Ataerkilliğin gizli egemen zihniyet olduğu işbu topraklarda bir erkeğin kimlik öğelerinden biri de takım tarafgirliğidir. Nasıl siyasette bir liderin tarafgiri isen bir de uğruna öleceğin(!), küfredeceğin bir takım gereklidir.

Seçim şansı sınırlıdır; çevre hâkim etmendir. Muhtemeldir ki milliyetçiliğini güdeceğin bir ırkın doğuştan bellidir. Şehitlik mertebesi için din de bellidir. Sıra baba, dede ya da girmek istediğin arkadaş çetesinin hâkim etmen olacağı takım seçimindedir. Ve artık hem ırkın hem dinin hem takımın en büyüktür. En büyük lider seçimi ile ataerkil düzen erkeğinin, eğitim ve zevk anlayışı gerektirmeyen ana dört karakter girdisi oluşmuştur.

Irkımın üstün olduğu gizli hissinden sıyrılmak, dinler tarihini okumak ve de en nihayetinde her türlü lider aşkından sıyrılmak uzun yıllarımı aldı...

                           ***

Üç yıl evvel ilk yazımda analizsel isyan teşebbüsünde bulunmuşum böyle; öz olarak aynı tespit noktasında dursam da kendimi çok kasmış gördüm. Nefes almak isteyen insanların mecburi meşgale edinimiyle çok dalga geçmişim gibi olmamış mı biraz?

Ra’ad olmak lazım mı ne?! Tüm adaletsizliklere, cahilliğe rağmen... Yaşamaya çalışmak lazım. Yaşamak direnmek midir?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa ULU 2019-06-08 00:26:38

Sahtekarlığı Değer Yargısı Haline Getirmişlerin GERÇEKLERE VE DOĞRULARA/ETİK DEĞERLERE ASLA TAHAMMÜLÜ YOKTUR.
TURNUSOL KAĞIDI Olarak Kullandığımızda GERÇEKLERE= DOĞRULARA=ETİK DEĞERLERE TAHAMMÜL EDEMİYENLERİN SAHTEKAR OLDUĞU VAHİM GERÇEĞİNE ULAŞIRIZ.
KASADAKİ PARAYI HIRSIZ ORTAĞINIZ ÇALMIŞSA, BU GERÇEK SİZE, O KASAYA BİR DAHA PARA KOYMAMA HAKKINI VERİR.=DOLAYISIYLE O SAHTEKARLARLA ÜLKÜ BİRLİĞİ VE DİN BİRLİĞİ YAPMAMA HAKKINI DA VERİR. 40 Yılın ŞEYTANINI BİZ HİDAYETE ERDİREMEYİZ. SAYGILARIMLA.

Avatar
Mustafa ULU 2019-06-08 00:14:06

M.S. 470 li Yıllar…ATTİLA HAN Atamız, O Zamanın ABD si ROMA İmparatorluğunu Büyük Bir Haraca Bağladı, Aldığı Haraç ı Türk Milletine Dağıttı…Savaşçılık mesleğinden Başka Mesleği Olmayan Türklerin Barış Zamanında İcra Edebileceği Legal Bir Mesleği/Sanatı Yoktu…Parasını har vurup harman savuran Millet, beş parasız kaldığında Maske Takıp Çete halinde Komşu Köyü Çapulculukla Yağmalıyordu… Bunu Farkeden ATTİLA HAN, Milletin Kültürünü Değiştirirse Legal Bir Meslek Sahibi Olacağını Anladı…Türkleri Meslek/Sanat Sahibi Yapmak Üzere Romalılara Gitti…Romanın Cevabı EVET ancak Hırıstiyan Olmak Şartıyla Türkleri meslek Sahibi Yaparız…Milyonlarca Türk Hıtıstiyanlığı Seçti…Bugünkü Macarlar,Bulgarlar,Ahıska Türkleri vs. ta o Zaman Hırıstiyan olan Türklerden

Avatar
Mustafa ULU 2019-06-08 00:15:44

Gelelim Bu güne: Macarlar ve Bulgarlar AB Üyesi ve Kafalarındaki Ekonomik Gelece Kaygısı Marjinal noktada…Hırıstiyan olmamış Türklerden Türkistan da bu günkü durumu Kemer de Turizmde çalışan Omar isimli bir Türkistanlıdan Dinledim: “-Herkesin Evi Barkı Tarlası Hayvanı Fazlasıyle Var…Ancak Hayvan Pazarında Hayvanını Satandan, veya Evini Tarlasını Satandan Mafya Devlet Gelip Yüklüce Haracını alıyor…Mülkiyet Özgürlüğü olmadığı gibi Avukat Tutma hakkını veren Hukukun Üstünlüğü da Yok Sadece Mafya Devletin Mutlak Zorbalığı Var, bunun Sonucu Olarak Vatandaşın Köleliği var.
Atatürk ün Tesis Ettiği Tüm Temel Hak ve Özgürlükler ile Mülkiyet Özgürlüğü de Elimizden Giderken Milletin Büyük bir Bölümünün Alkış Tutması Manzarasını Gördükten Sonra ATTİLA HAN ATAMIZIN MİLLETİN KÜLTÜRÜNÜ DEĞİŞTİRME GEREKSİNİMİ DUYMUŞ OLMASININ NE KADAR İSABET OLDUĞU ASIRLAR SONRA ANLAŞILMASI Gerçeği Aklıma Geldi. ATTİLA HAN ATAMIZIN HAKLI ÇIKMASI İLE RAHMETLİK ATATÜRK MİLETİNE FAZLA GÜVENMEKLE HATA ETTİĞİ SONUCUNA VAR