Metin Feyzioğlu isimli zat 'Beyaz Türk' edasıyla ve ‘potansiyel lider’ sıfatıyla neredeyse kapı kapı geziyor.

Bunu bütün Türkiye biliyor. CHP kendisine kucak açtı. PM üyeliği kendisine yetmedi, yetinmedi. Ankara Baro Başkanı oldu. O da yetmedi, CHP'den milletvekili olmaya çalıştı. Yine olmadı, olamadı.

Genel Başkanlık turları Vatan Partisi'ndeki cephe tarafından püskürtülünce, soluğu siyasetten emekli Hüsamettin Cindoruk'un yanında aldı.

Süheyl Batum'u DP'nin başına getiremeyen Cindoruk ile sıkı fıkı olmaya başladı. Bu arada DP Genel Başkanlığı turları da başladı.

Hürriyet Gazetesi’nin kurt siyaset yazarı Yalçın Bayer başta olmak çeşitli yayın kuruluşları ve yazarlar 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreyle Cindoruk'un Metin Feyzioğlu’nu DP'nin başına getirmeyi planladığını yazdı...

Metin Feyzioğlu’ndan ses yok! İstemem ama yan cebime koy muhabbeti yani! Ama DP camiası bu olayı için için tartıştı ve ithal lider adayına kapıları kapattı.

Tüm bu yaşananlar açık istihbarattı… YURT da bunu derleyip toparlayıp haberleştirdi. Ve haber yayınlanınca torun Feyzioğlu, YURT Gazetesi’nin sahibi Durdu Özbolat'ı aradı. En az on defa.

O da haberle ilgili ise Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin ile temas kurmasını istedi. Gelen cevap şu oldu: 'Sana değer verdim, aradım. Değer verseydim O'nu arardım' Cevaba bakın...

Teşekkürler İsmail Küçükkaya

YURT Gazetesi editoryal bağımsızlığı olan bir gazetedir. Patron gazetesi değildir.

Çok kıt imkânlarla, tavizsiz ve çalışanlarının binbir fedakârlıkla yaşattığı bir gazetedir. Bu dediklerimizi belki torun Feyzioğlu anlamaz.

Ama mesleğin yüz aklarından İsmail Küçükkaya ve FOX TV Genel yayın Yönetmeni Doğan Şentürk eminim bizi anlar. Çünkü onlar emekçileri tanır.

FOX TV'nin görsel medyada ortaya koyup uygulamaya çalıştığı ilkeleri biz de YURT Gazetesi olarak yazılı medyada uygulamaya çalışıyoruz. Cevap hakkını çekinmeden kullandırıyoruz. Hem de aynı haber içinde.

Metin Feyzioğlu'nun 'hezeyan' da olsa cevap hakkını inadı yüzünden kendisine kullandırtamamıştık. O, haberimizi ekranlarından izleyicilerine aktarma duyarlılığını gösteren FOX TV’ye konuşmayı tercih etmiş.

Biz de “Feyzioğlu'na yönelik mahkeme ve soru hakkımız baki kalmak üzere” İsmail Küçükkaya'nın hoşgörüsüyle bu açıklamayı aynen yayınlayarak, cevap hakkını kullandırtmak istiyoruz.

Açıklama denilirse eğer, Feyzioğlu'nun sözleri aynen şöyle:

“Adını verip de tirajını arttırmasına katkıda bulunmayacağım; sadece tırnak içinde gazete deyip geçeceğim. Bu gazete şöyle diyor benim için bakın; ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile girdiği polemik nedeniyle Barolar Birliği’ne Adli Yıl açılışında konuşma hakkını kaybettiren Feyzioğlu, Baroyu bitirdi şimdi de siyasete soyundu’. Bu başlık bile bu gazetenin tetikçiliğini yaptığı birtakım siyasilerin yönettikleri partiyi iktidara taşımak gibi hiçbir sorumluluk hissetmediklerinin ispatı. Tam aksine, Cumhurbaşkanı ile söylem birlikteliğine girmişler, parti içi iktidarlarına dayanan rantlarını koruma telaşına kapılmışlar. Hayatımda hiçbir zaman bireysel çıkara dayanan bir makamın, bir işin peşinde olmadım, olmam, olmam da söz konusu değildir. Türkiye Barolar Birliği’ni her türlü günlük, siyasi particiliğin dışında ve üzerinde tutmaya devam edeceğiz.”

Biz her daim bu siyaset sahasında, basın tribünündeyiz Metin Feyzioğlu! Aşağısı kimilerine göre er meydanı, kimileri için de fırdöndü meydanı. Bu ince oyunda çomak olmak da var, topaç olmak da. Tribündeyiz, izliyoruz!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.