'Seçilmişler seçilmişler' diyen Erdoğan Çanakkale Belediye Başkanı'na yasak koydu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında İdlib harekatına da değinerek, "Bir gece ansızın gelebiliriz dedik ve bu gece bildiğiniz gibi silahlı kuvvetlerimiz İdlib’le ilgili şu anda operasyonunu başlattı" dedi. Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı için "Talimat verdim 18 Mart Çanakkale törenlerinde konuşturulmayacak” dedi

'Seçilmişler seçilmişler' diyen Erdoğan Çanakkale Belediye Başkanı'na yasak koydu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında İdlib harekatına da değinerek, "Bir gece ansızın gelebiliriz dedik ve bu gece bildiğiniz gibi silahlı kuvvetlerimiz İdlib’le ilgili şu anda operasyonunu başlattı" dedi. Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkanı için "Talimat verdim 18 Mart Çanakkale törenlerinde konuşturulmayacak” dedi

13 Ekim 2017 Cuma 11:27
'Seçilmişler seçilmişler' diyen Erdoğan Çanakkale Belediye Başkanı'na yasak koydu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın gündeminde ‘İdlib operasyonu ve ABD’yle yaşanan vize krizi ve belediye başkanlarının istifası’ vardı.

Erdoğan TSK’nin başlattığı operasyona ilişkin “Bir gece ansızın gelebiliriz’ dedik, bu gece silahlı kuvvetlerimiz şu anda operasyonunu başlattı” ifadelerini kullandı.

Erdoğan “Çanakkale Belediye Başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı, AKP'li bayan belediye meclis üyesinin konuşmasına engel oldu. Talimat verdim 18 Mart Çanakkale törenlerinde konuşturulmayacak” ifadelerini de kullandı.

Türkiye'yi, FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri ile köşeye sıkıştıramayanlar kendileri doğrudan araya girmeye başladılar. AB'deki serbest dolaşım hakkımızı sürekli erteliyor ve bizleri oyalıyorlar. Bunun için göçmenlerin Avrupa'ya yönelmesini engellemek amacıyla kendilerinin önerdiği yardımlar yapılmıyor. Tüm teamüller ve diplomatik kurallar yok sayılarak ABD'ye vize başvuruları askıya alınıyor.

DEAŞ'a karşı en ciddi mücadeleyi yürüten Türkiye'yi terör örgütleri ile yan yana göstermenin yolları aranıyor. Ekonomimizle ilgili olumsuz spekülasyonlar üretiliyor. Gezi olayları sırasında bir kesim çerden çöpten bahanelerle sokaklarda olay çıkarmaya başladığında milletimiz oyunu gördü ve ona göre pozisyon aldı. 17-25 Aralık'ta milletimiz bize her zamankinden çok daha fazlasıyla sahip çıktı. 7 Haziran'dan sonra hiçbir parti tek başına iktidara gelemeyince kimlerin eski Türkiye hayali ile yerinde duramadığını yine en iyi milletimiz gördü. 1 Kasım'da durumu düzeltti.

PKK terör örgütünü tekrar devreye soktular. Aynı dönemde DEAŞ terör örgütünün de canlı bomba saldırıları artmaya başladı. Bu örgütün ipini elinde tutanların hedef olarak ülkemizi gösterdiği anlaşılıyordu.

15 Temmuz gecesi yeni bir hamle yaptılar. Bu defa bambaşka bir manzara ortaya çıktı. Milletimiz tarihinde ilk defa darbecilere karşı fiilen mukavemet gösterdi. Biz de milletimizle birlikte darbecilerin karşısına dikilerek bu teşebbüsün akamete uğratılmasını sağladık. Hemen arkasından Fırat Kalkanı ile bizi durduramayacakları mesajını darbenin arkasındaki güçlere verdik.

Türkiye'ye siyasi, sosyal, diplomatik, askeri, ekonomik, tüm alanlarda diz çöktüremeyenler yeni oyunlarla karşımıza çıkıyor. "Namert kaçar, mert direnir" diyoruz. Biz sadece direnmekle kalmıyoruz, kendi oyun planımızı adım adım uyguluyoruz. Savunmamızı güçlendirirken taarruzu da ihmal etmiyoruz.

"AÇIKLAMAYI YAPIN BİTİRELİM İŞİ"

Türkiye'yi batı ve dünyadan tecrit için ellerinden geleni yapanlar beyhude uğraşıyorlar. AB serbest dolaşım hakkı vermedi de ne oldu? Dünya başımıza mı yıkıldı? Hala oyalıyorlar. Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız. Eğer dürüstseniz yapın açıklamanızı. Açıklamayı yapın bitirelim işi. Bizim size ihtiyacımız yok. Karşılıklı bir ihtiyaç formülü var.

