The Kazlıçeşme!

AKP Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme alanında miting düzenliyor. AKP İstanbul'daki tüm kamu hizmetlerini mitingi için kullanıyor. İki gündür süren ağır saldırının yanında toplu taşıma araçlarını durduran AKP yüzbinlerin Taksim'e ulaşmasını engellmek için elinden geleni ardına koymazken, kendi mitingi için halk otobüslerini seferber ederek bindirilmiş kıtaları Kazlıçeşme'ye taşımaya başladı. Ayrıca metrobüs ve vapur seferleri ücretsiz.
The Kazlıçeşme!

İSTANBUL- AKP mitingi için İstanbul semtlerinden kaldırılan otobüsler Kazlıçeşme’ye gidenleri taşıyor.

Miting alanına, sabah erken saatlerinden itibaren çok sayıda AKP bayrağı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posterleri asıldı.

Kazlıçeşme miting alanına giriş için polisler, 5 farklı noktada kontrol noktası oluşturdu. Meydana geliş güzergahlarında, alanda ve çevrede 6 bin polisin görev aldığı bildirildi. Güvenlik güçleri ve bomba uzmanlarınca alanda kontroller yapıldı.

İstanbul’un bir çok semtinden kaldırılan otobüslerle mitinge gelecekler Kazlıçeşmeye taşınıyor. Belediye otobüslerindeki Erdoğan posterleride dikkat çekti.

Halkın otobüslerini partisinin şahsi araçlarına çeviren AKP, yüzlerce halk otobüsünü Gaziosmanpaşa Küçükköy Su Deposu’nun bulunduğu alana çekti.

Bilindiği gibi AKP, dün halk Taksim’e ulaşamasın diye toplu taşıma araçlarını devre dışı bırakmıştı.

Bu arada, mitingin yapılacağı alana gelenler, 5 farklı noktadan alana alınıyor.

Alanda girişlerin yapıldığı bölgenin hemen yakınında “kayıp noktası” kurulurken, vatandaşlara kumanya ikram ediliyor, AKP bayrağı ve şapkalar dağıtılıyor.

Halkın otobüslerini partisinin şahsi araçlarına çeviren AKP, yüzlerce halk otobüsünü Gaziosmanpaşa Küçükköy Su Deposu’nun bulunduğu alana çekti.

Bilindiği gibi AKP, dün halk Taksim’e ulaşamasın diye toplu taşıma araçlarını devre dışı bırakmıştı.

ÇARŞI: AKP MİTİNGİNDE AÇILACAK OLAN ÇARŞI PANKART VE FLAMALAR BİZE AİT DEĞİL

AKP’liler Kazlıçeşme mitinginde Çarşı ve Beşiktaş bayrakları dağıtıyor.

ÇArşı mitingde dağıtılan bayraklarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“AKP mitinginde açılacak olan çarşı pankart ve flamaları bize ait değildir sakın itibar etmeyin”

Öte yandan bu akşam 17:00’de başlayacağı açıklanan AKP mitingi 18:00’e ertelendi.

ERDOĞAN: KAZLIÇEŞME 200 BİN KAPASİTELİ

Bu arada milyonları Kazlıçeşme’ye getirdiklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, 2009 yılında Kaçlıçeşme Meydanı’nda yaptığı açıklamada  “Bundan sonra İstanbul’daki ana mitinglerimizi 200 bin kapasiteli Kazlıçeşme’de yapacağız. ” demişti.   Bugün ise Erdoğan aynı meydan da yaptığı açıklamada “Burada milyonlar var!” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ :
İLGİLİ HABERLER
Havuz medyasında tek manşetten sonra ‘Tek tip’ yazar dönemi
Hükümet eliyle gönderilmiş aynı manşetlerle çıkmasına alıştığımız havuz medyasının gazetelerinden sonra şimdi de yazarları tek tip başlıkla çıktı. Havuz medyasının öncüleri ...
Önder Aytaç’a yakalama kararı çıkarıldı
Gazeteci Önder Aytaç'a twitter paylaşımları sebebiyle açılan davada yakalama kararı çıkarıldı. Gazeteci Önder Aytaç'ın, sosyal medya üzerinden paylaşımlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ...
F-4′ler için flaş iddia!
Mete Yarar: Son iki kazada 6 pilotumuz da atlayamadı bile. Farklı şeyler olabilir. Konya’da düşen F-4 uçağında 2 askerimiz daha şehit ...
Dolandırdıkları kişinin otomobilini 4 kez sattılar
Bursa'da, noter satışıyla aldıkları otomobilin parasını ödemeden kaçan 2 şüphelinin, bunu 4 kişiye sattığı ileri sürüldü. Zanlılar, İzmir'de polis tarafından yakalandı. ...
Konya’da askeri uçak düştü: 2 şehit
Konya'dan kahreden haber... Askeri uçak düştü, iki pilot şehit oldu. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada "112'nci Filoya ait bir adet F-4E 2020 ...
Başbakanlık filosuna 222 araç ekleniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlık’a ait 61 aracı Saray’a götürdüğü ortaya çıktı. Başbakanlık ise Ahmet Davutoğlu’nun “Kamudaki taşıt israfını önleyeceğiz.” açıklamasına rağmen ...
KÖŞE YAZARLARIMIZ
    
    The Kazlıçeşme! « Yurt Gazetesi
    Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!