Kılıçdaroğlu: Oğlumun postalını askere gitmeyen çocuklarına göndereyim

​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tire'de yaptığı konuşmada Erdoğan'a yüklenerek, ''Davul zurna yanıma almadım, şehitlerimizin kanı kurumadan onlarla şarkı türkü söylemek gibi bir adet edinmedim. Şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlere her zaman her ortamda saygı duydum. 'Kılıçdaroğlu, postalın eksikse postal göndereyim' demiş. Ben postalı bu ülkenin yiğit bir genci olarak 1968'li yıllarda giymiştim. Postalı da giymiştim parkayı da giymiştim. Sevgili Recep, Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim'' dedi

Kılıçdaroğlu: Oğlumun postalını askere gitmeyen çocuklarına göndereyim

​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tire'de yaptığı konuşmada Erdoğan'a yüklenerek, ''Davul zurna yanıma almadım, şehitlerimizin kanı kurumadan onlarla şarkı türkü söylemek gibi bir adet edinmedim. Şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlere her zaman her ortamda saygı duydum. 'Kılıçdaroğlu, postalın eksikse postal göndereyim' demiş. Ben postalı bu ülkenin yiğit bir genci olarak 1968'li yıllarda giymiştim. Postalı da giymiştim parkayı da giymiştim. Sevgili Recep, Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim'' dedi

15 Nisan 2018 Pazar 19:47
Kılıçdaroğlu: Oğlumun postalını askere gitmeyen çocuklarına göndereyim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tire ilçesinde, arıtma tesisindeki incelemesinden sonra yapımı tamamlanan stadyuma geçti. Stadın açılışını gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, burada tribünleri dolduran kalabalık tarafından karşılandı.

Halk oyunları gösterisinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kürsüye çıktı. Tire'nin, yerelden kalkınma projesinin çıkış noktası olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:

"Türkiye'ye örnek model olan 'Okul Sütü' projesine, Tireli süt üretici kardeşlerimizle birlikte başladık ve birlikte başardık. 'Süt Kuzusu' projemizde yine onlarla birlikte yol aldık. Bu bölgedeki üreticilerimizin bize olan inancı, başarımızdaki en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

Tire, Bayındır, Bademli ve İğdeli'deki tarımsal kalkınma kooperatiflerini desteklerken, tek bir hedefimiz vardı; yerelden kalkınma. Bugün birlikte çalıştığımız, desteklediğimiz kooperatifler Birleşmiş Milletler tarafından 'örnek ve başarılı model' seçiliyorsa desteğe başladığımız 2007 senesinden bu yana üye sayılarında ortalama yüzde 161 oranında artış yaşanıyorsa çalışanlarının sayısı ise yüzde 616 oranında artmışsa ve cirolarındaki artış oranı yüzde 658 olarak gerçekleşmişse bu aşı tutmuş demektir.

İzmir'deki tarımsal üretim Türkiye ortalamasının iki katından fazla büyümüşse Türkiye 'tarımda yoksullaşmayı' konuşurken, İzmirli üretici mucizeler yaratıyorsa hedefe ulaşılmış demektir. İflas aşamasındaki kooperatifler bugün ihracatçı konumuna gelmişse biz bu işi başarmışız demektir. İzmir'de köyden kente göç durdurulmuş, köylü yeniden 'milletin efendisi' olmuşsa kimse başka yerlerde başka modeller aramasın. İzmir'e görmezden gelmesin."

KILIÇDAROĞLU: 'OY VERMEYENE HİZMET ETMEM' ANLAYIŞIYLA HAREKET ETMEDİK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise törende yaptığı konuşmada, CHP'li belediye başkanlarının kırsal ve kent arasında uçurum olmaması için destekleyici uygulamalar yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Biz Türkiye'nin büyümesine, kalkınmasına hayat standartlarının yükselmesine özen gösteriyoruz. Bu çerçevede çalışma yapıyoruz. Biz çalışma yapıyoruz ama birileri çekemiyor kıskanıyor, eleştiriyor, gözdağı veriyor, iddianameler hazırlıyor. Sanıyorlar ki CHP'liler geri adım atacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında 397 yıl hapis cezasıyla iddianame hazırlandı. Bizler dedik ki 'Kocaoğlu ve arkadaşları namusludur, boğazlarından aşağı bir kuruş haram lokma girmez'. Çünkü bizim belediye başkanlarımızın vazgeçilmez iki amacı ve kuralı vardır.

