banner87

Yalova öz evladını coşkuyla karşıladı: İnce, Erdoğan'a 'Tarzan zorda' diye seslendi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova'da coşkulu kalabalığa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Muharrem İnce 16 yıldır milletvekilisin Yalova'ya ne kazandırdın?' sorusuna cevap veren İnce, Ben Yalova'ya seni yenecek bir Cumhurbaşkanı adayı kazandırdım. Bu işin özeti şu; Tarzan zorda" dedi. İnce, bedelli askerlikle ilgili açıklamada da bulundu.

Yalova öz evladını coşkuyla karşıladı: İnce, Erdoğan'a 'Tarzan zorda' diye seslendi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova'da coşkulu kalabalığa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Muharrem İnce 16 yıldır milletvekilisin Yalova'ya ne kazandırdın?' sorusuna cevap veren İnce, Ben Yalova'ya seni yenecek bir Cumhurbaşkanı adayı kazandırdım. Bu işin özeti şu; Tarzan zorda" dedi. İnce, bedelli askerlikle ilgili açıklamada da bulundu.

15 Haziran 2018 Cuma 18:07
Yalova öz evladını coşkuyla karşıladı: İnce, Erdoğan'a 'Tarzan zorda' diye seslendi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova'da coşkulu kalabalığa sesleniyor.

İnce'nin konuşmasından satır başları:

“Ama bu kadar da yapılmaz ki, bu kadar da kalabalık olmaz ki. Dün bu meydanda birileri vardı. İstanbul'dan 200 otobüs getirip buraya topladı. Bugün de onun tam iki katı olmaz ki…

2002'de beni milletvekili seçtiğinizde size bir söz verip, bu burada kalmaz, zirvede biter demiştim. Siyaset uzun ince bir yolculuk; uzun kısmı bitti, artık ince tarafındayız.

Arkadaş yat limanını ben yaptım diyor. Ya sen daha belediye başkanı değildin o temeller atıldığında. Gökçe Barajı'nı da o yapmış, ona da çok güldüm. Yav o baraj 89'da açıldı. Yalova Üniversitesi'ni ben kurdum diyor; doğru. Ama 2003'te kanun teklifini verdim, sen AK Partili vekillere reddettirdin, 5 yıl sonra kurdun.

Muharrem İnce, 16 yıldır milletvekilisin ne kazandırdın diyor. Yalova'ya cumhurbaşkanı adayı kazandırdım, seni yenecek bir cumhurbaşkanı adayı kazandırdım. Benim doğup büyüdüğüm şehre gelip yalan yanlış bilgiler veriyor, gelin ben size doğrusunu anlatayım. Doğrusu şu, Tarzan zorda. Her yere gidip çamur atıyor.

'2 DAKİKA AKILLI OL, HER KUŞUN ETİ YENMEZ'

Ben seçim öncesi tüm adayları ziyaret ettim. Erdoğan çıkıp sadece Demirtaş’ı ziyaret ettiğimi söyledi. Erdoğan 2 dakika akıllı ol, bir kere her kuşun eti yenmez! Bunu bil! Sen bana sordun mu ziyaret ettin mi diye? Ettim kardeşim, senden izin mi alacağım. Ben bu memleket için seni bile ziyaret ettim, sana bile katlandım.  Senin derdin terörü bitirmek değil, oy almak peşindesin. Hendekler kazılırken, asfaltların altına yerleştirilirken seyrettin. 1071 Malazgirt Zaferi’nden beri bu topraklar böyle yalancı görmedi. Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz ‘Diyarbakır’da alanda HDP’liler vardı’ diyor. MİT’e sormuş alanda HDP’liler varmış. Şundan emin olun Diyarbakır’da alanda AK Partili kardeşlerimde vardı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın adını değiştireceğiz. Ne diyeceğiz; Muharrem’i İzleme Teşkilatı.

