Şehitler arasında ayrımcılık yapılmasına Alevi Dedesi isyan etti

Kendisini 15 Temmuz kahramanı olarak tanımlayan Sevil Şenoğlu isimli bir kadının sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ''Alevi askerden şehit olmaz. Kerem Kılıçdaroğlu'nu Afrin'e gönderelim cephede savaşması için. Ölürse şehit olmaz, niyazi olur'' diyerek alçakça paylaşımda bulunmasına cevap veren Alevi Dedesi Baki Güngör, ''Bu sözü söylemesinin sebebi devlet adamlarının suçudur. Siz ayrım yapmadan herkese eşit bir mesafede yaklaşmış olsaydınız bu zındık, bu kendini bilmez, bu edep yoksunu kadın da bunları söylemezdi'' diyerek çok sert tepki gösterdi

Şehitler arasında ayrımcılık yapılmasına Alevi Dedesi isyan etti

Kendisini 15 Temmuz kahramanı olarak tanımlayan Sevil Şenoğlu isimli bir kadının sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, ''Alevi askerden şehit olmaz. Kerem Kılıçdaroğlu'nu Afrin'e gönderelim cephede savaşması için. Ölürse şehit olmaz, niyazi olur'' diyerek alçakça paylaşımda bulunmasına cevap veren Alevi Dedesi Baki Güngör, ''Bu sözü söylemesinin sebebi devlet adamlarının suçudur. Siz ayrım yapmadan herkese eşit bir mesafede yaklaşmış olsaydınız bu zındık, bu kendini bilmez, bu edep yoksunu kadın da bunları söylemezdi'' diyerek çok sert tepki gösterdi

24 Şubat 2018 Cumartesi 13:32
Şehitler arasında ayrımcılık yapılmasına Alevi Dedesi isyan etti

 Uğur Can Yalçınkaya / YURT

Sevil Şenoğlu adlı gerici, Alevilere ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerdeki oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'na yönelik, ''Alevi askerin şehit olamayacağını, asıl şehitlerin camilerden tekbirlerle gidenler'' olduğunu söyledi ve ''Bu Kemal'in oğlu olacak Kerem Kılıçdaroğlu'nu bir an önce Afrin'e gönderelimde cephede savaşması için, ölürse şehit olmaz ama en azından niyazi olur bizde kurtuluruz Kemal'in birinden. Aslan gibi çakı gibi asker. Gönderin bunuda cepheden  kaçarken belki kazara ölebilir. Şehide niyet, niyaziye kısmet gömeriz kara toprağa'' diyerek skandal bir açıklamada bulundu. 

Yurt Web'in gündeme getirdiği olay sonrası bu skandal paylaşımı gören Alevi Dedesi Baki Güngör, Sevil Şenoğlu adlı edep yoksununa, ''Bu sözü söylemesinin sebebi devlet adamlarının suçudur. Siz ayrım yapmadan herkese eşit bir mesafede yaklaşmış olsaydınız bu zındık bu kendini bilmez edep yoksunu kadın da bunları söylemezdi. Şehitler nefis terbiyesi olan Cemevlerinde kaldırılır. Bunu da açıkça bilin. Sayın Kılıçdaroğlu Hz. Muhammed'in soyundan ve Kureyşan ocağındandır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu adam gibi adam ve askerliğini yapıyor. Adam olmayan askerden kaçanlara bunları söyleyin. Ey edebini bilmez Allahtan utanmaz hayası olmayan kadın eğer ki sizde bu haya olmuş olsaydı siz bu ifadeleri dile getirmezdiniz'' diyerek adeta ateş püskürdü.

Alevi Dedesi Baki Güngör’ün yaptığı açıklamalar şu şekilde:

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ BÖLÜYORLAR

Bu vatan uğruna canını feda eden tüm askerlerimiz şehittir güzel canlar. Askere giden ve şehit olan Alevi gençlerimizin çocuklarımızın şehit olamayacağını söyleyen yezidi bir anlayıştır. Bu yezidi anlayışın sahipleri ağızlarıyla kin ve kan kusmaktadırlar. Bölücülük yapmaktadırlar. Toplumun arasına nifak tohumları sokmaktadırlar. Bu vatan için şehit olan her can ırkı cinsi rengi milleti ne olursa olsun şehittir. Bu sözler bölücü ve emperyalist bir anlayışın ürünüdür. Bir topluma nifak tohumu sokarsanız o toplumu içten bölersiniz. Oysa biz bu ülkede Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ve diğer milletten olan canlarla askerlik yapıyoruz. Ve askerlik süreci içerisinde şehit olabiliyoruz. Siz şehit olan bu askerlerimizin arasına böyle bir ayrım koyarsanız, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını bölmüş olursunuz. Hiç kimsenin böyle bir hakkı yok.

