Hani bize kızıyorlar ya, CHP’li belediyeleri yazıyoruz diye…

Arkamızdan saydırıp duruyorlar, ama karşımıza çıkmaya korkuyorlar…

Neden? Çünkü elimizdeki belgeli bilgileri tamamıyla ortaya koyduğumuzda cümle âleme rezil rüsva olacaklarını biliyorlar da ondan…

Son iki gündür (Pazartesi ve Salı) Şişli Belediyesi’nin, Mecidiyeköy’ün orta yerine bir hançer gibi saplanmasına göz yumduğu Profilo ile değeri katrilyonlara varan “rant üçgeni”ni yazdık.

Aynı zamanda Toplumsal Haber.com yazarı ve sahibi olan arkadaşımız Ali Avcu’nun, titiz bir çalışma sonucu ilmek ilmek ördüğü “Profilo Dosyası”ndaki rakamlar dudak uçuklatan cinsten.

İstanbul'un iş merkezi ve kalbi konumundaki Mecidiyeköy’de AVM ve iş merkezi saltanatı adeta vurguna dönüşmüş. Profilo AVM ve İş Merkezlerinin mülk bedeli emlakçılara göre bugünkü fiyatla 585 milyon dolar yani 1 milyar 696 milyon 500 lira (eski parayla 1 katrilyon 696 milyon 500 bin lira)…

Şişli Belediyesi’nin otoparktan iş merkezine dâhil edilmesine göz yumduğu 8 bin 400 metrekare kapalı alanlı üç katın mülk bedeli ise 42 milyon dolar yani 121 milyon 800 bin lira. (eski parayla 121 trilyon 800 milyar lira)…

Sır değil;  bir süredir Merter’deki yeni adresinden okurlarına ulaşan Yurt Gazetesi de, yaklaşık 2 ay önce Jack Kamhi'nin uyanık müdürü Kadir Nurcan Esmer’in yönettiği Profilo üçgeni içindeki “çaresiz kiracılar”dan biriydi.

İktidar baskısı altında bunalan, resmi ilan gelirlerine bile el konulan ortamda bir mücadele verirken gördük ki Yurt Gazetesi, Şişli Belediyesi desteğiyle gecekondu ağası gibi davranan Profilo yönetimi tarafından bir bataklığa çekilmek isteniyor. O andan itibaren duyup görmeye başladık ki iflasın eşiğine gelen Profilo yönetimi Yurt ile birlikte birçok kiracısını da aynı bataklıkta yok etmek istiyor.

Bunun sebeplerini araştırınca gördük ki Profilo’da mukim bir rant ekibi, Yurt ve diğer bazı kiracılar üzerinden astığım astık, kestiğim kestik havasında…

Yasaların bize tanıdığı haklar çerçevesinde mücadelemizi başlattık.
Yaşanan süreç içinde orada durmamızın etik olmayacağına karar vererek Yurt’u boğulmak istendiği rant bataklığının içinden çekip çıkardık ve yeni yerimize taşındık. Karşılıklı ihtar, haciz, mahkeme, dava vs mücadelemiz sürüyor. O konuda hukuk karar verecek ve hepimiz buna saygı duyacağız.

Yurt, Profilo’nun rant ekibinden kurtuldu ancak geride bıraktığımız kiracı komşularımız halen o bataklığın içinde ve farklı baskılara maruz kalıyorlar. Yurt’tan yardım istediler ve dozu giderek artan mafyavari baskıları irdelememizi istediler. Yanlış yorumlanmaktan çekindiğimiz için biraz tereddüt yaşadık ama eski komşularımızın anlattığı ve arkadaşlarımızın yaptığı araştırmalar sonucunda “iceberg”in suyun altındaki asıl bölümünü de gördük.

Gördüklerimiz maalesef kutsalımız olan İnönü soyadının hatırını bile unutturdu.

Şişli Belediyesi arşivlerinde binlerce dosyaya oluşan Profilo mağdurları ve usulsüzlüklerini de görünce iki günlük haber dizisi olarak yayınladık.

Dün Şişli Belediyesi’nde kamu işçileri ile taşeron işçilerinin ayrı ayrı toplu sözleşme ve zam görüşmeleri vardı. Profilo AVM ve İş Merkezleri’nde Kamhi Ailesi’ne trilyonlara eski parayla katrilyonlara varan haksız rant sağlayan Şişli Belediyesi, sıra taşeron işçilere gelince 5 lira (evet yanlış okumadınız sadece 5 TL) zammı reva gördü.

Taşeron işçilere yönelik haksızlıkların giderilmesini seçim kampanyasının ana maddesi yapan bir partinin, CHP’nin belediye başkanı, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini tersten okuyor olsa gerek ki, taşeron işçilere adeta “yaşama, öl” diyor.

Kendisine üç tane lüks makam aracı almak için para bulan, eşine bile belediye kasasından lüks otomobil tahsis eden, danışmanlarına 10 taşeron ücretine denk gelen maaşlar veren Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, maddi olarak öldürmek istediği taşeron işçiler tarafından, belediye binası önünde sloganlarla protesto edildi.

Belediye önünde oturma eylemi yapan işçiler, Yurt Gazetesi’nin ortaya çıkarttığı Şişli Belediyesi’ndeki yolsuzluklara tepki  “Profilo’ya var işçiye yok”, “Şermin’e var işçiye yok”, “Lüks jeep’e otuz bin değil, işçiye otuz bin” sloganları attı. Yurt Gazetesi’nin belediyenin yolsuzluklarını gösteren sayfalarını salladı.

Bu durumdan utanan birileri var mı?

Kefil olan, onur ve gurur duyan birileri var mı?

Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.