Muharrem İnce: Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda 3 milyon yurttaşa seslenerek, ''Erdoğan meydanlarda benim 30 sene önce yazdığım kitabı konuşuyor, ekonomiyi konuşamıyor. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir. Hani dolar lobisi faiz lobisi vardı ya şimdi de soğan lobisi var. Memleketin düştüğü duruma bakın'' dedi 

Muharrem İnce: Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda 3 milyon yurttaşa seslenerek, ''Erdoğan meydanlarda benim 30 sene önce yazdığım kitabı konuşuyor, ekonomiyi konuşamıyor. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir. Hani dolar lobisi faiz lobisi vardı ya şimdi de soğan lobisi var. Memleketin düştüğü duruma bakın'' dedi 

21 Haziran 2018 Perşembe 18:24
Muharrem İnce: Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce  İzmir Gündoğdu Meydanı'nda yüz binlerce yurttaşa hitap ediyor. 

İşte İnce'nin açıklamalarından satırbaşları:

Denizle uyanan denizle uyuyan İzmir bağımsızlığın kenti İzmir, dün İzmirli bir şehidimiz vardı başta dünkü şehidimiz ve bütün şehitlerimiz için hepimizi saygı duruşuna davet ediyorum. Ruhları şad olsun vatanımız onlara minnettar.

Bu 49. günüm 49 günde 105. mitingimiz. Günlerdir konuşuyorum ama nedya vermemekte ısrarcı hele hele bir TRT var TRT parayı bizden alıyor Erdoğan'ın borazanlığını yapıyor. Hepinizi canlı yayın yapmaya davet ediyorum bir yanda Erdoğan'ın medyası bir yanda milletin medyası.  

Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak. Benim cumhurbaşkanlığımda 81 milyon kazanacak. Kaybeden anket şirketleri olacak. Erdoğan bile kaybetmeyecek çünkü benim cumhurbaşkanlığımda dolar düşecek faiz düşecek, emekli cumhurbaşkanının maaşı bile yükselecek o da rahat edecek.  

AKP'li CHP'li İYİ Partili Saadet Partili  MHP'li annelere söz veriyorum evlatlarınızı iyi yetiştireceğiz.  Onları FETÖve benzeri tarikatlara maruz burakmayacağız. Bütün okullar nitelikli olacak, tarımda dışa bağımlı olmaktan kurtulacağız. Gelir dağılımındaki eşitsizliğe son vereceğiz. İşe alımda liyakat esas olacak. Kimsenin başörtüsüne bakmayacağız. Kimsenin sağcı mı solcu mu olduğuna bakmayacağız. Şuanda kamuda görevli yurttaşlara sesleniyorum, eğer işinizin ehliyseniz işinize devam edeceksiniz. Ama kaymakamsanız valiyseniz AKP il başkanı olarak çalışıyorsanız sizin hiç şansınız yok. 

Erdoğan 2002'de gösteriş yaparak milletvekilleri lojmanlarını satıyorum halkın içinde oturucak dedi. Kendisi de Keçiören'de bir apartmanda yaşayacağım dedi. Millette helal olsun dedi. Ama daha sonra bırakın o apartmanı Çankaya köşkü'nü bile beğenmedi, gitti saray yaptırdı kendine bin 150 odalı. Erdoğan Rizeli olmaktan bile utandı, 4 bin 500 liraya beyaz çay içiyor. Kardeşim dediği herkesi yarı yolda bıraktı Erdoğan.

Erdoğan insanlara tepeden bakan kibirli yorgun bir adam. Değerli yurttaşlar bir yanda yorgun adam diğer yanda taze kan var. Bir adam kendisine usta derde nasıl çırağın karşısına çıkamaz? O zaman bu çakma usta! Cesaretin mi yok bilgin mi yok gel karşıma Erdoğan. 

Son günlerde Tarzan da orada olunca bir baktım oo neler neler. Hani doktorlar arasında bir laf var ya çocuklarına inmek diye, benim çocukluğuma kadar indiler yakında ikinci dünya savaşını da İnce çıkardı derler. 

Ey Muharrem diyor Erdoğan Menderes asılırken neredeydin diyor? Ben o zaman dünyada yoktum. Üniversite diploması yok diyorlarda acaba ilk okul diploması var mı?