İran'da, Ukrayna'da, Sırbistan'daydım. Bu salı da Polonya'ya gidiyoruz. Eşi benzeri olmayan ev sahipliği için sayın Vuçiç'e, Sırbistan halkına ve Sancak'taki tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Müttefik dediğimiz kimi devletlerin ülkemize karşı sergiledikleri iki yüzlü tutumdan biz çok rahatsızız. Arkamızdan oynadıkları oyunların çirkinliği artık gizlenemez hale gelmiştir. Artık bu mızrak bu çuvala sığmıyor. Bize demokrasi dersi, hukuk devleti dersi, hak ve örgürlükler dersi verenlerin işlerine gelmediğinde bu kavramlardan ne kadar kolay vazgeçebildiklerini açık ve net görüyoruz.

"'BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ' DEDİK, SİLAHLI KUVVETLERİMİZ OPERASYONU BAŞLATTI"

Terör örgütüne parasız olarak bu kadar silahı vermenin gayesi ne olabilir. Burada soru işaretleri oluşmuyor mu? Bir Astana süreci başlattık. Rusya, Türkiye ve İran üçlü olarak karara vardık. 'Bir gece ansızın gelebiliriz' dedik, bu gece silahlı kuvvetlerimiz şu anda operasyonunu başlattı.

Kimse bize bunu niye böyle yaptınız diyemez. Sınırı olan biziz. Bu ülkede değil, ülkenin dışında da Kılıçdaroğlullarının sayısı çok fazla. Bir taraftan sınır ötesine çıkılmasına "evet" diyeceksin. Aynı konuşmada "Suriye'de ölenlerin sorumlusu Erdoğan'dır" diyeceksin. Yanında taşıdığı adamların her biri bir alem. Çanakkale'de hepsi, siz burada eğitime geldiniz, kendilerinin eğitime ihtiyacı var. İçmeyin de daha sonra için. Burası şehadet makamlarının oluştuğu yer.

"KİMSE BİZE, 'BUNU NİYE BÖYLE YAPTINIZ?' DİYEMEZ"

Suriye'ye 911 kilometre sınırı olan biziz. Her an taciz ve tehdit altında olan biziz kimse bize "niye bunu böyle yaptınız?" diyemez. Sınırı olan biziz. Bu ülkede değil, ülkenin dışında da Kılıçdaroğlullarının sayısı çok fazla. Bir taraftan sınır ötesine çıkılmasına "evet" diyeceksin. Aynı konuşmada "Suriye'de ölenlerin sorumlusu Erdoğan'dır" diyeceksin. Yanında taşıdığı adamların her biri bir alem. Çanakkale'de hepsi, siz burada eğitime geldiniz, kendilerinin eğitime ihtiyacı var. İçmeyin de daha sonra için. Burası şehadet makamlarının oluştuğu yer.

Biz bu hassas noktada İdlib'de, oradaki kardeşlerimizin de izzetini korumanın, mağduriyetini gidermenin gayreti içindeyiz. Şu anda Afrin'de, Kürt, Türkmen vatandaşlarımız, bunun yanında da PYD ve YPG var. Bu mücadelenin altında o da var. O rejimden biz herhangi bir şey bekleyemeyiz. O rejimin böyle bir derdi yok. Strateji uygun bir şekilde devam ediyor, temennim odur ki kısa zamanda bu biter. Bununla beraber bir Irak süreci de var. Kuzey Irak'ın da bu hale gelmesinin failleri bellidir. Onları da gündeme getiririz, onları da gün yüzüne çıkarırız.

Tel Afer, 400 bin Türkmenin olduğu yer. Bu insanların hepsi, 10 bini hariç, buradan kaçtı. 100 bini bize sığındılar. Aynı şey Sincar için geçerli. Tuzhurmatu'da Türkmenler var. Bütün bunlarla da biz ilgilenmek durumundayız. "Bize ne ya" diyemeyiz. Biz Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz.

Teröristler öldürüldü, sözde milletvekilleri onları gittiler teslim aldılar. Demek ki bunlar terör örgütü ile iç içe. Farkları yok. Bunları görmemiz lazım.

"ASLA ETNİK MİLLİYETÇİLİK YAPMAYACAĞIZ"

Biz asla etnik milliyetçilik yapmayacağız. Biz bu noktada, ırkçılık noktasında asla böyle bir yaklaşım içinde olmayacağız. Tüm etnik unsurlar, birbirimizi yaradandan ötürü seveceğiz.

Siz sadece bir etnik yapının bu ülkede egemenliği için çalışıyorsunuz, buna müsaade etmeyeceğiz. Zira biz tek vatan diyoruz, 780 bin kilometrekarede herhangi bir yeni unsur oluşturmanın gayretine girenlere de müsaade etmeyeceğiz. Varsın gelsin sizin milletvekilleriniz teröristleri o dağlardan tepelerden toplasınlar.