Kendisine oy versin vermesin, hiçbir ayrım yapmadan bütün beldeye hizmet götürecektir. Onların yaptığı gibi 'Bana oy vermeyene hizmet etmem' anlayışıyla hareket etmedik. Bizim başkanlarımız, koltuğa oturduktan sonra herkese hangi partiden olursa olsun eşit hizmet götürüyorlar. Onlardan birinci farkımız bu. İkinci farkımız şu. Harcadığımız her kuruşun hesabını millete vermek. Hizmeti kaça mal ettiğimizi sizlere sunmak. Az önce belediye başkanımız güzel bir örnek verdi. Burayı 64 milyon liraya mal etmişler. Onlar aynı yeri 200 milyon liraya ihaleye çıkardılar daha rakam belli değil. Para, vatandaşın parası."

'ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR O TAPU ONA'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidara geldiğinde, geçici tahsis belgesi olan herkese tapu vereceğini belirterek, şunları söyledi:

"Meşhur bir zat var ya. Arada bir 'Ey Kılıçdaroğlu' diyen zat. Geçenlerde diyor, 'Bu adam' diyor, 'Bay Kemal' diyor; devlete hizmet ederken maaş dışında bir şey kazanamamış. Devletin en önemli makamlarında görev yaparken malı mı götürelim? Sizin gibi mi yapalım? Bizim boğazımızdan haram lokma geçmez. Bugün yine konuşmuş Bay Recep, diyor ki 'Kılıçdaroğlu tapusuz binalara tapu verecekmiş, gecekondulara tapu verecekmiş'. Bay Recep, sana söylüyorum. 50 yıldır aynı yerde oturan çoluk çocuğunu yetiştirmiş, torunlarını büyütmüş, çocuklarını askere göndermiş geçici tahsis belgesi olan herkese tapusunu vereceğim. Anasının ak sütü gibi helaldir o tapu ona. Kimse senin gibi kaçak saraylarda oturmayacak. Herkes evinde huzur içinde oturacak."

'KAYBEDEN SARAYDA OTURAN VE ONUN LOBİLERİ OLACAK'

Hükümetin tarım politikasını eleştirerek, mercimeğin, buğdayın, samanın ithal edildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, tarımın sorunlarının ithalatla çözülemeyeceğini savundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Tarımın sorunları çözülmeden Türkiye'nin sorunları çözülmez. Üreticinin sorununu çözeceksiniz ki Türkiye'nin sorunlarını çözelim. Kırsalda tarımı bitirirseniz oradaki insanlar kentin varoşlarına gelerek hayata tutunmaya çalışacaklardır. Herkes huzur içinde yaşasın. Bizim yol haritamız tekelleşme, ithalat değil üretime artıracağız, kendi halkımıza vereceğiz. Kaybeden sarayda oturan ve onun lobileri olacak. Sanıyorlar ki ithalat yapınca Türkiye'nin sorunlarını çözeriz. Çiğ süt, peynir, saman, bakliyat, nohut üreteceksiniz. Kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biri olan Türkiye bugün kendi kendine yetemez hale geldi. Sütü, çiçeği, fidanı, peyniri de kırsaldan alıp kentle paylaşan belediyelerimiz hem kırsala hem kente hizmet ediyor. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz."