İnce cumhurbaşkanı seçilirse yardımları kesecek diyorlar. Yardımları neden keseyim? Söz veriyorum o yardımlara 100 lira zam yapacağım. Kadro hazır ekonomiyle kim ilgilenecek hazır. Zımba gibi bir ekip var, yakında açıklayacağım. 

Cumhurbaşkanı seçildiğimde diğer cumhurbaşkanları adaylarına cumhurbaşkanlığı yardımcılığını teklif edeceğim. Bakanlar Kurulu'nda her partiden insanlar olacak. Herkesle barışacağız.

Cumhurbaşkanı seçildiğimde 48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağız. Merkez Bankası Bağımsız bir para politikası izleyecek. Siyasetten arındırılmış bir ekonomi politikası yürüteceğiz. PKK IŞİD ve FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız bir mücadele edeceğiz.  4 milyon Suriyeli'yi ülkelerine göndereceğiz. Yargıdaki düzenlemelere hemen başlayacağız. Size söz veriyorum özel hayatın gizliliği esas olacak, yüz gün içerisinde hiç kimsenin telefonu dinlenmeyecek.   KHK ile işten atılıp hakkında dava açılmayanları hemen görevine iade edeceğiz. Dava açılanların davalarının sonuçlanmasını bekleyeceğiz. Askeri liseleri FETÖ'cüler var diye kapatıyor, e hukuk fakültelerini de kapat o zaman. Böyle bir şey olabilir mi? Askeri liseleri geri açacağız. TRT Tayyip'in borozanı şuan ama ben seçildiğimde benim borazanım olmayacak. Beni eleştiren bir medya arıyorum. Adam gibi bir medya arıyorum. Erdoğan manşetleri atan adam ben manşetlere direne direne gelen adam. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak tanıyacağız. Kimseden korkmadan emin adımlar atacağız.  Öğretmenlere polislere din görevlilerine hemşirelere 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz.  Üniversiteleri böldü böldüğü üniversiteleri tekrar birleştireceğim. Hiçbir sınavdan ücret almayacağım. Mülakatları kaldıracağız, fındık 15 lira olacak asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak.  Emeklilikte yaşa takılanlar sizin sorununuzu yüz gün içerisinde çözeceğim. Çocuk bezindeki KDV yüz gün içerisinde mutlaka inecek. Yüz gün içerisinde girişimcilik merkezleri kuracağız. Tekstil moda akademileri açacağız marka için. Gençler evlatlarım öğrencilerim sizinle birlikte yapacağız bunları. Eğitim siyasetin toplum mühendisliği olmaktan çıkarılacak. Yeni bir eğitim sistemi yapacağız herkesle uzlaşarak yapacağız. Yurt sorununu kökünden çözeceğiz. Otistik çocuklar başta olmak üzere engelli çocuklar için yaşam merkezleri açacağız. Engelli kardeşlerimize buradan söz veriyorumMarmaris'teki 300 odalı yazlık sarayı sizlere tahsis edeceğim. Aile sigortasını hayata geçireceğiz. Kültür yatırımlarına daha fazla kaynak yatıracağız. Sporda bir üniversite ligi kuracağız. 

Erdoğan meydanlarda benim 30 sene önce yazdığım kitabı konuşuyor, montajı konuşuyor ekonomiyi konuşamıyor. Erdoğan çık meydana çoban salatayı konuşsana. Soğan kuru dolar kurunu geçmişse yangın var demektir. Hani dolar lobisi faiz lobisi vardı ya şimdi de soğan lobisi var. Memleketin düştüğü duruma bakın. 

Yeni dönemde benden neler duyacaksınız biliyor musunuz ? Kalite ve girişim. Erdoğan yol yaptı yol çöküyor, hastane yaptı hemşire yok. Hastanede hasta garantisi var. Köprüden geçme garantisi var. 16 Yeni meslek oluşacak, bu meslekler gençler tarafından bilinmiyor. Tarım alanları denizimiz atıl. Ne denizcilik gelişmiş ne balıkçılık. Erdoğan millete kemer sıktırıyor. Benim dönemimde millet kemer sıkmayacak devlet kemer sıkacak. 