TEŞKİLATA MESAJ

Biz tembel olamayız, çok çalışacağız. Herkesin ağzına geleni söylemeye hakkı olabilir ama bizim yok. Herkesin milleti umursamadan bildiğini okumaya hakkı olabilir, bizim yok. Hesapsız kitapsız işlere kalkışmaya hakları olabilir ama bizim yok. İster ekonomisi ile ilgili ister iç siyasetle, isterse başka herhangi bir konu ile ilgili olsun tüm işlerimiz de bu kriterlere uygun davranmazsak işlerimizi sıkıntıya sokarız.

BELEDİYELERDE DEĞİŞİM

Bir kısım arkadaşlarım görevlerine devam ediyor. Değişim ihtiyacı olan yerlerde bugüne kadar hizmet etmiş arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim bu kardeşlerimizle, yollarımızı kaybettik diye bir şey kesinlikle anlaşılmamalı. Biz buna sıradan, diğer partiler gibi bakmayacağız. Davada olay zaman zaman makam mevki değişikliğini gerektirebilir. Bundan dolayı da kimse üzülmemeli. Kime ne zaman hangi mevkide görev düşeceği belli olmaz. Belediyelerde de şimdiden bir takım düzenlemeler yapmaya başladık. Kritik gördüğümüz bir takım yerlerde mevcut isimlerin çekilmesi konusundaki kararımızı adım adım hayata geçiriyoruz.

En anakronik ana muhalefet partisine sahibiz. Tüm kadroları, yabancı devletlerden terör örgütlerine kadar tüm aktörlerin yanındadır. Hemen hesap yapmışlar, "50 milyar zarara girdik krizde" diye. Sözde adalet yürüyüşü yapıyorlar, terör örgütü mensupları ve onlarla beraber olanlarla birlikte. Başımıza adeta, FETÖ'nün şakirti, PKK'nın yoldaşı, AB'nin 5. kolu kesildiler.

Ey Amerika. 400 dönüm arazide böyle bir kişi besliyorsun ondan sonra da belge istiyorsun. Al sana belge. Zaten gönderdiğin bir büyükelçi var ki adeta Amerika'yı yönetiyor. Kendine göre bize bunların belgeleri verilmedi diyor. Bunun belgesini sana Dışişleri Bakanlığı vermez, yargı verir. 4'ünden beri kimse görüşme talebinde bulunmadı. Dünyaya da yalan söylüyorlar. Elbette biz ülkemizde kendini sosyal demokrat hisseden herkese saygı duyduk, duyuyoruz.

"BEN ECEVİT'İN ANLAYIŞINA SATAŞIYORUM"

Bugünkü CHP ile kitaplarda okuduğumuz bazıları arasında irtibat görmüyorum. Diyor ki, "Ecevit'e sataşma". Ben Ecevit'in anlayışına sataşıyorum. Ben bu milletin temsilcilerinin, Amerika'nın başkanının tırabzana oturup kendisinin de el pençe divan durmasını kabul edemiyorum.

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI’NA SERT TEPKİ

Çanakkale’nin belediye başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı. Bizim meclis üyemize, bir bayan, hani bunlar kadın hakları savunucusuydu, seçilmiş bir meclis üyesine, “sesini kes”, “çık”, diyor. Ben de talimatını verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart’ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Oradaki düzenlemenin faili hükümettir, validir. Bu seçilmişler için de böyle bir adımı attı. Bunun hesabını verecek.

MÜFTÜLERE NİKÂH YETKİSİ

Şu anda nikâhları kim kıyıyor? Belediye başkanı veya nikâh memuru. Hatta bunların içinde tahsili olmayanlar da var. Bunlar da nikâh kıyıyor. Müftü kim? O da bir devlet memuru. Tahsil düzeyleri üniversite, ilahiyat mezunu. Kendi değerlerimizde vatandaşlarımız inancımızın mensubu olarak resmî nikah kıyıldığı zaman onunla yetinmiyor, gidiyor hocaefendiye bir de dini nikah kıyıyor.

Kılıçdaroğlu ne yaptı onu bilemem. Bu gerçekleri göz önüne almak lazım. Batı laik, kilise bu işi yapıyor mu? Yapıyor. Orda olunca laikliğe aykırı olmuyor da bizde niye aykırı olsun. Laiklik denen bu kavramı bile bunlar bilmiyor. Kişiler laik olmaz, devlet laiktir.

