CHP'den spor seferberliği

CHP’nin spor politikasının yol haritasını çıkarmak amacıyla CHP Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen “CHP Spor Üst Kurulu 1. Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda “Herkes İçin Spor” hedefiyle bütün CHP örgüt ve belediyelerinde spor masalarının kurulması ve başta amatör kulüplerle temasa geçilerek ortak etkinlikler düzenlenmesi dahil bir çok öneri getirilerek, bunların hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

CHP'den spor seferberliği

CHP’nin spor politikasının yol haritasını çıkarmak amacıyla CHP Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen “CHP Spor Üst Kurulu 1. Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda “Herkes İçin Spor” hedefiyle bütün CHP örgüt ve belediyelerinde spor masalarının kurulması ve başta amatör kulüplerle temasa geçilerek ortak etkinlikler düzenlenmesi dahil bir çok öneri getirilerek, bunların hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

13 Haziran 2017 Salı 22:46
CHP'den spor seferberliği

CHP’nin spora yönelik politikasını güçlendirmek ve sporun sorunlarının birinci ağızdan dile getirilmesini sağlamak amacıyla CHP Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen “CHP Spor Üst Kurulu 1. Danışma Kurul Toplantısı” CHP Genel Merkezi’nde yapıldı. 81 ilden gelen farklı branşlardaki spor insanlarının katıldığı toplantıya ülke genelindeki CHP örgütlerinin ve CHP’li belediyelerin temsilcileri de katıldı.

CANKURTARAN: “TÜRKİYE,  SPORDA 2000’LERDE GERİLEDİ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, 1990’larda Türkiye’de çağ atlayan sporun 2000’li yıllarda gerilemeye başladığını belirterek, bunun en temel nedeninin Türkiye’de spor politiğini oluşturan unsurların görmezden gelinmesi olduğunu kaydetti. Cankurtaran, sporun geliştirilmesi için sporun bir devlet politikası haline getirilerek, kurumlar arası işbirliğinin arttırılması özellikle okullarda sporun yaygınlaştırılması gerektiğini de belirtti. Cankurtaran’ın konuşmasının ardından CHP Spor Üst Kurulu’nun manifestosu okundu ve bir sunum yapıldı. Arkasından bütün illerden gelen katılımcıların görüşleri dinlendi. Toplantıda sporun geliştirilmesi için şu görüşler ve öneriler ön plana çıktı: 

CHP ÖRGÜTLERİ VE BELEDİYELERİ SPOR İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞACAK

CHP’nin spor politikası insan odaklı olmalı. CHP, temiz sporu teşvik etmeli

CHP’li belediyelerde ve ilçe örgütlerinde spor masası kurulması

Yerel yönetimler ve örgütler spor konusunda okul spor grupları ve amatör spor kulüpleriyle daha fazla işbirliğine girmeli ve bu işbirliği ortak spor etkinlikleri ile eyleme dönmeli

Belediyelerin sporu sevdirecek politikalar uygulaması ve spora uygun tesisler yapılması

Kadınların futbol dahil daha fazla spora katılımlarının sağlanması için çalışmalar yapılması

Belediye ve örgütlerimizin nerede spora dair bir sorun varsa çözme noktasında orada olması. 

Halka bu konuda yardımcı olunması

Okullarda spora dair malzeme ve ortam eksiklerin belirlenerek, giderilmesi için destek olunması

Sosyal etkinlik yönetmenliğinde değişiklikler incelenerek, spor etkinliklerinin yeni yönetmelikte arttırılmasının istenmesi

Tüm CHP olarak sağlıklı, çağdaş ve sistemli bir spor yönetimi oluşturulmalı

Engelli ve bağımlıların da spor yönlendirilmesi noktasında projeler geliştirilmeli gerekli teşvikler yapılmalı

Açılan spor masaları kanalıyla okullarda beden eğitimi öğretmenleriyle temasa geçilmeli, bu konuda okullarda yetişmiş elaman eksiği olup olmadığı kontrol edilmeli.

Sporcuların düğün, cenaze ve özel günlerinin takip edilerek ilçe örgüt ve belediyelerin aktif katılımının sağlanması

Bu önerilerin CHP’nin spor politikasının yol haritasının belirlenmesinde rol oynayacağı, takibinin de bizzat iki yıl içerisinde ülke genelinde belirlenecek olan 26 bin CHP Spor Kurulu üyesince yapılacağı belirtiliyor. CHP’li üyeler rapor doğrultusunda bulundukları illerde sporun yaygınlaşması için faaliyette bulunacak ve yapılan çalışmaların bire bir takipçisi olacak. 

Divan başkanlığını CHP PM Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız'ın yaptığı toplantıya, İstanbul Milletvekili ve Spor Eski Bakanı Sayın Erdoğan TOPRAK, CHP Genel Başkan Yardımcıları Sayın Erdal AKSÜNGER, Sayın Seyit TORUN, CHP Genel Sekreteri Sayın Kamil Okyay SINDIR ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Fatma KÖSE katıldı ve görüşlerini bildirdi. 


 

Önerilen Haberler
Son Güncelleme: 14.06.2017 12:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ulusalci 2017-06-14 17:03:19

şehitlerin sorumlusu pkk ile masaya oturanlardır Türkiyede bir kürt sorunu yoktur bu yapay sorunu dayatan abd ab emperyalizmidir chp hdpde buna teşnedir akp chp hdp kürtçülüğü kaşıyan partilerdir bu kervana bahçelinin mhpsi de katılmıştır akp ümmetçi olduğu halde mhpnın akp yandaşı olmasına akıl erdirmek güçtür.