılıçdaroğluna ne oluyorda Ülkemizden yana değilde ABD den yana duruyor? chp baraj altında kalmalı. yoksa işimiz zorrr.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
birinci 2017-11-28 18:10:53 @trolsavar

cumhuriyet tarihimizin en kirli siyasetni yapan, en verimsiz, en zararlı siyasetçisi olarak tarihte yerini almıştır kılıçdaroğlu.

Beğenmedim! (6)
Avatar
laynn 2017-11-28 14:07:40

Troller iş başında. Yorumlara bakılırsa biri damarlarına basmış :)

Misafir Avatar
pişmiş tavuk ve kılıçdaroğlu 2017-12-05 19:04:34 @laynn

Dekontlar, milyonlarca dolarlık transferlere ait. Öte yandan Kılıçdaroğlu, Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın. Beni dinliyordur, yanına bir doktor al, yanında olsun'' dedi.***************** kemal sana pişmiş tavuk bile gülüyor :))))))))). çok çokkk ama çok komik yahuuuuuu.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ankara 2017-11-29 10:32:21 @laynn

Yüce Türk halkı biliyor kimin haysiyetli kimin haysitetiz olduğunu. hiç merak etmeyin. seçimde yine gerekeni yapacağız halk olarak. ama bu sefer ana muhalefet değilde baraj altı partisi olacaksınız. Türkiyenin düşmanlarının sözcüleri sizi.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
bb 2017-11-28 17:49:03 @laynn

Bakın madem belgeleriniz var alın gidin mahkeeye. sunun davacı olun. ak la kara belli olsun. öyle elde sallamakla kimseye evrakları göstermemekle idda olmaz KEMAL . senin ne yalancı olduğunu bhlk artık biliyor

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
tesbit 2017-11-28 15:07:36 @laynn

Deniz baykal bu gün olsaydı çıkar KILIÇDAROĞLUNUN yüzüne t söylerdi iftira , yalan ve dahada kötüsü düşmanla işbirliği içinde olduğunu. yoksa DENİZ BAYKALın beyin kanaması geçirmeside bu planın bir parçasımıydı?
kaset kumpası kuranlar Deniz Baykalada bir operasyon yapmış olmasınlar?

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
antalya 2017-11-28 15:05:59 @laynn

kimin haysiyetli kimin haysiyetsiz olduğunu Tüm Türiye gördü, sahte belgeler, abd avrupa işbirlikçisi seniiii. sahteci, yalancı iftiracı . chp li olarak senden utanıyoruzzz. ANTALYA.lılar

Beğenmedim! (10)
Misafir Avatar
savcılığa ve basına verin belgeleri..inandırıcı ol 2017-11-28 15:05:36 @laynn

inanılması için millette belgeleri görmeli..chp..
SAVCILIĞA VE BASINA VERİN BELGELERİ...MİLLET TE GÖRSÜN..CHP.LİLER VE KILIÇTAROĞLU..HERŞEYİ ORTAYA KOYUN Kİ MİLLET ANLASIN VE KANİ OLSUN..İÇİ RAHAT ETSİN..50 metreden belge gösterilmez ki..madem ki buldunuz ve ispat niteliğindeysenizse BELGELERİ SİTELERE DAĞITIN..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
chp. belgeleri int.sitelerine ve basına vermeli !! 2017-11-28 15:03:16 @laynn

inanılması için millette belgeleri görmeli..chp.. 2017-11-28 15:02:02
SAVCILIĞA VE BASINA VERİN BELGELERİ...MİLLET TE GÖRSÜN..CHP.LİLER VE KILIÇTAROĞLU..HERŞEYİ ORTAYA KOYUN Kİ MİLLET ANLASIN VE KANİ OLSUN..İÇİ RAHAT ETSİN..50 metreden belge gösterilmez ki..madem ki buldunuz ve ispat niteliğindeysenizse BELGELERİ SİTELERE DAĞITIN..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Vatandaşlar. 2017-11-28 14:44:17 @laynn

imanlı ve vicdanlı olan TÜRK VATANDAŞI asla akp.ye ve MHP.ye oy vermemeli.
Akibeti Allah soracaktır..hele hele bu günden ve bu belgelerden ve kul hakkını tarumar ettiğinden dolayı asla akp.ye oy verilmez.Verenler vermeyenlerin vebalini yüklenir..günahını çeker..mazlum yetimlerin ahhı,na katlanır..vay be..akp.ye bak..ya..saman altından ne sular götürmüştür..haklarımız haram olsun.akp.lilere.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Bülent 2017-11-28 14:36:53