Faiz artınca herşeyin değeri düşer. Evinizin arsanızın şirketinizin değeri düşer. Benim cumhurbaşkanlığımda faiz düşecek hep birlikte zenginleşeceğiz. Benim cumhurbaşkanlığımda iktisat kongresini İzmir'de toplayacağım söz veriyorum. Tüketen değil üreten bir Türkiye, iş adamları öğrenciler kadınlar akademisyenler hayvanlar çocuklar kuşlar dereler korkmayacak. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağım hakkını bilen haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Ama haddini bilmeyenlere de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağım.  Orduya kışlaya siyaset girmeyecek.  

Bu seçimin farkı özeti şu; Bu eskinin ilk seçimi, yeninin ilk seçimi. İzmir 3B demeye hazır mıyız? 1 - Barışacağız herkesle barışacağız,  2 Büyüyeceğiz birlikte büyüyeceğiz 3 - Bölüşeceğiz, adil bölüşeceğiz.  

Pazar gününe kadar 3 kişiyi ikna etmenizi istiyorum İzmirliler. Oyunuzu kullandıktan sonra sandıkları bekleyin ardından seçim kurulunun önüne gideceksiniz. Ben de Ankara'da YSK'nın önünde olacağım. Merak etmeyin bunu birlikte başaracağız.  

 

İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda Muharrem İnce'yi bekleyen yüzbinler "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün saat 19.00'da, Konak ilçesine bağlı Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı miting için hazırlıklar tamamlandı.

Organizasyon şirketi yetkilileri, geçen cumartesi günü başladığı çalışmaları tamamladı. Gündoğdu Meydanı'na bakan, yüksek katlı apartmanlara 'Hepimizin cumhurbaşkanı Muharrem İnce' yazılı pankartlar asıldı. 60 kişilik ekip, 50 metre uzunluğundaki dev sahneyi 5 günde kurdu.

Son Güncelleme: 21.06.2018 23:43
Anahtar Kelimeler:
Muharrem İnceİzmir
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
16 yildir bu halk AKP'den cok cekti 2018-06-21 19:03:33

Gelince Ince butecek bu iskence

Misafir Avatar
izmir 2018-06-22 09:13:12 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

İZMİR BU SEÇİMDE KÜKREYECEK. BU SEFER HAKEDENE VERECEK. İZMİR ülkesinin şah damarı can damarı olan AK PARTİYE OY VERECEK. İZMİR HAK EDENE OY VERECEK. bu seçim yörsel, bireysel kurumsal bir seçim değil. vatanımızın var olma ile yok olması seçimidir. AK PARTİ YE OYLARIMIZ. terör destekçilerine bölücülere, ihanetçilere, abd DEN gelen telefonla hareket edenlere oy yok.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
aynen ince aynen 2018-06-22 09:09:50 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

Mmleketin düştüğü duruma bakın. 6 tane cumhur başkanı adayı var Türkiyede bunların İNCE, MERAL, TEMEL SELAHATTİN DEMİRTAŞ 4 ü Türkiye düşmanlığı içinde ler. Perinçek kendi çapında bir sol ideoloji peşinde BİR TEK ERDOĞAN TOPLUMU KUCAKLAYACAK VATAN MİLLET İÇİN ÇALIŞACAK GAYRET İÇİNDE. hakkaten Ülkemizin düştüğü duruma bakınız!!! MİLLİ VE YERİ VATANSEVER ÇALIŞKAN BAŞARILI ASİL VE ADİL OLAN LİDER ERDOĞANLA DEVAMM. DEVAMMM.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
eski oyunlardan sahneler 2018-06-22 08:47:08 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

Eskidende yapılıyordu yine yaptılar. hükümete kötü itibar bıraktırmak için üsreticiden alınan ürün diyelim 10 kamyon soğan bunun yedi kamyonunu denize döküyor, çöpe döküyor çürütyor. 3 kamyonu fahiş fiyata satıyor hem çok para kazanıyor hemde hükümetine kötü bir zan bırakıyor. halkı kandırarak devletine küstürme gayerti ediyor. bu bir DARBE GİRİŞİMİDİR. BİR İHANETTİR, BİRSOYGUNDUR, BİR GASPTIR. suçlular hemen cezalandırılmalı. muhalefete destek amaçlı yapılan bir eylemdir soğan patates eylemi. aynen dolar gibi.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
izmir 2018-06-22 08:43:40 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