'ASKERDEN YENİ GELEN OĞLUMUN POSTALINI, SENİN ÇOCUKLARINA GÖNDEREYİM'

Suriye sınırındaki Sakız Karakolu'nda askerlerle birlikte çay içtiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Hatay'a gittim. Recep Bey diyor ki 'Ey Kılıçdaroğlu senin Hatay'da ne işin var?' Recep Bey, kusura bakma, ben senin gibi yapmadım. Davul zurna yanıma almadım, şehitlerimizin kanı kurumadan onlarla şarkı türkü söylemek gibi bir adet edinmedim. Şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlere her zaman her ortamda saygı duydum. 'Kılıçdaroğlu, postalın eksikse postal göndereyim' demiş. Ben postalı bu ülkenin yiğit bir genci olarak 1968'li yıllarda giymiştim. Postalı da giymiştim parkayı da giymiştim. Sevgili Recep, Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim. Oturup benimle uğraşıyorsun. Emin olun, ben olmasan Recep Bey bunalıma girecek. İyi ki varız, bunalıma girmekten kurtarıyoruz onu. Askerlerle oturdum, acılarını paylaştım, komutanlarla beraber oldum. Şova yeltenmedik onların kahramanlıkları her zaman gururumuz oldu. Sakız Karakolu'nda görev yapan komutanlara buradan İzmir'den Tire'den selam gönderiyorum. Erlerin gözlerinden öpüyorum. Garibanın çocuğu olunca 'Allah herkese şehitlik nasip etsin' diyor. Senin çocuklarını gönder askere, bakanlarının çocuklarını gönder. Onların sırtından propaganda yapacaksın dönüp, Kılıçdaroğlu'na saldıracaksın. Sen benimle aynı kıratta değilsin. Benim yoldaşlarım bu ülkenin 80 milyonu kadını, erkeği, yaşlığı, genci Kuvva-yi Milliyecidir."

'YİĞİT KİMMİŞ 80 MİLYON GÖRSÜN'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ÖSO, bizim Kurtuluş Savaşımızdaki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu zat bir densizlik daha yaptı. Kalktı dedi ki 'Efendim dedi ÖSO'cular Kuva-yi Miliyeci’dir' dedi. Parayla savaşa gönderiyorsun. Allah aşkına bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Hangi Kuva-yi Milliye’ci parayla askere mi gitti? Onlar bayrakları, vatandaşları çocukları için Türkiye için mücadele ettiler. 5 kuruş beklentileri olmadı. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Para için değil, vatan için mücadele ettiler" diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Senin belirleyeceğin bir yerde senin yandaşlarını da al, gel er meydanına. Yiğit kimmiş, 80 milyon görsün. Kaçma Recep Bey, kaçma" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ve parti yöneticileriyle stadın orta sahasına gelerek, açılış kurdelesini kesti. Tire Belediye Başkanı CHP'li Tayfur Çiçek, Kılıçdaroğlu'na 35 numaralı kırmızı beyaz renklerinde forma hediye etti. Açılışın ardından şarkıcı Gülşen, konser verdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, geceyi İzmir'de geçirecek

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 16.04.2018 01:00
Anahtar Kelimeler:
CHPKemal Kılıçdaroğlu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
valla helal olsun 2018-04-15 20:43:51

buda kızıl sakallının babasına kapak olsun

Misafir Avatar
emi 2018-04-16 09:11:08 @valla helal olsun

Saray kadar başınıza taş düşsün. ne pislik fikirlilersiniz yahu.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
ege 2018-04-16 08:30:19 @valla helal olsun

Kılıçdaroğlu nun peşinden gidenlerde aynen Koyunların çbanın peşinden gidişi gibidir. baş çoban amerika. aklını başına toplayan koyun olmaktan çıkar bu sürüden ayrılır. vatansever partilerin safına katılır. insanlık ve vatandaşlık görevini yapmış olur. benden söylemesi.

Beğenmedim! (6)
Misafir Avatar
DAVUL ve TOKMAK 2018-04-16 08:27:53 @valla helal olsun

Gunaydın arkadaşlar. çok ses çıkartıyor kemal bey. Kemal bey DAVUL,Patronu TOKMAK .ABD. abd vurdukça Kemal bey ses çıkartıyor. abd kemal e arkandayız dedikçe kemo GAZ a geliyor. insanlık dışı sözler kelimeler kullanıyor. ne cahil herif. bilmiyorki ABD kullanır işi btincede bir peçete gibi WC nin sepetine atar. Kılıçdaroğluna yazık olmuş maddi manevi çökmüş. dünya ahiret iflası bu olsa gerek.