Senin 5 tane yaverin FETÖ’cü çıktı, sen daha yaverini seçememişsin. Darbeyi eniştenden öğrenmişsin. Bu ülkede benim yemin ettiğim gün öğretmenlerin ders anlatması bile değişecek. Mutlu anlatacaklar, mutlu!Senden izin mi alacağım ziyaret etmek için? Ben sana bile katlandım, seni bile ziyaret ettim. Senin derdin terörü bitirmek değil, sen buradan oy almak istiyorsun. Bir gün geliyorsun şehit babası gibi konuşuyorsun, bir gün geliyor barışalım diyorsun. Erdoğan'ı ciddiyete çağırıyorum.

1071 Malazgirt zaferinden bu yana bu topraklar böyle yalancı görmedi. Diyarbakır'da alanda HDP'liler varmış, nereden anladın? Diyarbakır'da AK Partili kardeşlerim de vardı. MİT'in adını değiştireceğiz. 'Muharrem'i İzleme Teşkilatı' diyeceğiz. 5 yaverin FETÖ'cü çıkmış sen daha yaver bile seçememişsin.

Gençler, şu anda kullandığınız cep telefonları var ya 2020'de bu telefonların hiçbiri olmayacak. Bu teknoloji gidecek yenisi gelecek. Ben size 15 yıl sonrasını anlatıyorum. Otomobiller sürücüsüz olacak. Ekonomisi düzgün olanlar uzaya yolculuk bileti alacaklar. Mars'ta maden aranacak, aranıyor zaten. Sizin elinizdeki telefonlar 1969'da NASA bilgisayarlarının on katı.

Türkiye'nin büyük değişimi yakalaması lazım. Teknoloji, tasarım, marka; eşittir refah. Gençleri iyi yetiştireceğiz. Çocuklarımız nitelikli-niteliksiz değil, düzgün okullarda okuyacak. Benim yemin ettiğim gün öğretmenlerin ders anlatması değişecek, mutlu anlatacaklar dersi mutlu.

Çocuklarımız geleceğe güvenle bakacaklar. Kadınları çalışma hayatının tam merkezine alacağız. Çocuklara her mahallede güvenli kreşler açacağız, anneler gönül rahatlığıyla çocuklarını götürecekler.

'BAŞTA KEK VE ÇAY VAR DEDİ, YANINA ÇORBA EKLEDİ'

Kim ne derse desin. Bazı arkadaşlarımız beğenmediklerini söylediler. Ben diyorum ki uzay, kuantum, nano teknoloji; o diyor, "Bedava kek var". Baştan kek ve çay var dedi, ben eleştirdikçe yanına çorba ekledi. En son Eskişehir'e gitti, Tatar böreği ekledi. Menüyü her gün zenginleştiriyor, yakınlarda da köfte eklemezse ben neyim.

Erdoğan'a gel bir televizyon kanalına çıkalım, ekonomi tartışalım diyorum. Buradan bir kez daha sesleniyorum, eğer sen çakma usta değilsen, sana söz veriyorum diplomanı sormayacağım. Bir tane yandaş yazar dedi ki, diplomasını FETÖ'cüler çalmış. FETÖ'cüler süper bir açıklama yaptı, çalmaya gittik, bulamadık dediler.

Sayın Erdoğan, bana çırak diyorsun. Çırak ustayı geçemezse o meslek ölür derler. Sen ustaysan senin istediğin bir kanalda, senin istediğin bir saatte sadece ekonomi konuşmak istiyorum. Yüreğin, bilgin varsa çık karşıma Erdoğan çık. Geçen Bay Muharrem derken, Bay Erdoğan dedi. İnce hastalık zor tabii.

'NİYE SOYUYORSUN MİLLETİ ERDOĞAN?'

Yarın senin yaptığın Osmangazi Köprüsü'nden geçeceğim Erdoğan, sonra da Demirel'in yaptığı köprüden geçiyorum. Onunki bayramda ücretsiz, seninki niye parayla? Niye soyuyorsun milleti Erdoğan? Çakma kabadayı, sana söylüyorum. Bayramdan sonra döneceğim, Demirel'in yaptığı köprü gidiş-geliş 11 lira, niye seninkinden geçince 114 lira ödüyoruz. Bir gidiş 114, bir de geliş 228 lira.

