banner87

Tayyip Erdoğan iç siyaseti sertleştiriyor, geriyor. AKP içinde iki ana görüş var.
Ya sertleştirerek pat diye ortaya üç sandık koyacak.
Ya da, 2019’a kadar seçim yapmayacak.
Erdoğan’ın önceki günkü açıklaması ile ikinci ihtimal daha da güçlendi.
Sertleşme siyasetine devam, erken genel seçime hayır.
O zaman da batı ile ilişkiler ve uluslar arası ilişkilerde sorun yaşanacak.
Sorun dış politikada kendisini gösterecek. Gösteriyor da.
Rusya ile alınan her S-400 füzesi 900 milyon dolar. Dört adet füze 4 milyar dolara yakın. Rusya Exsimbank’dan kredi bekleniyor.
Bu durum Shangay Beşlisi’ne gözlemci üyelik halinde, NATO ile mesafemizi daha da soğuklaştıracak. Rusya’da mesafeli ve temkinli duruyor. Türkiye’nin her an yeniden NATO eksenine girmesinden çekiniyor anlaşılan.
Rusya Türkiye’ye iki sebeple soğuk ve temkinli.
Birincisi Suriye ile daha doğrusu Esad ile kopukluk.
İkincisi İran’ın Türkiye’ye karşı güvensizliği.
İran mevcut iktidarın Şii-Sünni çatışmasında kendisini Sünni bloğa ait hissetmesinden rahatsız. Haksız da değil. Çünkü, Sünni adı altındaki blok aslında Eşari yani Selefi iktidarlarla dolu Arap Dünyası. Ve ne Osmanlı’yı ne de Türkiye Cumhuriyetini kendisinden saymadı, saymayacak da..
İran’ın ikinci güvensizliği de, mevcut iktidarın özellikle ABD ambargosu döneminde verdiği sözleri tutmaması.
Özetle Türkiye ne Rusya’ya, ne NATO’ya ne de Arap Ülkelerine dış politikasında güven vermiyor. Yaptırım gücü de zayıf.
Gelelim Barzani’nin referandumdan vazgeçmesine. O kadar da sevinmeyin derim.
Irak Anayasasında yapılacak değişiklikle Bağımsız Özerk Kürt Bölgesi geliyor. Bu ne demek? Mevcut özerk yapının tam bağımsız hale gelmesi. Petrol gelirlerinden daha çok pay. Ve de idari olarak Arap-Kürt Konfederasyonu
ABD yoksa kendi topraklarında kurmayı düşündüğü federasyondan, konfederasyona geçiş modelini Irak’ta mı deneyecek? Fakir federasyonları dışarıda bırakarak..
Göreceğiz..

Ve şecaat arzederken açıklaması

Dün Genel yayın Yönetmenimiz Veysi Şahin Sultanbeyli Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden gönderilen bir açıklamayı
bana iletti. 22 Ağustos tarihli açıklama aynen şöyle:
YURT GAZETESİ, Yazı İşleri Müdürlüğü’ne KONU: Düzeltme Talebimizdir.
Gazetenizin 10.08.2017 tarihli nüshasının 7. Sayfasında Süleyman KILIÇ imzası ile “Ver Mustafa Hocayı al Ayhan Oğan’ı siyaseti” başlıklı yazı yayımlanmıştır.
Bahse konu yazıda Sultanbeyli İlçemizle ilgili iddia edilen hususlar yanlış, maksatlı, herhangi bir araştırma yapılmadan kaleme alınmış ve gerçeklikten uzaktır. Yazarınız Süleyman KILIÇ imzalı köşe yazısında, “Sultanbeyli büyük bir köy gibi… Tek sineması bile yok” denilmiştir. Ancak eğer yazarınız biraz zaman ayırıp Sultanbeyli’nin göstermiş olduğu sosyal ve ekonomik değişimi görme imkânı olsaydı, yazısında böyle gerçek dışı ve maksatlı ifadeler kullanmazdı.
Sultanbeyli ilçemizde yazarınızın iddia ettiğinin aksine 2 (iki) adet sinema bulunmakta ve Sultanbeylililer tarafından yoğun ilgi görmektedir.
Sonuç olarak yazarınız Süleyman KILIÇ’ın yazısı Sultanbeyli ilçemizle ilgili bölümleri yeterli araştırma yapılmadan maksatlı olarak kaleme alınmış olup basın meslek ilkelerinin öngördüğü yazar sorumluluğundan uzaktır.
Düzeltme metnimizin yazarınızın Süleyman KILIÇ’ın köşesinde yayınlanmasını talep eder, Bilgilerinize sunarız. Sultanbeyli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü.
Şimdi de benim cevabıma bakın. 15 Mahalleli 400 bin nüfuslu Sultanbeyli’de 200 bin kişiye bir sinema düşmesini açıkça çok
kınadım. Bu iki sinemayı bir matahmış gibi sunan anlayışı da taktirlerinize bırakıyorum. Ayrıca Belediye Başkanı Hüseyin Keskin beye bir iki çift tavsiyem olacak. Eğer kabul ederse. Bu konuya da pazartesi geniş yer vereceğim. Beni izlemeye devam edin. Özellikle bu açıklamaya ismini bile koymaya gerek görmeyen Müdür Birol Alpat, özellikle sen iyi izle.

Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.