MHP'den hedef gösterilen gazetecilere ilişkin yeni açıklama!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli'nin 70 kadar kişinin ismini yayınlayarak verdiği ilanın tehdit olmadığını savundu. Yalçın'a göre ilandan tehdit algısı çıkarmak 'gülünç ve bir o kadar da maksatlı.' Yalçın, gazetecilerin 'Korkmuyoruz' açıklamasının da kendilerine tehdit olduğunu iddia etti.

MHP'den hedef gösterilen gazetecilere ilişkin yeni açıklama!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin genel başkanı Devlet Bahçeli'nin 70 kadar kişinin ismini yayınlayarak verdiği ilanın tehdit olmadığını savundu. Yalçın'a göre ilandan tehdit algısı çıkarmak 'gülünç ve bir o kadar da maksatlı.' Yalçın, gazetecilerin 'Korkmuyoruz' açıklamasının da kendilerine tehdit olduğunu iddia etti.

28 Haziran 2018 Perşembe 13:12
MHP'den hedef gösterilen gazetecilere ilişkin yeni açıklama!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçiminin hemen ertesinde birçok gazeteye yaklaşık 70 kişinin isim ve çalıştığı kurumları da belirterek ilan verdi. Bu ilanda yer alan gazeteci, yazar, araştırma şirketi sahibi kişiler MHP'ye iftira ile suçlanırken "Yaptıklarını, yazdıklarını, yıktıklarını, yorumlarını hiç unutmayacağız” ifadesi ilanda yer aldı.

'MARKSİST, NEO-LİBERAL VE SOLCU MEDYANIN CİNNETİ…'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da konu hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Yalçın, açıklamasında basın örgütlerine tepki gösterirken 'tetikçi' ithamında da bulundu:

"MHP'nin ilanına anlayıp dinlemeden zehir zemberek ifadelerle karşılık veren Basın Konseyi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) yönetimleriyse önce iğneyi kendilerine batırmak yerine, çuvaldızı bize batırmaya yeltenmiş, meslek etiğini MHP düşmanlığıyla kirleten mensuplarını görmezden gelmiştir. Aylardır MHP saldırıların odağındayken nerelerdeydi bu Basın Konseyi ve Gazeteciler Cemiyeti diye sormak lazımdır. Gazeteciliğin haysiyetini zedeleyerek, doğruluk ve dürüstlüğü ayaklar altına alarak yapılan işe olsa olsa gazetecilik değil, tetikçilik denir. MHP ve ülkücü hareketin sicilli muarızı, tetikçi taifenin kırdığı fındık kırkı geçmiştir. Marksist, neo-liberal ve solcu medyadaki cinnetin, akıl tutulmasının ve ülkücü alerjisinin müsebbibi MHP değildir."

'MESLEKLERİNİN ARKASINA SIĞINARAK…'

'Medyada yuvalanmış ekserisi sol ve Marksist kökenli tetikçilerin, mesleklerinin arkasına sığınarak geleneksel düşmanlıklarını inatla sürdürdüğünü' iddia eden Yalçın, her açıklama, söz, serzeniş ve kınamalarından tehdit çıkarılmaya çalışılmasının korkunun ve çöküşün eseri olduğunu iddia etti.

'ASIL BİZ TEHDİT EDİLDİK'

'Bazı kulağı kesiklerin yönlendirip kışkırttığı güruhun, MHP'nin varlığını ideolojilerine, dünya görüşlerine ve siyasi duruşlarına karşı doğrudan tehdit olarak gördüğünü' ileri süren Yalçın, ifadelerini şu iddialarla devam ettirdi:

"Bu taifenin kronik MHP düşmanlığı, toplumsal barışı, kardeşliği ve siyasi tesanütü baltalayan sosyal bir yara haline gelmiştir. Konsey ve Cemiyet ise bu freni patlamış eski tüfek Marksistlerle onların şakirtlerinin tehlikeli gidişine 'dur' diyeceğine, yangına körükle gitmektedir. Basın Konseyi ve TGC'nin ortalığı yatıştıran bir açıklama yapıp 'MHP'ye haksızlık ettik, hepimizi utandırdı.' demeleri gerekirken, bir siyasi taraf gibi tavır almaları manidardır. Bizim beklentimiz, basın kuruluşlarının bazı düzenbaz mensuplarını meslek ahlakı ve halkın sözcülüğü görevi hususlarında uyararak hizaya getirmesi, MHP muarızı medya mensuplarının kendilerine çekidüzen vermesidir."

