banner87

TSK açıkladı: 4'ü lider kadrodan 108 YPG'li...

TSK’dan yapılan son açıklamada "Terörle Mücadele Harekâtında, 31 Mart-06 Nisan 2018 tarihleri arasında, 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere toplam 108 terörist etkisiz hale getirilmiş, muhtelif tipte toplam 34 silah ele geçirilmiş, 59 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.TSK’dan yapılan bir diğer açıklamada ayrıca "Irak kuzeyi/Hakurk’ta icra edilen hava harekatında 6 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

TSK açıkladı: 4'ü lider kadrodan 108 YPG'li...

TSK’dan yapılan son açıklamada "Terörle Mücadele Harekâtında, 31 Mart-06 Nisan 2018 tarihleri arasında, 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere toplam 108 terörist etkisiz hale getirilmiş, muhtelif tipte toplam 34 silah ele geçirilmiş, 59 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.TSK’dan yapılan bir diğer açıklamada ayrıca "Irak kuzeyi/Hakurk’ta icra edilen hava harekatında 6 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

07 Nisan 2018 Cumartesi 12:58
TSK açıkladı: 4'ü lider kadrodan 108 YPG'li...

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Terörle Mücadele Harekâtında, 31 Mart-06 Nisan 2018 tarihleri arasında, 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere toplam 108 teröristin etkisiz hale getirildiğini, muhtelif tipte toplam 34 silah ele geçirildiği ve 59 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildiğini açıkladı. 

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak maksadıyla, yurt içerisinde ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğü vurgulanarak, "Geçtiğimiz süreç içerisinde (31 Mart - 06 Nisan 2018) PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Mardin, Tunceli, Diyarbakır, Şırnak ile Irak’ın kuzeyinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlara aralıksız devam edilmiştir.  İcra edilen operasyonlarda; 4’ü sözde lider kadroda olmak üzere yurt içinde 31 ve yurt dışında 77 olmak üzere toplam 108 terörist etkisiz hale getirilmiş, 28 adet piyade tüfeği, 5 adet makinalı tüfek, 1 adet roketatar olmak üzere toplam 34 adet silah ele geçirilmiş, 59 adet EYP tespit edilerek imha edilmiş, Teröristler tarafından kullanılan 56 adet silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirilmiş, On kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 29 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır"denildi.

Etkili hudut güvenliği ve hizmetleri kapsamında icra edilen denetim ve kontroller sonucunda sınırlardan yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 6 bin 641 kişinin yakalandığı kaydedildi.
PKK/KCK terör örgütünün en önemli finans kaynaklarından olan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde; 192 lt kaçak akaryakıt, 172 kg toz esrar, 137.5 kg uyuşturucu, 28.407 paket kaçak sigara ve 586 adet kaçak küçükbaş hayvan ele geçirildiği bildirildi.

Azim ve kararlılıkla icra edilen operasyonlarla PKK/KCK terör örgütü üzerinde oluşturulan baskı neticesinde, örgütün serbest hareket etmesi ve eylem kabiliyeti kısıtlandığı vurgulandı.

FIRAT KALKANI HAREKATI…

Suriye’nin kuzeyinde icra edilen harekât kapsamında;  Fırat Kalkanı Harekâtı ile ilgili şu bilgiler verildi:

"Hudut güvenliğini sağlamak, DEAŞ terör örgütünün tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak, sivilleri korumak/yaşanan terör olaylarından zarar görmelerini engellemek maksadıyla icra edilmekte olan Fırat Kalkanı Harekâtında, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusunun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azez-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskûn mahal ve 2.015 km’lik alan kontrol altına alınmıştır.

Bab bölgesinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmaları sürdürülürken; PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terörist unsurlarının, Münbiç’ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir. Bu kapsamda zaman zaman da Münbiç bölgesinden yapılan taciz ve saldırılara meşru müdafaa kapsamında karşılık verilmektedir. Bölgede yürütülen normalleşme (altyapı, üstyapı, yerel yönetimlerin desteklenmesi vb.) çalışmalarına katkı sağlanmaktadır.