Cemevlerinde Alevi erkanıyla hakka uğurladığımız gençlerimizin cenaze erkanına katılmayan Genelkurmay Başkanlığını ve devlet erkanını şiddetle kınıyoruz. Sizin böyle bir hakkınız yok. Siz hangi ırktan veya inançtan şehit olursa olsun o canın inanç merkezine gidip o resmi töreni yapmak zorundasınız. Siz şehitlerimizin cenazesine katılsanız da katılmasanız da biz şehitlerimizi İmam Hüseyin gibi Hz. Hamza gibi 12 İmamlar gibi hakka uğurlayacağız. Çünkü biz şehitlik şerbetini Hz. Hamza'dan, İmam Hüseyin ve yarenlerinden Hallacı Mansur'dan Nesimi'den Pir Sultan'dan öğrendik ve biz kendi canlarımızı da kendi erkanlarımızla hakka uğurlarız. Bu vatan uğruna şehit olan bütün şehitler bizim şehitlerimizdir. Onları saygı ve rahmetle anıyoruz.

ALEVİ ŞEHİTLERİNE ÇİRKİNCE SÖZLER SARF EDEN BU KADINA DA DAVA AÇACAK MISINIZ?

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan Sayın Adalet Bakanı ve diğer bakanlar şehidimize haciz gönderilmesini şiddetle kınayıp, hesap soracağınızı söylediniz. Peki Alevi şehitleri için o çirkin söylemlerde bulunan Sevim Şenoğlu'na niye böyle bir tepki göstermediniz? Acaba geçmişteki dedelerinizin Emevi silsilesinin hizmetini sizler mi devam ettiriyorsunuz Sevil Şenoğlu'yla birlikte? Peki Alevi asker şehidimize çirkince söylemde bulunan bu kadına, dava açacak mısınız? Bunu kınayacak mısınız? Bununla ilgili yapılması gerekeni yapacak mısınız? 'Alevi askerlerinin şehit olamayacağını' söyleyen bu edebini ve haddini bilmez Allah’tan korkmaz, peygamberden utanmaz kadına acaba dava açacak mısınız? Bu noktadaki tavrınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Eğer ki siz bu kadına dava açmazsanız siz de bu kadınla aynı konuma düşersiniz ve aynı olgu içerisinde olursunuz. Bizler bu vatanın evlatları olarak canımızı verir ve şehitlik şerbetini içeriz. Biz bu vatanın sevdalılarıyız. Biz bu vatanın aşıklarıyız. Bu canlarımızı bu vatan için seve seve veririz.

Çanakkale'de hep birlikte vardık. Vatanın savunmasında hep beraberdik. O zaman bu ülke için bu vatan için herkese eşit mesafede olmak zorundasınız.

ANAYASAL BİR SUÇTUR

Şehit Alevi askerlerimizin cenazesine katılmayan Genelkurmay ve siyasiler bölücülük noktasında toplumsal ayrışmaya neden olmaktadırlar. Bu vatan içinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrımcılık yapmak vatan hainliğidir. Çünkü sizin göreviniz ülke sınırları içerisindeki dili, dini, rengi, cinsi ne olursa olsun herkese adaletle bakmanızdır ancak biz bu adaleti maalesef göremiyoruz. Aynı zamanda toplumsal bir ayrışım anayasal bir suçtur. Hiç kimse bu vatan üzerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrım yapamaz. Savcılarımızın bu noktada harekete geçmesi gerektiğine inanıyoruz.

HAKLARIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Biz Aleviler cenazelerimizi pirlerimizin, rehberlerimizin mürşitlerimizin erkanıyla kaldırırız. Biz şehitlerimizi Emevi bir anlayışla donanmış hocaların musalla taşına koymayız. Biz Aleviyiz. Biz Hz. Peygamberin Ehlibeytine 12 İmamların nuruna gönül vermiş Anadolu'nun serçeşmesi  Pir Hünkar Hacı Bektaşı Veli'nin öğretisi ve ocaklarımızla Muhammed, Ali anlayışıyla yoğrulmuş bir inanca sahibiz. Biz şehitlerimizi softaların musalla taşına koymayız. Biz şehitlerimizi Ehlibeyt'in 12 İmamların ismiyle, aşk ile kaldırırız. Sünni canlarımız şehit olduğu zaman camilerinde kaldırılabilir buna saygımız var. Camiler Sünni kardeşlerimizin inanç merkezidir. Tabiki kendi çocuklarını ve şehitlerinin cenaze namazlarını eda edebilir. Ama biz Aleviler Sünni camilerinden şehitlerimizi kaldırmayız. Çünkü biz pirimiz, mürşidimiz ve rehberimizle yol alırız. Son görevimizi de o erkan içerisinde olan pirlerimiz ve mürşitlerimiz eda eder. Buradan Diyanet İşleri Başkanlığı'na Genelkurmay Başkanına, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza bir şey daha söylemek istiyorum; Ey Diyanet İşleri Başkanlığı aldığınız maaşlar Alevi toplumunun vergileriyle verilmiyor mu? Sayın Cumhurbaşkanı bizim vergilerimiz sizin maaşınıza yansımıyor mu? Sayın Başbakan bizim vergilerimiz sizin maaşınıza yansımıyor mu? Bakanlar ve diğerleri bizim vergilerimizle maaşlarınızı alıyorsunuz ama bizim şehitlerimizin cenaze erkanına katılmıyorsunuz. Bu hak mıdır? Bu adalet midir? Bu doğruluk mudur? Bu gerçeklik midir?