Beğenmedim! (4)
Misafir Avatar
Kilicdaroglu Cok Yaşa 2018-04-16 05:23:22 @valla helal olsun

kilicdaroglunu baronlara karanlik guclere yedirtmeyiz

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Kilicdaroglu Cok Yaşa 2018-04-16 05:22:39 @valla helal olsun

olumune kilicdaroglu

Beğenmedim! (1)
Avatar
SELCUK 2018-04-15 20:59:22

KEMAL BABA,, BRAVO.. CEVAPLARINI COK GUZEL VERMISSIN FAKAT BUNU INSAN OLAN ANLAR,, BUNLAR NE KADAR ANLAR BILEMIYORUM..

Misafir Avatar
vatandaş 2018-04-16 12:25:55 @SELCUK

hadi ordan RTE yalancı sahtekarın karşısına çkacak onunla tartışacak kadar kendisini düşürmez.RTE KENDİ SİLAHIMIZI İHAMIZI TOPOMUZU TANKIMIZ YAPTIK DİYO KILÇDAROLU DELİKLİ DEMİR YAPAMADINIZI DİYO BUNLA NEYİ TARTIŞACAK YAHU

Beğenmedim! (0)
Avatar
Kapak Olsun 2018-04-15 21:13:11

Fena halde Kapak olsun yaptı.Adamın zirvesi Kılıçtaroğlu

Avatar
Vatandaş 2018-04-15 21:06:46

Yandan muhalefet mhp ve iktidar güç zehirlenmesi yaşıyorlar varsa yoksa CHP Güç zehirlenmesi yaşıyorlar Varsa yoksa Bay Kemal. Bay Kemal mi iktidar? Hep ayrışma hep biz biz. İyi gideni biz yaptık, kötü oldu mu tek parti dönemi veya vesayet. Vatandaş enflasyon canavarı ile boğuşmaktan yoruldu FARKINDA MISINIZ? Gençlerimiz işsiz.Karamsar FARKINDA MISINIZ? Küçük ve orta ölçekli işletmeler Dolar/Euro önlenemeyen yükselişi nedeniyle yatırımlarını durdurdu ve işçi çıkartmaya başlayacak FARKINDA MISINIZ? Büyük patronlar bile borçları nedeniyle yapılandırma istiyor. FARKINDA MISINIZ? Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor ve biriken kredi mal vergi prim borçlarını ödeyemiyor ne yapacağını şaşırdı FARKINDA MISINIZ? Emekli maaşını getiremiyor ve sağlık kesintilerinden ne kadar maaş aldığını bilmiyor FARKINDA MISINIZ? İşçi ve memur ay sonunu getiremiyor ek işte de çalışsa veya aile büyüklerinin yardımda alsa bile geçinemiyor FARKINDA MISINIZ? Çoluk çocuğun geleceklerinden endişeli FARKINDA MISINIZ? Çektiği konut kredisini ve kredi kartı borçlarını ödeyemiyor Bankalara rehin durum da FARKINDA MISINIZ? Çiftçi tarımı bıraktı il ve ilçelerde köle gibi çalışıyor FARKINDA MISINIZ? Çıkardığınız KHK ile taşeron işçiler işsiz güçsüz kaldı çoluk çocuğun geleceklerinden endişeli FARKINDA MISINIZ? Otomatiğe bağladığınız benzin ve motorin zamları nedeniyle iğneden ipliğe zamları getirdi FARKINDA MISINIZ? Mutfakta yangın var yangın FARKINDA MISINIZ? Kısacası milletçe perişanız FARKINDA MISINIZ? Tabii ki Tok açın halinden anlamazmış. Milletçe umutluyuz Sabır ve metanetle seçimi bekliyoruz. El mi yaman bey mi yaman sandıkta gösterecek İYİ günlere

Misafir Avatar
SELCUK 2018-04-15 21:15:48 @Vatandaş

VATANDAS, KARDESIM INSALLAH BIR AN ONCE, YALANCILARIN DEVLETU HUKUMETI ELE GECIRDIKLERI DUZENDEN KURTULMAK ICIN DUA EDIYORUM..CHP ISI SAGLAM TUTARSA VE EKSIK BIRAKMAZSA BU COK KOLAY OLUR..ALLAH DURUST INSANLARI IKTIDARA GETIRSIN VE GUNUMUZDEKI PARTIYE OY VERENLERE AKIL VERSIN UMARIM VE DILERIM

