Muharrem İnce: Apolet tartışmasında hata yaptım

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Habertürk kanalında seçim dönemi ile ilgili soruları yanıtladı. İnce seçim döneminde yaptığı hatalardan biri olarak 'apolet tartışması'nı gösterdi ve "Apolet tartışmasını fazla uzattım, hata yaptım" dedi. İnce, "Yeni parti kurmayacağım, yok öyle bir şey. Benim ağzımdan yeni parti duydunuz mu? Benim böyle derdim yok. CHP kendini yenilemelidir, genel başkanını da , kadrolarını da, tüzüğünü de, programını da yenilemelidir." ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce: Apolet tartışmasında hata yaptım

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Habertürk kanalında seçim dönemi ile ilgili soruları yanıtladı. İnce seçim döneminde yaptığı hatalardan biri olarak 'apolet tartışması'nı gösterdi ve "Apolet tartışmasını fazla uzattım, hata yaptım" dedi. İnce, "Yeni parti kurmayacağım, yok öyle bir şey. Benim ağzımdan yeni parti duydunuz mu? Benim böyle derdim yok. CHP kendini yenilemelidir, genel başkanını da , kadrolarını da, tüzüğünü de, programını da yenilemelidir." ifadelerini kullandı.

12 Temmuz 2018 Perşembe 21:31
Muharrem İnce: Apolet tartışmasında hata yaptım

24 Haziran seçimlerinde CHP Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, Habertürk TV'de düzenlenen Türkiye'nin Nabzı programında Didem Arslan'ın sorularını yanıtlladı.

İnce, "Çatı aday doğru değildir, 2014'de de aynı şeyi savundum. Her parti kendi adayını gösterirse katılım artar" dedi.

CHP'den yeterince destek aldınız mı sorusuna İnce, "Sayın Kılıçdaroğlu sürekli aradı, ben kimseye haksızlık etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu. Örgüte çok teşekkür ederim çok çalıştılar, bir iki küçük can sıkıcı şey oldu, insanlar o sıcakta CHP üyesi olsun olmasın pek çok insan kampanyaya destek verdi. Sadece 15 milyon bana oy veren değil, güvenlik kuvvetleri de harika şeyler yarattılar. Gençler sosyal medyada harika şeyler yarattılar'' cevabını verdi.

İnsanların çok destek olduğunu belirten İnce, "Bende altı tane alyans var, zarfı ile saklayacağım, harçlığından gönderen öğrencinin beş lirası var, saklayacağım'' dedi. İnce, ''Bağışlar harcandı, 150 bin kişi bağış yaptı" dedi.

İnce, ''Bir mitingde, polisler kıyafetine sakalına takkesine bakarak polisleirn marjinal gruptan olduğunu tahmin ederek abana zarar vereceğini düşündüler, oysa bana geldi, 'Sen düzgün bir adamsın, CHP'li bir adaya oy vermek hayal edebileceğim birşey değildi ama sana oy vereceğim' dedi'' şeklinde konuştu.

BEN BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ”

Seçimlerde büyük destek gördüklerini ifade eden İnce, “Kampanyaya öylesine asıldılar ki evde insan kalmadı, hepimiz oyduk. Bir şey kırdık, 41 yıl sonra 30 barajını aştık. Başarılı olmak seçimi kazanmaktır, ben ona inanırım. Yani ben 22’ye başarı demem. Ben 31’e de başarı demem, 50+1’dir başarı ama ben bitti demeden bu iş bitmez onu da söyleyeyim” ifadelerini kullandı.

”HATALARIMI BİLİYORUM”

Seçim sürecinde bazı hataları olduğunu itiraf eden İnce, “Hatalarım var biliyorum; Apolet tartışmasını fazla uzattım. Erdoğan 32 miting yaptı ben 107 yaptım, yetmez keşke geceleri de yapsaydım” dedi.

SEÇİM GECESİ İDDİALARI

Seçim gecesine dair bulunduğu mekan ile ilgili iddialara değinen İnce, ”Yetkili iki milletvekilimiz benimle gezsin şeklinde konuşmuştuk, eşim ve koruma gelecek, sekiz kişilik uçak ve fotoğrafçı geliyor. İki arkadaşım organizasyonu yapıyorlar. Son günlere yakın seçim ikinci tura kalır, ben parti rozetini çıkarmışım, Türk bayrağı takmışım, sonuçları Parti’de izlemem Genel Merkez’e gitmem doğru olmaz, ikinci tura kalırsa diğer partilerden oy isteyeceğiz, bir oteli ayarladık. Yaşar Tüzün finanse etti kampanyadaki ücretlerden. Bu paralar bu işler için toplandı. Ben 17.00’de o otelle YSK arasını ölçmek için gittim, 6 dakika olduğunu gördüm. Orada bir açıklama yaptım. ‘Ey YSK üyeleri görevinizi doğru yapın’ dedim” şeklinde konuştu.

