banner87
Hani bir reklam vardı:
'Ben yapmadım, O yaptı'
Tam ona uygun bir  hikâye bu...
CHP'de her sıkışan 'Ben yapmadım, Kılıçdaroğlu yaptı' demeye başladı.
Vah Kemal Bey vah…
Kimlerle çalışmışsın? Kimlere CHP'yi ve kendinizi emanet etmişsiniz?
Kulakları çınlasın. Metin Gürdere vardı. Tokat Milletvekili, ANAP'lı genel başkan yardımcısı ve bakanı.
O derdi ki 'ben yardımcı matadorum'
Anlamını da kendince şöyle anlatırdı:
'Kamuoyu bir azgın boğa gibidir. Lider de arenadaki matador. Kamuoyu, yani boğa bir konuda liderin üstüne gelir. Lider sıkışır. O zaman
yardımcı matadorlar, elindeki kırmızı kumaşı sallar. Kızgın boğa, karşısındaki matadoru bırakır. Diğerlerinin üstüne yürür.'
İsterseniz bir de 1990'lı yıllardan  örnek vereyim. Rivayet o ki, dönemin başbakanı Tansu Çiller ve eşi Özer Çiller ile  Sabah Gazetesi'nin o günkü sahibi Dinç Bilgin ile yemekte sohbet ediyormuş. Dinç bey de 'Sayın Başbakan ben hiç hata yapmam' demiş. -Gerçi kendisi gazeteciliğin dışında bankacılık ve madenciliğe soyunduğundan battı. Ama çok iyi bir patron ve gazeteciydi- Tansu ve Özer Çiller şaşkınlıkla kendisine bakarken eklemiş:
'Çünkü ben işi iyi bilen insanlarla çalışırım. Hatayı ben yapmam onlar yapar'
Ve devam etmiş: 'Siz ekonomi profesörüsünüz. Hükümette ekonomiden sorumlu bakan yok. Hata size yazılıyor. Ekonomik politikada sorumluluğu üstlenecek bir bakan atayın bence'
Bu öneri mantıklı gelmiş. Tunç Bilget'e  'olmaz' demişler. Sümer Oral'ı da  Çiller 'Demirel'e yakın' diye reddetmiş. Maliye bürokrasisinin başarılı ve sevilen ismi, babası Demirel'in öğretmeni Aykon Doğan'ı ekonomiden sorumlu bakan olarak atamışlar. O da sakin ve efendi bilgeliği ile işlerin içinden 'tereyağından kıl çeker gibi' çıktı. Hem de saygınlığını hiç tartıştırmadan.
 
Kemal beyin üstadı: Aykon Doğan kimdir?
Kimdir Aykon Doğan. En iyi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bilir. Çünkü kendisinin bürokrasideki en değerli 'üstatlarındandır' Maliye bürokrasisi Osmanlı'dan kalan en köklü bürokratik geleneklere sahiptir. Birbirlerine 'üstat' diye hitap ederler. Kemal Kılıçdaroğlu'nu da 'farklı görüşte olmasına rağmen' hep terfi ettirerek kollamış, hakkını teslim etmiş bir ağabeyidir.
Arkadaş bu hatıralar niye diyecekseniz.
Dün Sayın Umut Oran adına bir mesaj aldım. O mesajı yukarıdaki örnekler eşliğinde siz kıymetli okuyucularımızın takdirlerine 'cevap hakkım saklı kalmak kaydıyla' sunuyorum. Veysi Şahin'in dediği gibi Yurt gazetesi olaylara aynadır. Cevap hakkı kutsaldır. Umut Oran'a  cevap hakkımız saklıdır. Bu hafta Umut Oran haftası olacak anlaşılan.
 
Önemli adayları Kılıçdaroğlu tespit etti iddiası
Açıklama aynen şöyle:
“Merhabalar Süleyman Bey.
Daha önce de Umut Oran'ın ismini yazınızda  birçok kez ve ısrarla ön yargılı, olumsuz algı yaratacak biçimde andığınız için ve ayrıca bugünkü yazınız üzerine açıklama yapmamız zorunlu olmuştur. Şöyle ki;
-  29 Mart 2014 yerel seçimleri için oluşturulan ve MYK üyelerinin yer aldığı 5 kişilik komisyon, partide ilk kez yapılan bir uygulama olduğu için çok olumlu bir gelişme idi. Çünkü komisyonda objektif kriterlere göre adaylar belirlenecekti.
-  Ancak bu komisyon asla tek başına karar alamadı çünkü tüm kararları komisyon başkanlığını yapan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu aldı. Yani bu komisyon BEŞLİ DEĞİL ALTI KOMİSYONDU VE BAŞINDA DA HER ZAMAN SN. KILIÇDAROĞLU VARDI.
- İşleyişteki sıkıntıyı ve komisyonun işlevsiz kılındığını birçok kez gören Umut Oran, mali işlere de baktığı için 2 kez komisyondan ayrılmak istedi, ikisini de Sn. Kılıçdaroğlu önledi. Komisyondan ve dolayısıyla MYK'dan istifa etmesi halinde seçim öncesinde CHP'nin zarar göreceğini düşünen Umut Oran mecburen komisyonda kaldı.
- Sonuç olarak özellikle tüm büyük şehirlerdeki önemli adayların tamamını Sayın Kılıçdaroğlu belirledi. Dolayısıyla Umut Oran'ın sözünü ettiğiniz İstanbul'daki iki isimin belirlenmesinde de hiçbir dahli yoktur.
Ayrıca Umut Oran'ın CHP İSTANBUL İL BAŞKANI OLMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCESİ VE BU YÖNDE HERHANGİ BİR GİRİŞİMİ, ÇALIŞMASI DA YOKTUR. Umut beyin bu konuda yanlış anlaşılmaya yol açabilecek tek bir açıklaması dahi yoktur."
 
Lütfen köşenizde bu açıklamamıza da yer vererek birçok kez tekrarladığınız yanlış bilgilerin yinelenmesini önleyiniz. Teşekkürler. Haber merkezimize ve arkadaşlarıma da selam ve saygılar
İyi çalışmalar. Mansur Çelik. Danışman
 

Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.