banner87

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk oldu. Erken seçim açıklamasından, işsizliğe şeker fabrikalarının özelleştirilmesinden cumhurbaşkanı adaylığına, sandık güvenliğinden mühürsüz zarf önlemine ilişkin gündemdeki bir çok konuya dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk oldu. Erken seçim açıklamasından, işsizliğe şeker fabrikalarının özelleştirilmesinden cumhurbaşkanı adaylığına, sandık güvenliğinden mühürsüz zarf önlemine ilişkin gündemdeki bir çok konuya dair açıklamalarda bulundu.

21 Mart 2018 Çarşamba 21:38
Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında Şirin Payzın'ın konuk oldu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

"Sorunları ortaya koymak ve çözümünü ortaya koymak görevimiz var. Büyüyen her sorun halkın cebine yansıyor. İzlenen politikalarla halktan bir şeyler götürülüyor.

Erken seçim açıklaması

Toplumun asıl gündemi demokrasi. Asıl sorun adalet sisteminde, kimse adaletin olduğuna inanmıyor. Bizim için erken seçim olabilir, sorun yok. Afrin hepimizin ortak destek verdiği bir mücadele alanıydı. Bunu kendi partisinin başarısı gibi kamuoyuna sunmaya başladı, başaralı olamadı. Referandum öncesi, “Türkiye koalisyonlarla yönetilemez” diyorlardı. Şimdi koalisyonlara mahkum oldular. Bunu vatandaş görüyor, 'Niye bizi kandırdınız?' diyor."

AKP'de her alanda çözülme var. Seküler AK Partililer referandumda oy vermediler zaten. Mazot fiyatları vb. Kırsalda bir çözülme oluştu. Şeker fabrikalarının satıldığı yerde AK Parti'nin yüksek oy olduğu yerler.

Eğitimde çok şikayet var. Özel okullarda bir patlama yaşandı. Devlet okullarına güven kalmadı. İmam hatip te patlama oldu, çocuklar başarı sıralamasında geride kaldı. Hükümetin izlediği politikalar nedeniyle ihracatçılar zorluk yaşıyorlar.

4 gençten biri işsiz

4 gençten biri işsiz. Gençler iktidar partisine oy vermiyorlar. İşsiz ve özgür değiller. Ara eleman sorunu var. Bizim eğitimi sistemi ara eleman yetiştirmiyor. İktidarı defalarca uyardık.

İşsizlik için öneriler

2015'ten itibaren biz sorun saptamış ve toplumun gündemine getirdiysek çözümünü de getirdik. Mesela eğitim için Fillandiya'nın Eğitim Bakanı'nın Türkiye'ye getirdik, anlattı. Öğretmenlerle ilgili “Öğretmen Meslek Yasası” olmalı bunu önerdik. İstihdam yaratan eğitim sistemi önerdik. Bütün organize sanayi bölgelerinde yatılı lise kurmak. Kendi alanı ile ilgili eğitim görecek, iş yerinde çalışacak, okuldan mezun olduktan sonra işi hazır olacak.

Üretime yönelik ekonomik politika izlemezseniz işsizliği bitiremezsiniz.

İttifak yapılacak mı?

İttifak Yasası çıktı. Biz ittifaka karşı değiliz, siyasal partiler ittifak yapabilirler. Yüzde 10 seçim barajına karşıyız. Niye kaldırmıyorlar? Korkuyorlar. Bunun kalkması lazım. Önümüzdeki süreç içinde belli olacak. Şimdi benim ittifak yapacağız demem çok doğru değil. İttifak yapacaksak ilkelerimizi belirleyeceğiz"

“Bütün siyasal partilere saygı duyuyoruz”

Biz aslında bütün partilere eşit mesafedeyiz. Bütün partilere saygımız var. Siyasal partileri ayırmak gibi bir düşüncemiz yok. Biz kavga ve kutuplaşmayı istemiyoruz. Özel bir karşıtlığımız yok.

