banner87

AKP'li Ensarioğlu'ndan ittifak açıklaması

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, MHP ile kurulacak 'Cumhur ittifakı'nın yeni seçim sisteminin zorunlu kıldığı bir ittifak olduğunu söyleyerek, “Kimse bu ittifaka bölgeden tepki beklemesin. AKP Genel Başkanı’na ve duruşuna bir destek var. Biz bu desteği seve seve alırız” ifadesini kullandı.

AKP'li Ensarioğlu'ndan ittifak açıklaması

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, MHP ile kurulacak 'Cumhur ittifakı'nın yeni seçim sisteminin zorunlu kıldığı bir ittifak olduğunu söyleyerek, “Kimse bu ittifaka bölgeden tepki beklemesin. AKP Genel Başkanı’na ve duruşuna bir destek var. Biz bu desteği seve seve alırız” ifadesini kullandı.

29 Mart 2018 Perşembe 15:11
AKP'li Ensarioğlu'ndan ittifak açıklaması

'YENİ SEÇİM SİSTEMİNİN GETİRDİĞİ ZORUNLU BİR İTTİFAK

MHP İLE YAPILACAK 'CUMHUR İTTİFAKI' BÖLGEDE NASIL KARŞILANIYOR?  

“Cumhur ittifakı” gündeme geldikten sonra 1991’deki MHP-Saadet Partisi ittifakının doğu ve güneydoğuda yaşadığı hezimet referans alınarak bugün de benzer bir sonuç doğuracağı üzerinden algı yaratılmaya çalışılıyor. Bu keyfi bir ittifak değil. Yeni bir seçim sistemi var. Cumhurbaşkanlığı sistemi gereği yüzde 50+1 gerek. Bu nedenle nasıl bugün CHP, HDP, Saadet Partisi, İYİ Parti, PKK, FETÖ, iç güçler, dış güçler, ne kadar şer ittifakı dediğimiz grup varsa bir araya gelip “Erdoğan’a karşı aday çıkaralım” diyorsa Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi büyütme, milli manevi değerlere sahip çıkma çabası ve yürüttüğü siyaseti doğru gören MHP veyahut BBP’nin Tayyip Bey’e kendini yakın görüp destek olmasından doğal bir şey olamaz. AK Parti Genel Başkanı’nın, Cumhurbaşkanlığına destek veriyorlar. Siz birileri size destek verirken bu desteği almayayım mı diyeceksiniz.

1991’DEKİ İTTİFAK KARŞILAŞTIRILASININ YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİNİZ. FARKI NEDİR? 

1991’deki MHP ile bugünkü MHP arasında çok fark var. 91’de biraz daha katı bir milliyetçilik üzerinden, bugün daha reel milliyetçilik üzerinden siyaset güden bir MHP var. Bu ittifak Kürt düşmanlığı üzerine kurulmuş bir ittifak değil ki, buradan Kürtler rahatsız olsun. 1991’deki Kürt sorunu ve Kürtlerin bakış açısı ile bugün arasında da değişim var. Bugün Kürtlerin varlığını kabul eden, sorunun varlığını kabul eden ve bu sorunun çözümü için yüzlerce reform yapan, yasalar çıkaran, Kürt dili ve kimliği önündeki bütün yasakları kaldıran bir AK Parti var ve bunun lideri Tayyip Erdoğan var. Kürt sorunu önemli ölçüde çözüme kavuştuktan sonra Kürtlerdeki MHP hassasiyeti 91’lerdeki hassasiyet değil. Kimse bu ittifaka bölgeden bir tepki beklemesin. AK Parti Genel Başkanı’na ve duruşuna bir destek var. Biz bu desteği seve seve alırız. Bu Kürtlere karşı, Kürt düşmanlığı üzerinden bir ittifak ve destek değil, yeni seçim sisteminin zorunlu kıldığı ittifaktır. Bir ittifak tartışılacak ve sorunlu ittifak olarak görülecekse bence CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, FETÖ, PKK ve bilumum benzer güçlerin bir arada olduğu ittifak tartışılmalıdır.