Beğenmedim! (1)
Avatar
Cahil 2018-04-15 20:48:02

SEN HADDINI BILMEZSEN NE OLDUGUNU BILMEZSEN SANA HADDINI VE KIM OLDUGUNU BILDIRIRLER BIRISI VATAN HAINI COCUKLARA SAHIP DIGERI VATANI KORUYAN MEHMETE SAHIP OLAY BU KAFAR BASIT GELELIM REIS OL DE OLELIM AFRINE MEMNICE EMIR VER GIDELIM DIYEN PARALI FIGURANLARA INANIN O AKTROLLERIN HEPSI YA ASKER KACAGIDIR YADA PATSLI ASKERLIK YAPANLARDIR CUNKI ONLARIN GECMISINI SAKARYA MEYDAN MUHAREBESINDEN BILIRIZ ATATURKUN ASKERLERI SAVASIP VATAN KIRARKEN ONLAR CEPHEDEN KACANLARDIR UCUN BIRI SAVASMIS UCUN IKISI KACMISTIR BU MEMLEKETTE CIHATCI IMANLI EMPERYALIZME KARSI SAVASAN VE VATAN KURANLAR NE YAZIKKI AZINLIKTIR SAVASTAN KACAN VATAN HAINLERI COGUNLUKTUR AYNEN KILICDAROGLUNUN BIR OGLU ASKER ERDOGANIN IKI OGLU ASKER KACAGI ISTE TURKIYENIN SEREFI IMANI CIHADI BU KADARDIR BIR INSANIN KOKUNUN ALEVI VEYA SUNNI OLMASI DEGIL INSANIN NE OLDUGU ONEMLIDIR VATAN HAINIMI VATAN SEVDALISIMI

Misafir Avatar
vatandaç 2018-04-16 12:17:07 @Cahil

doğru hapishanedeki pkk lı sazcı selo yuda ziyaret edenler atatürkün askerleri fetö nün basın yayın kuruluşları kapatılacagında can siperane savunan chp nin milletvekilleri dimi neyi savunuyosunuz siz ya RTE kılıçdaroğlunun karşısına çıkıp yalancının seviyesine inmez

Beğenmedim! (0)
Avatar
Aydin 2018-04-15 22:08:39

Tamam da pkk ya desdek veren demirtaş ziyaretleri ne olacak.deve kuşu gibi başımı kuma gomerim kimse görmez olurmu

Misafir Avatar
hadi len 2018-04-16 05:19:54 @Aydin

her gun ayni iftiralari atiyorsun
sen fetonun sumuklu mendilinimi optun ??

Beğenmedim! (3)
Avatar
zafer 2018-04-15 23:52:12

coçuğun biri testis kanseri diye raporaldı askerlikten yırttı bilal dekontlu yaptı berat askerliğe elverişsizdir raporu alıp askerlikten yırttı kılıçtaroğlunun oğlu aslanlar gibi bu vatan hiçin millet hiçin bayrak hiçin cumhuriyet hiçin askerliğini yaptı yapmıyan yüssüzler utansın

Misafir Avatar
testis kanserimiymis 2018-04-16 05:20:52 @zafer

burak in cocugu olmamismiydi ??

Beğenmedim! (0)
Avatar
texas 2018-04-16 00:22:02

böylesi tipler siyasetci diye geciniyor t.c de bir demokrasi sorunu var onu cözecegine aptal kemal bir maganda diliyle teyyoya cevap veriyor bu toplum bu sokak serserileri gibi konusan politikacilara nasil oy veriyor hayret turkiyede akli basinda bir tek siyasetci var oda demirtas dir ama bu aptal halk onun kiymetini bilmiyor

Misafir Avatar
ZAFERR 2018-04-16 09:41:15 @texas

KATILIYORUM..KILIÇTAROĞLU TAYYIBIN SEVİYESİNE İNMEMELİ..

Beğenmedim! (2)