Seçmenin beklediği şu; Türkiye'nin dünya kadar sorunu var, bunu çözebilecek mi? Vaatlerini yerine nasıl getireceksin? Her siyasal partinin bir amacı vardır. Vatandaşın teveccünü yerine getirmek. Bu yüzden vatandaşa gitmek gerek. Türkiye'de en çok çalışan, sahada olan parti biziz. Patates, şeker fabrikalarının olduğu yere bakın, muhtar toplantılarına bakın, kadınlarla toplantı yapıyoruz. Bizim yaptığımız her şey medyaya yansamıyor. Toplumun tüm kesimine ilişkin sorunları gündeme getiriyoruz. Birebir anlattığımızda karşılıklı güveni sağlayacağız.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı: Kafamızda birkaç isim var

Cumhurbaşkanlığı seçimine epey zamanımız var. Çıkaracağımız aday bizim seçmen adayımız dışından da oy alması lazım, güven sağlaması lazım. Cumhurbaşkanı adayı parti meclisinde görüşeceğiz. Yıpranmamış kişiler arasından seçilmesi lazım. Kafamızda birden fazla isim var.

Abdullah Gül ve Büyükerşen açıklaması

Abdullah Bey'in cumhurbaşkanlığı tarafsızdı. Eskişehir Belediye Başkanımız son derece başarılı. Abdüllatif bey ile geçtiğimiz günlerde görüştük. Akademisyenlik yaptı, iktidar partisinin yanlış uygulamlarını söyleyen yüreklilikte birisi. İBB adaylığı ile ilgili bir görüşmemiz olmadı.

Biz kendi belediye başkanımıza “Bütün yurttaşları kucaklayacaksın” diyoruz. Gerçi İBB Başkanı tarihi yanlış bir söz söyledi. Biz herkese eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Harcanan her kuruşun hesabını vereceksiniz diyoruz belediye başkanlarına

Sandık güvenliği

Biz bütün sandıklarda güvenliği sağlayacağız. Bütün sandıklara sahip çıkacağız. Geçen seçimde Güneydoğu'da sorun yaşadık. Bu seçimlerde Doğu ve Güneydoğu'da olmak üzere her sandıkta seçim güvenliğini sağlayacağız. Hiç kimse en ufak endişeye kapılmasın. Mutlaka sandıklara gidin ve oy kullanın.

"Demokrasiyi yeniden ülkey getireceğiz"

Demokrasiyi yeniden bu ülkeye getireceğiz. Gazi Meclis'in elinden alınan haklarını yeniden geri getireceğiz. 2019'da iki seçenek var: Demokrasiden yana olanlar ve tek adam rejiminden yana olanlar. Demokrasiden yana olanlar çocuklarımıza “Demokrasiyi savunduk” diyeceğiz.

"AYM temsilde adaleti elbette iptal edecek"

Sandıkta birden fazla kişi olacağız. Oyların yasaya uygun olarak kullanıp kullanılmadığı tespit edeceğiz, birleştirme tutanaklarında da olacağız. Her bir sandıktan çıkan sonuçları değerlendireceğiz. AYM temsilde adaleti elbette iptal edecek. AYM'ye hala güvenimiz var. Adalet sistemi içinde hukukun üstünlüğüne inanan yüzlerce yargıç ve savcı var. Biz eleştiriyi yargının aldığı yaradan ötürü gündeme getiriyoruz. Bugün bir hakim X Partisinden seçime girip kaybetse de dönemiyordu işe. Çünkü siyasi kimliği ortaya çıkmış oldu.

Mühürsüz zarf önlemi

Mühürsüz zarflarla ilgili yasa netleştiği zaman sandıkta müdahale edilecek. Her sandıkta görevli arkadaşlarımızla avukatlar doğrudan iletişim kuracak.

Sadece partililer değil sivil toplum gönüllüleri ile çalışacağız. En az yüzde 60 hedefimiz. Ben bu ülkede insanların demokrasiye inandığına inanıyorum.

İlkesiz bir ittifaktan yana değiliz

Demokrasiye inanan insanlar hangi ilkeler etrafında toplanacak diye belirleyeceğiz. Biz ilkesiz bir ittifaktan yana değiliz.

Temel bey demokrasiyi savunuyor, tek adam rejiminin yanlış olduğunu söylüyor. Ortak paydamız olması lazım, demokrasi de ortak payda olmalı. Demokrasi kuralları ile yönetilen ülkelerde ilerleme sağlanabilir.

“Yüzde 60'ı sağlayacaklar kadınlarımız”

Yüzde 60'ı sağlayacaklar kadınlarımız. Kadınların sezgi gücü var. AK Partili,CHP'li, SP'li kadınlar çocuklarının özgür bir ülkede yetişmesini isterler.