SADECE MHP İLE İTTİFAK KARARI DEĞİL, IRAK REFERUMUNDAKİ HÜKÜMETİN TAVRI VE AFRİN HAREKATININ DA BÖLGE SEÇMENİNİ ETKİLEYECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR. BUNLARIN SONUÇLARI NE OLUR? 

Her olayı kendi koşullarında değerlendirmek lazım. Kobani’de DEAŞ’la YPG savaşırken orada devlet olarak gıdadan sağlık yardımına her türlü yardımı yaptık. Kobani, DEAŞ’tan peşmerge ve Özgür Suriye Ordusu’nun ağır silahlarla oraya geçmesi sayesinde, bizim irademiz ile kurtarıldı. Ama HDP öyle bir algı yarattı ki, sanki AK Parti Kürtlerin imhası için DEAŞ’a destek verdi gibi iftiralar attılar. Türkiye’nin o dönem yardım ettiğinde uğradığı haksızlık bugün direkt PYD’yi vuruyor ve içeride tepki görüyor. Neden? Çünkü Orta Doğu’da Suriye ve Irak’ta uluslararası sömürgeci güçlerin yeniden dizayn ve burada Türkiye’yi zayıf düşürme çabaları var. PKK ve PYD de bu sömürgeci güçlerin birer silahlı aracına, piyonuna dönüştü. Hendeklerle birlikte bariz bir şekilde bunların meselesinin Kürt meselesi, Kürtlerin hakları ve varlığı olmadığı da çok net şekilde ortaya çıktıktan sonra bakış açısı değişti.

"OYLARIMIZ REFERANDUMUN ÜZERİNDE' 

BU TABANDA BÖYLE Mİ KARŞILIK BULUYOR? 

Tabii tabii. Yoksa Güneydoğu insanı Afrin’de Türkiye çatışsın, orada insanlar ölsün istemez veya Barzani’ye karşı Türkiye tavır koysun istemez. Ama gelişmeleri kendi koşulları içinde değerlendirdiğinizde uluslararası emperyalist sömürgeci güçlerin Orta Doğu’daki planları ve Türkiye’ye dair hedefler farklı bir sonuç doğuruyor. Neticede Türkiye orada Kürtlere, Kürt yapılanmasına karşı bir operasyon yürütmüyor. Kürtleri bile orada baskı altında tutan ve Türkiye’ye karşı tehdit oluşturan bir yapıyı bertaraf etmek için bir operasyon yapıyor.

AKP'Yİ DİĞER PARTİLERDEN GÜÇLÜ KILAN BİRAZ DA KÜRT OYLARI. OYUNUZU KORUYOR MUSUNUZ?

Korumuyoruz, arttırıyoruz. 7 Haziran’daki oylarımız ortada. 1 Kasım’da ciddi bir yükseliş var. Referandumda daha arttı. Yani 7 Haziran’dan bugüne AK Parti doğu ve güneydoğuda sürekli yükseliş trendinde, ivme kazanıyor. Oranlar var ama bugün bunları vermek çok doğru değil. Ama referandumun çok üzerindeyiz.

Bir de kayyımlar gerçeği var. Bir araştırma şirketi başarılı belediyeler listesinde kayyım belediyelerine yer verdi. Kayyımlar sonrası nasıl bir tablo bekliyorsunuz?