Köprüleri yıkacakmış diyor. Yav niye yıkayım yapılmış köprüyü, o hırsızlık zihniyetini yıkacağım ben. Benim dönemimde Erdoğan da emekli cumhurbaşkanı olarak rahat edecek.

BM uyardı, 2.5 milyon Suriyeli daha gelebilir. 4.5 milyon var. 40 milyar dolar para harcadık 4 milyon Suriyeliye. Bana soruyorlar parayı nereden bulacaksın? Kamu ihale kanununu 180 kere değiştirdiniz, ben değiştirmeyeceğim. Türkiye'nin atıl gücünü devreye sokacağım. OHAL'i 48 saat içinde kaldıracağız, ekonomiyi canlandıracağız. Kamuda yükseltmeyi liyakatla sınırlı tutacağız. Suriyelilere harcadığın 40 milyar doları sen nereden bulduysan ben de oradan bulacağım.

ERDOĞAN DA RAHAT EDECEK

Benim dönemimde Erdoğan da emekli cumhurbaşkanı olarak rahat edecek.

Senin kafan basmaz diyor, senin ki basıyordu da ilkokul mezunu FETÖ kandırdı seni!

Daha cumhurbaşkanı seçilmeden icraatlarım ortada. İki senedir OHAL var, Erdoğan bir haftadır "Kalkacak" diyor. Niye, 'ince hastalık' korkusu. Seçimden sonra kaldıracağız, diyor; şimdi kaldır, yok olmaz. Öğretmen ve polislere 3600'ü vericem diyor mu, 15 gündür diyor. Neden, Muharrem İnce dedi diye.

Mutfakta yangın var yangın. Mercimek 6, nohut 8, kuru fasulye 10 lira.

Geçenlerde duydum, Çin'den çöp ithal ediyormuşuz. Yaşı 45'n üzerinde olanlar bilir, öğretmenlerimiz bize Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biri diye anlatırdı. Artık öyle değil, sarayda yaşayanlar bunu anlayamaz.

Bir duyuru yapmışlar, 25 Haziran'a kadar borçlulara tutumunuza dikkat edin, tahsilat konusunda sıkıştırmayın. Peki bu çocukların sınavı ne zaman açıklanacaktı, 22'sinde, ne zamana ertelediler 26'sına. Çocuklar ağladı, veliler de ağlayacak. Bu kadar ucuz adamlar bunlar. Kimse mutlu değil, şimdi sınav sonuçlarını geç açıklayacaklar. Sizi kandırıyorlar.

Erdoğan'la Muharrem İnce'nin seçilmesi mi daha önemli, çocuklar mı? Çocukların sınavı daha önemli. Sınavın tarihini bir hafta atacağına, seçimi atacaksın.

Atanamayan bir meslektaşıma, "Git seni Kılıçdaroğlu atasın" diyor. O kardeşime sesleniyorum: Hepinizi atayacağım, söz veriyorum size!

23'ündeki büyük İstanbul buluşmasında ben 2 milyon olacak demiştim, millet de 5 demişti. Ben atıyorsunuz dedim ama atmıyorlarmış onu gördüm. Bütün Türkiye o gün, formalarını giysin. Büyük İstanbul mitingine formalarınızı giyerek kol kola gelmenizi istiyorum!

BEDELLİYE SICAK BAKMIYORUM AMA...

Bedelli askerlik konusuna sıcak bakmıyorum ama toplumun da bir gerçeği. Ben sıcak bakmıyorum, toplumun da bir gerçeği. Onları da anlamaya çalışıyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde askerlik konusunu yeniden düzenleyeceğiz ama bu arada bir defaya mahsus olmak üzere, bedelli askerliği bir şartla çıkarabilirz. Toplanan parayı 3'e böleceğiz, 3'te birini er olarak askere gidenlere vereceğiz. 3'te birini şehit ve gazi yakınlarına, 3'te birini de savunma sanayine. Gönlüm razı değil, ama teklifim bu. Toplumsal mutabakat sağlanırsa, ancak böyle kabul edebilirim.