Tv'de Kılıçdaroğlu nun konuşmasının tamamını izledim. Elinde belge olmadan Kılıçdaroğlu konuşmaz biliyorum. Bundan sonra da Erdoğan gereğini yapacaktır sanırım. Bundan sanıyorum birkaç yıl önce Alman Başbakanı Angela Merkel Erdoğnın İsviçre bankalarında nekadar parası olduğunu biliyorum demişti. İleriki aylarda çok şey değişebilir.

Misafir Avatar
bülent yazık sana 2017-11-28 17:52:46 @Bülent

kılıçdaroğlunu tanıyorsan , bu adamın şimdiye kadar iddia ettiği tüm sözler yalan ve asılsız çıktı. yahu Allah tan korkun. bu adam ajandır kardeşim ajannn. bu adamı kasetle getiren abd bu adama iş yaptırıyor. deniz baykalında hastalığı şaibelidir. bu adamın yapmayacağı bir halt yoktur. bu adamın peşinden gitmeyin.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
ziron 2017-11-28 14:41:19 @Bülent

Adam babasını bilmez mi belgesiz konuşmayacağını verin basına belgeleri yok savcılığa verin yok sokun o zaman bir yerinize her sallanan kağıt belge olsaydı.

Beğenmedim! (9)
Avatar
toplumun mazlumlarının hakkı akp.yemiş..! 2017-11-28 14:53:05

kul hakkı..mazlum vatandaş hakkı..gariplerin fakirlerin hakkı..dam altı fukarasının hakkı ve şehid evlatlarının hakkı..ni akp..keyfine ve geleceğine kullanmış..
....................yazık o demire girmiş bu kömüre............. Suriyelilere 40 milyar dolar nasıl harcandı..? hesabını açıklanması lazım..suriyelileride millet istemiyor..

Avatar
mehmetcik 2017-11-28 14:49:45

ercan serefsiz zounami giti belgeli konusma ibne

Avatar
ercan 2017-11-28 13:47:49

senin keyfini sikim amına koyduğumun yalancı pkklısı

Misafir Avatar
bayanlar bayanlar dinleyin 2017-11-28 17:55:18 @ercan

küfür ayıptır evet, ama ihanet daha büyüktür, , iftira daha büyüktür, burada yorum yapan kişi sinirine hakim olamamış yazmış peki senin KILIÇDAROĞLUN? oda ABD nin emirine karşı gelememiş yalanlara, iftiralara asrılmış. rolünü çok iyi oynuyor ama rezil oluyor. sizde kınamalısınız kılıçdaroğlunu

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Terbiyesiz akp.li....= bayanlar.... 2017-11-28 14:46:24 @ercan

küfürgah akp.li bu haliniz ile mi milletten oy isteyeceksiniz..rezillik diz boyu olmuş sizde..bizim kapımıza sakın gelmeyin akp.ye oy istemeyin..kapıyı da açmayız..

Beğenmedim! (0)
Avatar
astor 2017-11-28 13:51:42

tahir elçiyi siz pkklılar öldürmedi mi kılıçtar

Avatar
atilla 2017-11-28 13:50:27

bu adam a adam desen adam kelimesine yazık bu kepaze aptal dangalak bu ne dersen de bu ahmak ama iyiki var yoksa c h p nin oyları artardı....

Misafir Avatar
akp.ye oy yok.. 2017-11-28 14:48:56 @atilla

bol bol küfür eden akp.liler adam mı?
ahlaksızlık akpde yerleşmiş..imansızlıkda aynı..
man adası vay be..bu ada dünyanın neresinde..mazlumun hakkını bu ada,ya mı gönderdiniz akp.liler..hayretsiniz ya..oyyyy yooooook..akp. MHP.ye...iyi partiye oy vereceğiz..cümleten..

Beğenmedim! (0)