'MHP İLE ÇETİN BİR KAVGA BAŞLATMAK İSTİYORLAR…'
Yalçın, Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın ise "Korkmuyoruz, çekinmiyoruz" diyerek, asıl tehdidi kendisinin savurduğunu, adeta MHP ve ülkücü camiaya meydan okuyarak, MHP ile çetin bir kavga başlatmak istediğini öne sürdü.

Yalçın, "Sendikanın eline bir demet çiçek almak yerine muştayla kavgaya çıkması, bunların kötü niyetini izhar eden bir başka gelişmedir" ifadesini kullandı.

'MHP'nin, seçimlerde kendisine kin, garez ve nefretle yaklaşanlara yaman bir demokrasi dersi, ülkücü hareketin de kendisini siyaseten yok farz eden husumet ve şer cephesine büyük bir mevcudiyet dersi verdiği' görüşünü dile getiren  Yalçın, erken seçim kararının alınmasının ardından, 'listede adı geçenlerin yazı ve değerlendirmelerinden bir istatistik çıkarılmasının MHP'nin nasıl rezil bir hücum karşısında olduğunu ortaya koymaya yeteceğini' söyledi.

'MHP MUARIZI GAZETECİLERLE MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR'

24 Haziran seçimlerinin sonuçlarına rağmen, MHP'nin hala itham ve suçlamaların merkezine oturtulduğunu bildiren Yalçın, "MHP, 12 Eylül öncesinin düşmanlıklarını hortlatmak ve siyasi çıkarları uğruna toplumsal barışı dinamitlemekten kaçınmayan Marksist gazeteci güruhunun takipçisi olacaktır. Mesleki kisvelerinin içine saklanan MHP muarızı gazetecilerle mücadelemiz sabır, itidal ve kararlılıkla sürecekti" açıklamasını yaptı.

'UNUTMAYACAĞIZ İFADESİNDEN TEHDİT ÇIKARMAK ZORLAMA'
Bütün bu yaşananların, mesleğinin gereğini yapanların değil, mesleğini kötüye kullananların, kötü emelleri için gazeteciliği istismar edenlerin marifeti olduğunu savunan Yalçın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"MHP, nazire yüklü teşekkür ilanında kimseyi hedef göstermemiş, aksine bir durum tespiti yapmıştır. Teşekkür listesindeki isimlerin kendilerini önemsemeleri ve bundan tehdit algısı çıkarmaları, gülünç ve bir o kadar da maksatlıdır. Bunların, 'MHP hakkındaki haksız ithamlarını unutmayacağız.' ifadesinden tehdit çıkarmak da zorlama ve ahlaksızcadır. MHP’nin tehdit etmeye değer bulmadığı insanların kendini tehdit algısının dayanılmaz çekiciliğine kaptırmasında bile istismar ve ikiyüzlülük sırıtmaktadır. Rahatsızlıklarının sebebi, uydurma tehdit ve hedef gösterme iddiası değil, maskelerinin düşmüş olmasıdır. Bu yüzden partimize ve camiamıza terbiyesizce meydan okunmaktadır. Bu meydan okumayı görüyor ve alayını hadlerini bilmeye davet ediyoruz. Bunlar hem kel hem foduldur. Ancak MHP, gazetecilik mesleğinin içine eden, insanın haysiyet ve şeref gibi kavramları yerin dibine batıran medya mensubu ve yazar taslaklarıyla ikiyüzlü araştırmacıların örgütlü veya münferit saldırılarına pabuç bırakacak değildir."