Dinde reform tartışması

Erdoğan'ın bu tartışmayı neden açtığını bilmiyorum. Kadına, bilime önem veren başka bir din var mıdır?n Veda Hutbesi'nde eşitlikten, demokrasi'den, sosyal devletten bahseder. Tüm bunlar varken neyin reformunu yapıyorsunuz? Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müdahalesi gerekir, siyasilerin değil. Mustafa Kemal, Diyanet İşleri'ni özellikle başkanlık olarak kurulmasını istemiştir. Yenikapı'da boşuna mı dedim cami ve kışlaya siyaset sokmayın diye.

Siyasetçilerin ve Cumhurbaşkanının bu tartışmalardan uzak durması lazım. Diyanet İşleri Başkanı'nın biraz cesur olması lazım.

Ana dayanığımız Kuran-ı Kerim'dir. Kuran bilimin reddetmiyor ki. Yalan söylemeyin, hırsızlık yapmayın diyor. İslami kurallara uymayan bir ülkeyiz biz. Yalan söylemek siyasetin bir parçası haline geldi. Siyasette kirlilikten kurtulmak lazım. Ben mal varlığımı siteye koydum, karımın yüzüğüne kadar.

4 bakan hala siyasetin içindeler. Toplumun temiz olması lazım. Biz dine saygılıyız, inancın siyasete alet etmesini doğru bulmayız bu en büyük günahlardan biridir. CHP'li belediyelerin olduğu yerlerdeki cami, kilise, havralar tertemizdir.

Afrin Harekatı

Afrin Harekatı'nı baştan beri savunduk. Hava desteğini sağlayın dedik, bu şekilde bilgi verdi Binali bey. Afrin merkezi yerleşik bir merkezdi. Kim sivil kim terörist ayıramazsınız dikkatli olmalısınız dedik. Hendek operasyonlarında 285 sivil hayatını kaybetti. Biz hiçbir askerimizin burnunun kanamasını istemeyiz. Ben insanım neden şehit olsun? Biz Afrin'e niye gittik? YPG nasıl oraya konuşlandı, Suriye nasıl bu hale geldi? Türkiye üzerinden silah gönderildi, müslümanı müslamana kırdırdılar. Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz biz. Bu bölgenin 4 önemli ülkesi neden birleşemiyoruz? Önemli olan Esad mı Suriye'nin toprak bütünlüğü mü? Esad'la zaten görüşüyorlar, kamuoyuna görüşmüyoruz diyorlar. Esad ve Rusya izin verdiği için girebildik Afrin'e.

Bunların yatacak yeri yok. Egemenlerin güçlerin tavsiyeleri ile dış politika izlerseniz burnunuz bu yana gelir. Ordu devreye giriyor da öyle toparlıyorlar. Süleyman Şah topraklarını neden bırakıp geldiler. Sonra kahramanlık yaptık diyorsun.

Münbiç açıklaması

Nerede terör örgütü varsa müdahale edilmeli. Suriye'yi bu hale gelmesi ve asker düzeltmeye çalışıyor, şehit ve gazi oluyor. Ben buna karşıyım. Ortadoğu'da güç savaşları var. Buna yol açan Türkiye Cumhuriyeti hükümeti. Egemen güçlerine güvendi silah gönderdi. Burada kaybeden sadece Türkiye. Türkiye dışlandı. 4 ülke bir araya gelin çözün diyoruz.

Fırat Kalkanı'nda ev, okul, hastane yapın Suriyelileri oraya gönderin dedim, kıyameti kopardılar. Öngörüleri yok. Bu söylemlerle dış politika düzelmez. Diplomasi diye bir alan vardır. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tamamen devre dışı. Dış politikayı saray ve sarayın sözcüsü idare ediyor. İbrahim Kalın fiilen dışişleri bakanı.

''FETÖ BORSASI'' İDDİALARI

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde var bu. Bende Kayseri'ye gönderme yaptım. Belki bu iş Kayseri'de de var. Burada bir çok iş adamı hapise girip çıktı. Bunlarında sorgulanması lazım. Benim 2017'de söylediğimi Şamil Tayyar yeni söyledi. Parayı bastıranın çıktığını söyledi. Şamil Bey doğru söylüyor. Elini vicdanına koyuyor. Gücü olan arkası olan bir şekilde hapisten çıkıyor.