Halkın iradesine kayyım atanması çok hoş karşılanan bir durum değil ancak bizim içinden geçtiğimiz süreç öyle demokratik bir süreç değildi. Zaten varolanlar Kandil’in kayyımıydı. Kandil’in kayyımını aldı devlet kendi kayyımını atadı. Ve devletin kayyımı Kandil’in kayyımlarından çok daha güzel hizmet ediyor. Halk da bunu görüyor. Bunlar milletten aldığı yetkiyi millete hizmete dönüştürmedi. Tamamen kukla. Bütün bölge bilir ki seçtikleri belediye başkanının hiçbir yetkisi yok. 3 tane KCK’lı komisyonu bunları yönetir. Halktan oy almayan halka karşı sorumlu olmayan insanlar yönetir. Böyle bir yapıya bugün devletin kayyımı gelmiştir. Orada görev yapan tecrübeli, devletin, milletin parasını bu milletin hizmetinde kullanıp ciddi bir fark ortaya koyan kaymakamlardır. Hendekler, kayyımlar öncesi hizmeti, millet değerlendiriyor. Bunların sonucunu da biz seçimde göreceğiz.

DİYARBAKIR VEYA BÖLGE GENELİ İÇİN BİR İDDİA ORTAYA KOYUYOR MUSUNUZ? DİYARBAKIR BELEDİYESİ ALACAK MISINIZ? 

İddialıyız, alacağız. Alacağız ama onlar gibi hileyle değil. İnsanlar özgür iradesiyle oy kullanacak, biz alacağız. Baskı ve hileyle değil. Birçok yeri alacağız. Oylarımız bölgede her yerde yükselmiştir.

Seçim güvenliği ile ilgili gelen birçok düzenleme doğuda HDP’ye dönük düzenlemeler olarak yorumlandı.

HDP’ye yönelik değil, oyların gasbına yönelik, hileye yönelik. Eğer HDP, “evet ben bu hileleri yapıyorum, bunlar da bana yönelik yapılıyor” diyorsa evet HDP’ye yönelik. Yoksa bizim yaptığımız seçim güvenliği, seçmenin güvenliğidir. Eğer seçim güvenliğinden rahatsız olan birileri varsa o hile yapanlardır. Sandığı taşıdığınız, topladığınız zaman onlar gelip AK Parti’ye mi oy verecek. Kime istiyorsa ona verecek.

'TAŞIMA İÇİN DEVLET ARAÇ SAĞLAYACAK'

Teklif görüşülürken “sopalı seçim” yorumları yapıldı? Seçim sonuçlarını etkileyeceği ifade ediliyor.

Sopa ellerinde silah olana karşıdır. Silahlı seçim yapanlar, Lice’de keleşle, ağır silahlarla köylere inip zoraki oy kullandıranlar sopadan bahsedemez. Ölüyü, diriyi, askerdeki, hastanedekinin oyunu kullandılar. Bunlar ispatlıdır.

İKİ TARAF BİRBİRİNİ AYNI ŞEYLERLE SUÇLUYOR. BU İLGİNÇ DEĞİL Mİ? 

Hile, baskı ile oyu alan HDP, biz değiliz. Bugün sandıklarla ilgili komisyonlar bir birleştirme ve taşıma kararı verirse, o yerlerde bunlar gelip AK Parti’ye oy verecek değil. Özgür iradeleriyle oy kullanacaklar. Onların özgür iradelerinden rahatsız olanlar gözü hilede olanlardır.

TAŞIMA SANDIĞA ULAŞMADA GÜÇLÜK YARATMAZ MI?

Tamamının taşınması için devlet araç-gereç sağlayacak. Kaymakamlıklar, valilikler taşıma kararı verilen yerlerdeki seçmenlerin tamamını taşıyacaktır. Ama “olmayan” gidemeyecek. Onların gözü olmayanın oyunu kullanmakta. Olan gidecek ve zorla kullanmayacak. Bu kadar basit.

'HİZMETLER NEREDEYSE BATIDAN BATIDAN DAHA İYİ' 

SEÇİM DÖNEMİNDE BİLGEYE DÖNÜK YENİ VAATLER OLACAK MI? 

