Evet her iktidar çıkardığı kanunlar ile yargılanır...

Türk siyasi hayatında yaşananları gözünüzün önüne getirin, ne dediğimi daha iyi anlarsınız...

En yakın siyasi tarihimize bakın...

28 Şubatçılara bakın...

En son binlerce yetenekli ve suçsuz insanı Silivri, Sincan dâhil acımasızca zindanlara atan FETÖ örgütü üyeleri, TBMM’den AKP iktidarına çıkarttıkları kanunlarla, ihalesini yaptırdıkları  hapishaneleri dolduruyor.

Yarın ne olacağını kim bilir ki?

O zaman ölçümüz her koşulda adalet ve tam demokrasi olmalı.

Kızma darılmaca yok. Doğanın kanunu bu!

Bu satırlar kaleme alındığı sırada, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün son üç kilometresini daha yürümemişti.

Dünya rekoru kıran adaletin izindeki yürüyüş dün coşkulu bir mitingle sona erdi, ama adalet arayışları devam edecek. 

Kaç gündür söylüyorum; 9-15 Temmuz mitingleri rekabet ve husumet yaratmak yanlıştır.

Demokrasi, cumhuriyet, adalet birbirinden ayrılacak kavramlar değildir.

9 Temmuz’da adalet arayan milyonlar da AKP propagandası olmayan her 15 Temmuz anmasına katılacaktır, FETÖ darbesini ve FETÖ’yü Türkiye’nin başına bela edenleri lanetleyecektir.

Nitekim CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz resmi anmalarına katılacaklarını da açıkladı.

Peki, bu adalet arayışları bir sonuç alır mı?

Tabii ki...

Ama bu yürüyüşten ancak isterse iktidarlar faydalanabilir.

Ne demişti rahmetli İnönü, iktidarlar muhalefetin izinden yürür...

AB referandumu için hodri meydan

Bu yürüyüşün özellikle Türkiye’yi zor durumda bı- raktığını da bir anlamda kabul ediyorum. 35 yıllık gazetecilik hayatının 25 yılını Doğan Grubunda geçiren İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun mesnetsiz, kanıtsız iddialarla müebbet hapis ile cezalandırılmasın yansıması büyük olmuştur. Berberoğlu hapishaneden yaptığı açıklamada kendisinin uluslararası mahkemeleri muhatap almayacağını açıklamasına rağmen, Cumhuriyet’in kurucu partisine ait bir milletvekilinin ve Hürriyet gibi bir markanın 6 yıl basında kalmış bir ismin derdest edilmesi tabii ki yurt dışında yankı bulacak. Sadece iktidarın değil, Türkiye’nin de sorgulanmasına, itibar kaybetmesine sebep olacak. 

Bunun sorumlusu ne CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ne de Enis Berberoğlu’dur. Bunun sorumlusu çevresinin manipülasyonlarına kanan Cumhurbaş- kanı Erdoğan’dır. Ve Erdoğan’dan geçinen yaratıklardır.

MİT tırları haberi ne kadar etkilidir tam bilemem ama Can Dündar’a verilen sözde mahkûmiyet kararı ile başlayan mahkeme Berberoğlu kararı ile Erdo- ğan’ı uluslararası platformda zora sokmuştur, sokacaktır da. Dündar ve Berberoğlu kararları arasındaki uçurum değildir sadece, bu mahkeme kararı bizce Erdoğan ile ilgili iddiaların kabulü anlamında başlı ba- şına bir delildir. 

Adalet Yürüyüşü’nün iç siyasette de yansımaları olacaktır. Kim istemez adaleti? İster sokakta, ister TBMM’de nerede olursa olsun adalet kavramı her yerde aranabilir. Cevabı aranması gereken soru Türkiye’de adalet var mı yok mu? Adalet işliyor mu, işlemiyor mu? Kimin tarafından ya da nerede dillendirildiğinin ne anlamı var ki? Doğru soru şu: Başbakan Binali Yıldırım Bey! Türkiye’de adalet sağ- lıklı işliyor mu? İşliyorsa Kuddusi Okkır niye şehit oldu?  Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, İlker Başbuğ ve binlerce insan niye yıllarca hapis yattı. Bu dö- nemde siz iktidar değil miydiniz? Yoksa  Ilgaz Tüneli İnşaatı ve diğer yatırımların dışında başka şeylerle ilgilenmediniz mi? Adalet ve demokrasi sizin için ne ifade ediyor?