 Man adası belgelerinin hepsini savcıya teslim ettik . BDDK'ye sordu dopru dediler. Erdoğan istifa mı etti? Etmedi... Bütün belgeler doğru. 1 sterlinlik şirkete 15 milyar dolarlık ne sattın kardeşim? Savcı belgeler doğru dedi. Çıkıp özür dileseydiniz ya kardeşim? Vergi ödememek için bu sahtekarlığa başvuruyorlar. Kendi ülkesine vergi vermemek için naylon şirket kuran bir düzende sen ne yerlisin ne millisin kardeşim?  

ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRMESİ POLEMİĞİ

Bugün Şeker-İş'in Genel Başkanı'yla konuştum. Gerekirse fiyat düşürürüz diyorlar. 4 fabrikayı çalıştırmadılar ücret ödediler. Sonra diyorlar ki şeker fabrikaları zarar ediyor. En çok kar eden kuruluşlardan birisi bu fabrikalar. Niye zarar etsin? Para olmadığı için fabrikaları özelleştirmek istiyorlar. Ben özelleştirilen 54 fabrikanın kapatıldığını resmi belgelerle açıkladım. Buradaki işçilerin hepsi atıldı. Binali Bey diyor ki buradaki fabrikalar 5 yıl çalışacak deniyor. Manisa Sümerbank çalıştırıldı mı ? Çalıştırılmıyor. Kimse bu söylenenlere uymuyor. Şeker gerçekten vatandır niye satıyorsun. Herşeyi sattılar. Cumhuriyet'in kurduğu herşeyi sattılar. 3 haftalık Saray'ın masrafı zararları karşılar. 

Sayın Elitaş Şeker-İş Genel Başkanı'nı bir dinlesin. Tekel, Fiskobirlik yerle bir oldu.  Et gene ucuzlamadı. Tarımı öldürdüler bunlar. 

Tarım Bakanı'na Fransızlar şövalye nişanı verdiler.Tarıma yaptığı katkıdan dolayı... Bütün eti canlı hayvanı samanı mercimeği biz ithal ediyoruz. İşsiz hiç yok e dolayısıyla bunları da yurtdışından getiriyoruz. Bunları böyle anlatıyorlar demek ki millete. 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 21.03.2018 23:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Halkımız çok çekti 2018-03-22 00:00:30

CHP iktidara gelecek, halkın gülmeyen yüzü gülecek!

Misafir Avatar
Halkımız çok çekti x komik_ler 2018-03-22 08:28:13 @Halkımız çok çekti

hooooooo! zalimlerin, dikdatörlerin, din düşmanlarının, düşmanla işbirliği yapanların halkın yüzünü güldüreceğinemi nanamaızı bekliyorsunuz sür eşşeyi deh deeh. güldürmeyin insanı be. kendinizide kandırmayın.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
Cvp 2018-03-22 03:04:07 @Halkımız çok çekti

Sahte recple zor iktidara gelir chp,asli dururken neden sahtesine oy versin

Beğenmedim! (4)
Avatar
Devsirilmishaw 2018-03-21 22:29:00

Tayyo belani vermis seni alcak devsirme seni.Bütün antidemokratik kararlari tayyos hirsizi bu devsirme hainin destegiyle almistir.Capulcu yagmacilar baska ülkenin evine girmis hirsiz oldugunu kanitlamistir.Topunuzun Cani cehenneme alcaklar..

Misafir Avatar
Euro kuru 4,9017 lira oldu 2018-03-23 03:30:09 @Devsirilmishaw

akp ekonomiye cozum bulacagina AKP Sözcüsü Ünal Bey Erdoğan'ı Atatürk'e benzetmis ne alakaysa kel alaka ATATURK CEPHEDE SAVASTI bosu bosuna gundem yaratma cabasi yimizler akp ye oy moy yok yetti gari oylarimiz chp ye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Allah aşkına 2018-03-22 10:06:48 @Devsirilmishaw

Bu adammı Türkiyeyi yönetmeye aday*******BUYRUN işte KEMAL*********CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun salı günkü grup toplantısında Çiftlik Bank adıyla dolandırılan kişilere paralarını geri almaları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) gitmelerini tavsiye etmişti. Dolandırıcıların kurduğu yöntemi banka sanan grup konuşmasında Kılıçdaroğlu “Paranızı rahat alabilirsiniz. Ama tosundan değil, parayı BDDK’dan alabilirsiniz. BDDK’nın 150. maddesi var” demişti.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
beznmiş kellam 2018-03-22 09:43:17 @Devsirilmishaw

kemal ı ABD sünnet edecekmiş gibi bezemiş sahneye sahaya sürmüş. bir dümenler dönüyor. ya kemal Türkiyeye ihaneti ile kendini ABD ye sevdirecek yada abd kellesini alacak gibi.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
2 yüz 2018-03-22 09:40:58 @Devsirilmishaw

Önce şu Türkiyenin güvenliğini sağlamak için çıkartılan OHAL e destek ol biraz inandırıcılığın olsun Pinokyoooo.

