CHP'li Tezcan'dan AKP'ye cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın CHP eleştirilerine cevap verdi.

CHP'li Tezcan'dan AKP'ye cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın CHP eleştirilerine cevap verdi.

05 Ağustos 2018 Pazar 19:15
CHP'li Tezcan'dan AKP'ye cevap

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın Twitter'daki CHP eleştirilerine yine Twitter üzerinden cevap verdi.

Tezcan ''TL tepetaklak olmuş. Döviz ve enflasyon sınır tanımıyor. Yoksulluk sınırı 7.920 TL. Erdoğan’ın gözü hayat pahalılığı altında ezilen halkın yastık altında. Sözcüsü de bu tweetlerle “cambaza bak cambaza” oyunu peşinde. “Seçimden sonra herşey düzelecek” diyenlerin hazin çöküşü...

Dün MHP bugün CHP’nin içişleriyle meşguliyet! Bu ne meraktır Sayın Mahir Ünal? İktidarın işi memleket işleriyle uğraşmaktır, başka partilerin içişleriyle değil. Hani ne oldu 3600 ek gösterge?'' dedi.

'KENDİ KRİZLERİNİ ÇÖZEMEYENLER, TÜRKİYE'Yİ YÖNETEBİLİRLER Mİ?'

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’ye yönelik en somut eleştirilerin CHP'lilerden geldiğini belirterek, "Kendi krizlerini çözemeyenler, şiddetli türbülansların yaşandığı bir dünyada Türkiye'yi yönetebilirler mi?" dedi.

Ünal, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından gündeme ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımında, CHP'nin sözde savunduğu tüm değerleri kaybettiğini, geçmişte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP hükümetlerine ettiği iftiraları içselleştirip, uyguladığını belirten Ünal, "İçinde bulundukları hazin durum o kadar ayyuka çıkmış vaziyette ki CHP’ye yönelik en somut eleştiriler CHP'lilerden geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Mızrağın çuvala sığmadığını vurgulayan Ünal, şunları belirtti:

"Türkiye'nin seçim sistemini tartışmaya açanlar, 24 Haziran'da partilerinde en basit seçim sistemini bile işletmekten aciz kaldılar. Kampanyasını sözde 'adil seçim' söylemi üzerine kuran cumhurbaşkanı adaylarına veri akışı bile sağlayamadılar.

'Mühürsüz oy' iftirası üzerinden birçok vatandaşımızı manipüle etmeye kalkanlar, bugün kendi delegelerinin imzasının ıslak olup olmadığı noktasında bile uzlaşamıyorlar. Toplumun tüm kesimlerinden oy aldığımız ve eşit hizmet sunduğumuz halde, Cumhurbaşkanımızın aldığı yüzde 52’lik oyu tanımayıp, yüzde 48 oy oranı kendine aitmiş gibi meşruiyet krizi çıkaranlar şimdi en kötü ihtimalle toplam delegelerinin yüzde 48’inin kurultay talebini dikkate almıyorlar."

"BU AKIL NE ATATÜRK'Ü NE DE MİLLETİMİZİ ANLAYABİLİR"

Ünal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meşruiyetini, sadece milletten aldığı destek ve kazandığı demokratik seçimlerden sağladığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Liderimiz Erdoğan'a diktatörlük ithamında bulunanlar, bugün kaybettikleri 9. seçime rağmen koltuklarında kalmak uğruna tabanlarından gelen her türlü çağrıya kulak tıkıyorlar. Çoğulculuktan, adaletten, demokrasiden bahsedip, bu kavramları bırakın Türkiye sathında temsil etmeyi, daha kendi partisi içinde uygulayamayanlar, kendi krizlerini çözemeyenler, şiddetli türbülansların yaşandığı bir dünyada Türkiye'yi yönetebilirler mi?

Söz konusu Türkiye karşıtı, Erdoğan düşmanı yapılarla söylem birliği olduğunda en sert söylemleri, hakaret ve iftira düzeyinde dile getirmekten çekinmiyorlar. Tıpkı Cumhurbaşkanımıza yönelik darbe çağrısı yapan Newsweek örneğinde olduğu gibi ne zaman Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan aleyhinde bir söylem ortaya atılsa Türkiye'deki taşıyıcılığını ve sözcülüğünü üstlenip alkış tutuyorlar. Dolar 5 lira olunca sevinen, ekonomi batsın diye heveslenen, Anayasa değişikliği ve seçimleri gayrimeşru ilan eden bu akıl, ne düşman Anadolu'ya dayandığında Tekalifi Milliye emirlerini çıkaran Atatürk'ü ne de bu emirler doğrultusunda varını yoğunu feda eden milletimizi anlayabilir." 

Son Güncelleme: 05.08.2018 20:49