Bölgede zaten çok ciddi hizmetler yapıyoruz. Duble yollardan havalimanlarına, üniversitelerden hastanelere, okul ve dersliklerden yurtlara kadar. En ücra köy yolları bile asfalt yapılıyor. Türkiye bu hizmetleri görmemişti, bölgemiz hiç görmemişti. Şimdi bölgedeki hizmetler neredeyse batıdan çok daha iyi. Her yer şantiye. Zaten seçmen bunu görüyor ama seçimde de anlatacağız. Yeter ki, millet bu baskıdan kurtulsun, özgürce oyunu kullansın. Biz halkımıza da kendimize de güveniyoruz.

DİYARBAKIR İL KONGRESİ TAMAMLANDI. KONGRE NASILDI? 

Diyarbakır’da Türkiye’nin Afrin’e operasyon başlattığı gün 100 bin kişiyle kongre yapıyorsak bunu herkes iyi düşünsün. Salonda 6 bin kişi, salon dışında 80 bin kişiyle miting yaptık. Eş zamanlı Sur içinde 17 bin 500 kişiyle açılış ve temel atma töreni vardı. Toplamda 100 bin kişiyle Tayyip Bey’e karşılama oldu. Bu Diyarbakır tarihinin en katılımlı kongresi ve coşkulu karşılamasıydı.

PARTİNİZ İÇİN ÇOK İYİ BİR TABLO SUNUYORSUNUZ. HDP DE EN ZOR DÖNEMİNDE EN GÜÇLÜ KONGRESİNİ YAPTIĞINI SÖYLÜYOR.

Cumhurbaşkanından 4 gün sonra Nevruz düzenlediler. Nevruza katılım emniyet kayıtlarına göre 12 bin 500 kişi. 1 milyon, 500 binden Diyarbakır Nevruzu 12 bin 500’e düşüyorsa orada kimse çok güçlüyüz falan demesin. Bunu kimse baskı, korkuya da bağlamasın. Bunun sebebi OHAL, sosyal medya erişimi engellemesi denilmesin. 90’lı yıllarda cep telefonu yoktu ama o günün çok zor şartlarında gerektiğinde 100 binlerce insan toplanıyordu. Bugün HDP ve PKK’ya olan inanç bitmiştir. Öyle sahiplenme yok. Halk inancını yitirdi. Güvenmiyor.

AKP ÇOK SIK ANKET YAPIYOR. HDP'NİN BARAJ PROBLEMİ VAR MI?  

HDP’de baraj problemi yok, çünkü barajı aşamıyorlar. Yüzde 6.5-7 görünüyor ama yüzde 8-8.5’a kadar çıkan araştırmalar da var. Ama onlar da merak etmesin. İttifakın önünü açtık, birine tutunabilir.

HÜDA-PAR İLE BİR İTTİFAK OLABİLİR Mİ? KAPINIZ AÇIK MI? 

Bu ittifaka dair resmi bir kararları yok ama tabii muhafazakar bir parti olarak kendimize yakın gördüğümüz yönleri var. Kapı tabii açıktır ama kendileri nasıl bir karar alır ona saygı duyarız. 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 29.03.2018 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TABİ CANIM 2018-03-29 15:54:38

Haklısın Kürt olarak MHP ye oy atacağız. Üstün açık kalmış senin. Sandıkta görüşeceğiz.

Misafir Avatar
troller bosuna yirtinmayin 2018-04-05 12:22:04 @TABİ CANIM

ekonomi ortada millet trollerin algi operasyonuna kanmiyor medya narkozundan coktan uyandik artik chp zamani

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
eti samani ithal eder olduk 2018-04-05 12:20:56 @TABİ CANIM

millet borc bataginda 2002 senesinde etin kilosu 3 ile 5 tl arasindaydi
2002 senesinde tup aygaz 15 tl idi
millet et yiyemiyor millet borc bataginda insanlarin alim gucu azaldi dolar euro tavan yapti herseye zam zam artik chp zamani

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
Ekonomik duruma vatandaşlar tepkili 2018-04-05 12:18:34 @TABİ CANIM

https://www.youtube.com/watch?v=Iv_styWhldY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Güneydoğulu öğretmenler ve memur emklileri .cvp 2018-03-30 08:58:55 @TABİ CANIM