İDLİB’TE KONTROL GÜCÜ GÖREVDE…

İdlib Bölgesinde, Astana görüşmeleri kapsamında ateşkesin etkinliğinin artırılması, çatışmaların sona erdirilmesi, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, yerlerinden edilenlerin evlerine dönüşü için uygun şartların sağlanması ve ihtilafın barışçıl yollarla çözülmesi için uygun koşulların oluşturulmasına destek sağlamak maksadıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri birlikleri Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü olarak görev yapmaktadır.

Bu kapsamda; 13 Ekim 2017 tarihinde 1 Numaralı Gözlem Noktası, 23 Ekim 2017 tarihinde 2 Numaralı Gözlem Noktası, 19 Kasım 2017 tarihinde 3 Numaralı Gözlem Noktası, 05 Şubat 2018 tarihinde 6 Numaralı Gözlem Noktası, 09 Şubat 2018 tarihinde 7 Numaralı Gözlem Noktası, 15 Şubat 2018 tarihinde 8 Numaralı Gözlem Noktası, 17 Mart 2018 tarihinde 4 Numaralı Gözlem Noktası, 03 Nisan 2018 tarihinde 12 Numaralı Gözlem Noktası, 07 Nisan 2018 tarihinde ise 9 Numaralı Gözlem Noktası tesis edilmiştir. Diğer Gözlem Noktalarının açılarak faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları bölgedeki görevlerini Astana görüşmelerinde garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde sürdürmektedir."

ZEYTİN DALI HAREKATINDA SAYI 3991 OLDU

Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili ise Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’dan itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatıldığı hatırlatılarak, "Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Şanlı tarihimiz ve kültürümüz gereği harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından harekât alanında, en modern harp silah, araç ve gereçleri ile mühimmat, uluslararası hukuka uygun olarak, gecikme pahasına, diğer hiçbir ülkenin göstermediği dikkat ve hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermeden etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Aynı zamanda harekâtın başlangıcından itibaren, harekât alanında bulunan dini ve kültürel yapılar, tarihi eserler ve arkeolojik kalıntılar ile kamu yararına faaliyet gösteren tesisler de kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının hedefleri arasında bulunmamaktadır.

Bu hususlara ilave olarak, Hava Kuvvetlerimiz tarafından, uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır. Kara ateş destek vasıtalarımız da aynı esaslarla hareket etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerince, Kızılay, AFAD ve BM tarafından sağlanan insani yardımların bölgeye erişimi konusunda gerekli destek sağlanmakta; Afrin’de hayatın normale dönmesi için çalışmalara devam edilmektedir.

Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3991 olmuştur.

Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 52 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 232 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibariyle kontrol altına alınan Afrin’de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekât kapsamında bugüne kadar 102 adet mayın ve 739 adet EYP tespit edilerek imha edilmiştir.

Zeytin Dalı Harekâtı başarıyla devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen tüm faaliyetler, geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine duyduğu özgüven ile şeffaf bir şekilde yürütülmektedir.

Zeytin Dalı Harekâtı bölgede barış ve istikrarı sağlamak üzere tüm teröristlere karşı, ahlaki değerler ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir" bilgilerine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hak ve menfaatlerini korumak ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak maksadıyla, millî birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelesini, yurt içi ve yurt dışında kesintisiz olarak en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar sürdürme azim ve kararlılığında olduğuna dikkat çekildi.

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 07.04.2018 13:28
Anahtar Kelimeler:
TSKAfrinYPGPKK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ne olur haber yapmayın 2018-04-07 14:21:23

Bu haberleri duyan okuyan kılıçdaroğlu kahroluyor sonrada hükümete güvenlik güçlerimize sanatçılarımıza kısaca milli olan her kesime saldırıyor. Adamın canı çok yanıyor pkk lı öldürülünce.

Avatar
T.C. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DÜNYA MUCİZESİ EBEDİ BAŞKUMUTAN ATATÜRKCÜ TÜRKÜM TÜRK . 2018-04-07 13:59:33