Korkmayın! Adalet Yürüyüşü ne Soros ne ABD ne FETÖ’ye hizmet etmez, edemez. Maltepe Meydanındaki Türk Bayrağı ve Atatürk posterlerine bakın, bu bizim teminatımızdır. Adalet arayışları da hakkı- mızdır. Taleplerimiz de yerini bulmuştur. Türkiye’deki adalet arayışları iktidar partisinin tabelasının yarısıdır. Bu arayış maalesef sona ermemiş, artmıştır

Katar’daki askeri üs kararınızı destekliyorum. ABD orada ne arıyorsa Kıbrıs doğalgazına sahip çı- kabilmemiz için Türkiye sadece Katar’da değil Pakistan’da da, Hindistan’da da olmalıdır. 

AB’ye karşı kabadayılık yapıyorsunuz ya. Onu da destekliyoruz. Demokrasi, demokrasi diyorsunuz ya. Getirin AB üyeliğini referanduma götürelim. Kabadayı gibi davranmayın. Kararlı olun, tutarlı olun. Yoksa PKK ile masaya otur, bu bizim de bayrağımız diyen CHP kökenli Celal Doğan ve Devlet Bahçeli’nin bile kabullenmediği  haksızlıklara uğrayan Ahmet Türk’ün yürüyüşünü hazmetme. FETÖ ile 15 sene koyun koyuna uyu, sonra CHP’yi FETÖ ile iliş- kilendirmeye çalış. Bu gerçekçi bir yaklaşım değil.

Unutmayın adalet herkes için lazım. Adalet arayışları desteklenmeli. Talepler incelenerek faydalanılmalı. Aklın yolu bunu gösteriyor.  Bu arada adalet mitinglerine katılanları 15 Temmuz FETÖ darbesini de lanetlemeye, resmi anmalara katılmaya, her ilde demokrasi şehitlerinin ailelerini ziyaret etmeye davet ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bülent 2017-07-10 19:28:16

Sayın Süleyman Kılıç, yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. 3 aylık hafızaya sahip olan bir toplum herşeyi çabuk unutuyor. Erdoğan ileride mutlaka yargılanacak ama onu yanıltan saraydaki danışmanları ve yanlış bilgi aktarıyorlar. MİT Tırları zaten gerçekti ve içinde neler olduğunu Uluslararası İstihbarat teşkilatları daha iyi biliyorlar. Tırlarda teröristlere giden mühimmat vardı ve bunu Erdoğan itiraf etmiş oluyor ve çünkü yargılamaktan korkuyor.

Misafir Avatar
bülent e cvp****bolu 2017-07-11 08:36:09 @Bülent

bülent Allah belanı versin . Tayyip erdoğan düşmanlığın haddi aşmış vatan hainliğine dönüşmüş. bu vatanın ekmeyi, suyu, havası senin ve senin gibilerin burnundan fitil fitil gelsin . inşaAllah gelecekte. zaten burnunuzdan geliyor haytta mutlu değilsiniz kendinizle savaşıyor ama birilerine şerefsizce saldırıyorsunuz.

Beğenmedim! (2)
Avatar
serhat kars 2017-07-10 21:52:55

süleyman abi Dinle lütfen: fetö ye chp nin düşmanlığı fetö olduğu için değildi. fetö o zaman hocaydi sözde bu yüzden chp onun hoca sıfatına düşmandı. ne zamanki fetö Türkiye düşmanı, ajan, teröris olduğu ortaya çıktı tamda bizim adamımızmış diyerek fetöye sarıldı chp ve kılıçdaroğlu. peki şimdi neden kucak kucağa yatıyor chp kılıçdaroğly ve fetö? hatta ayklarının baş ucundada pkk yatıyor hepsi aynı yataktalar. bunuda yaz lkitfen Süleyman abi.