Emekliler açmı*
hey heyy 2002 yıl ve öncesi emekli değil emekleyen di. maaş alan para alan değil çile çekendi, sürünendi. Emekli maaşını bile almak için Zıraat bankasındaki kuyruğa gece saat 3 te 4 de gidip kuyruğa girerdi maaş almak için. çoooook emeklimiz o kuyruklarda hayatını kaybetti. yaşadıkları çile ve stres emeklilerimizi canından bezdirmişti. her ayın başına on on beş gün kala gazeteler yazardı EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI TEHLİKEDE, HAZİNEDE PARA YOK. ay başında ya İMF den borç alınır maaşlar ödnirdi yada yüksek faizle devlette bakanlık yapanlardan gecelik binbeşyüz faizle borç alınır maaşlar ödenirdi. EL İNSAF DİYORUM YALAN SÖYLEMEYİN İFTİRA ETMEYİN.

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
Yaşasın Türkiye kardeşliği 2018-03-30 08:54:23 @TABİ CANIM

Öyle bir LİDER ERDOĞAN türk kürt laz çerkez abaza romen her kesimi dostca bir devlet baba şefkati ile kucaklıyor. aksini söyleyenin ya çıkarları soyup çalmaları engellenmiştir yada Ülkemizde ajanlık yapıp başkaları tarafından besleniyor.

Beğenmedim! (2)
Misafir Avatar
Güneydoğulu öğretmenler ve memur emklileri olarak. 2018-03-29 19:05:22 @TABİ CANIM

akp.ÇİLDIRSADA BİR OY VERMEYİZ.
AÇ KALANIN HALİNDEN TOK VEKİLLER VE BAKANLAR VE YAVERLERİ VE DANIŞMANLARI NE ANLAR..gidin kimi doyurdunuzsa ondan oy isteyin.
vekiller.danışmanlar..mhp. ve akp. zaten doğulu ve güneydoğulu düşmanları.neden oy verelimki..emekliler perişan..işçi perişan..yollar rezil..evler yıkık..tarlalar bitti..ülkeyi mahveden akp ve mhp.ye asla ve asla oy vermeyeceğiz..

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
İYİ PARTİYE OY VERECEĞİZ..doğu ve güneydoğulular.. 2018-03-29 19:02:21 @TABİ CANIM

Akp.li vekil..adını anmaya dahi tenezzül etmeyeceğiz..
kendi adına konuş..ailenizle istediğin partiye de oy ver..
hiç bir doğulu ve g.doğulu üzerinde tasarrufun yok..kime şiimdiye kadar köle olmuşsan git ona oy ver..SAKIN OLAKİ GÜNEYDOĞUDA Kİ EVLERE GELME VEKİL..KAPIYI AÇMAYIZ..SİZİ TANIMIYORUZ..AKP.NİZİDE TANIMIYORUZ..ANLAŞILDIMI ? SENİN KÖLEN YOK DOĞUDA GÜNEYDOĞUDA..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
doğu ve g.doğudan oy bekleme..ballı maaşlı vekil 2018-03-29 18:58:00 @TABİ CANIM

Doğu ve güneydoğulu olarak kesinlikle akp.ye ve yedek parçalarına oy vermeyeceğiz..en azından bizim köyler ve akrabalar akp.ye ve mhp.zırzobona oy vermeyiz..iyi partiye vereceğiz oylarımızı...kadınlarımız da cahil değil..ey vekil..bizi sen ne zannediyorsun..15 yıldan beri ballı ve yağlı maaşları alan sen, bize hükmetmeye yetkin yok..akp. artık bizim için boş bir teneke olmuştur..