“NİYE İNSANLARI YSK’YA ÇAĞIRAYIM”

İnsanları neden YSK önüne çağırmadığını ise, ” Kulağıma eğilen arkadaşımız, CHP temsilcisi olarak YSK’de görev yapan arkadaşımızdı, ona ‘YSK’nın bugüne kadar aldığı kararlarda bizi rahatsız eden bir şey var mı?’ diye sordum. Ben seçim meydanlarında ‘yanlış bir şey yaparsanız 50 bin avukatla oraya geliriz’ dedim. O anda da bu arkadaşa sordum, rahatsız eden bir şey var mı?’ dediğimde ‘yok’ dedi. YSK, aldığı kararları CHP temsilcisi kabul etmişse ben niye insanları YSK’ya çağırayım” şeklinde konuştu.

NEDEN SEÇİM GECESİ AÇIKLAMA YAPMADI?

Seçim gecesi neden bir açıklama yapmadığını da anlatan İnce, “Yaşar Tüzün ”Abuk subuk şeyler yazıyorlar, çıkıp bir konuşma mı yapsan’ dedi, Engin Altay’da ‘Bekleyelim, YSK açıklasın, konuşmayalım’ dedi. Karamollaoğlu’da konuşmamıştı. Ben sosyal medyada bu dedikoduları o anda bilmiyordum. Yorgundum, kampanyanın yorgunluğu vardı, Yaşar Tüzün arkadaşım yapalım dedi, Altay bekleyelim dedi ben Altay’ı dinledim” dedi.

ERDOĞAN’I KUTLADIM

Erdoğan’ı 25 Haziran’da aradığını, kutladığını ifade eden İnce, ”Bizim mahalleden bana niye kutladın diyenler oldu. Bu insanlar 26 milyon o insana oy vermiş. O insanlar birini seçmiş, o insanların seçtiği kişiyi ben kutlarım, o insanlardan bir daha ki seçimde oy isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

YENİDEN ADAY OLACAK

Bir sonraki seçimde yeniden aday olacağını ifade eden İnce, “Allah ömür verirse ben yeniden Cumhurbaşkanı adayı olacağım. Bu iş burada bitmez, ben bitti demeden bitmez, bitmeyecek de. Başaracağız, 107 miting olmazsa 307 miting, 50 gün olmuyorsa 500 gün. Gitmediğim il değil köy kalmayacak. Bunu başarmalıyız, benim bu 15 milyona borcum var. Bu partiyi aşan bir durum” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE YENEN YEMEK

Seçim sonrasında Kılıçdaroğlu ile yenen yemekte yaşananları da anlatan İnce, “Aramızda bir özel telefon numarası var. O numaradan arandım. Dedi ki ‘bir yemek yiyelim, eşlerimizle yiyelim’ dedi, ben de ‘olur’ dedim. Pazartesi günü için anlaştık ama yeri ve saatini kararlaştırmamıştık. Saat 16.00’da gazeteci beni aradı ‘yemek yiyecekmişsiniz’ dedi bana yerini ve saatini söyledi. Yarım saat sonra da Sayın Genel Başkan beni aradı, saati ve yeri söyledi. Buluştuk kocaman bir masaydı. Yani öyle masaya vurmak, ayağıma vurmak gibi bir şey söz konusu olmaz. Bunların hepsi uydurma. Bu yemek bir siyasi yemekti. Bu yemeğin yeneceğini 81 milyon biliyordu. Orada sadece 4 kişi vardı, yani bu söylenenlerin hepsi yalandı. Hiçbir nezaketsizlik olmadı.Çocuklardan konuştuk” dedi.

