Melih Gökçek hakkında şok iddia: Yeğeni Ankara'yı kaç milyon zarara uğrattı

CHP'li Hakverdi: Kendileri, oğulları, kızları, damatları yetmedi şimdi sıra yeğenlerde!

Melih Gökçek hakkında şok iddia: Yeğeni Ankara'yı kaç milyon zarara uğrattı

CHP'li Hakverdi: Kendileri, oğulları, kızları, damatları yetmedi şimdi sıra yeğenlerde!

04 Ekim 2017 Çarşamba 12:33
Melih Gökçek hakkında şok iddia: Yeğeni Ankara'yı kaç milyon zarara uğrattı

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi o iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Hakverdi'nin değerlendirmeleri şöyle:

"15 yıllık AKP iktidarında kamu personeli seçiminde liyakat sisteminin terk edilerek siyasi birlikteliğin, tarikat-cemaat bağlantılarının ve akrabalık ilişkilerinin kriter olarak arandığı herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. Eş, dost ve yandaşa istihdam ve ekonomik çıkar sağlamak adına sırf; “Bizden değil” anlayışı ile iyi eğitim almış ve işinin ehli sayısız genç işsiz bırakılmış ve kamu kurum ve kuruluşları bu nedenle iş yapamaz hale gelmiştir. Bunun sonucunda kaynaklar har vurup harman savrulmuştur. Bir çok kurum maddi ve manevi zarara uğratılmıştır. Bu durum toplum vicdanında kabul edilemez boyutta ve pervasızlıkla devam etmektedir.

Tüm bu hassasiyetler toplumumuzda yaşanırken, Gaziantep Barosuna kayıtlı ve İ. Melih Gökçek’in akrabası olduğu öne sürülen Avukat Murat Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sözleşmeli Avukat olarak görevlendirildiği ve görevini layıkıyla yapmadığından dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesini milyonlarca lira zarara uğrattığı iddiaları ileri sürülmektedir. Bu vahim durum karşısında başta Ankaralılar olmak üzere toplumun tümü adına bu durumu takip etmek ve halkın cebinden çıkan paranın hesabını sormak, halkımıza karşı görevimizdir."

Gökçek ve yeğeni ile ilgili iddiaları Başbakan  Binali Yıldırım'a soran CHP'li Hakverdi'nin konuya ilişkin yazılı soru önergesi şöyle:

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Binali Yıldırım tarafından Anayasa’nın 98 ve TBMM içtüzüğünün 96 ve 99’uncu maddeleri uyarınca yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

15 yıllık AKP iktidarında kamu personeli seçiminde liyakat sisteminin terk edilerek siyasi birlikteliğin, tarikat-cemaat bağlantılarının ve akrabalık ilişkilerinin kriter olarak arandığı herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. Eş, dost ve yandaşa istihdam ve ekonomik çıkar sağlamak adına sırf; “Bizden değil” anlayışı ile iyi eğitim almış ve işinin ehli sayısız genç işsiz bırakılmış ve kamu kurum ve kuruluşları bu nedenle iş yapamaz hale gelmiştir. Bunun sonucunda kaynaklar har vurup harman savrulmuştur. Bir çok kurum maddi ve manevi zarara uğratılmıştır. Bu durum toplum vicdanında kabul edilemez boyutta ve pervasızlıkla devam etmektedir.

Tüm bu hassasiyetler toplumumuzda yaşanırken, Gaziantep Barosuna kayıtlı ve İ. Melih Gökçek’in akrabası olduğu öne sürülen Avukat Murat Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sözleşmeli Avukat olarak görevlendirildiği ve görevini layıkıyla yapmadığından dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesini milyonlarca lira zarara uğrattığı iddiaları ileri sürülmektedir. Bu vahim durum karşısında başta Ankaralılar olmak üzere toplumun tümü adına bu durumu takip etmek ve halkın cebinden çıkan paranın hesabını sormak, halkımıza karşı görevimizdir. Bu çerçevede,

-Halen Gaziantep Barosuna kayıtlı olan Avukat Murat Gökçek Ankara Büyükşehir Belediyesinde sözleşmeli Avukat olarak görev yapmış mıdır?

-Avukat Murat Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek ‘in yeğeni olduğu doğru mudur?

-Liyakatsız yeğen kadrosuyla istihdam edilen Gaziantep Barosu’na kayıtlı Avukat Murat Gökçek’in görevi ihmali sonucu Ankara Büyükşehir Belediyesi aleyhine hacze geçildiğinde Belediye’nin menfi tespit davası açtığı ve Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın Belediye aleyhine sonuçlandığı, kararın Yargıtay tarafından onanarak neticede Belediyenin tam 2.500.000,00 (ikimilyonbeşyüzbin) TL borcun altına girdiği doğru mudur?

-Avukat Murat Gökçek’in bu olaydan sonra ortadan kaybolduğu ve tam 3 yıl sonra şahıs hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2017/13207 sayılı dosya ile soruşturma başlattığı doğru mudur? Bu soruşturma var ise sonucu ne olmuştur?

-Bu şahsın Belediye’yi zarara uğrattığı başka dosyalar var mıdır? Varsa zarar ne kadardır?

-Avukat Murat Gökçek ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in alacaklılarla herhangi bir yakınlığı ve iş ortaklığı doğrudan ya da dolaylı olarak bulunmakta mıdır?

-Kamu adına bu zararları Av. Murat Gökçek ve İ. Melih Gökçek’ten tahsil etmek için herhangi bir girişimde bulunulacak mıdır?"

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 04.10.2017 12:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
davut 2017-10-04 14:00:30

Gökçek'in çocuklarının serveti ne kadar acaba?

Avatar
hadise 2017-10-04 14:31:00

akp lilerin cocuklarinin serveti ne kadar acaba ve servetin kaynagi nereden

Avatar
Placebo 2017-10-04 15:53:17

Uzun secimler de alasagi olacagini biliyor, hirsiz degistirme yöntemiyle sansini deniyor... Topbas sesini cikarmadi, bakalim Gökcek eski Bayindirlik bakani gibi zirlayacak mi? Ilk önce Uzun`u alin dermi acaba?..

Avatar
bb 2017-10-04 15:10:58

vah vah vaaaah! ne kadar iftiracı, şantajcı varsa onların dahada çok yalakaları uyma akıllıları var. Alnkara Ankara oldu Melih Gökçek zamanında. şimdi iftira edenler ne garip şeyler.

Avatar
bb ye yanit 2017-10-14 15:32:20

ulkenin 80 yillik birikimi satildi bir yigindi borc yapildi ve sen neyle ovunuyorsun millet fakirledi be

Avatar
malik ğötçek 2017-10-16 07:42:37

melih gökçek gidince hükümet değişince bunların hesabını yeni gelen hükümet soracak inşAllahu teala