25 Nisan 2015 Cumartesi
Bizi takip edin

The Kazlıçeşme!

AKP Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme alanında miting düzenliyor. AKP İstanbul'daki tüm kamu hizmetlerini mitingi için kullanıyor. İki gündür süren ağır saldırının yanında toplu taşıma araçlarını durduran AKP yüzbinlerin Taksim'e ulaşmasını engellmek için elinden geleni ardına koymazken, kendi mitingi için halk otobüslerini seferber ederek bindirilmiş kıtaları Kazlıçeşme'ye taşımaya başladı. Ayrıca metrobüs ve vapur seferleri ücretsiz.
The Kazlıçeşme!
Gündem - 2 Mart 2015

İSTANBUL- AKP mitingi için İstanbul semtlerinden kaldırılan otobüsler Kazlıçeşme’ye gidenleri taşıyor.

Miting alanına, sabah erken saatlerinden itibaren çok sayıda AKP bayrağı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posterleri asıldı.

Kazlıçeşme miting alanına giriş için polisler, 5 farklı noktada kontrol noktası oluşturdu. Meydana geliş güzergahlarında, alanda ve çevrede 6 bin polisin görev aldığı bildirildi. Güvenlik güçleri ve bomba uzmanlarınca alanda kontroller yapıldı.

İstanbul’un bir çok semtinden kaldırılan otobüslerle mitinge gelecekler Kazlıçeşmeye taşınıyor. Belediye otobüslerindeki Erdoğan posterleride dikkat çekti.

Halkın otobüslerini partisinin şahsi araçlarına çeviren AKP, yüzlerce halk otobüsünü Gaziosmanpaşa Küçükköy Su Deposu’nun bulunduğu alana çekti.

Bilindiği gibi AKP, dün halk Taksim’e ulaşamasın diye toplu taşıma araçlarını devre dışı bırakmıştı.

Bu arada, mitingin yapılacağı alana gelenler, 5 farklı noktadan alana alınıyor.

Alanda girişlerin yapıldığı bölgenin hemen yakınında “kayıp noktası” kurulurken, vatandaşlara kumanya ikram ediliyor, AKP bayrağı ve şapkalar dağıtılıyor.

Halkın otobüslerini partisinin şahsi araçlarına çeviren AKP, yüzlerce halk otobüsünü Gaziosmanpaşa Küçükköy Su Deposu’nun bulunduğu alana çekti.

Bilindiği gibi AKP, dün halk Taksim’e ulaşamasın diye toplu taşıma araçlarını devre dışı bırakmıştı.

ÇARŞI: AKP MİTİNGİNDE AÇILACAK OLAN ÇARŞI PANKART VE FLAMALAR BİZE AİT DEĞİL

AKP’liler Kazlıçeşme mitinginde Çarşı ve Beşiktaş bayrakları dağıtıyor.

ÇArşı mitingde dağıtılan bayraklarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“AKP mitinginde açılacak olan çarşı pankart ve flamaları bize ait değildir sakın itibar etmeyin”

Öte yandan bu akşam 17:00’de başlayacağı açıklanan AKP mitingi 18:00’e ertelendi.

ERDOĞAN: KAZLIÇEŞME 200 BİN KAPASİTELİ

Bu arada milyonları Kazlıçeşme’ye getirdiklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, 2009 yılında Kaçlıçeşme Meydanı’nda yaptığı açıklamada  “Bundan sonra İstanbul’daki ana mitinglerimizi 200 bin kapasiteli Kazlıçeşme’de yapacağız. ” demişti.   Bugün ise Erdoğan aynı meydan da yaptığı açıklamada “Burada milyonlar var!” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ :
İLGİLİ HABERLER
İşte böyle paralel ilan ediyorlar
AKP Milletvekili Metin Külünk, dağıttığı karanfillerden almayan vatandaşları ‘paralel’ ilan etti. AKP İstanbul Başkanlığı’nın düzenlediği 1. Bölge Sevgi Yürüyüşü, Ümraniye Alemdağ ...
Hepsi iptal mi olacak?
KPSS soruşturmasında ÖSYM çalışanı Haydar Altunay’ın hard diskinde 2010 SBS sorularının çıktığı ve soruşturmanın SBS sınavlarını da kapsayacak şekilde genişlediği ...
Her şeyi gözler önüne seren anket
Türkiye Toplumsal Eğilimler Anketi’nden çarpıcı sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 66,3’ü yolsuzluk son yıllarda arttı diyor. Ankete katılanların yüzde 54,4'ü ise ...
Tayyip’in tahtı!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için İstanbul’da restore edilen Vahdettin Köşkü’nün iç dekorasyonunda ipek ve 24 ayar yaprak altın kullanıldığı ortaya çıktı. ...
Erdoğan’ın reklamı hata dolu
Erdoğan’ın da oynadığı Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü için Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan tanıtım filminde yapılan hatalar dikkat çekti. Reklamda en belirgin hatalar ...
Beklenen haber geldi!
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bu hafta boyunca etkili olan soğuk ve yağışlı hava, bugün doğu bölgelerde etkisini devam ettirdikten ...


KÖŞE YAZARLARIMIZ

Yılmaz Polat « Yurt Gazetesi
Sitemizde yayınlanan tüm haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Haberlerin kopyalanması yasal açıdan kesinlikle yasaktır!