AKP olarak biz laiklik kavramını nasıl programımıza aldık? Laiklik devletin tüm inançlara eşit mesafede olmasıdır. Ateist de olabilir. Bu ülkenin 99'u müslümansa, müslümanların inancının gereği olarak bu adımı atmak gerekir. Ben nikâhın dinimizde naısl olduğunu anlatmaya kalksam onlar hiç anlamaz. Çıkıyorlar tencere tava aynı hava. Meydanlara çıkıp müftülere nikah istemiyorlarmış. İsteseniz de istemeseniz de bu meclisten geçecek.

Son Güncelleme: 13.10.2017 13:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa fikret 2017-10-13 16:39:26

Sallama Erdoğan efendi sen o bir gece ansızın gelebiliriz sözünü Suriye oblit için söylemedin Türkiye seninle gurur duyuyor dediğin Barzani Kürdistan'a izin verdiğin referandumu yaptığı için ırak bir gece ansızın gelebiliriz dedin yalan söyleme salaklari Kandıra bilirsin ama bizleri asla kandiramassin

Avatar
SUSSSSSSSSSS BE ..YETTİN GARİ 2017-10-13 14:15:33

CUMHUR partili deyilim ama eğer OLAKİ..MERAL AKŞENER PARTİSİ KURULUR KURULMAZ İLK BEN OLACAĞIM ..AKŞENER PARTİLİ ..cumhur senin yetkin yoktur kimsenin k8nuşup çk8nuşmamasında TÜRK VATANİ 80 MİLLYONUN TÜRKÜNDÜR ..O 80 MİLYONU TEMSİL EDİYOR SEN HER ŞEYE KARAR VEREMESİN UNUTMA 2019 DA EĞER TÜRK VATANDAŞLARI YAOTIĞIN SURİYELİLERDEN OY ALMAZSAN ..SON..KULANILMA..TARİHİN..GEÇMİŞTİR..!! BU BÖYLE BİLİNE ..SEN KENDINİ..TÜRK VATANIMIZIN SAHİBİ ZANNEDİYOR SUN ..OLMAZ ÖYLE SAÇMALAMA..SADECE ..SENİN DEYİL İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ HERKEZİN VAR YETER ..YETER ARTIK YETER BE .. BU NE BÖYLE GİT İŞİNE ADAM ..ÇİZMEDEN YUKARI ÇIKTIN YAKINDA 80 MİLYONUN YAŞAM TARZINADA KARIŞACAKSIN BUNALDIK ARTIK 16 SENEDİR ..YETER BE..!!

Misafir Avatar
herkse MESAJ 2017-10-13 18:33:52 @SUSSSSSSSSSS BE ..YETTİN GARİ

Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. arkadaşlar bir siyasetçi yüzünden bir haber yüzünden birbirinize hakaret etmeyin. kendinizi CANAVAR laştırmayın. sizin buradan yaptığınız hakaretler sadece sizi günaha sokar. başka hiç bir işe yaramaz. hakaret ve küfür etmeden iftira etmeden kendi görüş ve fikirlerinizi yazın sadece.

Beğenmedim! (1)
Avatar
kime demistin 2017-10-13 12:16:57

bir fotoraf cektirtmrk icin oraya bu kadar masrafla askermi gonderilir bu nasil rekramdir cildirdinizmi Allah askina ne isiniz var orada kudurdunuzmu alla askina olunuzu kizinizi gondersenize Allah askina gemiciker vakiflar silah fabrikalari cocuklariniza calisyor kimseler ormuyormu kormuyuz hepimiz Allah askina

Misafir Avatar
dostca 2017-10-13 18:29:37 @kime demistin

Bakın hakaret etmeyin. kişilerin saklı haklalarına tecavüz edenler yasal işleme tabi tutulacaktır..

Beğenmedim! (3)
Avatar
Antalyalı Attalos 2017-10-13 17:15:24

Yine ağız ishali olmuş bu herif.

Avatar
Davut kazancı 2017-10-13 18:38:46

Allah ibret olsun diye Türk milletini akparti zihniyetiyle sınıyor

Avatar
Serkan öztürk 2017-10-13 18:37:26

Hani Dikdatör deyildi.

Avatar
halit kıvanç 2017-10-13 18:20:07

ona gelene kadar partinin içinde susturacağın adamları düşün hepsi kuyunu kazmaya başlamış bile melih gökçekte dahil.

Avatar
inan 2017-10-13 20:21:17

öyle bir ülkeki herseye inan halk diplomasiz sözde Cumhur talimat vermismuis sen kimsin SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR GERCI SIZIN KORKUNUZ YOK ALLAHDAN ABD YE YALVARMA RIZAYI BIRASKSINLAR DIYE TABIKI RIZA SOYSUZU KONUSURSA UCU KENDINE DOKUNACAK YUSUF YUSUF ONDOKUZ ADAYI RUMA NASIL VERDIN HESABINI VER