“BENİ GENEL BAŞKAN YAPIN” DEDİM

Genel başkanlık teklifini nasıl söylediğini de anlatan İnce, “Ben Kılıçdaroğlu’na onursal genel başkanlık teklifinde bulundum. Yeniden bir yapılanmaya gitmemiz gerektiğini söyledim. ‘Sizinle rekabet içerisinde olmak istemiyorum’ dedim. ‘Beni genel başkan yapın sizi de onursal başkan yapalım. Ben yeniden meydanlara çıkayım, hemen mitinglere başlayayım. Tabana kadar her şeyi yenileyelim’ dedim. Orada herhangi bir nezaketsizlik yaşanmadı. Söylenenler yalandır” ifadelerini kullandı.

İBB ADAYI OLACAK MI?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili ise İnce, ”İstanbul Belediye Başkanlığı teklif ederse reddederim. Ben cumhurbaşkanlığı koltuğunu istiyorum. Ülkeyi artık Başbakan değil Cumhurbaşkanı yönetiyor. Bir siyasi parti liderinin doğal olarak cumhurbaşkanı adayı olması gerekiyor. Ben cumhurbaşkanlığı seçiminin hazırlıklarını yapalım diyorum. Tüzüğümüzü değiştirelim. Bizim tüzükte üyenin milletvekilinin hiçbir hakkı yok, her şeyi MYK belirliyor. Tüzüğü değiştirelim, programı değiştirelim, üye sayımızı arttıralım. Bana sorarsanız bir sandık kurulmalı ve aday öyle belirlenmelidir” dedi.

GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLACAK MI?

CHP Genel Başkanlığı’na adaylığıyla ilgili ise İnce, “Ben ‘adayım’ demiyorum. Ben burada duruyorum, yürü önümüzden derlerse ben hazırım ama ben ortaya çıkıp da imza toplamayacağım. Arkadaşlar çıkıp imza toplarlar mı, bence toplayacaklar. Ben onu görüyorum, yani toplumda böyle bir talep var. Tabanda da var. Milletle inatlaşılmaz. Sen milletle inatlaşırsan onlar da seninle inatlaşır. Ben öncülüğünü yapmayacağım ama insanlar ortaya çıkar o kurultayı toplarlarsa ‘gel önümüzden yürü, geç bu partinin başına’ derlerse, davet gelirse ben buradayım” ifadelerini kullandı.

“YÜZDE 20’NİN ALTINA DÜŞER”

CHP’nin değişime gitmesi gerektiğini vurgulayan İnce, “Ben yerel seçimlerden umutlu değilim partililer bunu konuşuyor, ‘kaybedeceğiz’ diyorlar. O zaman umutları tazaleyelim, kendimize gelelim. Türkiye’de liyakat, kurallar yok, CHP’de de yok. 144 milletvekilini hangi kriterle ölçtün? Bugün seçilen arkadaşlar mutlu olabilir ama 3 sene sonra seçim olduğunda onlar mutsuz olacak. Bu çarkı kırmalıyız. Kıramazsak, güven veremeyiz. Bakın bunlar olmazsa parti çok zor günler yaşar, oy oranı yüzde 20’nin altına düşer. Bunu değiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 12.07.2018 23:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KECi COBANI 2018-07-12 22:50:19

SAYIN iNCE 24 HAZiRANDA OYLARIMIZA SAHiP CIKAMADINIZ BOYUN EYEREK ADAM KAZANDI DEDiNiZ BUNDAN SONRA TÜRKiYEDE YAPILAN SECiMLERiERDOGANDAN BASKASI KAZANAMAZ AYNI RUSYA KORE VEYA BASKA DiKTETÖRLÜKLE YÖNETiLEN ÜLKELERDE OLDUGU GiBi

Misafir Avatar
ince bir AJAN 2018-07-13 11:21:10 @KECi COBANI

Hadi len AJAN chp ye sizmaya çalışıyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Feragat 2018-07-13 11:20:28 @KECi COBANI

Muharrem ince tam bir siyasetçidir. Siyaset yalan üzerine kurulmuş bir düzendir, çirkefliktir,aldatmaktır.Demokrasinin olmadığı,olağan halin ve khk ların aktif olduğu bir ülkede seçim adil değildir ve yapılmamalıdır.Devletin bütün resmi gücünü çıkarları için kullanmak,Muhalif partilerin küçücük afişlerine dahi tahammulü olmayan bir iktidar ile yarışa girmek yanlıştır,Gazete ve tv lerde icraatlarını anlatmaya propaganda yapmaya izin vermeyen bir güç ile Demokrasi adına seçime girip ve ysk nın dahi bir hafta sonra açıkladığı sonuçları dikkate almadan aynı gece Diktatör,yalancı,üçkağıtçı diye hakaretler yağdırdığı bir lideri arayıp tebrik etmek muharrem incenin kişilik ve karakterini net bir şekilde ortaya koyuyor.Adam tam bir siyasetçi böyle kişiler kendi çıkarları için her an u dönüşü alabilirler.Yüce yaratan biz onurlu masum insanları ve CHP yi böyle kişilerin şerrinden korusun ve bunlara fırsat vermesin.Amin.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ADNAN kedicikleri ve chp 2018-07-13 08:30:30 @KECi COBANI