Beğenmedim! (5)
Misafir Avatar
doğru 2018-03-22 08:51:32 @Devsirilmishaw

Tabiki demokrasi kazanacak. ABD nin ajanları kazanamayacak, düşmanla işbirliği, terör ü savunanlar kazanamayacak. yalancılar, iftiracılar, barbarlar kazanamayacak. iş bilmezler kazanamayacak.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
teröre nahlet olsun. 2018-03-22 08:31:16 @Devsirilmishaw

bakıyorumda bu gazetenin okurlarının çoğusu terör ve terör yandaşı. ne iş Kılıçdaroğlunadamı kızdınız lenn?
kemal şakadan demiştir terörle mücadele edilmeli sözünü. o oyuncudur biliyorsunuz. siz yinede kemalınızı bırakmayın. terör sevicileri siiiii.

Beğenmedim! (2)
Avatar
Demokrasi 2018-03-22 00:13:46

Ne güzel kelime ama günümüzde hakim değil. Yandaşı değil tüm toplumu kucaklayacak ve sorunlarını giderecek bir seçim bekliyorum. Hırsızlara karşı tüm siyasi partiler ve stk hazırlıklarını yaptı.Adı ne olursa olsun seçim sonuçları yüzümüzü güldürecek. Algı operasyonlarına ve masallara rağmen umudumuzu yitirmedik. İyi günler bizleri bekliyor.

Avatar
vatandaş 2018-03-22 00:08:10

Vatandaş zamanında erken baskın olsun seçimi bekliyor Güneş vatandaş için doğacak karanlıklar aydınlığa kavuşacak ve karanlıkta iş tutanlar iyot gibi açığa çıkacak İYİ günlere

Avatar
Herseybos 2018-03-22 12:40:48

Kendi halkina gecmisine ihanet edip korkularin esaretine kaptirmissa bir insan kendisini, onun birakin topluma kendisine bile bir yarari olamaz.Anayasayi önce sen miklemedin kalkmis hirsiz din tüccarindan hesap soruyorsun.Türkiye bu hale gelmisse bugün ülke ve suriye kan gölüne dönmüsse türkiye halklarini fasist cihatci zihniyet esaret altina almissa buna yol veren irkci tekci kemalist anlayis chp olmustur,kemo deyyusuda özellikli bir projedir.Ergenekoncularin siyasi ayagi dersim halkina kürt halklarina ihanet eden yapinin basidir.

Avatar
Abidikgubidikisler 2018-03-22 12:46:21

2018-03-22 12:40:48
Kendi halkina gecmisine ihanet edip korkularin esaretine kaptirmissa bir insan kendisini, onun birakin topluma kendisine bile bir yarari olamaz.Anayasayi önce sen miklemedin kalkmis hirsiz din tüccarindan hesap soruyorsun.Türkiye bu hale gelmisse bugün ülke ve suriye kan gölüne dönmüsse türkiye halklarini fasist cihatci zihniyet esaret altina almissa buna yol veren irkci tekci kemalist anlayis chp olmustur,kemo deyyusuda özellikli bir projedir.Ergenekoncularin siyasi ayagi dersim halkina kürt halklarina ihanet eden yapinin basidir.

Avatar
haramzade kemal 2018-03-22 01:03:24

birinci kemalden geri deilsin erenekon domaltmis seni naaaahhh secim kazanirsin alcak karga

Avatar
aaaaaaa 2018-03-22 01:13:08

Ne yaparsanız yapın makyaj dökülüyor. Yakında tüm çirkinlikler ortaya çıkacak Algı Operasyonları bunlar gündem değişikliği oyunları biraz oyalanın bakalım. Hiç kimse ekonomiden dolar ve Euro yükselişinden cari açıktan işsizlikten bahsetmiyor Fırtına öncesi sessizlik hakim. Olan yine vatandaşa olacak zaten enflasyon canavarı ile boğuşuyor. Seçim var seçim vatandaş bekliyor.