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
doğu ve g.doğu üzerinde ferman okuyan akp.li vekll 2018-03-29 18:54:50 @TABİ CANIM

anlamıyoruz.ya...milletin adına ne kadar da rahat konuşuyorlar..sanki millet onların köleleri..özellikle doğu ve gü.doğu milleti üzerinde yüksek etkilerinin olacağını sanıyor akp.yani doğu ve g.doğu milletinin çoğu cahil..recber,issiz güçsüz.kürt.ve benzer halleri etkileştirmek ve onlara göre cahil olan doğu ve g.doğu milleti yine akp.ye oy vereceğini sanıyorlar..
doğulu olarak söylüyoruz..kesinlikle bu vekilin dediği olmayacak..d.bakırda ve şırnakta adıyamanda evleri yıktırt milleti göçe zorla ve aç susuz bırak..tarlaları yok seviyesine getir bizden oy iste..insana git başka kapıya derler

Beğenmedim! (1)
Avatar
Ensarioğlu 1991’deki MHP 2018-03-29 16:02:37

ile bugünkü MHP arasında çok fark var diyor. Öyle ya belkide artik senin 'Kürdistan' referandumunu destekledigini, daha önce öldürülen PYD/PKK'lıların cenazesine katılmış olmanı da hoş görürler.

Avatar
Vatandaş 2018-03-29 15:39:29

Bu soytarın ağa babalarını bayrak çekerek ve törenlerle karşılarsanız adam olmayanı adam yerine koyarsanız, Petrol ticaretine sülalece ortak olursanız, Berabere Elele megri megri sözde türküyü söylerseniz, Üzerine düşen konfetileri temizlerseniz, Bu soysuzun ağa babasının bölgemizde altın dağıtmasına müsaade ederseniz, İnşaat rantı uğruna yapamayacakları şeyleri söylemesine kulaklarınızı tıkarsanız, Akıllı bir dış politika gütmeyip benim dediğim gibi olacak derseniz, Böyle dangalak çıkar istediği gibi konuşur. Ağa babası abd ve Ortadoğu ortağı israil tarafından şişilip kandırıldı gerçi onlarda sizi kandırdı bu sefer aklımızda deyin bari. İYİ günlere

Avatar
Vatandaş 2018-03-29 15:40:49

Sözde barış sürecinde Elele kol kola dolaşıyordunuz ne oldu şimdi? Sözde barış surecinde akil adamları il il dolaştıyordunuz beraber otellerde toplantı yapıyorsunuz ne oldu? Sözde barış surecinde Dolmabahçe Sarayında görüşmeler yaptınız ne oldu? Sözde barış surecinde görüşmeler sonucunda hep beraber açıklama yaptınız ne oldu? Seçim arifesinde imralıdaki hain çocuk katili apo dan Sarayı destekleyin getiren milletvekillerinize ne oldu? Sözde barış sürecinde o haine methiyeler düzüyordunuz ne oldu? Ayran içtiniz ayrı düştünüz herhalde İYİ günlere

Misafir Avatar
deli yusuf 2018-03-29 17:40:34 @Vatandaş

iste burda namusuzluk yapmisin dangalak irkci ergenekoncu hepsine beyene bastim adamsin zan etim barisin kime ne zarari var cocuk katili ergenekoncu katillerdir afrine bir bak soytari!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Vatandaş 2018-03-29 15:42:24

- Türkçe olimpiyatlarında gel hocam gel bu hasret bitsin diyorsunuz ne oldu? - Türkçe olimpiyatlarında sıra ile pensilvanya daki haine methiyeler düzüyordunuz ne oldu? - Devletin kılcal damarlarımda gezmesine müsaade ediyordunuz ne oldu? - TSK'nın yıpratılmasına ve kahraman personelinin içeri atılmasına göz yumuyorsunuz ne oldu? - Devletin mahrem yerlerine kozmik odaya girmesine müsaade ediyordunuz ne oldu? - Hani suikast yapılacaktı ne oldu? - Atamalarına müsaade ettiğiniz vali kaymakam emniyet müdürleri vb.bürokratlara ne oldu? - Zırhlı araç tahsis ettiğiniz savcıya ne oldu? - ÖSYM soruları çalındı ve imamlara dağıtıldı göz yumdunuz ne oldu? - Kaset komploları yapıldı ve bu kasetleri seyrettiniz ne oldu? Şimdilik aklıma gelenler bu kadar daha neler va vatandaştan gizlenen kaçırmayın Gerçeklerin güzel huyu ansızın ortaya çıkmasıdır, bunu bilin. Ayran içtiniz ayrı düştünüz Neden siyasi ayağı yok yukarıda yazıklarıma müsaade eden veya göz yuman siyasi otorite yok mu bunları kendi kendin mi yaptılar. Kandırıldınız mı yoksa. İYİ günlere