ACEMİ DEĞİL CAHİL CAHİL. AKLI UÇKURUNDA kedicikler için chp bişe demiyor. ucu onlarada dokunacak sanırım. chpbu işlerden uzak kalamaz.

Beğenmedim! (20)
Misafir Avatar
seçmen 2018-07-13 08:28:33 @KECi COBANI

Adama bak hatasının apolet sökmeyi fazla uzattık demesine bakınız!
TACİZ den bahsemedi, . Gel buraya muharrem in intikamını almak gayreti ile yol çıktığını söylemedi, yalan vaatlerde bulunduğunu söylemedi. 3 kağıtçılık yaptığını söylemedi. başörtülülerle boy boy sahte pozları söylemedi. bu adamın nesini hangisini yazayımkı . diz boyu değil boğaza kadar batmış bu .

Beğenmedim! (22)
Misafir Avatar
yeni parti 2018-07-13 08:26:01 @KECi COBANI

Bu chp kimse güvenmiyor, oy da vermez. başa kim gelirse gelsin farketmez. chp bir zulüm partisi olarak anılacak hep.

Beğenmedim! (27)
Misafir Avatar
besiktas 2018-07-13 08:25:12 @KECi COBANI

Bizde İnceyi adam bilirrdik. yeni parti kurup yüzümüzü güldürürsanıyorduk. İncede Chp nin işgal edilmiş çürümüş chp nin değirmen dişlilerinden biri.

Beğenmedim! (23)
Misafir Avatar
erow 2018-07-13 02:05:44 @KECi COBANI

kesinlikle size katılıyorum biz ailece akrabalar dahil toplam 76 oy muarrem inceye verdik adam kazandı diyerek teslim oldu boyun eğdi seçimlere sahip çıkamadı ben artık kendisini ve hiç bir siyasetçiyi sevmiyorum ve bundan sonra boşuna hiç kimse çabalamasın tayyib yaşadığı sürece kimseye seçimi vermez o kadar bunu anladık hepimiz.

Beğenmedim! (1)
Avatar
Nurali boz 2018-07-13 01:46:54

Sendende bir cacik olmaz sen o yemegi polemik yapmaman gerekirdi cunku aile arasindaki bir yemek politiklikle alakasi yoktu yanliz tabi ogretmen kaymakam vali vekil basbakan cumhur baskanida olabilirsin amma adam olman zor karsindaki iyi veya kotu senin baskanin o konusmadan sen sinek gibi kondun onun icin sana guvenilmez liderlik vasfina sahip degilsin

Avatar
Nurali Boz 2018-07-13 07:25:42

lider tukurdugunu yalamaz yaliyamaz yalarsa nemi olur adi muharrem ince olur ondanda lider olmaz

Avatar
Dansöz aydın a 2018-07-12 23:08:27

Dansöz aydın bu habere yorum yazmadın

Avatar
hasan ali 2018-07-13 13:26:30

sen ince ince yol almaya bak bu saatten sonra chp liler sana oy vermez

Avatar
Chp Iktidar olamaz 2018-07-12 23:10:14

Seçimler bitti. Halk seçti, daha neyi konuşuyorsunuz. Chp başarı yapmadı. Kılıçdaroğlu zayıf, Muharrem ince ondan biraz daha iyi, fakat sonuçlara baktığımda gine zayıf.chp bu zihniyetle Iktidar olamaz.

Avatar
tc 2018-07-12 23:18:36

muharrem beyy o secim günü açıklamama yapamaman gayet normal bu devranda seni anlıyoruz

Avatar
Emine 2018-07-12 22:12:05

ABD ile Kürtler arasındaki ilişkilere dair sorusunu yanıtlayan Trump, “Kürtler çok cesur ve büyük bir halk. Aynı zamanda büyük savaşçılar. Kürtler bizim iyi bir müttefikimizdir. Tüm bileşenleriyle muazzam bir halk” dedi.