Diyanet İşleri Başkanlığı'na sesleniyoruz. Siz Sünni kardeşlerimizin inançsal temelde gereksinimlerini karşılıyorsunuz, bizim verdiğimiz vergilerle. Buradan açıkça söylüyorum, biz vergilerimizi size helal etmiyoruz. Kuran'da en ağır hak kul hakkıysa şuanda bütün camilerinizde yaptığınız ibadetlerde Alevi toplumundan aldığınız vergilerle haram lokma yiyorsunuz. Bir de yetmiyor Alevi toplumunun hakkında çeşitli hocalar mollalar farklı farklı söylemlerde bulunuyor. Hz. Muhammed'in Ehlibeytinin katledilmesinde fetva vermiş ve hala aynı bu anlayışta olan hocalar bizim cenaze erkanımızı yapamaz. Sünni canlarımızın bu farklılıkları çok iyi bilmesi gerekiyor ve bu noktada da Alevi toplumuna saygı duyması gerekiyor.

YURT GAZETESİNDE bir haber var canlar. Kendisini 15 Temmuz kahramanı olarak tanımlayan Sevil Şenoğlu isimli bir kadın sosyal medya hesabı Twitter'da yaptığı paylaşımda kan dondurdu. ''Alevi askerinin şehit olamayacağını'' söyleyen Şenoğlu, ''Alevi asker şehit olunca cenazesine devlet erkanı gitmedi'' Bu sözü söylemesinin sebebi siz devlet adamlarının suçudur. Siz ayrım yapmadan herkese eşit bir mesafede yaklaşmış olsaydınız bu zındık, bu kendini bilmez edep yoksunu kadın da bunları söylemezdi. Çünkü asıl şehitler camilerde tekbirlerle gidenlerdir. Siz şehitlerinizi oradan kaldırabilirsiniz o şehitler bizim başımızın tacı. Ama şehitler sadece camiden kaldırılmaz. Şehitler nefis terbiyesi olan Cemevlerinde kaldırılır. Bunu da açıkça bilin. Utanmadan Kemal'in oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'na Afrin'e gönderelim de ölürse şehit olmaz diyerek sapkınca bir açıklamada bulunuyorsunuz. CHP lideri Kemal KIlıçdaroğlu'nun askerdeki oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'na yönelik alçakça twitler atan Sevil Şenoğlu'nun paylaşımları tepki çekti. Alevi askerlerin şehit olamayacağını söyleyen Şenoğlu'nun iğrenç aşağılık paylaşımları ise şöyle: Bu Kemal'in oğlu olacak Kerem Kılıçdaroğlu'nu bir an önce Afrin'e gönderelim cephede savaşması için ölürse şehit olmaz. Ama en azından niyazi olur. Bizde kurtuluruz Kemal'in dilinden.