Türkiye ekonomisine not veren kredi derecelendirme kuruluşları var. Bu kuruluşlar AKP hükümetlerine, Türkiye'ye zaman zaman iyi zaman zaman kötü not verdiler. Bu aralar kötü not veriyorlar, Erdoğan da bunları sürekli eleştiriyor. Bazı çocuklar şöyledir, iyi not alınca "İyi çalıştım aldım", kötü not alınca "Hoca bana taktı" der.

Sizlerden istediğim şu, bir söz istiyorum. Ben bu sefer 3 milletvekilinin 3'ünü de istiyorum.

Engin Alan, MHP milletvekili, tutuklu komutanken MHP'lilerden önce bu gariban gitti. İlker Başbuğ'a ilk ben gittim. Başbuğ'un açıklaması şu: Beni ziyarete gelen ilk siyasetçi, İnce'dir dedi. Yalova AK Parti Milletvekili Şükrü Önder'i hapse attılar. 8 kişilik koğuşta 28 kişiyle yattı Kandıra'da. Yalova'dan milletvekilleri de dahil hiçbir bakan ziyarete gitmedi ama Muharrem İnce gitti. Ben insani olarak ziyaret ettim, bu korkaklar kendi arkadaşlarını bile sattılar.

Neşet Ertaş diyor ki, kadınlar insandır, biz insanoğluyuz. Ben insanoğluyum, kimseyi ayırmam. Mağdur kim varsa. Diyarbakır'a gittiğimde eşim, Demirtaş'ın eşine gideyim mi dedi. Sen bilirsin dedim. Kadın dayanışması olsun dedi, iyi düşünmüşsün dedim. Erdoğan tutuklu olsaydı, Emine Hanım'a da giderdim dedi. Doğru yapıyorsun dedi."

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 15.06.2018 20:02
Anahtar Kelimeler:
Yalovaı Muharrem İnceCHP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan 2018-06-15 20:05:35

Yavşak troller siktirin gidin havuz medyasında yorum yapın. Kapçık ağızlılar,

Misafir Avatar
keklenmek istemiyoruz 2018-06-15 22:32:22 @Hasan

İş istiyoruz oyumuz CHPye

Beğenmedim! (0)
Avatar
Trabzonlu Hayati dayı 2018-06-15 21:18:01

Muharrem ince artık şart oldu.
Camur ve iftira partisi akape çöplüğe gömülmeli

Misafir Avatar
eee bay tayyip 2018-06-15 23:11:56 @Trabzonlu Hayati dayı

neden Muharrem Ince bey le tv duellosu yapmiyorsunuz ???

Beğenmedim! (0)
Avatar
1100 odalı Sarayım var-fos adam.Erdoğan 2018-06-15 21:18:58

Başkan Muharrem ince.nokta

Misafir Avatar
inanılmaz bir enerji, muhteşem bir umut 2018-06-16 00:05:54 @1100 odalı Sarayım var-fos adam.Erdoğan

Muharrem Ince Bey Sizi Cok Seviyoruz Oylar CHPye

Beğenmedim! (0)
Avatar
Hayırlısı 2018-06-15 20:03:32

Her zaman ince bir umut vardır.