OSLADA ,HABURDA ,İMRALIDA ,KANDİLDE EN SON DOLMABAHÇEDE zaten seneler önce 4 lü kürtistan kuruldu . Bu uyduruk hikayeyemi inanacağız TSK leri dünyanın MEHMETCİĞİMİZ ŞEHİT VE GAZİ OLDU ((((((( TÜRK VATANIMIZ İÇİN TÜRK ULUSUMUZ İÇİN DOĞMAMIŞ BEBEĞİMİZE KADAR ŞEHİT VE ÖKSÜZ VERDİK 40 SENEDİR PKK TERÖR ÖRGÜTÜ var benim meclisime bile girdiler pkklı sözde vekiller biz TÜRK ULUSUNUN MECLİSİNDE BİLE BİZE KAFA TUTUYOR meclisimizde bile TERÖR estiriyor meclisimizde TÜRK VATANIMIZIN TOPRAKLARINA ŞEHİRLERİNE kürtşstan diyor hemde TÜRK ULUSUNUN DEMOKRATİK LAİK CUMHURİYETİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI CUMHURİYETİN KURULDUĞU BENİ TÜRK ULUSUNU TEMSİL EDEN MECLİSİMDE kürtistan diyorlar pek inandırıcı gelmiyor TSK LERİ.Bu defa sesiz ,sedasız 4 lü küristan çoktaaan kuruldu ortalık yatılınca açıklanacak. Bakın meclisin PKKLI TERÖRİST SÖZDE VEKİL OLDUKLARINI İDDİA EDEN TÜRK VATANI TÜRK ULUSU HAYİNİ HDP TİLİ SÖZDE vekillerinin sesi solupu çıkmadığı gibi halâ İMRALI CANİSİ BEBEK KATİLİ İMRALININ BESLENMİŞ LAĞIM FARESİ FOSEPTİK OROSPU İPÇİ APO PUŞTUNUNDAN uzun zamandır haber yok ..duyduğumuza göre SALIVERİMİŞ suriyede ABD leri himayesindeymil bundan dolayı afrine elimizi ,kolumuzu sağlıyaraktan gitürmişiz çoook gizli ama çoook gizli ABD leri ile daha nu İHANETLER GİBİ BİRCOK İHANETLERE AKP ve tayyip imza atmış .Bundan dolayı başka mevzular karıltırıp meydanlarda ,konuyu deyiştirio TÜRK ULUSUNUN dikkatini başka şeylerle meşgul edip oyalıyorkarmış tabiki TSK lerinede RÜRK ULUSUNA şöyle yaptık ,böyle yaptık BILA ÇBILA LARLA OYALA ..EMRİLERİ veriliyormuş .Bundan dolayı 40 senedir oldupu gibi hep aynı hikaye eğştim atışları ..Boş arazileri bombalama 10 defa ölmüş diriltilmiş aynı isimlerdek PKK TERÖRİST LEŞLERİ kaç defa bu pkknın lider kadrosu isimlerini okudum aynı isimler .Dolayısı ile ( İNANMIYORUZ)40 SENEDİR KANDİL VAR ŞİMDİ DAHADA KUVVETLİ IŞIK SAÇIYOR VE DAHADA ÇOOK PKKLI FOSEPTİK TERÖR ÇOĞALDI . İnandırıcı deyil madem öyle NİYE KANDİLİ ((((( SÖNDÜRMÜYORSUN ))))) KANDİL ŞURASI (((((( tayyipbin ŞHANET SÜRECİNDE BÜTÜN BASIN VE DAHA ÖTEKİLERİ VE MECLİSİN PKKLI TERÖRİST SÖZDE VEKİLLERİ .Hemen hemen her 15 günde pkklı terörist kardeşlerini akrabalarını ziyarete ve yiyecek içecek silah çepane ve deper gereksinmelerini götürüp ziyaret ediyorlar ve halâda gizli ,gizli dügidenler var HDP TİLİ SÖZDE VEKİLLER OKKLI TERÖRŞST VEKİLER PİKNİK BİLE YAOMAYA GİDŞYORLARDA KOSKOCA DÜNYADA 6 CI EN TECRÜBELİ ASKER TSK LERİMİ ..KANDİLİ SÖNDÜREME GÜCĞMÜ YOK HA ...???? TSK KANDİL LURASI 40 SENEDİR VAR ..VE SÖNDÜRMEK DE 5 DAKKİA SÜRMEZ ..NİHAYETŞNDE 1 KAÇ BOMBA DİYECEĞİM AMA İHANET SĞRECİ ÇOKTAAN OLDU BİTTİ SEN NE YAPABİLİRSİNKİ 4 LÜ KÜRTİSTAN ÇOOKTAN KURULDUKDU her neyse az kaldı öğreneceğiz NEYE KARLI Kürtistan hemde 4 lüsü neye karşı kulurdu ..??Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu ..!!