KILIÇDAROĞLU HZ. MUHAMMED’İN SOYUNDAN

Sayın Kılıçdaroğlu Hz. Muhammed'in soyundan ve Kureyşan ocağındandır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu adam gibi adam askerliğini yapıyor. Ama adam olmayan, askerden kaçanlara bunları söylesenize. Ey edebini bilmez Allah’tan utanmaz hayası olmayan kadın eğer ki sizde bu haya olmuş olsaydı siz bu ifadeleri dile getirmezdiniz. Ben hayatımda ilk defa bu kadar kızgın ve sinirliyim. Normalde çok sakin birisi olmama rağmen bu kadının bu söylemlerini kabul etmemizin mümkünatı yok. Bu kadının söylemlerinin nedeni de siyasilerdir. Alevi şehidin cenazesine katılmayan devlet erkanıdır. Şunu iyi bilin ki biz şehidimizi Muhammed Mustafa'nın erkanıyla kaldırırız. Aliyel Murteza'nın erkanıyla kaldırırız. Biz Kerbela şehitlerinin erkanıyla kaldırırız. Bizim erkanımız Hak, Muhammed, Ali erkanıdır. Bizim erkanımız Yezid'in Muaviyenin erkanı değildir. Biz şehitlerimizi Allah'ın adıyla Muhammed Mustafa'nın ismiyle, Şahı Merdanın adıyla, Ehlibeyt'in ismiyle ve dualarımızla kaldırırız. Diyor ki niyazi olur. Cephede kaçarken kazara belki ölebilir. Şehit niyetine kısmet gömeriz kara toprağa. Güzel canlar aslınız ne ise sözünüz odur. Aslınız da kara nesliniz de Yezit ve siz Yezit oğlu Yezitsiniz. Emevi soyunun devamısınız. Çünkü siz Hz. Peygamberin dergahından kovulmuş olanlarsınız. Siz Sıffın savaşında Hz. Ali'ye karşı savaşmış, Kerbela'da İmam Hüseyin'i şehit etmiş, Pir Sultan'ı ilmiğe asmış ve bu zihniyetin çocuklarısınız. İçiniz kara olduğu gibi dışınızda kara. Siz Allah katında eli boş, yüzü kara olanlardansınız. Ama Alevi toplumu yüzü pak, gönlü pak, sözü ak, hak ile hak olma noktasında insana ve insanlığa hizmet etme anlayışıyla hareket eder. Ama siz ancak inançları küçümser kendiniz gibi olmayan her şeyi yoksayarsınız.  Ey şehitlerimiz; Türkü, Kürdü, Lazı Çerkezi, Alevisi, Sünnisi hepinizi rahmetle anıyoruz. Siz bu vatanın şehitlerisiniz. Allah mekanınızı cennet ruhunuzu şaad eylesin.  Bütün şehitlerimizi aşk-ı niyazla, rahmetle anıyor hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Aşk ile kalın.

Son Güncelleme: 28.02.2018 22:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
köylü 2018-02-24 14:21:25

şeriatçı devlet ölen alevi askerin cenazesini cem evinden kaldırılmasını kabul etmiyor onu emevi arapların camisine götürüyor sokaktaki kafası paslı canlıların böyle konuşmasını normal karşılamalı

Misafir Avatar
Ossmann 2018-02-24 14:58:26 @köylü

Hic bos yere kavga etmeyin Ölümden sonra hic bir sey yok !!!! olmayan cennet ve sehitlik, muaviye yezit tohumlarinin olsun! Kerhanelerden alinan vergilerden maasini alan bir kurumdan Allahin adaletini savumasini kim bekliyorsa hüsrana ugrar.

Beğenmedim! (1)
Avatar
köylü 2018-02-24 14:24:31

alevilrein vergisiyle maaşları ödenen askeri yetkililer cem evine gitmeyi kabul etmiyorlar bunlar bizim can cüvenliğimizi sağlarlarmı

Avatar
Tarzan 2018-02-24 16:10:55

Kur'an'a inanan herkes Müslümandır. Bütün mezheplerde olduğu gibi Alevilerde Müslümandır. Bütün mezhepler ise Hz. Muhammed'in ölümünden sonra aynen şimdiki particilik gibi türemiştir. İlk Hanefi mezhebi kurulduktan sonra, ardından Maliki, Şafiî ve Hanbeli mezheplerinin kurucuları kendinden önce kurulan mezhep kurucuları aleyhinde yalan ve iftira dolu sözler etmişlerdir. Kısaca, Müslümansan yol gösteren Kur'an olsun. Gerisi fasa-fiso. Hepsi sonradan faaliyete insanların görüş ve düşünceleridir. Hanefi kadar Alevi'de değerli ve önemlidir.

Avatar
Ali 2018-02-24 14:21:50

Diline sağlık

Avatar
Kemal candan 2018-02-24 14:01:09

Cok guzel bir konusma

Avatar
rrrrrrrr 2018-02-24 14:36:45

BU ÜLKENIN BU HALE GELMESI SER PARTISI NE ÜDÜ BELLI OLMAYAN KIME HIZMET EDDIKLERI BELLI OLMAYAN ABND TARAFINDAN SECILMIS KISILER BU ÜLKEYE ZARAR VERIYOR KIN SOKUYOR HALk ARASINA SEHITLIK TÜRK OLAN VATANINI SAVUNAN KIM OLURSA OLSUN ALEVI SÜNNI AYRIMI YAPAN HAINDIR

Avatar
Aturan 2018-02-24 16:11:44

Bir geri zekalinin yaptigi yorum sehitlerimize bakisimizi degistiremez bence cevap vermeye bile degmez

Avatar
Ahmet gök 2018-02-24 16:55:53

Dedem dilinize nedesinize saglik