Yalçın, 'ideolojik saplantılarından kurtulamayan bu güruhun, asıl gücün millet iradesi olduğunu, ülkücü hareketin de Türk Milleti'nin sinesinden çıkmış büyük bir dava hareketi olduğunu 'paşa paşa' kabulleneceklerini, bu kavgada Türk milletinin, MHP'nin yanında yer alacağını' ileri sürdü.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 28.06.2018 13:47
Anahtar Kelimeler:
MhpGazTehdit
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emine 2018-06-28 13:30:00

Sen ve sana oy verenler o Gazetecilerin tirnagina kurban olsun, seni gidi katil ve barbar essegi.

Avatar
Salak kaz. 2018-06-28 13:48:02

Marksistlerden neden korktugunuda aciklasinda, halk da bilgilensin.

Avatar
marksist korkusu 2018-06-28 15:06:40

sen nasil bu yasina kadar gelmissin hayret ediyorum nerde saklandin

Avatar
delikanlıysanız 2018-06-28 13:46:37

tabanca tüfek pompalı ile değil bak bizde bunlar yok bilek ve yürek var

Avatar
koçaktan 2018-06-28 15:59:24

bu zatın akademisyen olduğunu bilmeyerler olabilir,kim bunu prof yapmış,ne zaman olmuş önce gerçekmi onu araştırmak gerekir.Bir marksist (ki bu terimi de tam olarak bilmediği ortada zira listelerinde sosyalıstler kadar sosyal demokratlarda var), demokrasinin nimetlerinden faydalanıp m. vekili olmuş yetmişli yıllardaki sağ faşizmi hatırlatan bir zat .

Avatar
tövbe edin..yoksa kendinize yazık edeceksiniz. 2018-06-28 20:26:45

APTAL diyen kişi..en büyük aptal sen ve benzerlerinizdir kafanız çalışmıyor..odun gibisiniz..insan geldiniz ancak mal gibi gideceksiniz bu dünyadan..işte o zaman ak ile kara belli olacak..O zaman feryatlarınız göklere çıkacak..insan ve cin hariç bütün mahlukat feryatlarınızı duyacak.taaaa kıyamet gününe kadar..Ondan sonra büyük azaplar..İMAN YOK..cehennemin zinlanlarında azaplar var..

Avatar
Dino 2018-06-28 15:51:18

Marksizm de, dinler de birer ütopyadir. Güzel, ama bu insan malzemesi ile uygulanamaz. Evrim Hoca öyle diyor

Misafir Avatar
DİNO VE DİĞER MAKSİST LERE... 2018-06-28 20:23:55 @Dino

dino..sana göre ahiret yokmu? eğer yok diyorsan yerin cehennemdir
var diyorsan tövbe et..
dedem değil..Allah buyuruyor..peygamber buyuruyor..Size göre Allah yokmu? bize göre var.
Mevlana diyorki..40 alim olan kişiye 1 misal verdim anladı...
...... 1 cahile 40 misal verdim anlamadı..siz eğer ahireti inkar ediyorsanızsa YANDINIZ.ki ne yandınız..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
goo toooo..hell.e****c 2018-06-28 18:45:34 @Dino

Aptal, cehenneme inananlar gidecek. Cehennem oldugunu dedenin dedesi öbür tarafdan cep teleofonu ile arayiphabermi verdi? yoksa tatilemi gittin geldin.. Allahin bu dünyada bize vermis oldugu nimetler azmi geliyor? Daha fazlasimi var?

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
marksistler cehenneme..goo toooo..hell.e 2018-06-28 17:52:00 @Dino

din karşısında da marksist de cehennemliktir..unutma..
akibeti öleceksiniz ceehennememde yeriniz bu halinizle (islam dinini inkar) yeriniz hazırdır..herkes imanının derecesinde cennete gider..imanı olmayan cehennemliktir.
Goto the for in the roate hell..cehenneme kadar yolunuz var.

Beğenmedim! (1)
Avatar
A 2018-06-28 21:15:46

Bütün marksistler bacını becersin emi