Avatar
Vatandaş 2018-03-29 15:44:01

Bunların dışı yeşil türbe içi estağfurullah tövbe Güç zehirlenmesi diyorlar ve vatandaş olarak rahatsız Vatandaş enflasyon canavarı ile boğuşmaktan yoruldu gençlerimiz işsizlikten karamsar esnafımız siftahsız dükkan kapatıyor ve biriken kredi prim vergi borcu var ne yapacağını şaşırdı küçük ve orta ölçekli işletmeler dolar ve Euro yükselişi nedeniyle yatırımlarını durdurdu ve işçi çıkartmaya başlayacak işçi ve memur ay sonunu getiremiyor ek işte de çalışsa veya aile büyüklerinin yardımda alsa geçim sağlayamıyor emekli maaşı yetiremiyor ve sağlık kesintilerinden ne kadar maaş aldığını bilmiyor çiftçi tarımı bıraktı il ve ilçe merkezine göçtü köle olarak çalışıyor sözleşmeli personel çıkarılan KHK'dan dolayı endişeli işini kaybetmekten ve çoluk çocuklarının geleceğinden endişeli Benzin ve motorin zamları iğneden ipliğe zamlar getirdi Kısacası milletçe perişanız milli irade metanetle seçimi bekliyor Bir eli yağda bir eli balda olan beyler vatandaş sandıkta gösterecek hesabı var Telaşınız bundan. Artık gezen emanet karamsar oy dönemi bitti el mi yaman bey mi yaman sandıkta belli olacak İYİ günlere

Avatar
masallar masallar 2018-03-29 15:53:55

Yok 11.2 büyümüşüz yok 7.4 büyümüşüz hani nerde ben göremiyorum dolar ve Euro önlenemeyen yükselişi nedeniyle iğneden ipliğe zamlar geldi Benzin ve motorin zamları iğneden ipliğe zamlar getirdi siz ne diyorsunuz Vatandaş enflasyon canavarı ile boğuşmaktan yoruldu bıkkın.Aynı dili vatandaşla konuşmuyorsunuz her halde. Madem büyüdük o zaman kanunla kaldırdığınız refah baylarını işçi memur ve emekliye dağıtsanıza biz de büyüyelim. Herhalde büyüyen sizin egolarınız ve cüzdanlarınız. Gerçeklerin en huyu ansızın ortaya çıkmasıdır. Bir gün hepimiz o gerçeklerle yüzleşeceğiz. İYİ günlere

Misafir Avatar
Vekil..tependekilere söyle bizden oy istemeyin.. 2018-03-29 19:10:11 @masallar masallar

akp..hep yalan söyledi..ve yine yalan söyler..söylediklerinin % 5,i doğru çıkmadı..%95,i yalandır..
iyi partiye oy vereceğiz..çatla akp..mhp..bbp..vs..

Beğenmedim! (1)
Avatar
kocakurt 2018-03-29 18:44:53

feodal artigi pic kurusu sende, bugun guneydogu bu hale geldiyse sizin gibiler yuzunden,hep aldiniz hic birsey vermediniz utanmadan hala ahkam kesiyorsunuz,senin gibileri sikip cogaltmamak lazim, cikariniz icin ananizi bile satarsiniz, orospu cocugu seni