Misafir Avatar
Ossmann 2018-06-16 01:18:31 @Hayırlısı

Sn ince a ka pe baskani tayyip karsina cikarda söbelenmekden korkuyor.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ZAFER MUHTEŞEM OLACAK 2018-06-15 21:44:58 @Hayırlısı

https://www.youtube.com/watch?v=Aj-qljHm-ZE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-06-15 21:37:52 @Hayırlısı

Muharrem İncenin seçim klibi sosyal medyayı salladı!
https://www.youtube.com/watch?v=IXtVQpdPf60

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 2018-06-15 21:35:36 @Hayırlısı

Çok Konuşulan Muharrem İnce Klibi - Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce
https://www.youtube.com/watch?v=fttX7MVDYro

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
PAROLA 3B 2018-06-15 21:33:53 @Hayırlısı

Sayin Ince nin Turk halkini birlestirecegine inaniyorum.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE 2018-06-15 21:28:54 @Hayırlısı

TAMAM MİLLET GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORRRR

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
İşte Atatürkten sonra gelen 2018-06-15 21:26:55 @Hayırlısı

VATAN EVLADI HALKIMIZIN CUMHURBASKANI MUHARREM INCE

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Her kuşun eti yenmez 2018-06-15 21:24:33 @Hayırlısı

yahhh

Beğenmedim! (0)
Avatar
Vatandaş 2018-06-15 20:08:38

Geleçeğini düşünüyorsan mutlu olmayı düşüyorsan...çoçukların geleceğinin ve mutlu olmasını istiyorsan...huzurlu bi aile istiyorsan oyunu MUARREM İNCEYE ver OYUNU.ÇÜNKİ BEN ÖYLE YAPCAM KARDEŞİM.SİZİ SEVİYORUM

Misafir Avatar
nerden nereye 2018-06-15 23:40:03 @Vatandaş

2002 yılında, 1 aylık asgari ücretle 39 tane gram altın alınabiliyordu.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP iktidara geldiginde 2018-06-15 23:38:36 @Vatandaş

2002 senesinde kuşbaşı et in kilosu 6.5 TL idi

Beğenmedim! (0)
Avatar
Vatandaş 2018-06-15 20:09:13

Geleçeğini düşünüyorsan mutlu olmayı düşüyorsan...çoçukların geleceğinin ve mutlu olmasını istiyorsan...huzurlu bi aile istiyorsan oyunu MUARREM İNCEYE ver OYUNU.ÇÜNKİ BEN ÖYLE YAPCAM KARDEŞİM.SİZİ SEVİYORUM...ZALİMİN ZULMÜ VARSA BİZİMDE ALLAHIMIZ VAR.BİR FIRAVUN VARSA BİZDE MUSAYIZ

Avatar
Admin 2018-06-15 19:55:56

Ulan aptal adam kılıçtaroğlu seni öne sürdü kendi koltuğunu sağlama aldı verdi gazı sana otobüs terminallerindeki çığırtkanlar gibi seni bağrtıp duruyor aptal sen alt tatafı bi öğretmensin salak senin karşında bir dünya devi bir dünya lideri var ..sen kimmm ona meydan okumak kimm 25 haziranda yterminalde hadi yalova yalova diye bağracaksın...

Misafir Avatar
CAHALET ZOR AYDIN.. 2018-06-15 23:28:02 @Admin

CAHALET İŞTE BÖYLE BİŞEY..KAFA ÇALIŞMAYINCA YANLIŞ YALAN FİKİRLER URETİR..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Admin =aydin 2018-06-15 21:22:41 @Admin

vatan partili aydin CHPye saldiriyor

Beğenmedim! (0)
Avatar
aydın 2018-06-15 19:36:21

chp mecliste çogunlugu saglamak için var gücüyle çalışmalı,muharem ince yakında taciz dosyaları patlayacak.geçin onu

Misafir Avatar
aydin ulusal gazetene gitsene 2018-06-15 23:26:14 @aydın

orda yorum bolumu 0000000000000

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Troll maasi kesilcek diye korkuyor 2018-06-15 21:30:47 @aydın

Tarzan zorda çamur atıyor, akıllı ol akıllı

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Her kuşun eti yenmez 2018-06-15 21:27:27 @aydın

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
aydin tacizci iftiraci vatan partili aydin 2018-06-15 21:21:59 @aydın

burda bakiyorumda millete opucek ver diye bayanlari taciz ediyon

Beğenmedim! (0)