maHARAM. ince ALLAH aşkına bu adam cumhurbaşkanlığı yapacağına inanıyormusunuz?
güldürmeyin . kendi ayağımıza sıkacak kadar aptal değiliz . İZMİRLİLERİZ ADAMDAN ANLARIZ. Deniz Baykal olsaydı tamamda inc de iş yok.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
saat 15 de oradaydık karınca misali 2018-06-21 23:14:00 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

yıgıldık o çoşku muhteşemdi,kenetlendik adeta tam bir vatandaş çoşkusu edası ile cumhurbaşkanımızı karşıladık.süper bir duygu yaşanması gerekli.inşAllah 3 gün sonra tam olarak ülkemiz asalaklardan kurtulucak.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Bu iş olmuş bu iş tamam 2018-06-21 21:12:20 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

abbas yolcu Millet ittifaki geliyor

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
MUTFAKTA YANGIN VAR SOVAN 2018-06-21 21:10:50 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

DOLARDAN PAHALI PARA YETISMIYOOO OYUMUZ CHPye

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-21 21:09:56 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

AKP ELVEDA

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
vakit dolmustur TAMAM 2018-06-21 21:08:31 @16 yildir bu halk AKP'den cok cekti

MUHARREM INCE GELIYOR

Beğenmedim! (0)
Avatar
Hayırlısı 2018-06-21 19:41:15

vatan, millet sevdalısı izmir...

Avatar
Hayırlısı 2018-06-21 19:44:55

vatan, millet sevdalısı izmir...

Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2018-06-21 20:29:46

MİLLET MUHARREM İNCE DİYOR.nokta

Avatar
Tayyipsever 2018-06-21 18:37:08

Olamaz olamaz tayyip erdoğan ipi göğüsler bilalide gelecek seçimde başkan yapcaz saltanat ıstiyorum seçime masrafa gerek yokki.atatürkü recep geçti böyük devlet adamı çönkü bi daha seçilecek bu iş inceyle ,beyazşenerle ,mollatemelle olmaz olamaz bilal gelecek seçime hazırlan beraate başkanlığı gaptirma emi

Misafir Avatar
Muarrem ince kazanacak tayyip bye 2018-06-22 01:19:52 @Tayyipsever

tayyıpde ananı miker salak erif tayyoşıun sevilecek neyi var amk çomarları sizi ince hepinize koyacak

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
götün açıkta kalmış 2018-06-21 23:16:58 @Tayyipsever

ört bari rüyan yarıda kalmasın

Beğenmedim! (0)
Avatar
alper 2018-06-21 18:54:52

BU GÖRÜNTÜ SİZİ YANILTMASIN ÇÜNKÜ İZMİRİN %70 ZATEN CEHAPELİ...

Misafir Avatar
yani yobaz kandırılıcak adam yok 2018-06-21 23:19:18 @alper

mu dedin dogru tespit aferin

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
izmir,,den...selam..... 2018-06-21 20:05:24 @alper

3 milyona yakın insan var ..kurdu türkü.lazı çerkezi..göçmeni..hala inanamıyorsunuz..akp.liler.
%80 an az muharrem.
% 10 temel..
% 10 diğerleri..
akp..% 2..

Beğenmedim! (0)
Avatar
yazıklar olsun.... 2018-06-22 09:11:19

CHP yönetimi açık açık HDP/PKK barajı aşsın diye çalışıyor. Seçim öncesi bu son yazımda o ihanet içindeki yöneticilere değil de partiye gönül veren samimi CHP’lilere birkaç soru sormak istiyorum?

- HDP’ye oy vererek, 50 bine yakın şehidimizin, Aybüke Öğretmen'in, kahraman polis memuru Fethi Sekin’in, 16’sında toprağa düşen Eren Bülbül’ün kemiklerini sızlatmayacak mısınız?

- Erdoğan gitsin diye, bölgemizde ABD’nin paralı askeri haline gelen, kan emici PKK’yı mı iktidar ortağı yapacaksınız?

- Atatürk’ün Meclisi’nde Murat Karayılanlar’ın, Cemil Bayıklar’ın mı oturmasını istiyorsunuz?

Avatar
Milo 2018-06-21 18:56:15

Millete bir şey girecek ama, bo