banner87
  Dünyanın her yerinden iş insanları, ortak çalışmanın iş-hayat dengesini iyileştirdiğini ve stresi azalttığını ifade ediyor. Regus tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, iş insanlarının yüzde 84'ü ortak çalışmanın sağlık için önemli olduğunu, evde yalnız kalmak yerine ortak çalışma alanlarına geçilmesi gerektiğini düşünüyor. Böylece daha iyi bir iş-yaşam dengesi kurulabildiği ifade ediliyor.   Dünyanın en büyük çalışma alanı tedarikçisi Regus tarafından yapılan son araştırmaya göre, ortak çalışma ofislerinde çalışanlar dünya genelinde en rahat ve dengeli çalışanlar olarak görülüyor. Yine dünya genelinde iş insanlarının yüzde 66’sı, ortak çalışma ofislerinde çalışanların daha iyi bir işyaşam dengesi sağladıklarını, bu sayede kişisel ve çalışma hayatlarındaki zorlayıcı taleplerle çok daha kolay başa çıkabildiklerini söylüyor. Ortak çalışma ofisleri evden çalışanların hayatında da önemli bir rol üstleniyor; yalnızlıktan kurtulma ve televizyon karşısında zaman öldürmekle sınırlı bir yaşam tarzından kurtulup sağlıklı bir hayat sürme imkânı sunuyor. Regus Türkiye Ülke Müdürü Hakan Atalay, ortak çalışma anlayışının hızlı bir şekilde popülerlik kazandığını söylüyor. Atalay’a göre ortak çalışma anlayışı sadece ekonomik sıkıntı çeken yeni şirketler ve şahıs şirketleri arasında değil, esnek çalışma modellerine geçiş yapan kurumsal şirketler için de tercih nedeni oluyor. Böylece iş-hayat dengesi açısından daha büyük bir başarı elde ediliyor. Ayrıca, sosyalleşme ve daha ileri bir teknolojiye erişim imkânı sağlanıyor. Evden çalışan insanlar, monoton ve yalnız bir yaşam tarzından kurtulma şansı yakalıyor.
Haziranda iş kazalarında 200 işçi öldü

  İş cinayetleri durmak bilmiyor. Haziran ayında en az 200 işçi iş kazalarında hayatın kaybetti. Yılın ilk altı ayında ölen işçilerin sayısı ise 912 oldu. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin yayınladığı raporda ortaya çıkan rakamlarda, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda IŞİD terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden 20 havalimanı personeli, otel çalışanı ve taksici de yer aldı.
Erdemir, Amerika’da başarı stratejilerini anlattı

  Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri ve aynı zamanda ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisi olan Erdemir, başarı stratejilerini Amerika’da anlattı. Erdemir Grubu’nun Pazarlama ve Satış Koordinatörü olan Başak Turgut, Kuzey Amerika çelik sektörünün 30 yılı aşkın süredir Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen önemli etkinliklerinden “Steel Success Strategies /Çelikte Başarı Stratejileri” konferansına konuşmacı olarak katıldı.    Çelik sektörünü düzenli olarak analiz eden World Steel Dynamics’in (WSD) her yıl düzenlediği etkinlik, küresel ölçekte önemli oyuncuları bir araya getiriyor. Başak Turgut, Türk çelik sektörü ve Ortadoğu-Kuzey Afrika bölgesindeki gelişmelerle ilgili bilgiler aktarırken, Türkiye’nin azalan ihracatıyla üretim/tüketim dengesi oluşmuş, kendine yeten ve dünya çelik ticareti dengesine zarar vermeyen bir ülke olduğunu vurguladı. Başak Turgut; Çin, Rusya, AB gibi kapasite fazlası olan oyuncuların, iç pazarlarındaki daralma nedeniyle başta Türkiye olmak üzere çelik tüketicisi ülkelere olan ihracatlarını artırdıklarını ve bu ülkelerdeki yerli çelik tüketicilerine zarar verdiklerini aktardı.  Erdemir Grubu’nun sektörde dikkat çeken başarılı performansını paylaşan ve Grubun WSD’nin “Dünya Klasındaki Şirketler” sıralamasında ilk onda yer aldığını hatırlatan Başak Turgut,  müşteri odaklılığı, güçlü kurumsal yapısı, yenilikçi yaklaşımları, tüm süreçlerinde verimliliği gözeten stratejileriyle performansını artırarak sürdürdüğünü belirtti. Aras Kargo hisselerini geri alacak    Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Evrim Aras, dünya markası olma vizyonuna ayak uyduramayan Avusturyalı ortakları Austrian Post'un mevcut hisselerini geri almaya hazır olduklarını açıkladı. 2013 yılında yüzde 25 hisseyle şirkete ortak olan Austrian Post, sözleşme içerisinde yer alan yatırım planlarının önünü tıkamış ve geçtiğimiz günlerde Aras Kargo'nun yüzde 75'ine sahip olmak için yürürlüğe koyduğu satın alma opsiyonunda şirketin piyasa değerinin çok altında teklif vermişti. Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Evrim Aras, Austrian Post’un doğru partner olmadığını gördüklerini söyledi. Türkiye’deki 5 milyar TL'lik kargo sektörünün öncüsü olduklarını belirten Evrim Aras, Aras Kargo'nun marka değerinin düşürülmesine izin vermeyeceklerini ve eğer isterlerse ellerindeki yüzde 25 hisseyi satın alabileceklerini açıkladı. Üstünde anlaşılan iş planına göre 2013'ten itibaren 3 yılın sonunda Aras Kargo'nun tüm transfer merkezlerinin otomasyona geçmiş olması ve 150 milyon TL yatırım yapılması gerikiyordu ancak yatırım miktarı 2015 sonunda 50 milyon TL'de kaldı.  Evrim Aras, “ Türkiye'de yabancı sermaye ile yapılan ortaklıkların her zaman başarı ile sonuçlanmadığı, bazen yabancı ortağın varlığından dolayı Türk şirketinin zarar görebileceği gerçeği ile yüzleşmeliyiz” diyerek bir anlamda özeleştiri yaptı. 
Önerilen Haberler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.